خانه فروشگاه کاربری سبد0

5 دلیل برای استفاده از ساعت‌مچی در هر دو دست

پدرخوانده و اِستار لُرد چه شباهت‌هایی باهم دارند؟ علاوه‌بر اینکه این دو شخصیت‌های نمادین فیلم‌های معروفی هستند، بازیگرانی دارند که در هر دو دست ساعت‌مچی می‌بندند.

دابل ریستینگ یا بستن همزمان دو ساعت به چه معناست؟

 اگر تابه‌حال دراین‌باره چیزی نشنیده‌اید نگران نباشید. دابل ریستینگ نام جدیدی برای بستن ساعت‌مچی به هر دو دست است که از سال‌ها قبل وجود داشته است. مارلون براندو و کریس پِرَت از جمله افرادی هستند که ساعت‌مچی را به‌طور همزمان در هر دو دست استفاده می‌کردند. البته که این دو تنها نیستند! دلایل استفاده از دو ساعت‌مچی به‌طور همزمان از کاربری به کاربر دیگر متفاوت است. افراد بسیاری در سراسر جهان از بیلی آیلیش تا دیگو مارادونا، از دو ساعت‌‌مچی اسپرت در هر دو مچ دستشان استفاده می‌کنند.

اما در اینجا سئوال بزرگی برای بسیاری افراد ایجاد می‌شود. چرا باید دو ساعت‌مچی استفاده کنیم؟

بحث و بررسی علت استفاده از دو ساعت‌مچی به‌طور همزمان

بحث در مورد دابل ریستینگ به‌ویژه در میان خبره‌های دنیای ساعت بحثی جدی و واقعی است. برخی از این افراد استفاده همزمان از دو ساعت‌مچی را عملی غیرضروری و صرفاً جهت خودنمایی می‌دانند، درحالی‌که سایرین دابل ریستینگ را عملی نوآورانه و مطابق مُد روز می‌دانند. جدای از بحث‌هایی که در این زمینه وجود دارد، یک چیز واضح است: دابل ریستینگ مدتهاست که وجود دارد و قرار نیست حالا حالا هم از بین برود.

بنابراین، به این سؤال مهم بازگردیم: اصلاً چرا باید کسی دوست داشته باشد که در هر دو دستش به‌طور همزمان ساعت‌مچی داشته باشد؟

در واقع، برای این کار چندین دلیل وجود دارد.

دلایل استفاده از دو ساعت‌مچی به‌طور همزمان

Leonov two wrist watches

امکان استفاده از دو سَبک متفاوت در یک زمان

گرایش‌های ُمد در هر برهه‌ی زمانی متفاوت از یکدیگرند اما نکته‌ی با‌اهمیت در ظاهر و استایل هر فرد نحوه‌ی ابراز وجود او با ظواهر خویش است. این امر از زمان‌های بسیار دور در تمامی جوامع بشری رایج بوده است. برخی از روندهای مُد عجیب‌وغریب خوشبختانه در گذشته رایج بوده‌اند، و امروزه برخی افراد نیز آرزو دارند مُد عجیب‌وغریب دابل ریستینگ هم  همین‌طور می‌بود! اما، خوشبختانه در بین علاقه‌مندان به مُد و ساعت‌مچی، به نظر می‌رسد استفاده از دو ساعت اسپرت به‌طور همزمان روندی نباشد که به این زودی‌ها قدیمی شود. حتماً نباید بازیگر یا فشن‌آیکون‌هایی چون آمیتا باچان هندی باشید تا در مهمانی‌ها بدرخشید. به‌سادگی و با دابل ریستینگ به همه ثابت کنید که سَبک خاص به خود را در مُد دارید.

می‌خواهید شبیه کری آندروود شوید؟ به‌سادگی با بستن دو ساعت‌مچی در دستتان خواهید توانست این کار را بکنید.

مجموعه‌داران مشهور ساعت‌مچی مانند بردلی کوپر، اِلن دی‌جنرس و شخص راکی (سیلوستر استالونه مشهور) همگی طرفدار سَبک ساعت‌های مچی خوش‌ساخت و قدیمی هستند. اما چرا وقتی دو مچ دست داریم و می‌توانیم دو برابر شیک‌تر به‌نظر برسیم، تنها به یک مچ دست‌مان ساعت‌مچی ببندیم؟

عملکرد دوگانه

برای افرادی که قابلیت عملکردی بالاتری دارند، دلایل بسیار خوبی برای دابل ریستینگ وجود دارد. مایل هستید که با استفاده از یک ساعت‌مچی هوشمند در یک دست امکان چک‌کردن قرارهای ملاقات و پیام‌هایتان را داشته باشید و به موسیقی موردعلاقه‌تان گوش دهید و همزمان از ساعت‌مچی دیگری تنها از ساعت اطلاع پیدا کنید؟ برای این هدف ساعت‌مچی هوشمند مورد‌علاقه‌تان را روی یک مچ و ساعت مکانیکی مورد‌علاقه‌تان را روی مچ دیگرتان ببندید.

بهترین حالت ممکن استفاده از ساعت‌های مچی این است.  حتی می‌توانید هر دو ساعت را روی یک مچ ببندید.

ساعت‌ساز آلمانی به نام سین بندساعتی را ابداع کرد که با استفاده از آن می‌توان به‌طورهمزمان هم ساعت مکانیکی و هم ساعت هوشمند را روی مچ دست بست. او با این ابداع فصل جدیدی در دابل ریستینگ ایجاد نمود.

