راهنمای خریداران

روش کوک کردن ساعت اتوماتیک یا مکانیکی و اصول نگهداری ساعت مچی های نبضی

ساعت مچی اتوماتیک

مشاهده تمام ساعت های اتوماتیک

 

روش نگهداری اصولی از ساعت اتوماتیک به صورت کوتاه: جلوگیری از وارد شدن ضربه – دور نگهداشتن ساعت از نیروی قوی مغناطیسی – تنظیم ساعت فقط به سمت جلو – آهسته کار کردن با سرکوک، چه برای تنظیم چه برای کوک کردن – پیدا کردن رزرو شارژ موتور ساعت که در تمام موتورهای اتوماتیک متغیر است.

 

یکی از بهترین موتورهای اتوماتیک تگ هویر CALIBRE-1969

 

ساعت اتوماتیک یا کوکی به ساعت مچی هایی گفته می شود که در آنها برای کارکرد از باطری یا تامین کننده نیروی الکترونیکی استفاده نشده بلکه نیروی مورد نیاز خود را به صورت مکانیکی به دست می آوردند, ساعت های اتوماتیک مادامی که در دست باشند از حرکت دست شما تامین انرژی می کنند, البته مدل دیگر ساعتهای مکانیکی کوکی ها هستند که نیز نیروی مورد نیاز را با چرخش سرکوک به دست می آورند.

شایان ذکر است; ساعت های مکانیکی جدید اکثر دارای موتورهای اتوماتیک و کوکی هستند که به هر دو روش اشاره شده در بالا قابل شارژ شدن هستند.

 

 

شاید دانستن این که ساعت نبضی یا در واقع همان اتوماتیک با چه روشی شارژ می شود و چگونه نیرو را ذخیره می کند به درک بهتر ادامه مطلب و نگهداری هرچه بهتر از ساعت های مکانیکی به شما کمک شایانی کند.

در ساعت های نبضی خبری از باطری, خازن، بووین و… نیست بلکه چرخ دنده ها با نیروی مکانیکی به حرکت در می آیند, در این ساعتها از یک فنر پیچشی بسیار نازک (شاه فنر) با طول زیاد استفاده شده است و این فنر با جمع شدن در یک محفظه نیرو را ذخیره کرده و تا زمان باز شدن کامل فنر نیروی مورد نیاز کارکرد ساعت را (با پیچیدگی های بسیار زیاد) به چرخ دنده ها و باقی تقسیم کنندگان نیرو خواهد داد.

 

ساعت مکانیکی

کوک شدن ساعت روی دست

ساعت های اتوماتیک در قسمت زیرین خود از یک لنگر (عمدتا طرحشان یک نیم دایره است) بهره می برند و زمانی که ساعت روی دست شما حرکت می کند, لنگر انتهایی ساعت به چرخش در می آید این لنگر از طریق چرخ دنده ها وظیفه جمع کردن فنر کوک ساعت را به عهده دارد (درست مانند این که شما سرکوک ساعت را به بچرخانید) و عملیات کوک کردن دستی را انجام می دهد, البته این لنگر به دو جهت چرخش دارد که در برخی موتورها دو طرف کوک و برخی مدلها تنها یک جهت برای کوک شدن ساعت است و جهت دیگر خلاص گرد است.

کوک دستی ساعت مکانیکی

برای شارژ کردن ساعت هایی که موتور اتوماتیک و کوکی یا کوکی دارند می بایست از سرکوک کمک بگیرید, شما به صورت دستی با چرخش سرکوک ساعت در جهت عقربه ساعت (در مواردی خاص برعکس عقربه ساعت) می توانید باعث جمع شدن شاه فنر ساعت شوید و ساعت خود را شارژ کنید.

حتما توجه داشته باشید چرخش سرکوک چه برای کوک کردن چه برای تنظیم ساعت آهسته انجام دهید و خیلی حرفه ای تر هست که برای تنظیم عقربه های ساعت تنها عقربه ها را به سمت جلو بچرخوانید.

 

ساعت های مکانیکی مجلسی

بعضی از این ساعت مچی ها مانند ساعت های لوکس که تنها برای مکانهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند (مجلسی) و شاید نیاز نباشد همیشه آن تایم کار کنند بهتر این این است که نیروی مورد نیاز آنها را قبل از استفاده یا به صورت دستی یا به وسیله حرکات دست تامین کنید (به فرض این که با مکانیزم ساعت خود و رزرو شارژ آن آشنایی دارید).

