نشانی اشرافی:
تهران، خیابان پیروزی،
چهارم نیرو هوایی، پلاک 180، واحد 2
Home Shop Scroll Top

تاریخچه برند ساعت مچی ادوکس

شرکت ساعت سازی ادوکس در سال 1884 تاسیس شد بدست یک ساعت ساز ماهر، کریستیان روفلی فلوری در شهر بیل بین. در سال 1900 او ساعت شنی را بعنوان سمبل و لوگوی ساعت ادوکس برگزید. در سال 1921، پس از فوت کریستیان فلوری، شرکت به روبرت هوفمن هاگ رسید.

 

لوگو برند ساعت مچی ادوکس

در سال 1950، شرکت ادوکس به کارخانه های تولیدی بزرگتری منتقل شد. در 1961، ادوکس ساعت مشهور دلفین را اجرا کرد. در 1983، ویکتور استرامبینی کنترل شرکت را با خرید سهام از ASUAG بدست گرفت و شرکت را به منطقه Jura از سوئیس منتقل کرد. از سال 1983، ادوکس بصورت خانوادگی اداره می شود. در 1998، ادوکس کوچکترین ساعت تقویم دار جهان را ساخت.

 

کلکسیون های ساعت ادوکس

  • Les Bémonts
  • Les Genevez
  • Les Fontaines
  • Les Combes
  • Classiques

بهترین ساعت مچی کلاسیک شیک ادوکس

تاریخچه برند ساعت ادوکس

از زمان تاسیس در 1884 در Biel سوئیس، برند ادوکس نماد ظرافت، پویایی و رقابت فنی فوق العاده بوده است.

در سال 1884،  کریستیان فلوری ساعت ساز متولد شهر گرنچن سوئیس بود، شهر ساعت، و او تولیدی ساعت خودش را تاسیس کرد. شهر بیل مکان مورد علاقه او برای شرکتش بود. برگی دیگر از هنر ساعت سازی در این شهر ساعت شکوفا شد. روفلی فلوری یک ساعت ساز با استعداد و ماهر بود. هیچکس مواد اولی را با چنین سلیقه ای تصفیه نمی کرد. کمی بعد، روفلی فلوری امتیاز نامه ای برای برند ادوکس و ساعت شنی گرفت. ادوکس نامی بیاد ماندنی و تلفظش در همۀ زبانها راحت بود و چون کوتاه بود به ساعت های جیبی زیبایی و سبک خاصی می داد. کلمۀ ادوکس از زبان یونان باستان گرفته شده، به معنی «ساعت – Hour».

پس از مرگ بنیانگذار در 1921، کارخانه توسط بانکداری بنام روبرت کوفمن هاگ توسعه داده شد. این فرد نوگرا در راس شرکت خیلی زود فهمید که ساعت جیبی پر افتخار با ساعت مچی جایگزین خواهد شد. ادوکس تنها برندی در جهان بود که تولیدات خود را بر روی ساعت مچی متمرکز کرد. با هشیاری از این توسعۀ جدید در بازار، برند ادوکس موفق تر از گذشته نیز شد به به یک شرکت محدود در 1927 تغییر کرد. پس از جنگ جهانی دوم، تقاضا برای ساعت های ادوکس رو به گسترش گذاشت. بخاطر تولید بالا و سرمایه گذاری درست، فنی ترین ساعت های جهان در بهار 1955 ساخته شدند.

در سال 1961، مهندسان اداکس یک ساعت ضد آب توسعه دادند، که از هسته سیستم محافظت می کرد، و از یک ترکیب دولایه ضد آب تشکیل شده بود. بخاطر این سیستم ضد آب متحولانه، دیگر هسته سیستم نیاز به پیچ نداشت و کارکردن با آن ساده تر و راحت تر بود. این نو آوری فنی، بهمراه جداره دولایه زیرین بخش های اصلی کلکسیون ساعتهای ضد آب و ورزشی هستند که به آن دلفین (Delfin) می گویند. دلفین تا 500 متر عمق، ضد آب هست. تا این لحظه، رکورد این شاهکار فنی شکسته نشده است. از آن پس، ورزشکاران آبی و مشتریان ثروتمند از طرفداران این گونه ساعت ها بوده اند. این سرآغاز 50 سال رابطۀ کهن بین ادکس و دنیای قایق های لوکس جهان بوده است. یک داستان عاشقانۀ بی پایان که با نوآوری ایده ها و طرح های جدید و همچنین تکامل فنی رشد می کند. ادوکس از همان ابتدای تاسیس آینده را تصور کرده بود.

در سال 1965، خواهرزادۀ روبرت کوفمن هاگ، ویکتور فلوری لیچتی مدیر عامل شرکت شد. ویکتور سرمایه گذاری های شایان توجهی در مطالعۀ مدیریت و رقابت فنی بین مهندسان و ساعت سازان کرد. در سال 1969، اولین نتایج این سرمایه گذاری های مشهود شدند. مهندسان ادوکس یک ساعت ضد آب بسیار مقاوم ساختند بر اساس فولاد ضد زنگ چندین بار مقاوم شده، که به آن پرندۀ آبی می گفتند (Bluebird). این ساعت از جدارۀ دولایۀ زیرین ضربه گیر تشکیل شده. پرندۀ آبیِ بسیار مقاوم، متشکل از یک سطح مقاوم در برابر خش است که به ساعت یک نمای جدید می دهد.

