خرید حضوری اشرافی

خانه فروشگاه بالا

ساعت هوشمند هیبریدی چیست؟

فناوری به‌قدری پیشرفت کرده است که فناوری‌های آینده‌ای که در 50 سال قبل برای روزگار کنونی تصور می‌شد، اکنون عجیب به نظر می‌رسند. به‌گونه‌ای که گجت‌های مورداستفاده در مجموعه تلویزیونی پیشتازان فضا، اکنون به‌مانند ساعت‌های ماشین حسابی دهه 1980 منسوخ می‌باشند. صرفاً کافی است تا با مشاهده ساعت هوشمند، عمق پیشرفت‌های چند دهه اخیر را متوجه گردید. با افزایش محبوبیت ساعت‌های هوشمند، بسیاری از افراد خواستار افزایش آگاهی خود نسبت به ساعت هوشمند هیبریدی گشته‌اند. ساعت هوشمند هیبریدی، ویژگی‌های ارتباطی ساعت هوشمند را توأم با حفظ زیبایی و اصالت ساعت آنالوگ ترکیب می‌کند. ساعت‌های هوشمند هیبریدی، ساعت‌هایی متصل به گوشی هوشمند هستند که ردیاب تناسب‌اندام، هشدارها و سایر ویژگی‌های ساعت هوشمند را به‌جای ارائه در یک قطعه فناورانه، در کالبد یک ساعت سنتی از منظر ظاهری جای‌داده‌اند.

دلایل زیادی برای این ایده وجود دارد، اما شاید ساده‌ترین دلیل ممکن آن است که مردم مایل‌اند که ظاهر، حس و عملکرد ساعتشان شبیه به یک ساعت واقعی باشد. مسلماً همگان نمی‌خواهند تا در یک اثر علمی – تخیلی زندگی کنند، حتی اگر آینده به‌ناچار تبدیل به حال گشته باشد. برای دوستداران ساعت که مجذوب ساعت هوشمند نگشته‌اند، ادامه مطلب می‌تواند تا آنان را با ساعت موردعلاقه و جدید خود آشنا کند: ساعت هوشمند هیبریدی.

hybrid smartwatch

ساعت‌های هوشمند هیبریدی

حلقه مفقوده: مشکل تکامل سریع فناوری این است که گاهی اوقات یک اختراع چشمگیر به دلایل مختلفی از سوی عموم مردم رد می‌شود. عینک گوگل نمونه کاملی از یک اختراع فنی درخشان است، ولی با وجود این امر نتوانست تا توجهات عمومی را به خود جلب کند. قابل‌درک است که مردم، خطر نقض حریم خصوصی‌شان را دوست نداشتند.

ساعت‌های هوشمند به‌مانند عینک گوگل با چنین دیدگاهی رودررو نیستند و در حقیقت بالعکس، با افزایش فروش این ساعت‌های همه‌کاره نیز مواجه گشته‌ایم. ساعت‌های هوشمند دارای ویژگی‌های شگفت‌انگیز و قابلیت‌های بسیار جذابی همانند ردیاب سلامت و تناسب‌اندام، دریافت پیام‌های متنی و تلفنی و پخش فایل‌های صوتی هستند. این ساعت‌های دیجیتال دارای صفحه‌نمایش لمسی می‌باشند، به‌طوری‌که همانند گوشی‌های هوشمند فعال می‌گردد و می‌توان با آن تعامل نمود.

با این ‌حال، برای عموم خریداران ساعت، جدید بودن ساعت‌های هوشمند و نه ضرورت استفاده از آن، مدنظر قرار می‌گیرد. دلیل این موضوع احتمالاً آن است که علاقه‌مندان به ساعت، به‌صورت طبیعی تمایل به سبک‌های قدیمی دارند. کلکسیونرهای ساعت به‌خوبی می‌دانند که در عصر گوشی‌های هوشمند، وجود ساعت‌های سنتی ضروری نیست.

لذت داشتن یک ساعت زیبا، روشی است که گذشته را به آینده وارد می‌کند؛ البته درصورتی‌که قابلیت‌های مدرن ساعت هوشمند را با سبک و ظرافت یک ساعت مچی کلاسیک ترکیب نمود.

تعریف ساعت هیبریدی

man checking hybrid smartwatch

پیش از دیجیتالی‌شدن جهان، تمامی ساعت‌ها مکانیکی بودند. ظرافت طراحی و مهارت ساخت موشکافانه برخی از بهترین ساعت‌سازان جهان همچون رولکس، تگ هویر، پتک فیلیپ و چند مورد دیگر، باعث گشت تا نام این ساعت‌ها همچنان مترادف با ساعت (به معنای واقعی کلمه) باقی بماند، حتی پس از ارائه ساعت‌های کوارتز ارزان‌قیمت و بلافاصله پس از آن، گوشی‌های هوشمندی که استفاده از ساعت‌های مچی مکانیکی را کاملاً لوکس نمودند.

برای افرادی که عاشق طراحی‌ ساعت‌های کلاسیک هستند، معرفی ساعت‌های هوشمند صرفاً به‌عنوان ضربه مرگبار دیگری به این صنعت تلقی می‌گردد. در همین راستا، ساعت هوشمند هیبریدی این اطمینان را حاصل می‌کند که لزوم برای چنین تصوری نیست. از بیرون، یک ساعت هوشمند هیبریدی مشابه یک ساعت ظریف مکانیکی به نظر می‌رسد. ظواهر این ساعت آنالوگ است، دارای عقربه‌های ساعت، دقیقه و ثانیه و بندهایی که مشابه ساعت‌های مکانیکی معمولی از جنس استیل، چرم یا پارچه می‌باشد. تا زمانی که در آن دقیق نشوید، دلیلی برای شک در تفاوت این ساعت با ساعت‌های مکانیکی وجود ندارد؛ درحالی‌که ساعت هوشمند هیبریدی، اساساً با ساعت مکانیکی متفاوت است.

