بنر تخفیف اشرافی
خانه دسته بندی
سبد خرید
تماس با اشرافی
بنر تخفیف اشرافی

بررسی ساعت امگا ریل مستر (Omega Railmaster)

ادمین اشرافی
اشرافی
1402-03-03 ۱۲:۵۰
بررسی ساعت امگا ریل مستر (Omega Railmaster)

امگا ریل مستر CK2914 مدل ۱۹۵۷ (CK2914 Omega Railmaster 1957): این ساعت محصولی اصیل و مطلوب است و نماینده آن دسته از ساعت‌های مچی است که به طور خاص برای کارمندان راه‌آهن طراحی شده است. این ساعت‌ها همه چیز را یک جا دارند! ما قصد داریم بررسی دقیقی روی ویژگی‌ها و تاریخچه این ساعت نمادین انجام بدهیم.

بررسی و تاریخچه ساعت امگا ریل مستر

از سال 1895 که راه‌های آهن به سرعت در حال ساخته شدن بودند و سفرهای ریلی مناسب‌ترین روش برای سفرهای طولانی بود، امگا ساعت‌های جیبی را برای شرکت‌های قطار تولید می‌کرد. معرفی ساعت امگا ریل مستر در سال 1957 نقطه عطف مهمی برای این برند بود، زیرا این اولین مدلی بود که تاکنون با توجه به نیازهای کسانی ساخته شده بود که در مجاورت جریان‌های الکتریکی قوی کار می‌کردند. دانشمندان، برق‌کاران، کارمندان راه آهن و سایر متخصصان اکنون نوعی ساعت مچی قابل‌اعتماد در اختیار داشتند که با دقتی استثنایی کار می‌کرد و برای محافظت از موتور آن، قابی دوجداره به همراه خواص ضدمغناطیسی برای آن در نظر گرفته بودند.

امگا ریل مستر 1957 اصلی در سال 1963 و در تعداد محدود تولید شد و در میان همه ساعت‌های امگا، بیشترین توجه را از سمت کلکسیونرها به خود جلب کرده است. در اوایل دهه 1960، امگا نسخه‌ای به‌روزشده از ریل مستر را برای شرکت‌های راه‌آهن نورث آمریکا و کانادا پاسیفیک تولید کرد. صفحه این ساعت‌ها، به جای سیاه، سفید بود. شماره‌های عربی، سیاه و درشت جای نشانگرهای آشنای سه‌گوش را گرفتند. برخی از نسخه‌ها زمان را به صورت 24 ساعته و به رنگ قرمز در کنار اعداد سیاه‌رنگ با حروف چاپی قرار داده بودند. این مدل که با نام ریل مستر ریلرود آفیس استاندارد معروف شده بود، فقط برای یک مدت کوتاه تولید شد و کلکسیونرها به‌شدت متقاضی آن هستند.

دو مدل دیگر حتی از مدل ریل‌رود ریل‌مستر هم غیرمعمول‌تر بودند. یک مدل به طور خاص برای نیروی هوایی پاکستان تولید شده است، اما عبارت «Seamaster» روی صفحه آن قابل خواندن است. مورد دیگر برای نیروی هوایی پرو تولید شد و عبارت «فلای‌مستر» روی صفحه آن درج شده است؛ اما امگا هیچوقت محصول فلای‌مستر خود را معرفی نکرد. هر دو مدل شباهت‌های زیادی با ریل‌مستر ۱۹۵۷ اصلی دارد.

امگا ریل‌مستر تا زمان تولید مجدد در سال 2003 از خط تولید خارج بود. مدل‌های جدید امگا ریل‌مستر ۴۲ میلی‌متر، امگا ریل‌مستر ۳۹ میلی‌متر و امگا ریل‌مستر ۳۶ میلی‌متر با چرخ دنگ‌های ‌هم‌محور و همچنین، قاب‌های سبک آکوا ترا به بازار عرضه شدند. آن‌ها فاقد عملکرد ضدمغناطیسی بودند و قاب‌های پشتی نمایشگاهی داشتند. امگا بعد از عرضه این‌ها خیلی زود ساعت کورنومتر ریل مستر XXL خود را روانه بازار کرد. این ساعت‌ها با اندازه ۵۰ میلی‌متری خود ساعت‌های بسیار بزرگی بودند. تولید امگا ریل مستر در سال 2012 دوباره متوقف شد.

