بنر تخفیف اشرافی
خانه دسته بندی
سبد خرید
تماس با اشرافی
بنر تخفیف اشرافی

بررسی ساعت امگا اسپیدمستر پروفشنال: ساعت منتخب ناسا

ادمین اشرافی
اشرافی
1402-02-03 ۱۲:۱۳
بررسی ساعت امگا اسپیدمستر پروفشنال: ساعت منتخب ناسا

شروع به کار امگا اسپیدمستر در سال 1848 بود و تا سال 1903 به‌عنوان شرکت ساعت لا جنرال به فعالیتش ادامه داد، درست در همان سال نام فعلی خود را رسماً انتخاب کرد. ساعت‌های امگا همواره رشک‌برانگیز بوده‌اند، نه تنها به دلیل ظاهر خارق‌العاده‌، بلکه به دلیل دوام و قابلیت اعتمادشان. نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا در سال 1917 این برند را رسماً زمان‌سنج خود اعلام کرد و ارتش ایالات متحده آن را در سال 1918 برای واحدهای رزمی‌اش برگزید. امگا، به‌عنوان برترین انتخاب ناسا، اولین ساعتی است که پا به ماه گذاشت و در سال 1969 به این جایگاه عالی دست یافت. از همان آغاز، این برند لوکس با این شعار به شهرت جهانی رسید: «امگا، طعم زمان دقیق زندگی.»

مروری بر تاریخچۀ امگا اسپید مستر پروفشنال (SpeedMaster Professional)

این برند در سال 1957 رونمایی شد؛ درست زمانی که امگ اCK2915 را معرفی کرد؛ این مدل، کرونوگراف هیجان‌انگیزی بود که برای ورزش و مسابقات اتومبیل‌رانی طراحی شده بود. اولین اسپید مستر، با صفحۀ سه‌گانه، با موتور 321 امگا طراحی شد که در سال 1946 توسط آلبرت پیگه ساخته شده بود.

اسپید مستر با عرضۀ مدل  CK2998 در سال 1959 به‌روزرسانی شد و باره دیگر با عرضۀ مدل‌های ST105.002 و ST105.003 در سال 1963 به صورت امروزی‌تر درآمد.

در سال 1962 اتفاقی جالب رخ داد؛ بنابراین به دوباره به عقب برمی‌گردیم. فضانورد والی شیرا در طول پرواز فضایی‌اش Mercury Atlas 8، مدل CK2915 را به مچ دستش بسته بود. زمانی که با ساعت مچی سالم بازگشت، ناسا تصمیم گرفت امگا را جزء سه برندی قرار دهد که تحت شرایط سخت امتحانش را پس داده است. این تست معمولا برای ارزیابی انواع برندهای ساعت‌های مچی انجام می‌شود تا مشخص شود که کدام برند در آینده می‌تواند همراه با فضانوردان به فضا سفر کند. امگا با موفقیت این گوی افتخار را از آن خود کرد.

زمانی که ناسا اسپید مستر را به‌عنوان گزینه‌ای منتخب برای ماموریت‌های فضایی آتی پذیرفت، امگا نامش را به امگا اسپید مستر حرفه‌ای تغییر داد. واژۀ «حرفه‌ای» اولین بار بر روی صفحۀ مدل ST105.12 ظاهر شد. امگا اسپید مستر پروفشنال، به‌عنوان ساعت رسمی ناسا، در ماموریت برج جوزا (Gemini) در سال 1965 رونمایی شد و در طول ماموریت‌های آپولو که تا سال 1972 ادامه داشت، مورد استفاده قرار گرفت.

در طول ماموریت آپولو 11 در سال 1969، ابزاری با نام تایمر ماموریت در فضا از کار افتاد. نیل آرمسترانگ به جای آن از ساعت امگا اسپید مستر حرفه‌ایش استفاده کرد. بنابراین، باز آلدرین در اولین راهپیمایی قمری‌اش (بر روی ماه) ساعت اسپید مستر را به مچ دستش بست اما ساعت آرمسترانگ در داخل فضا جا ماند. از همان زمان وقوع این مناسبت تاریخی، امگا اسپید مستر پروفشنال با افتخار نام مستعار «ماه‌نگار» را یدک می‌کشد.

