preloader

درباره ساعت

آموزش تلفظ صحیح برندهای ساعت مچی

آموزش تلفظ صحیح برندهای ساعت مچی
تعداد برندهای ساعت در دنیای امروز به حدیست که شاید با نام اکثر آنها آشنا نباشید و بعد از دیدن نوشته مربوط به برند آنها، در تلفظ صحیح نامشان دچار مشکل شوید! همچنین با توجه به اینکه بسیاری از برندهای ساعت سازی در سوییس قرار دارند و متفاوت بودن زبان این کشور با زبان انگلیسی که زبان رایج دنیاست، تلفظ کلمات برای ما ایرانی ها بسیار دشوار باشد. مورد دیگری نیز که بر این .

15 نکته که قبل از خرید ساعت مچی باید بدانید

15 نکته که قبل از خرید ساعت مچی باید بدانید
امروزه با توجه به رشد تکنولوژی و پیچیده‌تر شدن شرایط زندگی انسان‌ ها، اهمیت زمان بیش از پیش گردیده است و دانستن زمان به یکی از نیازهای انسان تبدیل شده است. در این بین نیز ساعت‌های مچی به مهم‌ترین وسیله برای آگاهی از زمان تبدیل شده‌ است, همچنین نقش دیگر ساعت مچی که آن را مهمتر جلوه میدهد تکمیل کنندگی تیپ و شخصیت افراد یک جامعه می باشد. هم چنین با توجه به اینکه .

ساعت چوبی – خاصترین فروشگاه ساعت مچی کشور

ساعت چوبی – خاصترین فروشگاه ساعت مچی کشور
از سپیده دم تاریخ بشریت، انسان ها همواره به دنبال راهی برای دانستن و تعقیب زمان بودند. از آن زمان که اختراع ساعت آفتابی تا به امروز این تکنولوزی پیشرفت های زیادی داشته است. امروزه بسیاری از مردم برای محاسبه و دانستن زمان از انواع مختلف ساعت مچی استفاده می کنند. در حالی که بسیاری از ساعت های امروزی از فلز و پلاستیک ساخته شده اند، نوع جدیدی از ساعت نیز در حال ظهور .

مقایسه ساعت‌های مکانیکی با ساعت های کوارتز

در طول یک‌ صد سال پیش موتورهای مکانیکی به آرامی از موتورهای کوارتز پیشی گرفته اند. برخلاف ساعت‌های دیجیتالی یا کوارتز که نیازمند باتری برای کار کردن هستند، ساعت‌های مکانیکی از نیروی مهار شده فنرهای خود کوک، استفاده می کنند. موتورهای مکانیکی به دو نوع اتوماتیک و غیر اتوماتیک تقسیم می شوند. در این مقاله سعی میکنیم شما را با نحوه کار این دونوع ساعت آشنا کرده و جادوی سنگ کوارتز را درتنظیم ساعتهای .

ساعت های اتوماتیک چگونه کار می کنند؟

ساعت اتوماتیک
ساعت های اتوماتیک بخشی از ساعت های مکانیکی موجود در بازار را تشکیل می دهند که با گذشت زمان هر روز به علاقه مندان به این گونه ساعت ها افزوده می شود. در این مقاله با نحوه کار ساعت های اتوماتیک و بدون باتری آشنا خواهیم شد.     در سالهای اخیر، ساعت های مکانیکی دچار یک تحول بزرگ شده اند و با ورود دوباره ساعت های اتوماتیک به بازار، علاقه مندان به خود .

8 ساعت گران قیمتی که در مزایده ها به فروش رسید

رولکس فروخته شده در مزایده
از جمله فاکتورهایی که موجب افزایش قیمت یک ساعت میگردد، تعلق ساعت به یک شخصیت مشهور می باشد. ساعت هایی که متعلق به یک شخصیت مشهور یا چهره تاریخی هستند، در مزایده هایی مانند مزایده های موسسه آنتی کروم یا کریستی، با قیمت هایی بسیار بالا به فروش می رسند. در زیر به هشت ساعت گران قیمتی که در مزایده های چند سال اخیر به فروش رسیدند معرفی می گردند. 1. ساعت جیبی جیمز .

تاریخچه شرکت روندا (Ronda) – تولیدکننده ساعت و موتور ساعت

شرکت روندا سوئیس
روندا (شرکت ساعت سازی) شرکت روندا AG تولید کننده ی موتور ساعت سوئیسی کوارتز همچنین موتور مکانیکی می باشد. این شرکت در سال 1946 توسط ویلیام موست تاسیس شد و دفتر مرکزی فعلی این شرکت در شهر لاسن، بازل-لاندشافت واقع شده است. موتور روندا در انواع ساعتهای موجود در سراسر جهان، از جمله ساعت های Shinola و Mondaine استفاده می شود. حکایت تاسیس روندا بیش از 65 سال پیش در والدنبورک والی در کانتون .

تاریخچه ساعت سیکو

تاریخچه ساعت سیکو
تاریخچه ی کمپانی ساعت سیکو ژاپن تاریخچه و تحولات مداوم شرکت ساخت ساعت سیکو در سال 1881، هنگامی که کینتارو ساعت و طلا فروشی را به نام “کی. هاتوری” در منطقه کنزای توکیو در ژاپن افتتاح کرد، تاسیس شد. یازده سال بعد، در سال 1892، او اقدام به تولید ساعتی تحت نام سیکوشا، به معنای “جایگاه مهارت دلپسند” کرد. با توجه به پیشینه رسمی این شرکت، با عنوان “سفری در زمان”ْ، داستان قابل توجهی .

ساعت مچی براد پیت

ساعت مچی اهدایی آنجلینا به همسرش براد پیت
آنجلینا ساعت کمیاب سه میلیون دلاری Swiss را به همسرش براد پیت به مناسبت ازدواجشان هدیه داد. ثروت و دارایی براد پیت فراتر از رویاهایش است. اما این آنجلینا را از هدیه دادن ساعت کمیاب سه میلیون دلاری Swiss به براد پیت برای ازدواجشان متوقف نساخت. بازیگر خانم پر شر و شور ساعت مچی بسیار پر طرفدار 1952 Patek Philippe، با طراحی افسانه ای توسط یکی از محترم ترین ساعت سازان Swiss را برای .

ساعت مچی های مورد علاقه مشاهیر

ساعت مچی مشاهیر
در مقاله قصد داریم تا شما را با برندهای مورد علاقه هنرمندان و ورزشکاران معروف آشنا کنیم, در ابتدا جالب است بدانید مشاهیر سینما, ورزش و دنیای سیاست علاقه ی خاصی به مد از رنگ مورد علاقه خود گرفته تا نحوه ی بستن بند کفش، و مخصوصا ساعت مچی دارند. چیزی که امکان دارد ما متوجه آن نباشیم این است که آنها اغلب ساعت هایی را مورد استفاده قرار می دهند که از اتومبیل .