اشرافی، اولین فروشگاه آنلاین ساعت مچی در ایران

📞 تماس با ما: 77472650-021 |  77473069-021

☎️ تماس با ما: 77472650-021 |  77473069-021

ساعت سرتینا، تاریخچه و بررسی برند Certina

تاریخچه و بررسی برند Certina

به اعتقاد اکثر مردم، ساعت‌‌های ساخت سوئیس، بهترین هستند. معمولاً زمانی که صحبت از ساعت‌‌های سوئیسی می‌‌شود، برندهای رولکس، اُمگا و پَتِک فیلیپ به ذهن خطور می‌‌کنند. سرتینا چطور؟ آیا تا به حال چیزی در مورد آن شنیده‌‌اید؟ برخی مردم عقیده دارند که ساعت‌‌های سوئیسی، بیش از حد گران هستند. اما همیشه این طور نیست. برخی برندهای ساعت سوئیسی، ساعت‌‌هایی تولید می‌‌کنند که پاسخگوی نیازهای طبقه متوسط جامعه باشد. سرتینا، نمونه‌‌ای از این برندها است. ما در این پُست، به نقد و بررسی ساعت‌‌های سرتینا خواهیم پرداخت.

تاریخچه ساعت‌‌های سرتینا

آدولف و آلفرد کورت، مدت‌‌ها قبل، سرتینا را در سال 1888 تأسیس نمودند. آن‌‌ها در آن زمان اولین کارخانه‌‌ی لوازم و موتور ساعت خود را در گِرِنچن سوئیس افتتاح کردند. برادران کورت، ساعت‌‌های خود را «گرانا» نامیدند. این کلمه، کوتاه شده‌‌ی «گراناتوس»، نام لاتینِ شهرشان، است.

در ابتدا تنها سه کارگر، در کارگاهی که متصل به خانه‌‌شان بود مشغول به کار شدند. آن‌‌ها در ابتدای کار تا چند سال، ساعت را به صورت کامل تولید نمی‌‌کردند، ولی سرانجام هم‌‌زمان با تولیدِ ساعت، به تولید موتور ساعت برای سایر شرکت‌‌ها نیز پرداختند.

در سال 1906، نامِ برندِ سرتینا برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1938، این شرکت، نام «سرتینا» را به عنوان علامت تجاری خود برای صادر کردن و فروش ساعت‌‌هایش برگزید (این لغت، برگرفته از واژه‌‌ی لاتینِ سِرتوس «certus»، به معنای مطمئن یا خاطرجمع است). در همان سال، تعداد کارگران شرکت، به 250 نفر افزایش یافت و آن‌‌ها پنجاهمین سالگرد شرکت را جشن گرفتند.

تا سال 1955، تعداد کارگران شرکت به 500 نفر رسید و آن‌‌ها روزانه 1000 ساعت تولید می‌‌کردند. سرتینا، طرحِ تجاریِ جدیدی ارائه داد که باعث توسعه‌‌ی عملکرد آن شد. این شرکت، در سال 1960، از آرم لاک‌‌پشت استفاده کرد. آن‌‌ها ساعت‌‌های خود را طوری طراحی می‌‌کنند که بادوام بوده و در برابر ضربات شدید مقاوم باشند. بنابراین، انتخاب آرمِ لاک‌‌پشت برای نشان دادن برندشان، کاری بسیار شایسته بود. شرکت سرتینا، با سازمان حفاظت از لاک‌‌پشت‌‌های دریایی شریک است. این سازمان، یک سازمان غیرانتفاعیِ آمریکایی است که کارِ حفاظت از لاک‌‌پشت‌‌های دریایی را به عهده دارد.

ارتباطِ این ساعت‌‌ها با آب نیز ارتباطی صحیح بود چرا که ساعت‌‌های این برند در مأموریت‌‌های تحقیقاتیِ مختلفی که در زیر آب انجام می‌‌شد شرکت داشتند. این مأموریت‌‌ها شامل پروژه‌‌ی Sealab II و زیستگاهِ Tektite بود، که در آن‌‌ها استحکام و دوام ساعت‌‌های DS-2 به اثبات رسید.

تا سال 1972، تعداد کارگران به 900 نفر رسید که هر ساله 600,000 ساعت تولید می‌‌کردند. سرتینا در سال 1983 عضوی از گروه سواچ گردید و در کنار دیگر اعضای آن از جمله اُمگا، بِریژیت، لونژین، همیلتون، تیسوت، رادو و کالوین کلین قرار گرفت.