ظاهر این ساعت از همان زمانی که اولین مدل‌هایش را معرفی کرد، زیاد تغییر نکرده است. درحقیقت، نوعی طراحی آن واقعاً نمادین است. در سال 1968، داخل ساعت امگا اسپید مستر پروفشنال به کالیبر 861 تغییر کرد و دوباره به‌صورت کالیبرهای 1861 و 1863 به‌روزرسانی شد که با پوشش‌های رودیوم با درجه بالایی همراهند. هر دوی این کالیبرها مجهز به سیم‌پیچی دستی هستند و با چند تفاوت جزئی و خاص رونمایی شدند، این ساعت‌های مچی تقریبا مانند همان مدل‌هایی هستند که در اولین ماموریت‌های ماه نقش داشتند.

یک مدل امگا اسپید مستر ویژۀ آپولو 11 به مناسبت پنجاهمین سالگرد طلایی در یکی از مهم‌ترین نقاط عطف در اکتشاف فضا حضور داشت. در حال حاضر، این شرکت برای توسعۀ مدل خاصی از این برند برای پروازهای فضایی برنامه‌ریزی‌شده در سال 2030 به مریخ با ناسا همکاری می‌کند.

ساعت Omega Speedmaster

معرفی برخی از صاحبین معروف ساعت مچی‌های امگا اسپید مستر پروفشنال

نیل آرمسترانگ و باز آلدرین همچنان از این ساعت استفاده کردند و آلدرین در 89سالگی به لطف راهپیمایی‌اش بر روی ماه سفیر این برند انتخاب شد.

روری مک‌ایلروی، گلف‌باز حرفه ای، برای برگزاری کنفرانس مطبوعاتی، پس از برنده شدن در مسابقات قهرمانی سال 2019، ساعتی از این برند بر دست داشت. همچنین، مارک ناپفلر از گروه دایر استریتس غالباً با این ساعت مچی دیده می‌شود، که گاهی به جای بند f، بند ناتو و بند چرمی مشکی را ترجیح می‌دهد.

والاحضرت ویلم الکساندر، پادشاه هلند، یکی از طرفداران پروپاقرص این برند است. ریچارد هاموند مجری برنامه Top Gear نیز از طرفداران برند امگا است.

ساعت Vintage Omega Speedmaster Professional Moon Watch ST-145-022

راینهولد مسنر در قطب جنوب از ساعت امگا اسپید مستر پروفشنال استفاده کرد، بار دیگر اثبات کرد که این برند قادر است در دورترین نقطۀ زمین و سطح ماه محشر باشد.

در فیلم‌ها، می‌توانید ساعت‌های «سریع» را مشاهده کنید که اسکات گلن و دنیس کواید به دست دارند و فضانوردان اصلی Mercury 7 را در The Right Stuff (مردان واقعی) به تصویر می‌کشند.بسیاری از بازیگران فیلم آپولو 13 در سال 1995 چه بازیگرانی که فضانوردان را به تصویر می‌کشند و چه آنهایی که اعضای ستاد کنترل زمینی را نشان می‌دهند ساعت‌هایی از این برند را به دست دارند.

اینها صرفا تعداد معدودی هستند که امگا اسپید مستر پروفشنال را به دست می‌کنند.

نحوۀ تشخیص امگا اسپید مستر پروفشنال تقلبی

محبوبیت این برند کاملاً طبیعی است. اگر قصد خرید ساعت‌هایی از این برند را دارید، بهتر است مستقیماً سراغ خود شرکت امگا و یا نمایندگی‌های رسمی و معتبر آن بروید. اگر مون واچ دست دوم را جستجو می‌کنید، باید از تقلبی نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

نحوۀ تشخیص امگا اسپید مستر حرفه‌ای تقلبی

از آنجایی که این محصول با تقاضاهای بسیار زیادی همراه است، نسخه های کپی آن همواره تولید می‌شود. برخی از فروشندگان روراست هستند و به شما می‌گویند که محصول کپی است نه اورجینال. برخی دیگر سعی در فریب شما دارند. در صورتی که حضوراً بتوانید ساعت را از نزدیک مشاهده کنید، باید به نکات زیر توجه نمایید:

