خرید اقساطی
خانه دسته بندی
0
سبد خرید
حساب کاربری
خرید اقساطی

راهنمای کامل انتخاب لباس کژوال برای آقایان

ادمین اشرافی
اشرافی
1402-11-28 ۱۳:۴۶
راهنمای کامل انتخاب لباس کژوال برای آقایان

شاید خودتان در حال استراحت باشید، اما حس خوش‌سلیقگی‌تان هرگز نباید از کار بیفتد. درست است که شاید صرفاً برای انجام کارهایتان مثلاً در روز شنبه نیازی نباشد که درجه‌یک‌ترین کت‌وشلوارتان را بپوشید، ولی اینکه با ظاهر آراسته حضور پیدا کنید همیشه ایدۀ خوبی است. هرچه نباشد هرگز نمی‌دانید که با چه کسی برخورد خواهید داشت. به همین ترتیب، دانستن اینکه چه تیپ کژوال و چه تیپ رسمی‌ای بزنید، مهارتی است که همۀ آقایان باید در آن خبره شوند. پس اگر خبط می‌کنید و هر یکشنبه همان شلوار گرم‌کن قدیمی را می‌پوشید، دیگر وقت آن رسیده که تکانی به خودتان بدهید. خوش‌بختانه می‌توانیم به شما نشان دهیم که بدون ازبین‌بردن راحتی‌تان چطور لباس‌های کژوال‌تان را از ترکیب بد به ترکیبی چشم‌نواز تبدیل کنید.

تیپ‌های کژوالِ مردانه

کارهایِ در طول روز

یک لباس راحت برای روزهایی که باید به کارهایتان برسید، ضروری است. پس اگر می‌دانید که قرار است مشغول خرید خواربار یا گرفتن لباس‌ها از خشک‌شویی باشید، باید لباسی بپوشید که مناسب این کارها باشد. شلوارهای جین و کتان جفشتان گزینه‌های بسیار خوبی هستند که توی تن راحت‌اند. شلوارک‌ها هم انتخاب خوبی برای پوشیدن هستند و برای تابستان ایدئال‌اند. برای بالاتنه‌تان هم به سراغ یک تیشرت ساده و یک کاپشن آزاد مثل بامبر بروید. درمورد کفش هم هیچ‌چیزی نمی‌تواند جای کفش اسنیکرز را بگیرد.

دورهمی‌های عصر

اگر قرار است آخر هفته برای صرف نوشیدنی یا یک شام در محیطی آرام و معمولی بروید، نیازی نیست که بهترین لباسِ رسمی‌تان را بپوشید. در عوض، به تنها چیزی که احتیاج دارید یک تیپ محشر است که ساده اما چشم‌نواز است. پس، شلوارهای جین گزینه‌های خوبی هستند که هم آبی و هم مشکی‌شان عالی‌اند. شلوار جین‌تان را با یک پیراهن یا یک تیشرت مینیمال و کتِ تک یا کاپشن چرم بپوشید تا بدون اینکه زحمت زیادی بکشید، تیپ‌تام بدون شک تأثیرگذار خواهد بود.

قرارهای شبانه

وقتی با کسی قرار می‌گذارید، دوست دارید تأثیرگذار باشید ولی همچنین دلتان نمی‌خواهد که زیادی خشک و رسمی به نظر بیایید. پس اگر برنامه دارید که شخص موردنظرتان را به مکانی عادی ببرید، باید تیپ‌تان ساده و چشم‌نواز باشد. جین یا کتان‌های اسلیم و تیره شیک به نظر خواهند رسید و رسمی نیستند. برای بالاتنه‌تان هم یا یک تیشرت و کت تک بپوشید یا پیراهن مردانه با پلیور تا توازن پایین‌تنه و بالا‌تنه حفظ شود. بسته به اینکه تیپ‌تان چه‌قدر رسمی است، سپس می‌توانید بین اسمارت اسنیکرز یا کفش‌های رسمی یک‌کدام را انتخاب کنید تا تیپ‌تان کامل شود.