ساعت‌‌های سرتینا در کجا ساخته می‌‌شوند؟

 

ساعت‌‌های سرتینا در کشور سوئیس ساخته می‌‌شوند، جایی که برادران کورت در سال 1888، آن شرکت را تأسیس کردند. بنابراین در زمان خرید یک ساعت سرتینا، مارکِ ساختِ سوئیس را بر روی آن خواهید دید. این امر از نظر بسیاری از طرفداران ساعت مهم است زیرا به اعتقاد آنان، ساعت‌‌های ساخت سوئیس از زیباترین و ظریف‌‌ترین ساعت‌‌هایی هستند که می‌‌توان خرید.

سرتینا برنDSت که سابقه‌‌ای طولانی در ساخت ساعت‌‌های سوئیسی دارد. تمامی ساعت‌‌های سرتینا دارای مُهرِ «ساخت سوئیس» هستند که تأییDSت بر این امر که این ساعت‌‌ها نمونه‌‌ای اصیل از هنر ظریفِ ساعت‌‌سازی هستند. سرتینا از سال 1888 در سوئیس مستقر بوده است و همچنان اصالت خود را حفظ کرده است.

آیا ساعت‌‌های سرتینا از کیفیت خوبی برخوردارند؟

باید به این نکته توجه داشت که سرتینا یک شرکت ساعت‌‌سازی سوئیسی، با بیش از 130 سال تجربه است. معروفیت این برند به دلیل دقیق بودن، مورد اعتماد بودن و شیک بودن آن است. ساعت‌‌های سرتینا به دلیل کیفیت بسیار خوبشان و دارا بودن ترکیبی از ویژگی‌‌های کلاسیک و مدرن، مورد تحسین قرار گرفته اند.

اکثر طرح‌‌های این ساعت‌‌ها کلاسیک هستند. این شرکت، بیشتر بر فروش ساعت‌‌هایی تمرکز دارد که دقیق و بادوام و دارای مارک «ساخت سوئیس» هستند، ویژگی‌‌هایی که بسیاری از طرفداران ساعت به دنبال آن هستند.

دست‌‌کم نگاهی به ساعت‌‌های سرتینا بیندازید، چون ارزشش را دارد. چهار مجموعه‌‌ی مختلف برای انتخاب وجود دارد ـ Heritage، Urban، Aqua و Sport. اگر تا به حال با این برند رو به رو نشده بودید، نگاهی به آن بیندازید زیرا دارای ساعت‌‌هایی زیبا و باکیفیت هستند و قیمت‌‌هایی مناسب دارند.

تمامی ساعت‌‌های سرتینا طبق ضوابط دقیق کیفیتی ساخته می‌‌شوند تا همگی از استانداردهایی بالا برخوردار باشند. احتمالاً این برند به دلیل دارا بودن ساعت‌‌هایی که از تکنولوژی DS (امنیتِ دوگانه) برخوردارند، به شهرت رسیده است. ایده‌‌ی DS در سال 1959 شکل گرفت و باعث شد سرتینا به اعتبار خود به عنوان برندی ورزشی استحکام بخشد. ممکن است از خود بپرسید که DS دقیقاً چیست؟ DS، طرحی است با ویژگی‌‌های امنیتیِ دقیق از قبیل: شیشه‌‌ی ضدِّ خش از جنس یاقوت کبود، قابِ پشتیِ مقاوم‌‌تر و نوعی سیستم درزگیری که از تاج و پیچِ تنظیمِ متصل به آن محافظت می‌‌کند.

کرونومترهای سرتینا دارای گواهیِ کرونومترِ cosc ( control official suisse des chronometres) هستند. cosc، یک مؤسسه‌‌ی رسمی سوئیسی است که کار آزمودن کرونومترهای سوئیسی را انجام می‌‌دهد تا دقیق بودن آن‌‌ها را تأیید کند. آزمایش cosc، عموماً بر روی ساعت‌‌هایی انجام می‌‌شود که در سوئیس ساخته و یا مونتاژ می‌‌شوند. کرونومتر چیست؟

کرونومتر، نوعی ساعت اتوماتیک است که به منظور دارا بودن معیارهایی دقیق، مورد آزمایش قرار می‌‌گیرند و تأیید می‌‌شوند. در سوئیس، فقط ساعت‌‌هایی می‌‌توانند از کلمه‌‌ی کرونومتر استفاده کنند که مورد تأیید مؤسسه‌‌ی cosc قرار گرفته باشند.

با این حساب، آیا ساعت‌‌های سرتینا از کیفیت خوبی برخوردارند؟ بله. ترکیبی از هنر سوئیسی و قطعات بسیار باکیفیت، منجر به ایجاد ساعت‌‌هایی خوش ساخت شده است.