پنج سال بعد، این شرکت مدل امگا ریل مستر ۲۰۱۷ را در نمایشگاه ساعت بازل‌ورلد و به عنوان بخشی از شصتمین 60 تولید خود به بازار عرضه کرد، تولیدهای این شرکت شامل 3557 ساعت با نام‌های سیمستر، اسپیدمستر و ریل‌مستر تولید کرده بود. این ساعت‌ها به طور مستقل و به عنوان بخشی از مجموعه سه‌گانه‌های ویژه ارائه شدند که شامل هر سه ساعت و قیمت نسبتا متوسط ​​20،000 دلار بودند.

ساعت‌های معاصر امگا سیمستر ریل مستر شباهت‌های بسیاری با نسخه اصلی دارند. آن‌ها که ساده و در عین حال، شیک هستند، سبک ساده و بی‌تکلف را با قابلیت‌های بادوام در هم آمیخته‌اند.

ساعت ریل‌مستر، که به عنوان بخشی از خط تولید امگا سیمستر در سال ۱۹۴۸ معرفی شد، به قاب‌های استیل ضدخش، عقربه‌های درخشان و لوگوی هیپوکامپ خاص امگا روی قاب پشت ساعت مجهز شده‌اند.

ساعت‌های امگا ریل مستر صفحه‌های فلزی و صیقل‌خورده عمودی دارند و معمولاً به رنگ سیاه یا خاکستری هستند. اگرچه یک مدل «جین آبی» نیز وجود دارد. نشانگرهای شب‌نمای ساعت‌ها شکلی فلش‌گونه و متمایز دارند و به جای اینکه بالای صفحه باشند، داخل آن کار گذاشته شده‌اند.

چون لوگوی امگا به شکل اعداد عربی هستند، روی صفحه مهر شده‌اند. این همان امضای خاص امگا در وسط صفحه است که عقربه‌ها و نشانگرهای دقیقه‌شماری را که از راه آهن الهام گرفته شده‌اند، قطع می‌کند. امگا ریل مستر به عقربه‌های دقیقه‌شمار و ساعت‌شمار شب‌نما و خفاش‌گونه‌ای مجهز هستند. عقربه ثانیه‌شمار باریک‌تر و دقیق‌تر طراحی شده‌اند و یک دایره ساده و شب‌نما چند میلی‌متر آن‌طرف‌تر از نوک آن قرار داده شده‌اند.

جدیدترین ریل‌مسترهای اومگا سنت جدیدی را باب کردند: این ساعت‌ها با تسمه‌های چرمی یا پارچه‌ای و همچنین با دستبندهای استیل در دسترس هستند.

چگونه می‌توان یک امگا ریل مستر جعلی را تشخیص داد

از آنجا که ساعت‌های امگا ساعت‌های ارزشمندی هستند، معمولا از روی آن‌ها ساعت‌های تقلبی نیز ساخته می‌شود. پیشرفت فناوری موجب بروز چنین مسئله‌ای شده و تولید ساعت‌هایی که تشخیص‌شان از محصولات واقعی را بیش از پیش برای تقلبی‌سازان راحت کرده است. چون ساعت‌های مختلفی از ریل مستر در همه این سال‌ها تولید شده است، تهیه فهرستی کاملی از همه نشانه‌های شناسایی یک امگا ریل‌مستر جعلی کار غیرممکنی است. با این وجود، همه آن‌ها چند ویژگی مشترک دارند.