ویژگی‌های ساعت هوشمند هیبریدی

ساعت هوشمند هیبریدی همانند ساعت‌های هوشمند، دارای شماری از ویژگی‌های اضافی همچون ردیاب سلامت و تناسب‌اندام می‌باشد. ساعت‌های هوشمند هیبریدی توانایی اتصال به گوشی هوشمند شما را دارا هستند که از این طریق می‌توانید تا اعلان‌های خود را دریافت یا دوربین گوشی و پخش‌کننده موسیقی آن را کنترل کنید. آن‌ها به شما این اجازه را می‌دهند تا بدون نیاز به بهره‌گیری فیزیکی از گوشی، همیشه به آن متصل بمانید.

برخلاف ساعت‌های هوشمند (به‌ویژه جدیدترین نسخه‌های آن)، ساعت‌های هوشمند هیبریدی صفحه‌نمایش لمسی ندارند و نمی‌توانند که اکثر برنامه‌های موجود را اجرا نمایند. بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته همچون زنگ هشدار، ساعت جهانی و قطب‌نما در این ساعت‌ها وجود دارند، ولی امکان استفاده از برنامه‌هایی همچون اوبر فراهم نمی‌باشد.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ساعت‌های هوشمند، عمر کوتاه باتری آنهاست. این مشکل عمدتاً برای ساعت‌های هوشمند هیبریدی وجود ندارد، زیرا آن‌ها از صفحه‌نمایش لمسی که دلیل اصلی تخلیه انرژی در ساعت‌های هوشمند می‌باشد، برخوردار نیستند.

کدام ساعت هوشمند هیبریدی را خریداری کنیم؟

بسیاری از شرکت‌ها در حال ورود به بازار ساعت‌های هوشمند هیبریدی هستند، به‌ویژه برندهای مد روز که عموماً در ارائه ساعت‌های مقرون‌به‌صرفه و مدرن همراه با یک سبک کهنه نشدنی، تبحر ویژه دارند. در ادامه تعدادی از مدل‌های محبوب معرفی می‌گردد.

41d5XQesRiL. SL500

برند فسیل با ساعت هوشمند هیبریدی مدل Q Neely در این حوزه خاص سرآمد است. مدل مذکور با سیستم‌عامل اندروید و IOS سازگار است و می‌تواند تا اعلان‌های پیام متنی، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی را دریافت کند؛ همچنین می‌تواند تا دوربین گوشی شما و پخش‌کننده موسیقی آن را نیز کنترل کند. ردیاب فعالیت این ساعت، قابلیت‌های یک ساعت هوشمند را در همراهی با قابلیت‌های یک ساعت سنتی همچون هشدارها و تنظیمات متعدد منطقه زمانی، تکمیل می‌کند. مهم‌تر از همه، این ساعت دارای سبک طراحی کلاسیک برند فسیل همراه با صفحه آنالوگ و بندهای چرمی است. باتری آن می‌تواند تا شش ماه جوابگوی شما باشد؛ این ساعت هوشمند هیبریدی، حقیقتاً بهترین قابلیت‌های هر دو جهان (گذشته و آینده) را با هم ترکیب نموده است.

اگر فسیل سلیقه شما نیست، بسیاری از برندهای دیگر همچون گارمین با مدل vívomove HR نیز در این حوزه فعال می‌باشند. شیک، ساده و سنتی، vívomove مناسب برای مردان و زنان و عاری از مبالغه، اما پر از قابلیت است. این ساعت هوشمند هیبریدی برای مشتریانی ایدئال است که قصد به آگاهی از سلامتی خود با قابلیت‌هایی همچون نمایشگر ضربان قلب، ردیاب استرس و گام‌شمار دارند. یک صفحه‌نمایش دیجیتال کوچک در زیر عقربه‌های آنالوگ، این امکان را به شما می‌دهد تا به‌سهولت هشدارها و یادآوری‌ها را مشاهده نمایید. برای صرفه‌جویی در مصرف باتری این ساعت، می‌توان «حالت هوشمند» را به «حالت ساعت» تغییر داد.

31JFCBZQCjL. SL500

شرکت فنلاندی نوکیا نیز در بازار ساعت‌های هوشمند هیبریدی حضوری فعال دارد و مدل‌های متنوعی با ظاهر مدرن همچون Steel HR را عرضه نموده است.سازگاری با گوشی‌های اپل و اندروید، ویژگی کلیدی این ساعت هیبریدی در فروش آن توأم با تلفیق ردیاب‌های فعالیت با باتری بادوام (25 روز) بوده است. همچنین، یک صفحه‌نمایش دیجیتال گرد کوچک (مشهودتر از مدل vívomove) وجود دارد که داده‌های سلامت و اعلان‌های گوشی را نمایش می‌دهد. قیمت این ساعت‌ها از حدود 150 دلار به بالا است. انتظار می‌رود که اکثر ساعت‌های هوشمند هیبریدی در محدوده قیمتی 200 تا 300 دلار جای گیرند.

به نظر می‌رسد که ساعت‌های هوشمند دیجیتال، موج آینده ساعت‌ها باشند و همگی ما در کمتر از یک دهه آتی از آن‌ها استفاده نماییم. با این ‌وجود، تا آن زمان مجبور نیستید که از علاقه خود به ساعت‌های مکانیکی دست بردارید. ساعت هوشمند هیبریدی آمده است تا این گذار نسلی را آسان‌تر کند.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *