خرید حضوری اشرافی

خانه فروشگاه کاربری سبد0

اتصال بلوتوث در ساعت های کاسیو

بلوتوث در ساعت جی شاک چه قابلیت‌هایی دارد؟

ساعت‌های بلوتوثی جی شاک امکان کنترل تمامی عملکردهای یک ساعت را به‌صورت بی‌سیم به کاربران خود می‌هد. بلوتوث تعبیه‌شده دسترسی به مجموعه‌ای از عملکردهای مفید را فراهم می‌سازد، از جمله همگام‌‌سازی و تنظیم خودکار ساعت جی شاک با زمان و تاریخ تلفن همراه در بیش از 300 شهر جهان در حین سفرهای شما، برنامه تلفن‌یاب سرخود، تنظیم و سفارشی سازی زنگ هشدارهای روزانه، زمان سنج، مناطق زمانی و موارد بیشتر.

آیا همه ساعت‌های جی شاک بلوتوث دارند؟

در حال حاضر طیف وسیعی از ساعت‌های جی شاک، مانند مدل‌های G-STEEL، سری‌های MTG و Master of G دارای بلوتوث هستند. همچنین اخیرا برخی از مدل‌های مجموعه پرطرفدار 2100، مانند GA-B2100 و GM-B2100 با بدنه کاملا فلزی، به‌روزرسانی سیستم خورشیدی و بلوتوثی دریافت کرده‌اند.

چگونه ساعت جی شاک را به تلفن همراه خود متصل کنیم؟

برای اتصال ساعت جی شاک به تلفن همراه  خود مراحل زیر را دنبال کنید.

یادآوری: در حال حاضر تمام ساعت‌های بلوتوثی جی شاک که از ماه مه سال 2022 عرضه شده‌اند، با استفاده از برنامه بلوتوثی CASIO WATCHES متصل می‌شوند. این برنامه در گوگل پلی و اپل استور موجوداست.

برای اطلاع از نحوه اتصال مدل‌های قدیمی‌تر به دفترچه راهنمای ساعت خود مراجعه کنید. این مدل‌ها اغلب از برنامه‌های G-SHOCK CONNECTED یا G-SHOCK MOVE استفاده می‌کنند.

1. نرم‌افزار CASIO WATCHES را دانلود و نصب کنید (نسخه رایگان این برنامه در اپل استور و گوگل پلی در دسترس است.)

2. به تنظیمات تلفن همراه خود وارد شوید و بلوتوث را روشن کنید

3. نرم‌افزار CASIO WATCHES را باز کنید

4. با استفاده از اطلاعات حساب کاربری خود وارد نرم افزار شوید. اگر از قبل حساب کاربری ندارید به راحتی با وارد کردن آدرس ایمیل و رمز شخصی برای خود یک حساب بسازید.

login
اتصال بلوتوث در ساعت های کاسیو 7

5. زمانی که مراحل اولیه را طی کردید از طریق ایمیل تایید وارد حساب خود شوید.

6. ساعت جی شاک خود را با استفاده از علامت (+) واقع در قسمت پایین و سمت راست صفحه ساعت من (My Watch) به برنامه اضافه کنید.

my watch
اتصال بلوتوث در ساعت های کاسیو 8

7. شماره سریالی که در پشت ساعت مچی شما حک شده است را وارد کنید.

watch description
اتصال بلوتوث در ساعت های کاسیو 9

8. از لیست تنظیمات ساعت مورد نظر خود را انتخاب کنید

9. دستورالعمل‌هایی که بر روی صفحه نمایش داده می‌شوند را دنبال کنید تا ساعت شما با برنامه جفت شود

10. دکمه C را حداقل سه ثانیه نگه دارید تا صدای بوقی شنیده شود و عقربه حالت، علامت بلوتوث را نشان دهد

watch description 2
اتصال بلوتوث در ساعت های کاسیو 10

11. در انتهای ثبت نام، برنامه به صورت خودکار زمان و تاریخ ساعت جی شاک شما را تنظیم می‌کند

نرم‌افزار CASIO WATCHES چه کاربردهایی دارد؟

ساعت‌های جی شاک متصل‌شده به برنامه CASIO WATCHES، علاوه بر ویژگی‌های استاندارد تعبیه‌شده در خود، طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های کنترل شده بی‌سم را نیز ارائه می‌دهند، مانند زنگ هشدار، زمان‌سنج معکوس، کرونومتر و ساعت جهانی. شما می‌توانید همه عملکردهای مذکور را از طریق این برنامه سفارشی کنید.

به علاوه، ساعت‌های متصل به بلوتوث ویژگی‌های پیشرفته‌تری را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، ویژگی ساعت محلی در کنار ساعت جهانی که به طور خودکار زمان را به هرجای دنیا که سفر کنید از طریق سیستم GPS تلفن همراه شما به‌روزرسانی می‌کند. ساعت‌های جی شاک چهار بار در روز و همچنین هربار که به برنامه متصل شوید زمان را در موقعیت فعلی شما بررسی می‌کنند.