شهرت ساعت‌‌های سرتینا

سرتینا از سال 1983 یکی از اعضای گروه سواچ بوده است ولی با این حال، این ساعت‌‌ها مسلماً همانند دیگر برندهای موجود در گروه سواچ از قبیل امگا، لونژین، رادو، تیسوت و سواچ پرطرفدار نیستند. همچنین محبوبیت آن‌‌ها در آمریکا کمتر از اروپا است. احیاناً این امر به این دلیل است که آن‌‌ها بودجه‌‌ی بازاریابی کمی در اختیار دارند و عدم صرف هزینه‌‌ی زیاد روی بازاریابی، باعث می‌‌شود مردم کمتری از وجود محصولاتشان مطلع شوند. در عوض، کاری که سرتینا انجام داد این بود که وارد عرصه‌‌ی ورزشی، به خصوص مسابقات اتومبیل‌‌رانی، شد.

این برند، در محدوده‌‌ی میانیِ بخشِ بازار قرار دارد. آن‌‌ها ساعت‌‌های باکیفیت را با قیمت‌‌هایی مناسب عرضه می‌‌کنند. با این حال، شاید این موارد به تنهایی برای سبقت گرفتن از برندهای سرشناس‌‌تر و جاافتاده‌‌تر کافی نباشد، به خصوص در این زمان که رقابت بسیار تنگاتنگ است.

مدل‌‌های ساعت سرتینا

کرونوگراف مردانه‌‌ی سرتینا مدل DS-8 Moon phase

این مدل، دارای قابی از جنس فولاد ضدِّ زنگ و یک بند چرم قهوه‌‌ای اصل است. صفحه‌‌ای قهوه‌‌ای رنگ دارد که نشانگرهای ساعت و عقربه‌‌های شب‌‌نمای آن به رنگ رُزگُلد (طلاییِ صورتی) هستند. نشانگر تاریخ، در وضعیتِ ساعتِ 4 قرار دارد. این کرونوگراف، سه صفحه‌‌ی فرعی دارد که ثانیه، دقیقه، فازهای ماه و ساعت را نشان می‌‌دهند.

این ساعتِ DS- 8 ، دارای موتور کوارتز است و شیشه‌‌ی آن از جنس یاقوت کبودِ ضدِّ خش است و قاب پشتیِ مقاومی دارد. اندازه‌‌ی قاب آن 42 میلی‌‌متر و ضخامت آن 11 میلی‌‌متر است. تا عمق 100 متری (330 فوتی) در برابر آب مقاوم است. این ساعت برای شنا کردن و غواصی با لوله‌‌ی تنفسی مناسب است ولی برای غواصی در عمق زیاد (دایوینگ) مناسب نیست. این ساعت دارای مارک ساخت سوئیس است. مارکی که بسیاری از طرفداران ساعت خواهان آن هستند. بسیار زیباست و مسلماً باعث تحسین شما خواهد شد.

ساعت کوارتزِ صفحه نقره ای و مشکیِ مردانه‌‌ی سرتینا مدل DS Podium GMT

DS Podium GMT، ساعتی است که به مجموعه‌‌ی ورزشیِ سرتینا تعلق دارد. این ساعت، قابی 42 میلی‌‌متری و از جنس فولاد ضدِّ زنگ دارد. قاب آن از جنس فولاد ضدِّ زنگِ صیقل داده شده و دارای عملکرد تاچیمتر است. شیشه‌‌ی آن از جنس یاقوت کبود، ماده‌‌ای ضدِّ خش، است.

ساعت، دقیقه، ثانیه، روز و تاریخ، در صفحه‌‌ی نمایش قابل مشاهده هستند. این ساعت، یک ساعتِ GMT است، به همین دلیل یک درجه‌‌بندی 24 ساعته نیز دارد.

ساعت‌‌های GMT، برای افرادی مناسب هستند که اغلب در مناطق زمانیِ مختلف مسافرت می کنند. ترکیبِ رنگ‌‌های سیاه و نقره‌‌ای در این ساعت‌‌ها، زیبا به نظر می‌‌رسد و برای فعالیت‌‌های ورزشی ایده‌‌آل هستند. ساعت‌‌های DS Podium GMT، تا عمق 100 متری (330 فوتی)، در برابر آب مقاوم هستند، بنابراین می‌‌توانید در ساحل یا در زمان شنا کردن در استخر از آن‌‌ها استفاده کنید.