لباس های کژوال برای آقایان

تیشرت‌های کژوال

تیشرت‌ها برای کمد لباس هر مردی قسمت بسیار مهمی هستند. تیشرت نه تنها راحت و پوشیدنش آسان است، بلکه به طور نامحسوسی خوش‌استایل و چندمنظوره هم هست. تیشرت‌های کلاسیک، یقه‌گرد و نخی در رنگ‌های متنوع بخرید تا لباس‌پوشیدن را به کاری ساده تبدیل کنید.

پیراهن‌های کژوال

برای مناسبت‌هایی که می‌خواهید کمی خوش‌لباس‌تر به نظر بیاید، پیراهن کژوال را جایگرین تیشرت کنید. یک پیراهن نخیِ نازک چنان‌که باید و شاید راحت و بی‌دردسر خواهد بود. به جای این پیراهن می‌توانید یک پیراهن لیِ آستین‌کوتاه یا یک پیراهن طرح‌دار را تن بزنید و به همان میزان از شیکی راحت برسید.

شلوارهای جین

جین‌ها ذاتاً کژوال هستند و این قابلیت را دارند برای ظواهر بسیاری، راحت به نظر برسند. تنها چیزی که نیاز دارید این است که طراحی محشرش را برای تیپ‌تان پیدا کنید. درحالیکه جین‌های اسلیم و راستۀ تیره‌رنگ ظاهری پیراسته به شخص می‌دهند، جین‌های گشادتر در رنگ‌های روشن‌تر ظاهری بی‌خیال‌تر دارند.

شلوارهای کژوال

زمانی که نمی‌خواهید شلوار جین بپوشید، شلوار کتان می‌تواند انتخاب محشری باشد. شلوارهای کتان هم راحت و هم شیک هستند و می‌توانند برای یک تیپ نیمه‌رسمی عالی باشند. شلوارهای جاگِر هم گزینۀ جایگزین دیگری هستند که راحت و شیک‌اند و می‌توانید در خانه و بیرون بپوشید.

هودی‌ها

وقتی که می‌خواهید عالی به نظر برسید و سردتان نشود، یک هودیِ ساده به کمکتان خواهد آمد. یک لباس سادۀ خیابانی برای زمستان و دادن حالتی مدرن به تیپ‌تان، فوق‌العاده است. فقط یادتان باشد که هودی‌تان را با ست‌کردن با لباسی جذاب مثل نیم‌پالتوِ خلبانی یا شلوار جین اسکینی مشکی، شیک و زیبا نگه دارید.

کفش‌های کژوال

این روزها کفش‌های راحتی و کژوال کمی وجود ندارند که عالی نباشند. پس چه بخواهید کتانی‌های محبوبتان یا بوت‌های سادهۀ قهوه‌ای‌تان را بپوشید، می‌توانید این کار را انجام دهید و عالی به نظر برسید. فقط حواستان باشد که کفش‌هایتان تمیز و بدون ساییدگی باشد تا یک‌وقت نامرتب به نظر نیایید.

بافتنی‌های کژوال

وقتی دارید کمد لباس‌های کژوال‌تان را کامل کنید، یادتان نرود که دو سه دست بافتنی هم بگذارید. لباس بافتنی شما را گرم نگه می‌دارد، پوشیدنش آسان و برای داشتن یک استایل نیمه‌رسمی ایدئال است. خصوصاً پلیورهای یقه‌گرد یا یقه اسکی که در کل پاییز و زمستان به کارتان می‌آیند.

ژاکت های کژوال

وقتی نوبت به انتخاب کاپشنی عالی می‌رسد تا با تیپِ کژوال‌تان ست کنید، سه تا گزینۀ اصلی برای انتخاب دارید. کاپشن‌های بامبر، چرمی و جین همگی با یک تیپ راحت ست می‌شوند و به راحتی با طیف گسترده‌ای از ظواهر هم‌خوانی دارند. فقط کافی است یکی از این‌ها را که حسابی به استایل‌تان می‌آید انتخاب کنید تا تیپ فشن‌تان تکمیل شود.

