بنر تخفیف اشرافی
خانه دسته بندی
سبد خرید
تماس با اشرافی
بنر تخفیف اشرافی

مردان امروزی چه زیورآلاتی را می‌‌پسندند؟

ادمین اشرافی
اشرافی
1402-02-19 ۲۱:۴۷
مردان امروزی چه زیورآلاتی را می‌‌پسندند؟

آیا زیورآلات برای من مناسب است؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از آقایان را درگیر کرده است. آیا با این کار شیک و باکلاس به نظر خواهم رسید یا ظاهرم مدرن خواهد شد؟ مطلب زیر به شما اطمینان می‌‌دهد که ظاهرتان شیک و باکلاس خواهد شد. برای آنهایی که حماقت می‌‌کنند و این موضوع را قبول ندارند متاسفیم.

فلز خودتان را انتخاب کنید

پیش از هر چیز باید بفهمید فلز ایده‌‌آل شما چیست. باید به یاد داشت که ست کردن فلز از آن جزئیات ریز اما مهمی است که مردان آراسته را از پسربچه‌‌ها مجزا می‌‌کند. در ادامه به سه مورد از رایج‌‌ترین گزینه‌‌ها می‌‌پردازیم.

طلا

طلا انتخاب مردان با اعتماد به‌‌نفس و مظهر توانگری است، اما همین هم اگر به‌‌درستی استفاده نشود ضایع به نظر می‌‌رسد. استفاده از طلا می‌‌تواند پر زرق‌‌و برق بودن و/ یا خودنمایی را هم القا کند، پس اگر این گزینه انتخاب شماست بهتر است آن را خیلی کم به‌‌کار ببرید.

طلا برای تکه‌‌های کوچک و جزئی مثل حلقه‌‌ی ازدواج و دکمه‌‌های سردست گزینه‌‌ی ایده‌‌آلی است اما با این‌‌حال برای ساعت‌‌های مچی هم بسیار مناسب است به‌‌ویژه زمانی‌‌که برای مرتب‌‌شدن لبه‌‌ها با استیل یا نقره  ترکیب می‌‌شود. بگذارید گردن‌‌بندهای گنده‌‌ی تماماً طلایی گزینه‌‌ی انتخابی اشخاصی مثل کانر مک‌‌گرگور بماند.

نقره ی استرلینگ

نقره ی استرلینگ یک فلز کلاسیک، کاربردی و مقرون به‌‌صرفه است که بسیاری از مردان عاشقش هستند. دوام بالا و کمتر در چشم بودن، آن را به بهترین گزینه برای افرادی تبدیل کرده است که به‌‌جای جلب‌‌توجه کردن به‌‌دنبال آن هستند که به‌صورت زیرپوستی ظاهرشان را به رخ بکشند.

با همه‌‌ی این تفاسیرمنظورمان این نیست که در استفاده از این نوع فلز افراطی عمل کنید چون همین فلز هم اگر به‌درستی استفاده نشود ظاهر سنگینی ایجاد خواهد کرد. یک قاعده‌‌ی کلی و تجربی این است که روی هر مچ بیشتر از دو تکه (ساعت مچی را هم شامل می‌‌شود)، روی هر دست بیشتر از سه تکه (انگشتان را هم شامل می‌‌شود) و در مجموع بیشتر از پنج تکه زیورآلات استفاده نکنید.

طلای سفید

طلای سفید یک فلز گران‌‌قیمت است که مثل طلا فاخر و چشم‌‌گیر و مثل نقره بادوام و ظریف است. بنابراین قیمت بالایی دارد و اغلب برای جواهرات نفیس مثل حلقه‌‌ی ازدواج و ساعت‌‌های لوکس به سراغش می‌‌روند؛ تنها عیب واقعی‌‌اش این است که از نظر بعضی از افراد درخشش آن کمی زیادی است.

زیورآلاتی که همه‌‌ی مردان می‌‌توانند استفاده کنند

گذشت آن روزهایی که مردان صرفاً به‌‌خاطر یک قابلیت خاص به‌‌سراغ اکسسوری‌‌ها می‌‌رفتند. از این گذشته اگرچه ما در دوره‌‌ای زندگی می‌‌کنیم که تلفن‌‌های هوشمند، ساعت‌‌های مچی را به حاشیه برده‌‌اند اما هنوز هم مردان ترجیح می‌‌دهند دست‌‌شان آراسته به یک ساعت باشد. زیورآلات به‌‌نوعی ابراز وجود هستند؛ شیوه‌‌ای برای یگانه‌‌سازی ظاهر. در ادامه به شش مورد از زیورآلاتی می‌‌پردازیم که می‌‌توانید به ظاهر خودتان اضافه کنید.