 • قیمتی که بسیار ارزانتر از ارزش بازار باشد
 • بدون احراز هویت باشد
 • ایرادهای آشکار مانند غلط‌های املایی، تراز کاراکترها، عقربه‌های نادرست و غیره
 • صفحه‌های فرعی فرورفتگی نداشته باشند.
 • عقربه دقیقه تمام مسیرش را تا علامت کسری روی صفحه امتداد ندهد
 • بند و اجزای بی‌کیفیت
 • ابعاد اشتباه، مانند محیط دایره ضخامت

این روزها ساخت مدل‌های تقلبی ساعت‌های امگا اسپید مستر پروفشنال آسان‌تر از همیشه شده است که با مدل واقعی مو نمی‌زنند. این مدل‌های تقلبی آنقدر تمیز و شبیه به مدل‌های اورجینال هستند که حتی گاهی متخصصان این حوزه بدون باز کردن قاب پشت صفحه ساعت و نگاه کردن به داخل آن نمی‌توانند به‌راحتی اصل بودن و یا تقلبی بودن آنها را تشخیص دهند. اما بهتر است بدانید که مدل‌های تقلبی را غالبا می توان تشخیص داد؛ زیرا نام امگا در موتور عقربه‌ها و خود موتور عقربه‌ها صحیح نیستند.

از آنجایی که خرید ساعت‌های لوکس تقلبی آسان و هیجان‌انگیز است، خریداران مبتدی غالبا زود فریب می‌خورند و بدون احراز هویت خریدشان را انجام ‌می‌دهند، بهتر است جلو هیجانتان را بگیرید و سراغ بازارهای خوشنام بروید. انتخاب فروشنده‌ای قابل اعتماد، به معنای دوری از همه دام‌ها است. ساعت‌شناسان حرفه‌ای با تمام مدل‌های برند امگا اسپید مستر پروفشنال آشنایی کامل دارند و پیش از پذیرش ساعت برای فروش مجدد، تمام جزئیات داخل و خارج آن را بررسی می‌کنند.

ارزش تخمینی ساعت‌های مچی امگا اسپید مستر پروفشنال

در حال حاضر، قیمت خرده‌فروشی ساعت امگا اسپید مستر پروفشنال بین 5250 تا 34600دلار است. ساعت‌های امگا دست دوم غالبا ارزشمندتر هستند؛ نه تنها به دلیل ارزش برندشان، بلکه بسیاری از این ساعت‌ها به نمادهای فرهنگی تعلق داشتند. ساعت‌های امگا دست دوم همیشه پرتقاضا بوده‌اند و همواره ارزشمند هستند. قیمت نهایی به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از: کمیاب بودن، وضعیت ظاهری، وجود و یا عدم وجود قبض اصلی فروش و یا جعبه. در حراج‌های ورثی، معمولا هزاران مدل از ساعت امگا اسپید مستر پروفشنال به فروش می‌رسند.

اگر در هر سنی صاحب یک ساعت از برند امگا هستید و قصد فروش آن را دارید، ما فرایند فروش آن را می‌توانیم تسهیل کنیم و پاسخ تمام سوالات خریداران واجد شرایط را بدهیم. با انجام این کار، مطمئن باشید که با بهترین قیمت می‌توانید ساعتتان را به فروش برسانید.

دیدگاه شما

2 Replies to “بررسی ساعت امگا اسپیدمستر پروفشنال: ساعت منتخب ناسا”

 1. H.R گفت:

  سلام و درود من يه ساعت امگا به عنوان هديه گيرم اومده چجوري ميتونم متوجه شم اصله يا نه

  1. گالری اشرافی گفت:

   درود بر شما
   اولین ملاک مدارک است اما خب می‌توانید عکس آن را برای ما از طریق تلگرام ارسال بفرماید تا ما راهنمای بیشتری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×