نکته: این که ساعت مکانیکی شما با 5 بار چرخش سرکوک چه میزان بازدهی داشت را به مرور زمان به دست خواهید آورد و با دانستن این موضوع که قدرت رزرو شارژ ساعت شما چه میزان است دغدغه کوک کردن بیش از حد یا کمتر از حدی که نیاز دارید از بین خواهد برد و دانستن این نکته کمک زیادی به شما در نگهداری هرچه بهتر از موتور ساعت مچی اتوماتیک خواهد کرد.

 

 

این که ساعتی با X دور چرخش سرکوک چه میزان شارژدهی داشته باشد در تمام ساعت ها متغیر است پس بهتر است در این زمینه به دنبال مقدار واحد نگردید و تنها به دنبال این باشید که ساعت خود شما با X دور چرخش چه زمانی بازدهی خواهد داشت.

ساعت مچی اتوماتیک روزمره

اما برای ساعت های اتوماتیک, کوکی که نیاز است همیشه دقیق باشند و مورد استفاده روزمره هستند; توصیه می شود روزی یک مرتبه این ساعت مچی ها را به وسیله سرکوک کوک نمایید, این کار زمانی نیاز است که شما قصد دارید ساعت را برای مدت زمانی بدون حرکت بگذارید و خبری از نیروی جنبشی نخواهد بود.

نکته: زمانی که قصد دارید به صورت دستی ساعت را کوک کنید و سرکوک را می چرخانید اگر عمل کوک کردن را زیاد از حد انجام داده باشید به نقطه ی غیر مجازی می رسید که سرکوک ساعت مچی شما کمی سفت می شود و آن زمان دست از چرخاندن سرکوک بکشید زیرا فنر کوک ساعت شما به حداکثر کوک خود رسیده است و اگر ادامه دهید هرزگرد ساعت وارد عمل می شود و فایده ای در کوک شدن ندارد و اصرار به ادامه این کار به مرور مشکلاتی را برای ساعت شما پیش خواهد آورد.

اثر نیروی مغناطیسی روی ساعت های اتوماتیک

ساعت مچی اتوماتیک به نیروی مغناطیس حساس هستند و ممکن است وقتی ساعت را در مجاور جسمی که نیروی مغناطیسی قدرتمندی دارد قرار بگیرد کارکرد آن را دچار اخلال کند. این نیرو می تواند در وسایلی مانند بلندگوها که آهنربا در آن است یا وسایلی که امواج مغناطیس دارند مانند گوشی تلفن همراه باشد. پس توصیه می شود پس لازم است برای کارکرد مناسب ساعت اتوماتیک خود آن را از این گونه اجسام که دارای نیروی مغناطیسی هستند دور نگه دارید.

 

 

جلو و عقب رفتن ساعت اتوماتیک و کوکی

عقب یا جلو رفتن ساعت اتوماتیک و کوکی

معمولا افرادی که با ساعت کوکی ها یا اتوماتیک ها سر و کار دارند می دانند ممکن است ساعت شان در اثر اتفاقاتی نظیر وارد شدن ضربه یا غیره در 24 ساعت چند دقیقه یا بیشتر به جلو یا عقب برود.

این مشکل در ساعت اتوماتیک از هر نوع رایج است و دلیل آن کند یا تند شدن سرعت موتور است (البته تاکید می کنیم در صورت نگهداری صحیح این مشکل پیش نخواهد آمد) و تنظیم سرعت این مورد نیز بسیار ساده است.

در پشت ساعت مچی های اتوماتیک و کوکی علامت های – و + به همین دلیل تعبیه شده تا تعمیر کاران به وسیله این نمادها سرعت ساعت را کم و زیاد کنند.

در اینجا لازم به ذکر است دانستن این که ساعت اتوماتیکی که تنظیم آن بهم ریخته در 24 ساعت دقیقا چه مقدار به جلو یا عقب می رود لازمه هر چه بهتر تعمیر شدن ساعت است.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید ساعت مچی اتوماتیک و اطلاع از قیمت ساعت مچی کوکی با ما تماس بگیرید.