تاریخچه برند ساعت مچی ادوکس

اولین ساعت GMT جهان: در اوایل دهه هفتاد میلادی، ادکس اولین ساعت GMT واقعی جهان را ارائه داد بنام ژئوسکوپ. صفحه اش نمایانگر یک کپی واقع گرایانه از جهان از نمای قطب جنوب است. قاره هایی مانند امریکا، آسیا، اروپا، افریقا، استرالیا و همچنین نیوزیلند را می تواند در آن شناسایی کرد. صفحه می چرخد طی 24 ساعت، مانند چرخیدن زمین به حول محور خویش. زمان GMT (نصف النهار مبدأ) بهمراه موقعیت خورشید در روی صفحۀ ساعت معین شده اند. این ساعت یکی از پر طرفدارترین ها بوده و متخصصان کلکسیون رقم های بسیار بالایی را بر روی آن می گذارند. بخاطر این نو آوری، ادوکس یکی از پر اهمیت ترین تولید کننده های ساعت در سوئیس شده و تا به امروز از شناخته شده ترین ها بوده است بخاطر پیشرفت و توسعۀ مداوم آن.

بازپس گیری استقلال: متاسفانه ادوکس تحت تاثیر بحرانی که صنعت تولید ساعت سوئیس را در دهه 70 میلادی مختلل کرده بود قرار گرفت. در 1973 همۀ سهام ادوکس به ASUAG فروخته شد (امروزه با نام گروه سواچ شناخته می شود)، شاخص ترین اتحادیه ی تولید کنندگان ساعت در سوئیس. این شراکت موفقیت مورد انتظار را نتیجه نداد.

در سال 1983، ویکتور استرامبینی، مدیر عامل ادوکس، همۀ سهام ادوکس را از ASUAG (گروه سواچ) خرید. ادوکس بالاخره دوباره مستقل شد. ویکتور بلافاصله بر روی خصوصیات برند سنتی ادوکس تمرکز کرد: همجوشیِ پویایی، ظرافت و نو آوری فنی با کیفیت عالیِ دست ساز بودن. ویکتور استرامبینی ریاست ادوکس را به Les Genevez در قلب Jura ی سوئیس منتقل کرد. تا به امروز، ساعت های ادوکس توسط ساعت سازان ماهر با دست سر هم می شوند در کارگاه هایی در لس جنِوِز.

کوچکترین ساعت تقویم دار جهان: در سال 1998، کمی پیش از هزارۀ جدید، ادوکس یک نقطۀ تحولانه ای را رقم زد. کوچکترین ساعت تقویم دار جهان بنام  Les Bémonts Ultra Slim به وجود آمد. این مورد با کالیبر 26000/27000 (تنها 1.4 میلیمتر) کوچکترین ساعت با تقویم جهان است! رکوردی که تا کنون شکسته نشده است و یک ساعت کلاسیک برای دوستداران ساعت های مچی ظریف. ساعتی با راحتی بی همتا.

 

ساعت اسپورت اسپرت ادوکسشراکت های ادوکس

اداکس وظیفۀ ثبت زمان در رقابت های کلاس 1 را از نوامبر 2006 بر عهده دارد. جام جهانی کلاس 1 قهرمانی قایق رانی موتوری (فرمول 1 اقیانوسها). این در حالی است که اولین برند ساعت، ادوکس، تعهدات خودش را متعاقباً در مسابقات آبی بیشتر می کند. کلاس 1 ادوکس را به موقعیتی بی مانند تبدیل کرده است. برند سنتی با همکاری مستقیم با مهندسان کلاس 1 توسعه پیدا کرد تا یک زمان سنجی بر اساس ماهواره و فناوری GPS بوجود بیاید. این ابزارهای سنجشِ ابَر-فناوری، مطابق استانداردهای خیلی دقیقی هستند در زمینۀ مقاومت در برابر آب یا شوک. شدت برخورد آب در روزهای مسابقه به 270 کیلومتر در ساعت هم می رسد و نیازمند زمانبندی بسیار خاصی هست. یک چالش، که ادوکس به آن پاسخ داده و با تدبیر در اولین سال مدیریت کرده است. از مارس 2008، سوئیسی ها شرکای رسمی تیم مسابقه ای کلاس 1 بریتانیایی بنام Negotiator هستند.

در سال 2008، ادوکس زمان سنج رسمی کلوب دریایی بین المللی دوبی (DIMC) شد. سال بعد، ادوکس زمان سنج رسمی رالی قهرمانی جهانی FIA (WRC) شد. دو سال بعد، در 2010، ادوکس یک شراکت با غواص اتریشی کریستیان ردل امضا کرد. کلکسیون ساعت The Iceman از نخستین غواص آزاد زیر یخ متحیر شده است، که رکورد غواصی زیر یخ تا عمق 61 متر را در 2 درجه سانتی گراد دارد. در سال 2012، ادوکس زمان سنج رسمی رالی داکار شد.

 

استراتژی و بینش ادوکس

برند مستقل ادوکس، قصد دارد تا تعهدات فنی خود را در مسابقات قایق رانی موتوری بسط داده و موقعیت خود را بعنوان تولید کننده برتر ساعت های مد و پویا در خشکی توسعه دهد. در حالیکه اکثریت رقبای دیگر، درگیر فرمول 1، زندگی هالیوودی و خلبانی هستند، ادوکس با دنیایی از مسابقاتِ در خشکی و قایق های لاکچری شناخته می شود. این علاقمندی یکتای ادوکس یک منبع حمایت کنندۀ الهام بخش برای ساعت سازان ماهر Les Genevez شکل می دهد.  ادوکس با خروج از مرز های دیگر برند ها، بر روی ارزش های فوق العاده تمرکز می کند.

وب سایت رسمی ادوکس: www.edox.ch

ساعت مچی ادوکس

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر سایز قابل آپلود برای فایل شما 50 مگابایت است. نوع فایل های قابل آپلود: تصویر, صدا, ویدئو لینک های یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و سایر سرویس‌های درج شده در متن نظر به‌طور خودکار جاسازی و نمایش داده می‌شوند. Drop files here