 • قیمت‌شان خیلی ارزان است.
 • فاقد سند یا جعبه هستند؛ فروشندگان غالباً داستان‌هایی طولانی برای توجیه این موضوع تعریف می‌کنند.
 • نقایص تولیدی جزئی مانند ظاهر کلی ناصحیح، عقربه‌ها و سایر جزئیاتی که به نظر کمی ناموزون می‌رسند.
 • جزئیات نادرست و غالبا مهر شده یا حکاکی‌های جزئی ضعیف روی قاب یا هر کجای دیگر ساعت.
 • یا زیادی سبک‌اند یا زیادی سنگین.
 • ضخامت‌شان فرق می‌کند.
 • شماره سریال‌شان پاک شده یا در جای اشتباهی درج شده است.
 • شب‌نماهای روی عقربه‌ها، شاخص‌ها و بزل باید درخششی روشن و شفاف داشته باشند که ماندگار باشد. ساعت‌های تقلبی معمولا فاقد این ویژگی هستند یا ظاهری کم‌نور و درهم‌ریخته دارند.
 • روی صفحه غلط‌های املایی به چشم می‌خورد یا اینکه فاصله‌های عجیب‌وغریبی بین نوشته‌های آن دیده می‌شود
 • عقربه‌های دقیقه‌شمار معمولا در زمان تنظیم زمان تکان می‌خورند.
 • عقربه‌های دقیقه‌شمار به‌جای حرکت نرم و پیوسته، گویی پرش‌های کوچکی دارد.

اگر می‌خواهید یک امگا ریل مستر دست‌دوم را به صورت شخصی بخرید و این امکان برای شما وجود ندارد که آن را برای بررسی و تایید به یک نمایندگی معتبر ببرید، هر چقدر می‌توانید اطلاعات‌تان را درباره این مدل از ساعت‌ها بالا ببرید. عکس‌های دقیق آن‌ها را در فضای مجازی تماشا کنید و نحوه عملکرد دقیق آن را یاد بگیرید. این اقدامات احتیاطی باعث نمی‌شود از شما در برابر فروشندگان ساعت‌های تقلبی به طور کامل محافظت شود، اما خیلی از ساعت‌های تقلبی را صرفنظر از آن‌ها که خوب ساخته شده‌اند از شما دور نگه می‌دارد.

از آنجا که ساعت‌های تقلبی امگا اکنون بهتر از گذشته ساخته می‌شوند، تنها روش تضمین‌شده برای تأیید اصالت ساعت‌ها این است که زیر و بم ساعت مدنظر را یک متخصص بررسی کند. سعی نکنید خودتان ساعت را باز کنید، زیرا این کار می‌تواند آسیب‌های برگشت‌ناپذیری به ساعت وارد کند.

بهترین راه برای محافظت خودتان در برابر کلاهبرداران خرید مستقیم از شرکت امگا یا یک فروشنده مجاز است. بهترین منبع برای خریدن ساعت‌های دست‌دوم هم فروشنده معتمدی است که در زمینه ساعت‌های لوکس تخصص داشته باشند. کارشناسان ما تجربه و دانش لازم برای شناسایی ساعت‌های تقلبی را دارند. بررسی داخلی ساعت‌ها در طی فرآیند احراز اصالت انجام می‌شود و کارشناسان تأیید می‌کند که موتور نصب‌شده برای مدل موردنظر موتوری معتبر و صحیح است.

ارزش تخمینی برای ساعت‌های امگا ریل مستر

قیمت خرده‌فروشی فعلی (MSRP) یک ساعت مچی امگا ریل‌مستر از ۴۹۰۰ تا 5200 دلار متغیر است. همانطور که شاید تصور هم می‌کنید، ساعت‌های دست‌دوم امگا متقاضیان زیادی دارند. این ساعت‌ها وقتی به صورت دست‌نخورده در بازار به فروش گذاشته می‌شوند، ارزش خود را خیلی خوب حفظ می‌کنند. علاوه بر شرایط کلی، عواملی از جمله سن ساعت، نادر بودن مدل و تقاضای بازار در زمان واقعی نیز در هنگام تعیین قیمت فروش یک ساعت دست‌دوم موثر هستند. این مدل هم مانند همه ساعت‌های لوکس، وقتی با جعبه و رسیدهای اصلی عرضه می‌شوند، دارای ارزش مضاعفی هستند.

اگر شما یک ساعت مچی امگا دارید و می‌خواهید آن را بفروشید، ما می‌توانید با حذف تردیدهایی که معمولا در هنگام فروش ساعت‌های لوکس دست‌دوم پیش می‌آیند، به شما کمک کنیم. روند ما به شما کمک می‌کند تا با هدف قرار دادن خریداران علاقه‌مند و واجد شرایطی که به‌شدت به دنبال خریدن ساعت‌های دست‌دوم امگا ریل مستری مانند ساعت شما هستند، بتوانید ساعت‌تان را با بیشترین قیمت ممکن بفروشید.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×