چطور تیپ کژوالِ کاری بزنیم؟

چه دفتر شما دائماً آرام باشد یا روزی یک بار در هفته بتوانید لباس غیررسمی بپوشید، پوشیدن یک لباس کژوال کاری همیشه لِمِ خودش را دارد. کلیدِ داشتن یک تیپ شیک و کژوال در اداره این است که تعادل بین کار و اوقات فراغت را رعایت کنید. برای انجام این کار، رفته‌رفته کت‌وشلوار را بیخیال شوید. در عوض، بروید سراغ شلوارهای کتان و یک پیراهن مردانۀ ساده که تیپی ساده و در عین حال شیک داشته باشید. سپس، تیپ‌تان را با یک کت تک کژوال کتان و یک‌جفت کفش کالج یا بنددار تکمیل کنید.

نکاتی دربارۀ استایل کژوال برای آقایان

اندازه

لباس‌های کژوال نسبت به البسۀ رسمی اندازۀ مناسب‌تری دارند و معمولاً نیازی به خیاطی ندارند. بااین‌حال، لباس‌های کژوال نباید گشاد و بَگی به نظر بیایند. تیپ بدنی‌تان را در نظر بگیرید و هدفتان را روی حد مطلوب بگذارید، نه اینکه لباس برایتان تنگ باشد، مثل جین‌های راسته یا شلوارهای اسلیم‌فیت. اگر سبک گشادتر را ترجیح می‌دهید، اندازۀ مناسبتان را انتخاب کنید تا توی لباس غرق نشوید.

جزئیات

جزئیات نیز مانند هر نوع استایل پوشش، در ارتقای تیپ کژوال شما حیاتی است. از آنجایی که پوشش کژوال عموماً ساده است، بالازدن آستین‌هایتان، نصفه فروکردن پیراهنتان یا دوبل‌کردن پاچه‌های شلوارتان تأثیر به‌سزایی دارد. در عین حال، بقیۀ جزئیات مثل کمربند، عینک آفتابی و ساعت مچی به همان اندازۀ مهم هستند. این اکسسوری‌ها تیپ‌تان را برجسته می‌کند و باعث می‌شوند پیراسته خوش‌لباس به نظر بیاید، حتی اگر فقط جین و پیراهن پوشیده باشید.

به اقتضا لباس بپوشید

یکی از بهترین راه‌ها برای ذخیرۀ وقت و انرژی، درست‌کردن یک «اونیفورم» کژوال است. این اونیفورم باید شامل لباس بالاتنه، پایین‌تنه، کفش و کاپشن باشد و با یک تغییر سریع در اکسسوری‌هایتان، از این رو به آن رو می‌شوید.

لباس‌پوشیدن برای مناسبت‌ها

رویدادهای مختلف در دستۀ «کژوال» قرار می‌گیرند، از کارهای روزانه گرفته تا قرارهای شبانه. پوشش شب شما معمولاً باید جین یا شلوار پارچه‌ای تیره و کفش‌های رسمی و یک کت تک یا برای اینکه احساس خوش‌تیپی بیشتری کنید، یک کاپشن چرم باشد. برای روز، شلوارک و کتانی و هودی مناسب هستند.

چند آیتم کلیدی تهیه کنید

وقتی بحث داشتن یک کمد لباس کژوال به میان می‌آید، چند چیز ضروری وجود دارد. با پارچۀ جین – شلوار و کاپشن جین – و شلوار پارچه‌های پاچه دوبل یا پاچه کوتاه و همچنین تیشرت، پولوشرت و پیراهن مردانه شروع کنید. کاپشن – حالا یا یک بامبر نازک یا چرمی – گزینۀ بعدیِ این لیست است. در آخر هم چند جفت کفش کژوال ارزش خریدن را دارد. کتانی‌های سفید، کفش‌های کالج و بوت‌ها برخی از بهترین گزینه‌ها هستند. برای لباس‌های زمستانی هم پلیور و هودی و بافت به لیست‌تان اضافه کنید.