گردن‌‌بند

همچنان اکثر مردان تا جایی که بتوانند از گردن‌‌بندها دوری می‌‌کنند چراکه این زیورآلات می‌‌توانند تاحدی آنها را در شرایطی سخت قرار بدهند. اگر خیلی ظریف باشند حالتی زنانه را القا می‌‌کنند و اگر خیلی گنده باشند در یک لحظه حس ریک راس بودن به آنها دست می‌‌دهد.

برای حل این مشکل یک زنجیر نیم‌‌سنگین با آویز کوچک را امتحان کنید. این کار باعث افزایش جذابیت ظاهری شما خواهد شد و زمانی که درمعرض نمایش قرار می‌‌گیرد همه از آن صحبت خواهند کرد.

انگشترها

با اینکه مدت‌‌هاست انگشترها به‌‌واسطه‌‌ی کاربرد گسترده‌‌ در مناسبت‌‌های خانوادگی یا ازدواج به یکی از اجزای اصلی مجموعه زیورآلات مردان تبدیل شده‌‌اند اما این بدان معنا نیست که امکان تجربه‌‌های دیگر وجود ندارد.

انگشترهای خاتم که دیگر مثل گذشته فقط مختص آدم‌‌های پولدار و خلافکار نیستند دوباره به چرخه‌‌ی مد بازگشته‌‌اند و انتخابی عالی برای آن دسته از افرادی هستند که به‌‌دنبال چیزی غیر از یک حلقه‌‌ی ساده هستند. این انگشترها به‌‌ویژه وقتی با نشان خانوادگی، حروف اول اسم یا چیزی که برای فرد استفاده‌‌کننده حائز اهمیت است منقوش شوند ظاهر خیلی خوبی پیدا می‌‌کنند.

در غیر این‌‌صورت بهترین حالت این است که آنها را به‌‌صورت ساده و از مد نیفتادنی به‌‌کار ببریم. حلقه‌‌ی نقره‌‌ی استرلینگ هرگز از مد نخواهد افتاد و حتی می‌‌توان آن را همراه با حلقه‌‌ی ازدواج از همان جنس ( البته در یک انگشت دیگر) پوشید، البته باید آن روز برسد.  

دستبند

احتمالاً تا حالا به‌‌عنوان یک آقای باسلیقه از ساعت مچی استفاده کرده‌‌اید، خب چرا به این فکر نیفتادید که یک دستبند با آن ترکیب کنید؟ انتخاب شما چه یک طراحی پاکتی مینیمال باشد چه یک طراحی ID، به‌‌هر حال شما همواره سعی دارید راهی ساده برای اضافه‌‌کردن یک نقطه‌‌ی شاخص به ترکیب جمع‌‌وجور تیشرت و شلوار جین خود پیدا کنید.

دکمه‌‌ی سر دست

دکمه‌‌های سردست یکی از بایدهای بسیاری از مناسبت‌‌های رسمی مثل مراسم کراوات سیاه هستند که اغلب باید در آن یک پیراهن دارای سرآستین فرانسوی (دوتایی) پوشید. اما از جذابیت هرچند جزئی این دکمه‌‌ها در ترکیب کراوات با کت‌‌و شلوار معمولی که در طول هفته در محیط کار خود به تن دارید غافل نشوید.

از انتخاب دکمه‌‌های سردست بامزه نترسید؛ این دکمه‌‌ها بخش بسیار جزئی از ظاهر شما را تشکیل می‌‌دهند و اکثر افراد توجهی به آنها نمی‌‌کنند. جنس فلز انتخابی برای این دکمه‌‌ها هم باید با دیگر زیورآلاتی که در حال حاضر استفاده می‌‌کنید (مثلاً حلقه‌‌ی ازدواج یا ساعت) همخوانی داشته باشد اما در این مورد این شانس را دارید که به‌‌سراغ یک ماده‌‌ی متضاد مثل عقیق یا صدف مروارید بروید.