ساعت جهانی و ساعت محلی

بخش ساعت جهانی به شما اجازه می‌دهد تا منطقه زمانی ثانویه‌ای را در ساعت جی شاک خود تنظیم و مشاهده کنید. با کلیک بر روی گزینه ساعت جهانی در برنامه CASIO WATCHES نقشه‌ای از شهرها و کشورهای جهان بر روی صفحه تلفن شما ظاهر خواهد شد. محل مورد نظر خود را به صورت دستی جستجو و انتخاب کنید، پس از تکمیل این مرحله می‌توانید زمان فعلی مکان انتخاب شده را مشاهده و آن را به عنوان ساعت جهانی موجود بر روی ساعت خود تنظیم کنید.

برای مشاهده منطقه زمانی اصلی تنظیم‌شده بر روی ساعت جی شاک شما و همچنین منطقه زمانی منطبق با آن بر روی تلفن همراه خود، بر روی ساعت محلی برنامه کلیک کنید. این بخش در سفرهای شما به طور خودکار به‌روزرسانی خواهد شد.

برای تغییر نحوه نمایش منطقه زمانی به بخش تنظیمات در منوی کشویی مراجعه کنید و به‌راحتی بر روی گزینه تغییر منطقه زمانی کلیک کنید. در این بخش می‌توانید همه مناطق زمانی را مشاهده کنید و به دلخواه خود آن‌ها را تغییر دهید، ساعت جی شاک شما متناسب با آن به‌روز خواهد شد.

تلفن‌یاب

این ویژگی برای پیدا کردن تلفن همراه طراحی شده است. حتی اگر تلفن شما در حالت بی‌صدا قرار داشته باشد، با فشردن دکمه‌ای بر روی ساعت جی شاک، صدای بلندی از آن خارج خواهد شد. گزینه تلفن‌یاب را در نرم‌افزار CASIO WATCHES انتخاب کنید تا بتوانید آهنگ زنگ و همچنین میزان بلندی صدای آن به هنگام فعال شدن را پیکربندی کنید. فعال سازی ویژگی تلفن‌یاب می‌تواند در بین ساعت‌های مختلف متفاوت باشد. بنابراین لطفا دفترچه راهنمای ساعت خود را مرور کنید تا مشخص شود که کدام دکمه این حالت را فعال می‌کند.

watch description 3
اتصال بلوتوث در ساعت های کاسیو 11

در این مثال با نگه داشتن دکمه پایین سمت راست حالت تلفن‌یاب فعال می‌شود و کلمه «Find» بر روی صفحه ساعت شما شروع به چشمک زدن می‌کند. پس از آن آهنگ انتخابی به مدت سی ثانیه بر روی تلفن همراه شما زنگ می‌خورد. وقتی تلفن خود را پیدا کردید قفل آن را باز کنید یا هر دکمه‌ای را بر روی جی شاک خود فشار دهید تا صدا متوقف شود.

برای استفاده از تلفن‌یاب، بلوتوث و موقعیت مکانی تلفن شما باید روشن باشند تا بتواند تقریبا در شعاع 9 متری پاسخگو باشد.

زنگ هشدار و زمان سنج

برنامه CASIO WATCHES تنظیمات زنگ هشدار و زمان سنج ساده‌ای را ارائه می‌دهد. بر روی یک زنگ هشدار کلیک و زمان دلخواه خود را تنظیم کنید، زمانی که ساعت مورد نظر خود را وارد کردید، آن را از طریق تنظیمات واقع در پایین صفحه به ساعت خود ارسال کنید تا بر روی ساعت مچی شما فعال شود. زمانی که سیگنال زنگ هشدارها فعال شده باشد ساعت شما در زمان‌های مقرر به صدا درخواهد آمد.

حالت یادآوری نیز باعث می‌شود ساعت شما در زمان‌های تعیین شده اعلان برنامه‌ها و رویدادهای ثبت شده را نشان دهد.

تنظیمات ساعت

نرم‌افزار CASIO WATCHES دسترسی آسان به تنظیمات کلیدی ساعت شما را فراهم می‌کند. منو کشویی را انتخاب کنید تا تنظیمات را سفارشی کنید یا به شکل مناسب خود تغییر دهید، مانند تغییر صدای کلیدها، نور صفحه، نمایشگر ساعت، صرفه جویی در مصرف انرژی، تغییر ساعت و زمان اتصال.

به لطف ابداع فناوری بلوتوث راه‌اندازی ساعت جی شاک از پیش آسان‌تر شده است. اکنون هر عملکردی از طریق تلفن همراه شما قابل کنترل است و با آن می‌توانید از همه ابزارها و ویژگی‌هایی که ساعت مچی جی شاک ارائه می‌دهد نهایت استفاده را ببرید.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×