5 تا از بهترین برندهای فشن کژوال

رَگ اند بُن

برندِ نیویورکیِ رگ اند بن استایل راحت با سبکی شهری دارد که عناصر دوختِ انگلیسی کلاسیک را با زیبندگیِ کژوال آمریکایی ترکیب می‌کند. این برند مواد باکیفیت و دوخت پرجزئیاتِ ماهرانه به همراه کُپِ خوش‌پوشی دارد که می‌توانید هرروز از صبح تا شب آن را بپوشید. وقتی بحث البسۀ ابتدایی پیش کشیده می‌شود – مثلاً تیشرت‌های نخی، تیشرت‌های یقه دیپلومات، بافت‌ها و جین – باید برند رگ اند بن را در رأس لیست‌تان قرار دهید.

اِستون آیلند

برند لوکس ایتالیایی پوشاک آقایان، استون آیلند، از سال تأسیسش در 1982 از خیابان‌های میلان گرفته تا فرهنگ اقلیت دنیای فوتبالِ انگلستان تا دِریک، خوانندۀ سبک رَپ، همه را طرفدار خودش کرده است. استون آیلند که به خاطر وصلۀ طرح قطب‌نمایِ نمادین و نیز پارچه‌های باکیفیت‌اش و فُرم الهام‌گرفته از ارتش و کاربردی‌اش سرشناس است، برای آقایانی که ظاهری مردانه‌تر و غیرتجملاتی را ترجیح می‌دهند گزینۀ ایدئالی برای اضافه‌کردنش به کمد البسۀ کژوال است.

نایک

کفش‌ها و لباس‌های برند نایک افزون بر اینکه مناسب باشگاه و ورزشگاه هستند، درصورتیکه مایل باشید تیپ کژوال‌تان حس‌وحال اسپرت و خیابانی داشته باشد نیز عالی‌اند. تیپ خودتان را با کتانی‌های کلاسیک اِیر جوردنزِ نایک که دوباره تولید می‌شوند، به دوران قدیم ببرید یا استایل‌تان را با طرح‌های گوناگون جامپ‌مَن مینیمال نگه دارید. آنهایی که طرفدار پافرها هستند نیز باید کالکشن دِریک اِکس نایک نوکْتا را در نظر داشته باشند. بافت‌ها و فلیس‌ها و هودی‌های استانداردِ نایک برای ست‌کردن با لباس‌های کژوال دیگرتان داخل کمد، عالی هستند.

آدیداس

آدیداس آن سه خط فشن خودش را با طیف گستردۀ محصولات اوریجینالز و همکاری‌های متعددش که این اواخر با پالاس، جونا هیل و وِلز بونِر بود، توانست به دست بیاورد. راحت‌بودن و ارزان‌قیمت‌بودن محصولات آدیداس که هم با چاپ پر‌رنگ و هم رنگ‌های روشن و هم کلاسیک هستند و می‌توان آنها را ست کرد، فقط بخشی از دلایلی به شمار می‌آیند که آدیداس یکی از بهترین برندهای بازار است.

سوپریم

سوپریم که شاید انحصاری‌ترین البسۀ خیابانی در این کرۀ خاکی باشد، مدِ اسکیت‌بازی را به درجات بالایی برده و حتی همکاری‌هایش با لوئی ویتون و دِ نورث فیس را عرضه می‌کند. این برند نیویورکی آن‌قدر متقاضی دارد که اجناس طراحی محدودش چند برابر قیمت اصلی‌اش مجدداً به فروش می‌رسد. کمد لباس‌های کژوال خودتان را با محصولی از برند سوپریم ارتقا بدهید؛ خصوصاً با یکی از آن تیشرت‌های نوشته‌دار و کلاه‌ها و کیف‌هایش.

استوسی

یکی از محبوب‌ترین برندهای اسکیت‌سواری و موج‌سواری در جهان، استوسی است که اوایل دهۀ 1980 در کالیفرنیا تأسیس شد و از همان موقع توانست شهرتش را برای استایل باحال و خونسرد حفظ کند. چاپ و لوگوی چشم‌گیرش توانست در سراسر دنیا طرفدار جمع کند، ولی تعهد این برند این است که طراحی‌اش را برجسته نگه دارد تا همیشه محبوب باشد. استوی برای خریدن تیشرت‌ها و پیراهن‌های یقه‌کوبایی ساده و شیک، برند معرکه‌ای است.

