نشانی اشرافی:
تهران، خیابان پیروزی،
چهارم نیرو هوایی، پلاک 180، واحد 2
Home Shop Scroll Top

استرلینگ یا اینویکتا؟ مقایسه ساعت های دو برند Stuhrling و Invicta

هنگامی‌که بحث برندهای مقرون‌به‌صرفه‌ی ساعت‌های مچی و به‌خصوص ساعت‌های غواصی و صفحه‌نمایش اسکلتی پیش می‌آید، دو نام همواره می‌درخشند.

این دو برند به خاطر ساعت‌هایی که به بودجه‌ی نسبتاً پایین و در عین حال کیفیت قابل‌اطمینان ساعت‌هایشان مشهور هستند. سؤالی که امروز به آن پاسخ خواهیم داد این است که کدام‌یک از این دو برند گزینه‌ی مناسب‌تری برای بودجه‌ی مدنظر شما است.

برای این کار مروری سریع به تاریخچه‌ی هردو برند خواهیم داشت. علاوه بر این، دو مورد از بهترین ساعت‌های این برندها در دسته‌بندی‌هایی خاص را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا به تفاوت کیفیت محصولات این برند پی ببریم.

تاریخچه‌ی استرلینگ

تاریخچه‌ی استرلینگبا وجود این که ممکن است استرلینگ در میان نام‌های بالا رده‌ی این صنعت مانند سیکو و کاسیو نباشد، این برند توانسته تا جایگاهی محکم در بازار برای خود پیدا کند. استرلینگ نیز نامی تقریباً جدید در این صنعت است. این شرکت در سال 1999 تأسیس شد و نام خود را از ساعت‌سازی سوئیسی به نام مکس استرلینگ گرفت.

یکی از مواردی که باعث شد تا استرلینگ جای خود را در میان برترین برندهای پایین تا میان رده پیدا و حفظ کند، کیفیت ساخت فوق‌العاده‌ی ساعت‌های کرنوگراف این برند بود. این برند یک ویژگی خاص که امضای این برند محسوب می‌شود را در این زمینه ابداع کرده است: نشانگر نمودهای ماه.

علاوه بر این، برند استرلینگ خصوصیاتی مشابه با فرد هم نام خود دارد. مکس استرلینگ به نوآوری در فنون ساعت‌سازی شهرت داشت. خوشبختانه این ویژگی در این شرکت از بین نرفته و ساعت‌های استرلینگ به تلفیق فناوری‌ها و طراحی‌های سنتی و مدرن شهرت دارند.

با نگاهی کوتاه به گستره‌ی طولانی ساعت‌های استرلینگ می‌تواند به شما هدف این برند در ارائه‌ی ساعت‌های خاص و خلاقانه را ثابت کند. هر یک از ساعت‌های استرلینگ دارای ویژگی متفاوتی است؛ حال چه این ویژگی در ظاهر این ساعت‌ها باشد چه در عملکرد آن‌ها. با کمک این موضوع، استرلینگ توانسته است تا برای کلکسیونرهای ساعت‌های مچی تبدیل به بهترین گزینه در هنگام گشتن به دنبال طراحی‌های متفاوت ساعت‌های مچی شود.

تاریخچه‌ی اینویکتا

تاریخچه‌ی اینویکتادر مقایسه با استرلینگ، اینویکتا تاریخچه‌ای طولانی دارد. اینویکتا کار تولید ساعت‌های خود را از سال ۱۸۳۷ آغاز کرد. این شرکت سوئیسی تا سال ۱۹۷۰ و هنگامی‌که انقلاب کوارتز به راه افتاد، توانسته بود جای پای محکمی در بازار جهانی داشته باشد. در بازه‌ی زمانی پس از معرفی موتورهای کوارتز، اینویکتا به دلیل این که به نظر می‌رسید برندهای با سابقه در حال رسیدن به انتهای خط هستند مجبور به کناره‌گیری شد.

با این حال و به‌طور غیرمنتظره‌ای، اینویکتا توانست تا دوباره به خود سامان بدهد و در سال ۱۹۹۱ به بازار بازگردد. اینویکتا به‌سرعت با شرایط جدید بازار تطبیق یافت و توانست به جایگاه برندی بسیار محبوب در بازار امروز برسد.