ساعت مردانه‌‌ی اتوماتیکِ سرتینا مدل DS Action  با صفحه‌‌ی آبی

DS Action، یک ساعت اتوماتیک، با قاب و دستبندی از جنس فولاد ضدِّ زنگ است. ساعتی ایده‌‌آل، برای افرادی که به غواصی و سایر فعالیت‌‌های درون آب علاقه‌‌مند هستند. این ساعت صفحه‌‌ای آبی‌‌رنگ و نشانگرهای ساعت نقطه‌‌ای دارد. رنگِ آبیِ صفحه‌‌ی ساعت و خاکستری و شب‌‌نما بودنِ نشانگرها و عقربه‌‌های آن باعث می‌‌شود خواندنِ این ساعت در شرایط مختلف به آسانی انجام گیرد. موتورِ اتوماتیکِ سوئیسی آن می‌‌تواند تا 80 ساعت، انرژی را در خود نگه دارد. بنابراین در صورتی که نمی‌‌توانید هر روز از این ساعت استفاده کنید، جای هیچ‌‌گونه نگرانی نیست.

این ساعت سوئیسی دارای عملکردهای ساعت، دقیقه، ثانیه و تاریخ است. شیشه‌‌ی آن از جنس یاقوت کبود و ضدِّ خش است. دستبندی از جنس فولاد ضدِّ زنگ دارد و قفلِ آن تاشو است و با فشار دادن دکمه‌‌ای باز می‌‌شود. ساعتDS Action، همان‌‌گونه که از یک ساعت غواصی انتظار می‌‌رود، تا عمق 300 متری (1000 فوتی) در برابر آب مقاوم است و برای غواصی، ورزش‌‌های آبی و فعالیت حرفه‌‌ایِ دریایی مناسب است.

ساعت مردانه‌‌ی اتوماتیکِ سرتینا مدل DS-1 Powermatic 80

اگر در جستجوی یک ساعت شیک و زیبا هستید، این ساعت می‌‌تواند مورد مناسبی برایتان باشد. ساعت DS- 1، با داشتن قابی از جنس فولاد ضدِّ زنگ و بند چرمی قهوه‌‌ای رنگ، ساعتی عالی برای مهمانی‌‌های دوستانه و مراسم رسمی به شمار می‌‌رود. این ساعت دارای صفحه‌‌ای نقره‌‌ای و نشانگر ساعت و عقربه‌‌هایی به رنگ رُز‌‌گُلد است. موتور اتوماتیک سوئیسیِ این ساعت می‌‌تواند انرژی را تا 80 ساعت نگه دارد (به همین دلیل Powermatic 80 نامیده می‌‌شود).

این ساعت نیازی به باطری ندارد؛ حرکات دست، انرژی مورد نیاز ساعت‌‌های اتوماتیک و از جمله این ساعت را تأمین می‌‌کند.

شیشه‌‌ی این ساعت از جنس یاقوت کبود و ضدِّ خش است. قاب آن 40 میلی‌‌متر و ضخامت آن 11 میلی‌‌متر است. DS-1 که بخشی از مجموعه‌‌ی Heritage، از ساعت‌‌های سرتینا، است طرحی کلاسیک دارد و در عین حال از مُدِ روز نیز پیروی می‌‌کند.

ساعت زنانه‌‌ی کوارتز سرتینا مدل C021-210-11-116-00

ساعت زنانه‌‌ی کوارتزِ DS Dream، گزینه‌‌ای بسیار عالی برای خانم‌‌هایی است که عاشق الماس هستند. این ساعت دارای صفحه‌‌ای سفید با الماس‌‌هایی اصل است. این ویژگی‌‌ها، به همراهِ دستبند و قاب فولادیِ ضدِّ زنگ، ترکیبِ رنگِ فوق‌‌العاده‌‌ای را در این ساعت ایجاد نموده است. موضوع عجیب این است که با وجود سوئیسی بودنِ این ساعت، قیمت آن بسیار مناسب است.

ساعت‌‌‌‌های سرتینا را از کجا باید خرید ؟

شرکت سرتینا عمدتاً ساعت‌‌های خود را از طریق مجموعه فروشگاه‌‌های خرده‌‌فروشی خود در سرتاسر جهان به فروش می‌‌رساند. اگر به دنبال فروشگاهی در منطقه‌‌ی خود هستید، می‌‌توانید از برنامه‌‌ی فروشگاه‌‌یاب، در وب‌‌سایت سرتینا استفاده کنید. به علاوه، در این وب‌‌سایت می‌‌توانید در مورد ساعت‌‌های سرتینا، که به چهار مجموعه‌‌ی مختلفِ آکوآ، هریتج، اسپورت و اربن تعلق دارند، اطلاعات کسب کنید.