منبع: www.ashraafi.com

نوشته های مرتبط

534 نظر در “روش کوک کردن ساعت اتوماتیک یا مکانیکی و اصول نگهداری ساعت مچی های نبضی

 1. یسنا تفضلی گفت:

  سلام وقت بخیر
  ساعت قدیمی سیکو مدتی کار نکرده تکونش میدی ۵ ثانیه فقط جلو میره و دوباره از کار میوفته باید چی کار کنم؟

  1. درود بر شما
   ممکن هست نیاز به سرویس داشته باشد، لطفا به ساعت سازی ها مراجعه فرمایید.

 2. رضا گفت:

  با سلام، بنده یک ساعت سیکو با باتری سولار دارم متاسفاته مدتی در کمد بوده و الان خوابیده. زیر نور شارژش کردم موثر نبود.ممکنه راهنمای کنید

  1. درود بر شما
   ممکن هست باطری ساعت قابلیت شارژ مجدد خود را از دست داده باشد. لطفا به ساعت سازی های معتبر مراجعه فرمایید.

 3. بهراد گفت:

  سلام جناب
  من ساعت سیکو پنجم پری روز افتاد توی استخر الان داخلش بخار کرده و جدیدا سرعت حرکت ثانیه زیاد شده یک هفته هم نشده برا تعمیرش ۱۵۰ تومان دادم به نظرتون درست میشه

  1. درود بر شما
   جلو رفتن ساعت موضوع خاصی نیست و قابل رفع می باشد.

 4. رضاترابی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  یکساعت tag heure دارم در تصادف شیشه پشت شکسته و عقربه هاش از ریخته و از کار افتاده قابل تعمیر هست ؟

  1. درود بر شما
   اگر از گالری اشرافی خریداری شده باشد و فاکتور موجود باشد می توانید با پشتیبانی برای ارسال در ارتباط باشید.

   1. Ra گفت:

    سلام
    ساعت سیکو سولار چطور باید تنظیمشو درست کرد
    من خواستم چند دقیقه ببرمش عقب تا نصف رفت دیگه نشد پیچو ک میچرخونم فقط تاریخ تغییر میکنه الان نیم ساعت عقبه

    1. درود بر شما
     میتوانید به ویدیوهای موجود در یوتیوب مراجعه فرمایید.

 5. Am گفت:

  سلام خسته نباشید لنگر ساعت همون نیم دایره پشت ساعت با کوک کردن دستیبه چرخش در میاد آیا مشکلی داره

  1. درود بر شما
   مسلما نباید به این شکل باشد و نیاز به سرویس دارد.

 6. hamed گفت:

  سلام من یک ساعت eberhard دارم بند اصلیش فلزی هست .آیا جایی هست که بندشو داشته باشند چون پیچ کوک و تنظیمش در بالای ساعت هست بند معمولی که میندازم نمیشه ساعتو تنظیم کرد یا کوک کرد.

  1. درود بر شما
   متاسفانه اطلاعی در مورد این برند نداریم.

 7. علي گفت:

  باسلام ودرود
  من يك ساعت سيكوپنج دارم شب نماهاش كارنميكنه چيكاركنم اياشارژميشه؟؟زماني كه نورمستقيم چراغ قوه ميگيرم روشن ميشه بعد ده ثانيه خامومش ميشه ممنونتم

  1. درود بر شما
   اگر ساعت قدیمی باشد ممکن هست که به عوامل مختلف قابلیت شب نما از بین رفته باشد و یا ممکن هست که ساعت اورجینال نباشد.

 8. علی گفت:

  سلام وقتتون بخیر، من یه ساعت patek philippe دارم این هر روز 15 ثانیه جلو میفوته می خواستم راهنمایی کنید چی کار باید بکنم.

  1. درود بر شما
   در ساعت های اتوماتیک تا یک دقیقه عقب یا جلو رفتن در 24 ساعت کاملا طبیعی می باشد.

   1. علی گفت:

    عذر میخوام ، یعنی هرروز باید کوک و تنظیم بشه؟

    1. درود بر شما
     بله اگر ساعت تا زمان استفاده مجدد کوک نگه نمی دارد نیاز به کوک و تنظیم دارد.

   2. شیوا گفت:

    سلام ببخشید من یه ساعت فسیل دارم که چون چند ماه یه بار ازش استفاده میکردم پیچ کوک ساعتو بیرون میکشیدم بعد میذاشتم داخل جعبه . خواستم بپرسم این کار باعث آسیب دیدن ساعت میشه؟

    1. درود بر شما
     خیر آسیب نمی بیند اما تاثیری هم ندارد.