امروزه، اینویکتا به خاطر گستره‌ی فوق‌العاده‌ی ساعت‌های خود که همگی دارای قیمت‌هایی به‌شدت مقرون‌به‌صرفه هستند شناخته می‌شود. این برند در طول زمان توانسته مجموعه‌های خود را گسترش دهد و در حال حاضر ساعت‌هایی مختلفی را از ساعت‌های غواصی گرفته تا ساعت‌های کرنوگراف با قیمتی مناسب ارائه می‌کند. اگر به دنبال یک برند قابل‌اطمینان هستید که در نهایت شما را ورشکست نمی‌کند، اینویکتا می‌تواند نقطه‌ی شروع خوبی برای شما باشد.

مقایسه‌ی ساعت‌های استرلینگ و اینویکتا

حال به مقایسه‌ی بهترین ساعت‌های اینویکتا و استرلینگ خواهیم پرداخت. در این مقایسه، از هر دسته‌بندی معین مدل خاصی را انتخاب کرده و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم تا تفاوت‌های آن‌ها در کیفیت، عملکرد و طراحی را بررسی کنیم.

ساعت‌های خلبانی

همان‌طور که از نام این ساعت‌ها بر می‌آید، ساعت‌های خلبانی طراحی شده‌اند تا به خلبان‌ها در محاسبه و تبدیل سوخت و مسافت کمک کنند. این ساعت‌ها به‌طور بسیار خاصی طراحی شده‌اند و دارای ویژگی‌هایی مخصوص به خود و همراهانی بی‌نظیر برای خلبانان هستند. هم استرلینگ و هم اینویکتا در میان خلبانان شناخته شده هستند.

ساعت مچی مردانه‌ی غواصی 699.03 آویاتور اورجینال استرلینگ

Stuhrling Original Men’s 699.03 Aviator Watchاین ساعت مردانه‌ی ارتشی مانند خلبانی استرلینگ، بدنه‌ای از جنس فولاد سخت دارد و ساعتی بسیار محکم به شمار می‌رود. علاوه بر این، این ساعت بسیار قابل‌اطمینان نیز هست که این موضوع را مدیون بخش‌های داخلی خود است.

استرلینگ 699.03 دارای یک موتور کوارتز ژاپنی است که دقت این ساعت را تضمین می‌کند. این ساعت از عقربه‌های اسکلتی و صفحه‌نمایش برجسته استفاده می‌کند که به‌خوبی تمامی جنبه‌های زیبایی این ساعت را تکمیل می‌کنند. علاوه بر این، این ساعت دارای یک صفحه‌نمایش تاریخ نیز هست که با رنگ زرد در تضاد آن با صفحه‌نمایش تماماً مشکی، به‌راحتی قابل‌تشخیص است.

ساعت خلبانی 699.03 تنها برای آسمان‌ها ساخته نشده است؛ بلکه این ساعت دارای مقاومت ۳۳۰ متری در برابر آب نیز هست که آن را به موردی عالی برای شنا و ورزش‌های زیرآبی تبدیل می‌کند. این ساعت ۴۴ میلی‌متر اندازه دارد و دارای صفحه‌ای با شماره‌ها و عقربه‌های بازتاب‌دهنده‌ی نور است.

این ساعت دارای یک بند چرمی با برجستگی‌های مانند پوست تمساح به عرض ۲۲ میلی متر نیز هست. این بندها به‌راحتی قفل می‌شوند و دارای پیچی خیاره‌دار نیز هستند. صفحه‌ی نمایش این ساعت با کریستال کریسترنا محافظت می‌شود که ضد خش و خردشدگی است.

ساعت خلبانی 17203 اینویکتا از جنس فولاد ضدزنگ

Invicta 17203 Aviator Stainless Steelساعت خلبانی 17203 اینویکتا دارای ظاهری شیک و گران‌قیمت‌تر است. بدنه‌ی ساخته شده از فولاد ضدزنگ دو رنگ و طلای رز 18K بدون شک برای جلب‌توجه دیگران ساخته شده است. صفحه‌نمایش براق آبی‌رنگ این ساعت با حاشیه‌های قرمز و طلایی آن نیز به حس ظرافت کلی این ساعت می‌افزاید. در بحث ظاهر ساعت، 17203 دارای رنگ‌هایی متنوع و فوق‌العاده است و این رنگ‌ها اصلی‌ترین مرکز توجه به ظاهر این ساعت هستند.

