خانه دسته بندی
0
سبد خرید
حساب کاربری

ساعت مچی در دست چپ ببندیم یا راست؟

1402-11-18 ۱۰:۳۱
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه
ساعت مچی در دست چپ ببندیم یا راست؟

اینکه ساعت مچی را بر روی کدام مچ ببندیم، برای اکثر مردم مسئله خاصی نیست، البته تا زمانی که بتوانند راحت بنشینند و بلند شوند. هر چیزی برای هر مچی که بهتر است مناسب خواهد بود. اما برای کسانی که به قوانین غیررسمی توجه می‌‌کنند، از نظر ظاهری یا کاربردی بودن، مچ چپ یا راست مهم است.

ساعت را باید به کدام مچ ببندم؟

اگرچه هیچ قانون استانداردی در این مورد وجود ندارد، اما شاید بخواهید این مقاله را بخوانید تا نگاهی جدید به این موضوع داشته باشید. به طور کلی، اکثر مردم ساعت مچی را بر روی مچ غیرفعال خود می‌‌بندند. افراد راست دست بر روی مچ چپ و افراد چپ دست بر روی مچ راست. دلیل این امر ساده است، مردم نمی‌‌خواهند بین ساعتی که می‌‌بندند و کارهایی که انجام می‌‌دهند، گیج شوند.

دست فعال آن دستی است که توسط آن بیشترین فعالیت‌‌ها را در روزمره انجام می‌‌دهیم، از جمله نوشتن، نگه داشتن لیوان یا غذا خوردن. بنابراین، شاید نخواهید که آب میوه‌‌تان وقتی که ناآگاهانه مچ خود را بچرخانید تا زمان را بررسی کنید، روی زمین ریخته شود. هیچ کس نمی‌‌خواهد روز خود را با آب میوه‌‌ای که روی پیراهنش ریخته شده بدتر کند.

ساعت را در حالی که دست فعال خودً را برای انجام کار دیگری آزادً کنید، مانندً نوشتن، بر روی مچ غیر فعال خود ببندید. به عنوان مثال، اگر شما یک فرد راست‌‌دست هستید و یک ساعت بزرگ روی مچ راست خود دارید، ناچارا احساس ناراحتی خواهید کرد اگر از آن دست برای نوشتن استفاده کنید (این برای شما هم سخت‌‌تر خواهد بود که آن فعالیت را انجام دهید). بنابراین، اگر شما یک فرد راست‌‌دست هستید، ساعت را بر روی مچ چپ خود ببندید و بالعکس.

علاوه بر این، با بستن ساعت در جهت مخالف دست فعال از ساعت محافظت هم خواهد شد. در غیر این صورت در طول زمانی که از دست فعال خود در فعالیتهای روزمره استفاده می‌‌کنید، احتمالا ساعت دچار برخورد یا لرزش می‌‌شود و حتی خراش می‌‌بیند. بنابراین، نگه داشتن ساعت در دست غیر‌‌غالب باعث می‌‌شود از آسیب‌‌ها محافظت شود.

با این حال، هنوز هم قانونی وجود ندارد که فقط باید ساعت را در مچ غیر‌‌غالب بپوشید. انتخاب همیشه به عهده خود شما به عنوان فردی مختار است. این مسئله که به کدام دست باید ساعت بپوشید ممکن است ساده به نظر برسد و فقط آن را در مچ خود بزنید. اما، مشخص شده که برخی از عملکردها و کاربردی بودن نیز مواردی هستند که باید در نظر گرفته شوند. بنابراین، این مسئله نه تنها در موردی است که کدام دست باید ساعت را بپوشید، بلکه این مورد نیز مطرح است که چگونه احساس راحتی می کنید.