بِل‌استَف

 برای لباس‌های مرغوبِ کژوال که در مقابل آب‌وهوای مختلف مقاوم باشند، نمی‌توانید از کنار بل‌استف رد شوید. این برند برجستۀ انگلیسی با سابقه‌ای که در مسابقات موتورسواری دارد، برای کاپشن‌های چرم و مشمعی ضدآبش بسیار معروف است. برای پافرها و بافت‌های جذاب و طیف جدیدی از رنگ‌های تیره و پارچۀ لی خام ارگانیک که با همکاری کارگاه بلک‌هورس لِین در شرق لندن طراحی شده‌اند، نیز می‌توانید به سراغ بل‌استف بروید.

تام فورد

درحالیکه طراح برجستۀ آمریکایی فشن، تام فورد، شاید بیشتر به خاطر کت و شلوارهای آماده‌اش برای افراد سرشناس در فصل جوایز معروف باشد، در مجموعۀ پوشاک دوخته و آماده‌اش هم لباس‌های کژوال بی‌نظیری دارد. برای مردانی که فقط خواستار بهترین‌ها هستند – و حاضرند پول خوبی بابتش بدهند – ردشدن از کنار کاپشن‌ها، کت تک‌ها، شلوارها و بافت‌های بسیار نرمِ تام فورد ممکن نیست. هودی‌های ابریشمی، کشمیر‌های یقه گرد و نیم‌تنه‌های خزدار را تجسم کنید. برای آنهایی که می‌خواهند بدون هزینۀ گزاف ذره‌ای از لوکس‌بودن تام فورد را صاحب بشوند، یک عینک آفتابی از کالکشن عینک‌هایش می‌تواند سطح اکسسوری‌هایتان را بالا می‌برد.

فِرِیم

فریم که در سال 2012 در لوس آنجلس تأسیس شد، به عنوان برند جین دست‌ساز مرغوب شروع به کار کرد. امروزه، گسترۀ محصولاتش به جامه‌های ساده و کژوال هم رسیده که از مواد طبیعی باکیفیتِ نخ، چرم و کشمیر درست شده‌اند. اگر دنبال جین ساده و کلاسیک و مینیمال و همچنین دنبال تیشرت و هودی و پیراهن‌های آستین بلند برای فصل سرما هستید، طبیعتاً به سراغ فریم بروید.

سَتردِیز نیویورک سیتی

برند پوشاک و سبک زندگیِ ستردیز نیویورک سیتی در اصل به عنوان مغازۀ لوازم موج‌سواری در سال 2009 در خیابان به‌روزِ کرازبی تأسیس شد. حتی بعد از اینکه از گذشتۀ مرتبط با ساحل و موج‌سواری دور شد، هنوز آن حس و حال آرام را دارد. همکاری‌های مورد تحسین این برند با برندهایی مثل باربور و گَپ باعث شد که مردم سراسر دنیا طرفدارش بشوند و امروزه بوتیک‌هایی در کل ژاپن و استرالیا و نیویورک از این برند وجود دارد. برای لباس‌هایی که خوش‌پوش هستند و توی خیابان هم می‌توان پوشید و تیشرت‌های بدون لوگو دارد و از لباس گرم‌کن‌های مرغوب که فقط مختص باشگاه نیستند، سری به ستردیز نیویورک سیتی بزنید.

سؤالات متداول

لباس کژوال برای آقایان چیست؟

لباس کژوال نسبت به لباس رسمی راحت‌تر است و گزینه‌های بیشتری برای نشان‌دادن استایل‌تان با جزئیات خوشایند و رنگ‌های زیبا در اختیارتان می‌گذارد. لباس‌های رسمی بااین‌حال باید مناسب باشند، ولی یک کمد لباس کژوال شامل شلوار جین، پیراهن مردانه با آستین‌های بالازده، شلوار کتان یا یک پولوشرت می‌شود. نشان‌دادن خودتان کار مهمی است و لباس کژوال به این معنی نیست که شلخته هستید.