ساعت 17203 اینویکتا دارای مقاومت در برابر آبی ۳۲۰ فوتی است که این مقاومت این ساعت را برای شنا کردن ساده مناسب می‌سازد اما به‌هیچ‌وجه نمی‌توان از آن برای فعالیت‌های سنگین‌تر در زیر آب استفاده کرد. این ساعت از بدنه‌ی ۴۸ میلی متر ساخته شده از جنس فولاد ضدزنگ استفاده می‌کند که با این تفاسیر نباید از این ساعت انتظار سبک بودن داشته باشید. صفحه‌ی نمایش این ساعت با یک کریستال صفیر ترکیبی پوشانده شده که بسیار محکم و ضد خش نیز هست.

در بحث بخش‌های داخلی، ساعت 17203 اینویکتا از موتور کوارتز ژاپنی و صفحه‌ی نمایش آنالوگ استفاده می‌کند تا دقتی کاملاً بهینه داشته باشد. این ساعت دارای یک بند متصل شونده از جنس فولاد ضدزنگ و یک قفل تا شونده است تا ظاهر شیک آن را تکمیل کنند.

بهترین ساعت خلبانی – استرلینگ در این بخش رتبه‌ی اول را کسب می‌کند. ساعت استرلینگ 699.03 دارای ویژگی‌هایی طراحی‌شده‌ی خاص خلبانان است که به آن‌ها کمک می‌کند تا به‌راحتی در آسمان‌ها مانور دهند. از سوی دیگر، ساعت 17203 اینویکتا تنها دارای موارد پایه است. با این حال از نظر زیبایی‌شناختی، 17203 اینویکتا از 699.03 استرلینگ برتر است.

ساعت‌های غواصی

ساعت‌های غواصی دقیقاً همان چیزی هستند که از نامشان بر می‌آید؛ ساعت‌هایی با مقاوم در برابر آب بالا برای استفاده در زیر آب. استرلینگ و اینویکتا هردو در این دسته دارای ساعت‌هایی عالی هستند.

ساعت غواصی Regatta 395.33U16 اورجینال استرلینگ

Stuhrling Original Aquadiver Regatta 395.33U16 Watchساعت غواصی رگتا اورجینال دارای ظاهری کلاسیک و سنتی است. با این حال، این ساعت غواصی دارای ویژگی‌هایی خلاقانه است که عملکرد کلی ساعت را بهبود می‌بخشند. ساعتی غواصی رگتا چنان کیفیت ساخت بالایی دارد که در چنین بازه‌ی قیمت قابل‌دسترسی بسیار شگفت‌آور به نظر می‌رسد. این ساعت بدون شک دارای احساس لوکسی است که ساعت‌هایی با دو برابر این قیمت به ارمغان می‌آورند.

این ساعت دارای یک بند سه ردیفی دورنگ است که توسط یک قفل تا شونده بسته می‌شود. بدنه‌ی ساخته شده از فولاد ضدزنگ این ساعت ۴۲ میلی متر قطر دارد و دارای یک حلقه‌ی رویی آبی‌رنگ یک‌طرفه با علائمی برای نمایش میزان دقایق زیر آب بودن شما است.

چرا که این ساعت غواصی دارای مقاومتی ۶۵۶ فوتی در برابر آب است. ویژگی‌های بیشتر این ساعت شامل یک نشانگر تاریخ در میان ساعت‌های ۴ و ۵ می‌شود. عقربه‌های ساعت و دقیقه دارای شکلی «شمشیر مانند» هستند و انتهای آن‌ها با مواد بازتاب‌دهنده‌ی نور پوشانده شده است تا در زیر آب دید بهتری داشته باشید.

دقت نیز یکی دیگر از چیزهایی است که در این ساعت نباید در رابطه با آن نگرانی داشته باشید چرا که ساعت غواصی رگاتا از فناوری موتورهای کوارتز سوئیسی استفاده می‌کند: Harley Ronda 515 در کل، این ساعت بدون شک جایگاه خود را به‌عنوان یکی از قابل‌اطمینان‌ترین ساعت‌های میان رده‌ی غواصی بازار امروز کسب می‌کند.