خط مشی گارانتی سرتینا

ساعت‌‌های سرتینا دارای گارانتی 24 ماهه هستند. این گارانتی، از زمان خرید محصول آغاز می شود و شرکت سرتینا براساس شرایط و ضوابط قید شده در گارانتی، از کالای شما پشتیبانی می کند. گارانتی بین‌‌المللی، عیب‌‌های اساسی و  اِشکالات ناشی از تولید در کارخانه را از زمان ارسال ساعتِ خریداری شده، تحت پوشش قرار می‌‌دهد. گارانتی در صورتی قابل اجرا است که کارت ضمانت، حاوی این اطلاعات باشد: تاریخ خرید، شماره‌‌ی سریال و شماره‌‌ی ارجاع ساعت. همچنین کارت گارانتی باید دارای مهر فروشنده‌‌ی رسمی سرتینا باشد. در دوره‌‌ی 24 ماهه‌‌ی گارانتی و با ارائه‌‌ی یک کارت گارانتی معتبر، هر‌‌گونه خرابی ساعت‌‌تان به صورت رایگان تعمیر خواهد شد.

در صورت قابل تعمیر نبودن ساعت، شرکت سازنده، تعویض ساعت را با ساعتی دقیقاً از همان مدل یا ساعتی با ویژگی‌‌های مشابه تضمین می‌‌نماید. گارانتی تعویض، این موارد را در بر نمی‌‌گیرد: عمر باتری، خرابی‌‌های ناشی از استهلاک و فرسودگی، کهنگی (به عنوان مثال، خط‌‌افتادگی روی شیشه‌‌ی ساعت، از بین رفتن روکش ساعت)، آسیب‌‌های ناشی از عدم رعایت شرایط صحیح نگهداری، بی‌‌احتیاطی، حوادث (ضربه، قُر‌‌شدگی، شکستگی در اثر تحت فشار قرار گرفتن)، خرابی ناشی از استفاده‌‌ی نادرست از محصول و عدم رعایت دستورالعمل‌‌های مربوط به طرز استفاده از ساعت که از سوی شرکت سرتینا ارائه می‌‌گردد.

نتیجه‌‌گیری

همان‌‌طور که گفته شد، ساعت‌‌های سرتینا به دلیل قابل اطمینان بودن و دقیق بودن مشهور هستند. این برند، با پیشینه‌‌ی 130 ساله‌‌ی خود، هنرِ باکیفیتِ سوئیسی را به اثبات رسانده است. این شرکت، ساعت‌‌هایی کلاسیک و طبق مد روز تولید می‌‌کند که احتمالاً کلکسیونرها خواهان آن هستند. ساعت‌‌های این برند، تا اندازه‌‌ای منحصر به فرد هستند (چند نفر را می‌‌شناسید که ساعت سرتینا دارند؟). همچنین این ساعت‌‌ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند. قیمت آن‌‌ها نیز مناسب است. این هم دلیلی دیگر برای این ‌‌که شما به خرید ساعت سرتینای ساخت سوئیس فکر کنید.

6 پاسخ

 1. سلام نمایندگی های سرتینا در سطح تهران رو میشه معرفی کنید؟

  1. درود بر شما
   فروشگاه کیش بهین یکی از نمایندگی های این برند می باشد.

 2. سلام من یک ساعت سرتینا دارم که طلا هستش و چند تیکه برلیان کوچولو هم روش هست ساعت خیلی قدیمیه فک میکنم بالای ۴۰ سال و یکی از اشناهام از اروپا اینو دست دوم خریده بود از کجا باید بدونم که قیمت ساعت چند هستش

 3. سلام و درود من بیش از ده سال پیش با برند سرتینا آشنا شدم و در شهر رشت یک ساعت مردانه خریدم که از فلز کادومیم ساخته شده و بسیار سبک است . اما بتدریج شب نمای صفحه آن از کارایی افتاد . آیا می شپد تعمیرش کرد؟ هزینه اش چقدر است؟ چون گارانتی آن تمام شده است .

  1. درود بر شما
   ممکن هست بعضی از تعمیرگاه های ساعت این کار را انجام دهند. لطفا به فروشگاهی که ساعت را خریداری فرمودین مراجعه و مشورت فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادهایی برای شما
مطالب مرتبط
تاریخچه و بررسی برند ساعت دیزل
تاریخچه و بررسی برند ساعت دیزل
تاریخچه و بررسی برند ساعت مچی Glycine (گلیسین)
تاریخچه و بررسی برند ساعت مچی Glycine (گلیسین)
تاریخچه و بررسی برند ساعت مچی Anonimo
تاریخچه و بررسی برند ساعت مچی Anonimo (آنونیمو)