خانه دسته بندی
0
سبد خرید
حساب کاربری

نکاتی برای انتخاب ساعت غواصی با کیفیت

1402-11-20 ۱۱:۰۱
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه
نکاتی برای انتخاب ساعت غواصی با کیفیت

اگرچه تنوع زیادی از ساعتهای غواصی وجود دارد، اما بسیاری از این ساعتها فقط قطعاتی هستند که به شکل ساعتهای غواصی تزئین شده­اند. شاید ظاهر آنها مشابه باشد، اما در زیر سطح آب و در عمق­های بیشتر بی­فایده هستند. بسیاری از ساعتها در عمقهای زیاد هنگام غواصی نمی­توانند مدت زمان زیادی دوام بیاورند. برای کمک به شما در پیدا کردن یک ساعت غواصی مفید و زیبا، به شش عملکرد مهم اشاره خواهیم کرد.

مقاوم بودن در برابر آب

به طور قابل پیش­بینی، یک ساعت غواصی باید در برابر آب مقاوم باشد. لازم به یادآوری نیست که شما نمی­خواهید در میان اقیانوس با یک ساعت غواصی شنا کنید که حتی با عمق و فشار آب سازگاری ندارد. حداقل عمق توصیه شده برای مقاومت یک ساعت غواصی در برابر آب، عمق ۲۰۰ متر است. بنابراین، باید الزامات استاندارد ISO-6425 که یک استاندارد بین­المللی معروف است، را برآورده سازد. این بدان معناست که یک ساعت غواصی باید توانایی مقاومت در برابر فشاری را که ۲۵ ٪ بیشتر از عمق مشخص شده است، داشته باشد. بنابراین، اگر تولیدکننده ساعت اعلام کند که قادر است با عمق ۲۰۰ متر کنار بیاید، باید آزمونی برای عمق ۲۵۰ متری پشت سر گذاشته باشد.

بنابراین، در نظر گرفتن ساختار و قدرت ساعت غواصی در مهندسی آن بسیار مهم است. اجزای اضافی اغلب استفاده می­شوند، مانند سوپاپهای هلیوم، جعبه­های قوی­تر یا حتی شیشه­های ضخیم­تر برای مقاومت در برابر عمقهای بیش از ۱۰۰۰ متر. برای ساخت جعبه، باید از تیتانیوم درجه جراحی یا استیل ضد زنگ ۳۱۶ L استفاده شود.

مورد پشتیبانی، پیچ پشتیبانی

دکمه ها و صفحه پشت ساعت و تاج به عنوان آسیب پذیرترین قسمت های یک ساعت در نظر گرفته می شوند. بنابراین منطقی است که اینها تا حد امکان به صورت محکم بسته شوند و از مکانیزم پیچ پشتیبانی با محافظهای قوی برای بسته شدنِ کاملِ درب ساعت استفاده شود. قبل از هر عملیات غواصی، مطمئن شوید که تاج و هر دکمه به صورت محکم پیچ شده است و مطمئن شوید که ساعت شما پیچ خورده است.

هر ساعت غواصی خوبی که قیمت بالایی دارد باید بیضی جهت دار و قابل چرخش با نشانه ای روشن در موقعیت 12 داشته باشد. این بیضی کوچک و در عین حال بسیار حیاتی، به شما کمک می کند تا به سرعت و بدون مشکل مدت زمان گذشته را اندازه گیری کنید. از آنجا که این بیضی جهت دار که از حرکت شماره گیر به عقب در حالی که شما غواصی می کنید، جلوگیری می­کند، در این صورت ممکن است شما را به این فکر بیندازد که زمان بیشتری برایتان باقی مانده است. حتی اگر ضربه بخورد و حرکت کند، به لطف این ویژگی ایمنی، احتمالا زودتر به سطح خواهید رفت. قابلیت وضوح و مشاهده زیر آب به خصوص هر چه عمیق تر غواصی کنید کاهش می­یابد. شما باید ساعتی پیدا کنید که بسیار شفاف و آسان قابل خواندن باشد. همه نشانگرها مانند صفحه شماره گیر، نشانگرهای ساعت و ساعت باید بزر گ و تمیز باشند.

خوردگی

یک جنبه حیاتی از یک ساعت غواصی که نباید فراموش شود مقاومت آن در برابر خوردگی است. ساعت باید از تیتانیوم یا فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا ساخته شود. لاستیک و سرامیک نیز مواد عالی هستند. پلاستیک ها در طول زمان شکننده می­شوند، بنابراین باید از کاربرد آنها خودداری شود.

بند یا دستبند ویژه

به دنبال بندی برای ساعت باشید که در هر مکانی به خوبی کار کند، به ویژه اگر قصد دارید ساعت غواصی خود را به عنوان یک وسیله روزانه و همچنین زیر آب استفاده کنید.

برچسب ها :
دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×