خانه سایدبار
سبد خرید
تماس با اشرافی

چگونه ساعت مردانه برای مچ‌های کوچک پیدا کنیم؟

ادمین اشرافی
اشرافی
1401-12-27 ۱۹:۰۸
چگونه ساعت مردانه برای مچ‌های کوچک پیدا کنیم؟

مردانی که مچ‌های کوچکی دارند اغلب در پیدا کردن بند ساعت مناسب با مشکل روبه‌رو می‌شوند. هنگام خرید یک ساعت جدید گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد. شما باید سبک، مکانیسم زمان‌سنجی، لوازم جانبی و خیلی چیزهای دیگر را انتخاب کنید. در کمال تعجب، یکی از آزاردهنده‌ترین مسائل هنگام انتخاب ساعت، اندازه بودن آن است. ممکن است فکر کنید چون بند ساعت قابل تنظیم است، هر ساعتی جواب می‌دهد، اما این‌طور نیست. بسته به اندازه مچ دست شما، یک ساعت می‌تواند به طرز مضحکی بزرگ یا به‌طور ناخوشایندی کوچک باشد. این می‌تواند به ویژه در مورد مردان صادق باشد زیرا اندازه مچ دست آن‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد. اندازه ساعت‌های صنعتی بر اساس سایز متوسط است، اما به ازاء میلیاردها انسان در دنیا، میلیون‌ها نفر استثنا هستند که اندازه‌های متوسط برای آن‌ها جواب نمی‌دهد. اگر شما فردی هستید که ​​برای پیدا کردن یک ساعت مردانه مناسب به مشکل برخورده‌اید چون مچ دستانتان کوچک‌تر از حد معمول است، چند نکته مهم را باید در نظر بگیرید تا به شما کمک کند هوشمندانه‌تر خرید کنید.

نحوه خرید ساعت برای مردانی با مچ دست کوچک

استایل شخصی

اول از همه، وقتی نوبت به انتخاب ساعت مناسب می‌رسد بهتر است به دنبال چیزی باشید که متناسب با سبک شخصی شما باشد تا این‌که سعی کنید با یک مد خاص پیش بروید. در هر صورت، مدها تغییر می‌کنند. اگر مردی هستید که یک ساعت بزرگ برای او یغر یا مسخره به نظر می‌رسد، نگران نباشید، این روزها بسیاری از مردان ساعت‌های بزرگ‌تری می‌پوشند.

یک ساعت اندازه، به مراتب بهتر از یک ساعت بزرگ خواهد بود. اگر مچ‌های کوچکی دارید اما هم‌چنان احساس می‌کنید که باید با مد پیش بروید، خیالتان تا حدودی راحت باشد که تمایل به ساعت‌های بزرگ رو به کاهش است. در اواسط این دهه، ساعت‌سازان با ساختن قاب‌های ساعت بسیار بزرگ‌تر به جنگ سرد پایان دادند و ظاهر شیک‌تر و کلاسیک‌تری پیدا کردند.مثل همه مدها، ساعت‌های بزرگ هم یک روز دوباره مد خواهند شد، اما به هر حال فعلاً، ساعت ظریف مد است.

ابعاد ساعت

چه به خاطر این‌که مچ‌هایتان کوچک‌تر از حد معمول است و چه صرفاً به‌خاطر مد بودن آن ساعت‌های ظریف‌تر را ترجیح می‌دهید، پیدا کردن یک ساعت متناسب نباید کار سختی باشد. زمانی‌که به دنبال ساعت موردنظرتان هستید بیشتر می‌خواهید روی ابعاد آن تمرکز کنید.

قطر قاب

این روزها، متوسط قطر قاب ساعت برای آقایان بین 37 تا 39 میلی‌متر است، در حالی‌که برای خانم‌ها بین 26 تا 29 میلی‌متر است. از آن‌جایی که ساعت‌های بزرگ حدود یک دهه و شاید هم بیشتر است که مد شده‌اند، بسیاری از مردان ساعت‌های بزرگ‌تر از سایز متوسط را ترجیح می‌دهند، به خصوص زمانی که از دسته ساعت‌های لباس خارج می‌شوید. بسیاری از ساعت‌های ورزشی و غواصی مردانه بزرگ‌تر هستند و دیدن ساعت‌هایی به اندازه ۴۶ میلی‌متر یا حتی بزرگ‌تر عجیب نیست.

ساعت‌های مختلف معمولاً در گروه‌های اندازه خاصی قرار می‌گیرند. برای مثال، یک ساعت ورزشی مردانه احتمالاً در حدود 40 تا 42 میلی‌متر خواهد بود. ساعت‌هایی مانند آن‌چه که فسیل یا دیزل می‌فروشند، در بیشتر موارد کوچک‌تر و شیک‌تر خواهند بود.

از طرف دیگر، ساعت‌های نظامی یا ساعت‌های تاکتیکی بسیار مجهز، کمی بزرگ‌تر خواهند بود. بسیاری از ساعت‌های تاکتیکی موجود در بازار، در مچ دست کوچک، بزرگ و بدقواره به نظر می‌رسند. در مورد بسیاری ازپرفروش‌ترین ساعت‌های غواصی هم همین‌طور است.