وقتی بحث طراحی به میان می‌‌آید گزینه‌‌های نامتعارف مثل حیوانات یا جمجمه‌‌ها می‌‌توانند هویت بیشتری به ظاهرتان ببخشند اما بهترین سبک‌‌ها آنهایی هستند که برای مصرف‌‌کننده اهمیت دارند و می‌‌توانند مقدمه‌‌ی آغاز گفت‌‌وگو باشند؛ مثلاً ممکن است شما دکمه‌‌های سردست با طرح هواپیما را انتخاب کنید چون در حال آموزش پرواز هستید، یا ممکن است به‌‌خاطر اینکه طرفدار پروپاقرص مسابقات ماشین‌‌سواری هستید به‌‌سراغ دکمه‌‌هایی با طرح ماشین‌‌های مسابقه‌‌ای قدیمی اما باارزش بروید.

اگر این کار برایتان سخت است و چیزهای ساده را ترجیح می‌‌دهید ، چرا به یک جفت دکمه‌‌ی ظریف که با حرف اول اسم مزین شده‌‌اند فکر نمی‌‌کنید- خواه حرف اول اسم خودتان باشد یا  حرف اول اسامی یکی از عزیزانتان؟ آنها خرید ایده‌‌آلی برای مناسبت‌‌های ویژه مثل عروسی هستند اما ارزش معنوی خود را در سال‌‌های بعد هم حفظ می‌‌کنند.

گیره‌‌ی کراوات

گیره‌‌ی کراوات معمولاً مناسب ماهایی است که هنوز در یک شرکت یا محیط‌‌های کاری رسمی فعالیت داریم و در وهله‌‌ی اول برای یک منظور به‌‌کار می‌‌رود: زمانی که سرگرم کارتان هستید کراوات را طوری ثابت نگه می‌‌دارد که برایتان دست‌‌وپاگیر نباشد.

گیره‌‌های کراوات از آن جهت که برای استفاده در محل کار یا موقعیت‌‌های رسمی طراحی می‌‌شوند معمولاً طرح‌‌هایی ساده و بی‌‌تکلف دارند و معمولاً از فلزات جامد یا آبکاری شده با یا بدون الگوهای طرح برجسته ساخته می‌‌شوند.

نیازی نیست خیلی ذهنتان را مشغول این قضیه کنید؛ کافیست سبکی ساده انتخاب کنید که با جنس دیگر زیورآلاتتان هماهنگ باشد. موضوع مهم‌‌تر انتخاب گیره‌‌ای است که اندازه‌‌اش به کراوات‌‌هایی که از قبل خریداری کرده‌‌اید بخورد: گیره‌‌ی کراوات هرگز نباید بزرگتر از کراوات باشد یا از آن آویزان شود؛ این یک اشتباه ناشیانه است.

ساعت مچی

راست گفته‌‌اند چیزهای کلاسیک هرگز از بین نمی‌‌روند و در کمد لباس یک مرد هیچ چیز کلاسیک‌‌تر یا ارزشمند تر از ساعتش نیست. جای تعجب آنجاست که به‌‌نظر می‌‌رسد مردان ذاتاً علاقه‌‌ای به دستبند ندارند در حالی‌‌که ساعت هم دراصل چیزی مشابه دستبند است.

اگر خوش‌‌شانس باشید ساعت‌‌تان نسل‌‌ها دست به دست شده و در واقع برایتان ارزش معنوی دارد. برای افرادی که جزء این دسته نیستند گزینه‌‌های زیادی برای خرید یک ساعت مچی جدید وجود دارد؛ قبل از تصمیم‌‌گیری نهایی باید همه چیز از بودجه گرفته تا سبک زندگی و اندازه‌‌ی مچ‌‌تان را مد نظر قرار بدهید.

کلام آخر اینکه انتخاب شما چه کوارتز یا مکانیکی، نظامی یا غواصی، طلا یا نقره باشد در هر صورت باید ساعت انتخابی همان ویژگی‌‌هایی را که قبلاً برای دیگر زیورآلات مطرح بوده دارا باشد: آیا کلاسیک است؟ آیا کیفیت بالایی دارد ؟ آیا در 20 سال آینده همچنان مد روز خواهد بود؟ اگر پاسخ همه‌‌ی این سوالات بله است شما بازی را برده‌‌اید.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×