خرید اقساطی
خانه دسته بندی
0
سبد خرید
حساب کاربری
خرید اقساطی

از بین بردن خش شیشه ساعت مچی

ادمین اشرافی
اشرافی
1403-01-12 ۱۸:۵۹
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه
از بین بردن خش شیشه ساعت مچی

یافتن خط و خش روی سطح قاب ساعتتان ممکن است ناراحت‌کننده باشد! خوشبختانه، اکثر خط و خش‌ها می‌توانند به راحتی با استفاده از کمی پولیش و یک پارچه نرم پاک شوند. ابتدا، نوع کریستال ساعت خود را تشخیص دهید. سپس یک پولیش مناسب برای نوع کریستال ساعت خود انتخاب کنید و خط و خش‌ها را به مدت چند دقیقه پاک کنید. اگر خط و خش خیلی عمیق باشد یا اگر کریستال ساعت شما شکسته باشد، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید کریستال ساعت را تعویض کنید.

بخش ۱: انتخاب پولیش مناسب

1. استفاده از خمیر دندان، خمیر پلی واچ یا پولیش براسو بر روی یک کریستال آکریلیک. اگر ساعت شما ارزان قیمت است، احتمالاً یک کریستال آکریلیک دارد، گاهی اوقات به عنوان پلاستیک یا هسالیت نیز شناخته می‌شود. اگر ساعت شما قبل از دهه ۱۹۸۰ ساخته شده باشد، احتمالاً دارای کریستال آکریلیک است. اگر کریستال ساعت شبیه به پلاستیک است یا بسیار سبک است، احتمالاً آکریلیک است.

  • اگر از خمیر دندان استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که داخل آن دانه وجود ندارد زیرا ممکن است کریستال ساعت را خراش دهد.

2. استفاده از هر نوع پولیش یا خمیر کریستال ساعت بر روی یک کریستال شیشه‌ای معدنی. اگر یک ساعت با قیمت متوسط ​​دارید، احتمالاً از طریق یک کریستال معدنی ساعت را می‌خوانید. این نوع شیشه کریستال ساعت رایج در ساعت‌های با قیمت متوسط ​​است. این یک کریستال شیشه‌ای است که با حرارت یا مواد شیمیایی بهینه شده است تا مقاومت در برابر خراشیدگی داشته باشد، و ممکن است شیشه مات به نظر برسد. اگر ساعت شما دارای کریستال معدنی باشد، می‌توانید هر نوع پولیش یا خمیری را که برای یک کریستال آکریلیک یا یاقوت کبود انتخاب می‌کنید، استفاده کنید.

  • کریستال معدنی نسبت به کریستال اکریلیک در برابر خراش مقاوم‌تر است و در دمای شدید یا هنگام ضربه از زاویه، ترک خورده یا خرد می‌شود.

3. جلای یک کریستال یاقوت کبود با خمیر Lapping 0.5 میکرون یا خمیر Dia- DP3  3میکرون. اگر یک ساعت گران‌قیمت یا لوکس دارید، احتمالاً ساعت شما دارای کریستال یاقوت کبود است. این گران‌ترین نوع از سه نوع کریستال ساعت است و به دلیل مقاومت در برابر خراشیدگی و شکستن، ترجیح داده می‌شود. همچنین این کریستال مات نمی‌شود. شما باید از پولیشی که به طور خاص برای کریستال‌های یاقوت کبود تهیه شده است استفاده کنید تا از خراشیدگی یا آسیب به کریستال جلوگیری شود.

  • کریستال‌های سافیر سخت‌تر از شیشه معدنی یا کریستال آکریلیک هستند و احتمالاً در برابر ترک خوردگی یا شکستگی نسبت به سایر انواع شیشه‌های ساعت تحمل بیشتری دارند.

4. در صورت عدم اطمینان از نوع کریستال ساعت، با تولید کننده تماس بگیرید. تشخیص نوع کریستال موجود در ساعت شما همیشه کار آسانی نیست. اگرنمی توانید نوع کریستال را بر اساس قیمت یا سن ساعت مشخص کنید، سعی کنید با ارسال یک ایمیل یا تماس تلفنی با تولید کننده ساعت خود ارتباط برقرار کنید. آنها باید بتوانند به شما کمک کنند تا مشخص شود کدام نوع کریستال در تولید ساعت شما استفاده شده است.

  • هیچ نوع پولیشی را بر روی کریستال ساعتی که در مورد آن مطمئن نیستید استفاده نکنید، زیرا ممکن است به آن آسیب برساند.

بخش ۲: پاک کردن خراش ها از کریستال ساعت

ساعت خود را با چسب نقاشی‌ای محافظت کنید. با پولیش دستی صفحه کریستالی ساعت می توانید خط و خش را از روی هر نوع کریستال ساعت پاک کنید.قبل از شروع پولیش کردن، شما باید تمام قسمت‌های ساعت را کنار کریستال با چسب نقاشی بپوشانید، به ویژه به قاب ساعت توجه داشته باشید که حلقه‌ای است که اطراف کریستال ساعت را فرا می‌گیرد.

  • استفاده از نوار نقاش باعث می شود که بقیه ساعت شما در طول فرآیند پولیش آسیب نبیند.
  • درحالی که پوشاندن باند یا نوار نیاز نیست، می توانید آن را بردارید تا فرآیند پولیش را آسان‌تر کنید.

2. مقداری کوچک به اندازه نخود را از پولیش را به سطح کریستال ساعت بزنید. شما می خواهید در مورد مقدار پولیش روی کریستال ساعت محافظه کار باشید. استفاده بیش از حد می تواند فرآیند پولیش را دشوارتر کند و احتمال ضربه زدن به بقیه ساعت را با پولیش افزایش دهد.

3. از یک حوله نرم برای پولیش کریستال ساعت استفاده کنید. پس از اینکه پولیش یا خمیر را زده‌اید، از یک حوله نرم برای بالا آوردن سطح صورت ساعت خود استفاده کنید. از حرکت دایره‌ای ملایم استفاده کنید. کریستال ساعت را تا زمانی که خط ناپدید شود پولیش کنید.

  • فشار را با نرمی حفظ کنید و در حالت دایره‌ای به مدت ۲-۳ دقیقه پولیش کنید.

4. در صورتی که خراش بسیار عمیق باشد، در نظر بگیرید کریستال را جایگزین کنید. در حالی که پولیش کردن شیشه ساعت معمولاً به حذف خط‌ها کمک می‌کند، گاهی اوقات خط یا شکاف بسیار عمیق است که با روتین پولیش ساده قابل تعمیر نیست. اگر خطوط در شیشه ساعت شما نتوانند از طریق پولیش حذف شوند، در نظر بگیرید کریستال ساعت خود را جایگزین کنید.

  • سعی کنید ساعت خود را به یک کارگاه تعمیرات ساعت محلی ببرید و از آن‌ها بخواهید کریستال ساعت را جایگزین کنند.
  • ساعت خود را به تولید کننده برگردانید و از آن‌ها بخواهید کریستال ساعت را جایگزین کنند.

نکات:

  • پس از حذف خراش‌ها، در نظر بگیرید اقدامات احتیاطی‌ را برای محافظت از شیشه ساعت در آینده انجام دهید.
برچسب ها :
دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×