نکات کاربری عملی در استفاده از ساعت

بزرگترین نگرانی در مورد مسائل کاربردی این است که چرا باید ساعت را در دست غیر غالب بپوشید. عملکرد کاربردی ساعت تاج آن است. به تاج ساعت خود نگاه کنید و مکان قرارگیری آن را ببینید. بیشتر آنها در موقعیت ساعت 3 قرار می گیرند زیرا بیشتر مردم در جهان (90 درصد) دست راست را ترجیح می‌‌دهند، به این معنی که تاج ساعت در سمت راست قرار دارد. بنابراین، اگر آن را در دست راست بپوشید، عملکرد تاج دشوار خواهد بود. به علاوه، اندازه کوچک تاج ساعت نیاز به تلاش دیگری دارد. علاوه بر این، تاج باید به راحتی قابلیت گرفتن در دست و عملکرد  را داشته باشد. بنابراین، تعیین مکان قرارگیری تاج اولین کمکی است که می‌‌تواند در تصمیم‌‌گیری به یاریتان بشتابد.

اگر تاج در ساعت 9 قرار دارد، به معنی دست راست است. در غیر این صورت، برای عملکرد آن نیاز به تلاش زیادی خواهید داشت و تنظیم زمان کاملا دردسرساز است. بنابراین، تنظیم زمان با پوشیدن ساعت مطابق با موقعیت تاج ساعت، آسان تر خواهد بود. علاوه بر این، ساعت ساز در حین اینکه ساعت را طراحی میکند تا فرد آن را دقیقا کجا بپوشد، ممکن است تصویر خاصی در ذهن داشته باشد.

علاوه بر همه اینها، در حال حاضر ساعت سازان نیز ساعت هایی را به طور خاص برای افراد چپ دست تولید می کنند. به عنوان مثال شرکت یوبوت ساعت‌‌های مخصوص چپ دست ها را با تاجی در سمت چپ محفظه ساعت توسعه داده است. ساعت های چپ دست همچنین به عنوان “ساعت های Destro” شناخته می شوند. بنابراین، نیازی به نگرانی نیست زیرا دنیای ساعت‌‌ها شما را به تجربه هنر ساعت‌‌سازی رها نمی کند.

جمع بندی

با تمامی موارد ذکر شده گفته شده است ولی باز هم، این مسئله که ساعت را به کدام دست باید بپوشید یک ترجیح شخصی است. برخی ملاحظات وجود دارد که باید به آنها توجه کنید، مانند عملکرد عملی. اما قبل از همه، شما می توانید ساعت خود را در هر دستی که ترجیح می دهید بپوشید تا زمانی که به خوبی با دستتان منطبق شود. در حالی که پوشیدن ساعت در مچ راست نادر است، مچ چپ به طور آشنا به عنوان مچ” رسمی و صحیح” شناخته می‌‌شود.

دلیل این امر، تعداد زیادِ افرادِ راست دست است. همانطور که می دانیم، ترجیحات اکثریت در نهایت به عنوان عادت تلقی می‌‌شوند. بنابراین، آسان است که بفهمیم چرا برخی افراد می گویند باید ساعت را در مچ چپ بپوشیم. حتی گاهی اوقات یک گروه خاص از علاقمندان به ساعت، ساعت را در هر دو مچ خود می پوشند. ببینید، همه اینها مسئله شخصی است.

همچنین بعضی افراد ممکن است بپرسند “مردان ساعت را کدام طرف می پوشند؟ ” و ” زنان ساعت را در کدام دست می پوشند؟ً “. اما، این مسئله تا حدودی در مورد مرد یا زن فاصله دارد. هر دوی آنها می توانند ساعت را به هر نحوی که دوست دارند بپوشند. بعضی تفاوت ها ممکن است در گذشته رخ داده باشد و زمانی که ساعت‌‌ هنوز به عنوان اشیاء زنانه در نظر گرفته می شد. اما، این دیدگاه تغییر کرده است و ساعت ها می‌‌توانند اکنون مورد علاقه همه باشند .

برچسب ها :
دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×