ساعت اتوماتیک 15488 Subaqua اینویکتا

Invicta 15488 Subaqua Automaticاینویکتا با ساعت اتوماتیک 15488 Subaqua بدون شک هم عملکرد و هم ظاهری عالی را ارائه می‌دهد. این ساعت غواصی ساخته شده از فولاد ضدزنگ یون کاری شده‌ی ۵۰ میلی‌متری دارای ظاهری بسیار تنومند است که تنها برای جلب‌توجه ساخته نشده است. تا هنگامی‌که بحث مقاومت مطرح باشد، ساعت ساباکوا دقیقاً همان ساعتی است که کسانی که از فعالیت‌های شدید آبی لذت می‌برند باید داشته باشند.

هنگامی‌که بحث به مقاومت در برابر آب می‌رسد، ساباکوا به‌سرعت بیشتر رقبای خود را پشت سر می‌گذارد. این ساعت ساخته شده از فولاد ضدزنگ دارای مقاومتی ۱۶۴۰ فوتی در برابر آب است. این کیفیت فوق‌العاده این ساعت را به همراهی فوق‌العاده در فعالیت‌های زیر آب تبدیل می‌کند.

صفحه‌نمایش سیاه‌رنگ این ساعت که با یک حلقه‌ی آبی‌رنگ زیبا ترکیب شده است کاملاً مناسب کسانی است که به دنبال ساعتی با عملکرد و ظاهری عالی هستند. ویژگی‌های بیشتر این ساعت شامل یک نمایشگر تاریخ و سازوکارهای کرنوگراف می‌شود (صفحه‌های نمایش فرعی ۱۲ ساعت، ۳۰ دقیقه و ۶۰ ثانیه‌ای). یک شیشه‌ی Flame Fusion نیز از صفحه‌نمایش محافظت می‌کند.

بهترین ساعت غواصی – به نظر می‌رسد که اینویکتا در اینجا برنده‌ی رقابت باشد. مقاومت فوق‌العاده‌ی ساباکوا در برابر آب به‌تنهایی یک ویژگی خاص به شمار می‌رود که در چنین بازه‌ی قیمتی بسیار نایاب است. استرلینگ دارای ساعتی ساده‌تر و مناسب‌تر برای بودجه‌های کمتر است که تمام چیزهایی که نیاز دارید را به ارمغان می‌آورد، درحالی که اینویکتا انتخابی با کیفیت و ویژگی‌های بیشتر را با قیمتی به‌صرفه عرضه می‌کند.

جمع‌بندی استرلینگ و اینویکتا – کدام ساعت بهتر است؟

به‌طورکلی، ساعت‌های اینویکتای «ساخت سوئیس» گزینه‌هایی هستند که بیشتر پیشنهاد می‌شوند و خود برند نیز توانسته تا با داشتن میزان زیاد و متفاوتی از ساعت‌های مختلف از جمله ساعت‌هایی با تم جنگ ستارگان و مارول نسبت به رقبایش برتری پیدا کند.

با این حال هنگامی‌که بحث به ساعت‌های کوارتز با قیمتی مناسب‌تر برای علاقه‌مندان به این ساعت‌ها می‌رسد، هردوی این برندها کیفیت و ارزشی یکسان دارند. بخش زیادی از این انتخاب بستگی به نظر شخصی شما دارد؛ اینویکتا قطعاً به سمت ظاهر درشت‌تر ساعت‌ها و بدنه‌های سنگین، دکمه‌های بزرگ‌تر از حد معمول و صفحه‌های نمایش شلوغ‌تر می‌رود در حالی که استرلینگ به طراحی‌های ظریف و ساده‌تر تمایل دارد.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر سایز قابل آپلود برای فایل شما 50 مگابایت است. نوع فایل های قابل آپلود: تصویر, صدا, ویدئو لینک های یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و سایر سرویس‌های درج شده در متن نظر به‌طور خودکار جاسازی و نمایش داده می‌شوند. Drop files here