اما اگر نتوانیم بین ساعت هوشمند و مچ‌بند هوشمند تناسب اندام یکی را انتخاب کنید چه؟ خیلی ساده، هر دو را روی مچ دستتان ببندید. تعجب کردید؟

ارزش معنوی

ما آدم‌ها ساعت‌های مچی‎‌مان را خیلی دوست داریم و گاهی‌اوقات آنها معانی عمیقی برایمان دارند، دقیقاً مثل اتفاقی که برای پرنسس دایانا افتاد. در سال 1981، او با دو ساعت‌مچی در کلاب گاردز پولو در ویندسور دیده شد. اما چرا؟ یکی از آنها به نامزد او در آن زمان، یعنی پرنس چارلز تعلق داشت. پرنسس دایانا آن ساعت‌مچی را برای ادای احترام به نامزدش به دست می‌کرد، تا عاملی برای خوش‌شانسی نامزدش در حال بازی باشد.

دلتنگ شخص خاصی هستید که ساعت‌مچی‌اش در کشوی شما جا خوش کرده است، اما همچنان می‌خواهید در جریان قرارها و تماس‌هایتان هم باشید؟ هیچ نگرانی به دلتان راه ندهید. می‌توانید هر دو ساعت‌مچی را ببندید و دلتان را شاد کنید!

مطلع‌شدن از ساعت دو منطقه‌ی زمانی متفاوت

Norman Schwarzkopf two watches

ساعت‌مچی‌های بسیاری در بازار هستند که امکان بررسی ساعت مربوط به دو منطقه‌ی زمانی را دارند. این ساعت‌های مچی عبارتند از:

  1. ساعت‌های دوزمانه، نمایش دو زمان مختلف به‌طور همزمان روی صفحه‌ی ساعت.
  2. ساعت‌های جی‌اِم‌تی، نمایش زمان دوم با استفاده از عقربه‌ی جی‌ام‌تی که مشابه عقربه‌ی اضافی دیگری بر صفحه‌ی ساعت است انجام می‌شود.
  3. برخی از ساعت‌های هوشمند قابلیت نشان‌دادن دو زمان را دارند.

 با‌این‌حال، برخی افراد سنتی‌تر هستند و ترجیح می‌دهند دو ساعت‌مچی جداگانه داشته باشند، و معمولاً هر کدام را به یک مچ می‌بندند.

یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های طرفدار این جریان، هربرت نورمن شوارتسکف جونیور، ژنرال سابق ارتش ایالات متحده‌ی آمریکا است. او عادت دارد که به هر دو دست خود ساعت‌مچی ببندد و همه این را می‌دانند. او در طول جنگ خلیج‌فارس اغلب در معرض دید عموم قرار داشت و بسیاری از بینندگان تلویزیون از اینکه او در هر دو دستش ساعت‌مچی بسته است متعجب می‌شدند.

از او چنین نقل‌قول شده است:

من همیشه در طول جنگ (خلیج‌فارس) دو ساعت به دست داشتم. یکی روی مچ‌دست چپم که به وقت عربستان‌سعودی و ساعت دیگری از بِرَند سیکو بر مچ دست راستم که به وقت استاندارد شرقی تنظیم شده بود. به‌این‌ترتیب می‌توانستم به سرعت و با نگاهی به ساعت‌هایم فوراً از ساعت عربستان‌سعودی و واشنگتن‌دی.سی اطلاع یابم.

تنها به این دلیل…

 آیا برای در آغوش‌گرفتن یک توله سگ دوست‌داشتنی حتماً باید دلیلی داشته باشیم؟ هرگز.

و گاهی اوقات، مانند جانی دپ، این کار را در حالی انجام می دهیم که دو ساعت در دست داریم. چرا؟ تنها به این دلیل که اگر بخواهیم دو ساعت‌مچی همزمان به دست کنیم نیازی نیست که حتماً دلیل خاصی داشته باشیم.

این موضوع یکی از زیبایی‌های دابل ریستینگ است. هیچ فرد واجدشرایطی وجود ندارد ( یعنی همه می‌توانند این کار را بدون هیچ دلیلی انجام دهد). به مُد اهمیت نمی دهید؟ ساعت‌مچی با ارزش معنوی ندارید؟ بیش از یک ساعت‌مچی موردعلاقه دارید؟

تمام این دلایل برای بستن دو ساعت‌مچی مناسبند. خیلی ساده، هر دو ساعت‌مچی موردعلاقه‌تان را به دست ببندید. تنها به همین دلیل! چون هر دو را دوست دارید!

آیا شما هم عادت دارید دو ساعت‌مچی ببندید؟

واضح است که دابل ریستینگ پدیده‌ای واقعی است. چرا که حتی در وب‌سایت UrbanDictionary.com به آن اشاره شده است.

اما سوال اینجاست: آیا دابل ریستینگ برای شما هم مناسب است؟

ممکن است مُد، عملکرد و ارزش‌های معنوی دو ساعت‌مچی در یک آن برایتان مهم باشد، یا اینکه بخواهید دابل ریستینگ را پیاده کنید چون تنها قصدش را دارید، بهترین خبر برای شما این است که برای استفاده همزمان از دو ساعت‌مچی هیچ مانعی وجود ندارد. یک ساعت مکانیکی و یک ساعت هوشمند را باهم استفاده کنید. دو ساعت‌مچی از یک نوع ( هر دو مکانیکی یا هر دو هوشمند) به دست کنید. می‌توانید هر دو ساعت را روی یک مچ‌ دست یا یک ساعت را روی مچ دست راست و دیگری را روی مچ دست چپ خود ببندید. حتی دیده شده برخی افراد یک ساعت را روی مچ دست و ساعت دیگر را روی مچ پا می‌بندند! (اگرچه در روزهای بارانی آن را توصیه نمی‌کنیم).

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×