با عرض پوزش به دلیل مسائل فنی تا اطلاع ثانوی گالری اشرافی تعطیل می‌باشد…

خانه سایدبار
سبد خرید
تماس با اشرافی

با عرض پوزش به دلیل مسائل فنی تا اطلاع ثانوی گالری اشرافی تعطیل می‌باشد…

بررسی ساعت مچی کاسیو PRO TREK PRTB50-1: همراهی برای ماجراجویی‌ها

ادمین اشرافی
اشرافی
1402-11-22 ۱۲:۱۶
بررسی ساعت مچی کاسیو PRO TREK PRTB50-1: همراهی برای ماجراجویی‌ها

این ساعت در فضای باز برای مسیریابی و پیش‌بینی وضعیت آب و هوا به شما کمک می‌کند. البته با نصب اپلیکیشن‌های مختلف، کارهای بیشتری هم انجام می‌دهد.

ساعت PRO TREK PRTB50-1 برای کوهنوردی، طبیعت‌گردی، چادر زدن در فضای باز و انواع ماجراجویی‌ها طراحی شده است.

این ساعت اولین ساعت از سری ساعت‌های PRO TREK است که برای فضای باز طراحی شده و از طریق PRO TREK Connected App و فناوری سنسور چهارگانه کاسیو، قابلیت‌های تلفن هوشمند را ارائه می‌دهد.

سنسور چهارگانه به چهار معیار اندازه‌گیری توسط سه سنسور در ساعت PRO TREK PRTB50-1 اطلاق می‌شود. این حسگرها قطب‌نما، فشارسنج، ارتفاع‌سنج، دماسنج و گام‌شمار (به لطف داشتن شتاب‌سنج داخلی) را شامل می‌شوند.

این کارکردها به معنای کنار گذاشتن قطب‌نما یا نقشه‌های سنتی نیستند، آنها صرفاً راهنمایی‌های آسان و سریع در پیشبرد مسیرتان ارائه می‌دهند و می‌توانند زمان رسیدن به مقصد را پیش‌بینی کنند.

در ادامه، نحوه استخراج این چهار داده توسط ساعت و همچنین نحوه استفاده از آنها با Casio PRO TREK Connected App برای دستیابی به اطلاعات بیشتر را بررسی خواهیم کرد.

ارتفاع‌سنج

ارتفاع‌سنج ارتفاع فعلی شما را بر اساس موقعیت مکانی و تغییرات فشار اتمسفر محاسبه می‌کند. برای داشتن دقیق‌ترین خوانش، باید ارتفاع‌سنج را روی یک نقطه مشخص در مسیرتان قرار دهید تا ارتفاع تعیین شود.

فشارسنج

هر دو ساعت یک بار، فشارسنج آب و هوا را بر اساس فشار اتمسفر پیش‌بینی می‌کند و نمایشگر گرافیکی ساعت آن را نشان می‌دهد: اگر فشار هوا رو به افزایش باشد، نشان آن است که احتمالاً وضعیت جوی بهبود می‌یابد و اگر فشار هوا کاهشی باشد، احتمالاً وضعیت جوی بدتر می‌شود.

قطب‌نمای دیجیتال

کارکرد جهت‌یابی ساعت می‌تواند شمال مغناطیسی را تشخیص می‌دهد و سپس جهت شمال ساعت را با نقشه توپوگرافی تراز کند. همچنین امکان تبدیل شمال مغناطیسی به شمال واقعی را فراهم می‌کند.

قطب‌نما دارای نمایشگر حافظه برای نشان دادن مسیر بر اساس جهات ذخیره‌شده است که با موقعیت ساعت 12 روی صفحه ساعت نمایش داده می‌شود و به شما کمک می‌کند در شرایطی با دید کم (مانند مه) حرکت کنید.

دماسنج

دماسنج می‌تواند دمای مقصد را بر اساس دمای محل فعلی شما پیش‌بینی کند. این پیش‌بینی بر این اساس است که به طور کلی به ازای افزایش هر 305 متر ارتفاع، دما حدود 2 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، اگر دما در ارتفاع 1000 متری 10 درجه سانتیگراد باشد، دما در 3000 متری احتمالاً حدود 3- درجه سانتیگراد خواهد بود.

البته، در ارتفاعات بالاتر این میزان ممکن است متفاوت باشد و زمانی که باران می‌بارد یا درون ابرها حرکت می‌کنید، قطعاً متفاوت است.

احتمالاً با احساس سرما لباس بیشتری می‌پوشید، مقایسه احساس با داده‌ها از نحوه مدیریت دما توسط بدنتان می‌گوید. پیش‌بینی دما نیز می‌تواند نیاز آینده را به پوشش بیشتر یادآوری کند.

گزینه های بیشتر با اپلیکیشن

برای استفاده بیشتر از PRO TREK PRTB50-1، آن را از طریق بلوتوث به PRO TREK Connected App متصل کنید تا به عملکردهای بیشتر در فضای باز دسترسی پیدا کنید، از جمله:

مسیریاب

این اپلیکیشن ارتفاع را با استفاده از داده‌های ساعت و داده‌های GPS از تلفن هوشمند ثبت می‌کند. کاربر می‌تواند داده‌های ارتفاع را در طول مسیر وارد کرده و آن را ترسیم کند.

در حین راه‌پیمایی، تلفن هوشمند می‌تواند عکس‌هایی را برای مراجعات بعدی ذخیره کند. این کار هنگام انجام تحقیقات میدانی، صخره‌نوردی و یا ماهیگیری مفید است.

میزان کالری سوزانده شده

این اپلیکیشن کالری را که می‌سوزانید بر اساس اطلاعات گام‌شمار و تغییر ارتفاع تخمین می‌زند. این اطلاعات در گزارش فعالیت‌های سفر ذخیره می‌شود.

نشانگر موقعیت مکانی

کاربران می‌توانند با استفاده از دکمه‌های ساعت، موقعیت فعلی خود را در اپلیکیشن ذخیره کنند. در این حالت، با استفاده از قطب‌نما و مکان ذخیره‌شده، عقربه ثانیه‌شمار به عنوان نشانگر مسیر‌یاب عمل می‌کند. فاصله نیز روی LCD نمایش داده می‌شود.

قابلیت تنظیم صفحه‌نمایش

از طریق این اپلیکیشن، کاربران می‌توانند حالت‌های مختلف را روشن یا خاموش کنند و حتی ترتیب نمایش آنها بر روی نمایشگر را تغییر دهند. همین امر در مورد اطلاعات پیش‌فرض نمایش داده شده روی صفحه LCD نیز قابل انجام است. این قابلیت تنظیم امکان اولویت‌بندی عملکردهایی که بیشتر استفاده می‌کنید را فراهم می‌کند.

ساعت به طور خودکار چهار بار در روز، زمان و ارتفاع را بر اساس داده‌های تلفن هوشمند شما تنظیم می‌کند.

ردیابی تلفن همراه

وقتی ساعت به تلفن همراه متصل است، می‌تواند به عنوان ردیاب عمل کند و در این حالت تلفن شما حتی اگر در حالت بی‌صدا باشد، زنگ هشدار می‌زند.

این ویژگی‌ها روی قاب PRO TREK تعبیه شده‌اند که با یک باتری لیتیومی با عمر تقریبی دو سال کار می‌کند.

این ساعت تا عمق 100 متری در برابر آب مقاوم است. سایر عملکردها شامل لامپ LED تمام‌خودکار، تقویم و نشانگر زمان طلوع و غروب خورشید است. قاب چرخان به جهت‌یابی کمک می‌کند.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×