آقایان چطور تیپ کژوال می‌زنند؟

وقتی می‌خواهید تیپ کژوال بزنید، برای انتخاب لباستان آزادی عمل بیشتری دارید و می‌توانید گزینه‌های مختلفی مثل شلوار جین و تیشرت را باهم ست کنید. ایده این است که لباس ساده و راحت بپوشید و اندازه‌ای را پیدا کنید که اندامتان را خوب نشان دهد. شلوارهای جین تیره گزینۀ اصلی محشری هستند و می‌توان در جاهای رسمی و غیررسمی پوشید. برای داشتن تیپی هم‌زمان بهاره و زمستانه، چند لایه لباس بپوشید و برای نشان‌دادن خودتان جنس‌ها، الگوها و طرح‌های مختلف را امتحان کنید. ضمناً، داشتن رنگ‌های خنثی و یک‌دست برای ساختن یک کمد لباس به‌روز و سِت ایدئال هستند.

سبک لباس کژوال برای محل کار چیست؟

 کار در محیط کاری با لباس کژوال می‌تواند ایدئال باشد، چون راحت و آسوده است. لباس‌های کژوال مناسب کار باید از تیپ کژوال در زمان فراغتتان رسمی‌تر باشند. چند نمونه از چیزی که تیپ کژوال مناسب محل کار را عالی می‌کند، شلوار کتان با پولوشرت یا جین تیره با پیراهن مردانه است. کفش‌هایی مثل کفش کلاسیک یا کفش کالج بپوشید. همچنین بهتر است سراغ چیزی جز لباس‌های رنگ خنثی نروید، چون هم ظاهر شیک‌تری دارند و هم ست‌کردنشان راحت‌تر است. لباستان با این تفاصیل باید برای محل کار مناسب باشد.

آیا پولوشرت‌ها کژوال شیک هستند؟

پولوشرت‌ها به عنوان لباس‌های کژوال شیک در نظر گرفته می‌شوند و با شلوارهای دست‌دوز، شلوارهای کتان اسلیم‌فیت و حتی با شلوارهای جین تیره‌رنگ عالی می‌شوند. تمرکزتان باید روی انتخاب پیراهنی اندازه با پارچۀ باکیفیت باشد. همچنین مهم است که سراغ رنگ‌هایی جز خنثی و یک‌دست نروید و دورِ الگوها و طرح‌های روشن را خط بکشید.

آیا جین‌های زاپ‌دار کژوال هستند؟

جین‌ها کژوال در نظر گرفته می‌شوند و جین‌های زاپ‌دار هم در همین دسته قرار دارند ولی پوشیدنشان سخت‌تر است. اگرچه جین‌های زاپ‌دار می‌توانند شیک و مد باشند، مکان و زمان‌هایی که می‌توانید این مدل شلوار را بپوشید محدود است. این شلوارها برای محل کار مناسب نیستند، ولی می‌توایند در طول روز، آخر هفته‌ها، یا وقتی با دوستانتان وقت می‌گذرانید یا می‌خواهید کاری انجام دهید، بپوشید. حواستان به اندازه و رنگ جین‌تان باشد. این شلوار را با کفش‌های رسمی‌تر و کاپشن چرم و تیشرت بپوشید تا تیپ‌تان بهتر شود.

لباس راحت کژوال چیست؟

لباس کژوال به طور کلی راحت در نظر گرفته می‌شود و شیوۀ راحت‌تری برای چیزی که می‌پوشید، وجود دارد. اگرچه نشان‌دادن خودتان کار مهمی است، همچنین باید لباسی بپوشید که با آن خوب به نظر برسید و حس خوبی داشته باشید. این لباس می‌تواند جین و کتانی و تیشرت سایز باشد. شما می‌توانید شلوار پارچه‌ای اندازه، هودی و پولوشرت هم بپوشید. در ماه‌های گرم‌تر شلوارک هم گزینۀ مناسبی است. تیپ شما با اکسسوری‌ها و جزئیات می‌تواند رسمی و غیررسمی شود.

برچسب ها :
دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×