به عنوان یک قاعده کلی، شما می‌توانید با اندازه‌گیری دور مچتان بهترین سایز قاب را برای خود انتخاب کنید. یک مچ شش اینچی با قاب 38 میلی‌متری قشنگ‌تر است، در حالی که مچی که دور آن هشت اینچ است می‌تواند یک ساعت 45 میلی‌متری شیک‌تر بپوشد. مثل همه قوانین مد دیگر، این‌ها فقط دستورالعمل هستند: در صورت تمایل زیاد باید آن‌ها را بشکنید.

ضخامت قاب

علاوه بر قطر قاب، چند فاکتور مرتبط دیگر هم هست که باید در نظر گرفته شوند و اولین آن‌ها ضخامت قاب است. معمولاً ضخامت قاب‌ها 6 تا 10 میلی‌متر است. مانند قطر قاب، در هر دو سمت استثناهایی هست، اما به دلیل واقعیت فیزیکی، ساعت‌ها نمی‌توانند خیلی کوچک‌تر از 6 میلی‌متر باشند. هم‌چنین، ساعت‌های لباسی که بسیار بزرگ‌تر از 10 میلی‌متر هستند ممکن است مضحک به نظر برسند، اما در ساعت‌های ورزشی و بیرونی برندهایی مانند G-Shock و Pro-Trek، دیدن 15 میلی‌متر و حتی ضخیم‌تر از آن عجیب نیست.

از نظر تاریخی، ضخامت قاب به خاطر مکانیسم‌های داخل آن بود. مکانیک داخلی پیچیده‌تر به قاب‌های ضخیم‌تری برای جا دادن تمام قطعات نیاز داشت. برای مثال، ساعت‌های توربیلون بسیار ضخیم‌تر از ساعت‌های مکانیکی معمولی هستند. اما، با افزایش محبوبیت (و قابلیت اعتماد) زمان‌سنجی کوارتز، ساعت‌ها رژیم گرفتند. مکانیک باتری به تجهیزات بسیار کمتری در داخل نیاز دارد. امروزه ساعت‌های مکانیکی معمولاً ضخیم‌تر از ساعت‌های کوارتز هستند، اما بسیاری از ضخامت‌های بدنه به خاطر سبک‌هایی است که ساعت‌ساز انتخاب می‌کند. می‌توان فرض کرد که هرچه قاب پهن‌تر باشد، ضخیم‌تر خواهد بود.

پهنای بند ساعت

هنگام انتخاب ساعت مناسب، پهنای بند ساعت به اندازه قطر قاب مهم است. قاعده کلی این است که اندازه بند ساعت تقریباً نصف قاب ساعت شما باشد، هرچند، باز هم بسته به سلیقه شخصی شماست. یک بند خیلی پهن با یک قاب باریک ممکن است عجیب به نظر برسد اما یک بند باریک و یک قاب پهن نامتعادل خواهد بود و احتمالاً خودتان هم آن را حس خواهید کرد. تعجبی ندارد که مچ دست کوچک با بند باریک‌تر قشنگ‌تر است. ساعت‌ها نباید شبیه دستبندهای زن شگفت‌انگیز باشند. البته استفاده آقایان از دستبند هیچ ایرادی ندارد، فقط بگویم، یک ساعت خیلی بزرگ مطمئناً بیانیه مد جسورانه‌ای ارائه خواهد کرد.

جستجوی ساعت مناسب

دانستن ابعاد ایده‌آل ساعت برای مچتان اولین قدم برای یافتن ساعت مناسب است. هنگامی که مچ دست خود را اندازه گرفتید و سبکی را که دوست دارید مشخص کردید، می‌توانید اقدام به خرید کنید. اگر شما هم مثل اکثر مردم این روزها هستید، احتمالاً ترجیح می‌دهید قبل از رفتن به فروشگاه در اینترنت تحقیق کنید. بسیاری از مشتریان معتقدند دیدن مدل‌های موجود و دانستن رنج قیمت آن‌ها می‌تواند کمک‌کننده باشد. اگر شما هم این‌طور فکر می‌کنید، آمازون می‌تواند منبع خیلی خوبی باشد.

فروشگاه اشرافی جستجو را بسیار آسان می‌کند زیرا می‌توانید قطر قاب و پهنای بند هر محصول را مشاهده کنید. اما باز هم، قطر و ضخامت قاب تا حد زیادی با هم مرتبط هستند. مهم نیست که ساعت دلخواهتان چقدر کوچک (یا بزرگ) باشد؛ آن‌ها گزینه‌های زیادی برای شما دارند.

بعضی از مردهایی که مچ دستشان کوچک است کلاً استخوان‌بندی ریزی دارند و لاغر هستند. این یک باور واقعاً خنده‌دار است و چقدر می‌تواند آزاردهنده باشد، به‌خصوص نظرات احمقانه‌ای که مردم می‌دهند بدون این‌که قبل از گفتن آن فکر کنند… از جمله برخی از سوالات نسبتاً شخصی که در حالت عادی معمولاً نمی‌پرسید. فرقی نمی‌کند به ساعت‌های Bulova یا Akribos نگاه می‌کنید یا سیتیزن را با سیکو مقایسه می‌کنید، اندازه بند تقریباً وقتی مشخص می‌شود که تصمیم نهایی‌تان را بگیرید.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×