 9. امیرحسین گفت:

  سلام وقت بخیر،اگر بیش از حد سرکوک را بچرخانیم چه مشکلی پیش میاد؟

  1. درود بر شما
   ممکن هست که فنر کوک قفل شده و حتی باعث خرد شدن چرخ دنده ها شود.

  2. آرش گفت:

   سلام من به ساعت کو کی قدیمی وستند واچ دارم که موقعی که تنظیمش میکنم جلو می افتند آیا راهی هست که با کوک کردن سرعتش رو تنظیم کنیم؟واگر هست چطوری باید کوک کنیم.

   1. درود بر شما
    جلو یا عقب افتادن ساعت موردی هست که به تنظیم سرعت توسط سرویس کار نیاز دارد.

 10. محمدکلاگر گفت:

  سلام وقت بخیر،من یک ساعت ادوکس قدیمی دارم که اصلا سالها استفاده نشده متاسفانه پین چرخنده عقربه هابیرون بوده،الان کارنمیکنه اگه زحمتی نیست برای راه‌اندازی راهنمایی کنید
  باتشکر

  1. درود بر شما
   اگر ساعتتون کوارتز (باطری خور) باشد، نیاز به تعویض باطری و ممکنه به سرویس نیز نیاز داشته باشد.

 11. امیر گفت:

  سلام من یک ساعت اتوماتیک اورینت ضد آب که سنش بیشتر از سی سال دارم که هنوز کار میکنه میخواستم بدونم با اینکه اتوماته بازم نیاز به سرویس دهی داره چون قدیمیه یادگاریه میترسم جایی بدم سرویس نزنن خرابش کنن

  1. درود بر شما
   اگر ساعتتون دقیق و بدون عقب یا جلو رفتن کار میکند، به هیچ عنوان نیاز به سرویس ندارد.

 12. علیرضا گفت:

  ساعت اتوماتیک من در حال برعکس (صفحه بطرف زمین) کار میکنه اما در حالت معمولی از کار میوفته عیبش از چیه؟

  1. درود بر شما
   این مشکل حتما باید توسط کارشناس مورد بررسی قرار گیرد و ممکن هست با یک سرویس ساده مشکل برطرف گردد و یا نیاز به تعویض قطعه داشته باشد.

   1. مهدی گفت:

    با سلام
    من یه ساعت اینگرسل دارم که رقاصک پشت اون یه صدایی شبیه به اصطکاک اون به سطح زیریش میده ولی هیچ گونه تداخل یا خرابی در اون دیده نمیشه میخواستم بدونم آیا این صدا مشکلی به وجود میاره

    1. درود بر شما
     ببینید اگر ساعت بصورت نرمال کار می کند و ایرادی ندارد نیاز به سرویس ندارد.

     1. مریم گفت:

      سلام وقت بخیر من ی ساعت کارتیر دارم تازه خریدم تقویمش زیر ۲۳ساعت تغییر میکنه آیا مشکل داره؟

      1. درود بر شما
       اگر تقویم ساعت هر روز در تایم خاصی تغییر می کند مشکلی ندارد اما اگر در طی روزها تایم تغییر تقویم متفاوت هست نیاز به بررسی دارد.

       1. مریم گفت:

        واقعیتش شک دارم رو این ساعت اگه ببرم ساعت سازی باز کنه متوجه میشه ک سالمه یا نه؟چون امشب ک نگاه کردم دیدم ی ربع زودتر داره تغییر میکنه و چند دقیقه دیرتر تاریخ کلا عوض شد ۴۵دقیقه طول میکشه تا تاریخ کلا عوض شه احساس میکنم قبلا کمتر طول میکشید

 13. ناهید گفت:

  سلام وقت بخیر . من پارسال آذر ماه ساعت مارک longines امسال بعد از تغییر ساعت مهر قاطی کرده عقب میفته میخوام بدونم چطور باید تنظیمش کنم ممنون میشم پاسخ بدید .

  1. درود بر شما
   در صورتی که ساعت شما اتوماتیک هست و ضربه به ساعت وارد نشده و با آب برخورد نداشته، و نکات موجود در مقاله را رعایت فرمودین، ممکن هست که ساعت به سرویس نیاز داشته باشد.

   1. مریم گفت:

    وقت بخیر نه اتوماتیک نیست ضربه هم نخورده ۱۰روزه خریدم مراقب بودم ولی مگه میشه تقویم زیر ۲۴ساعت تغییر کنه؟

  2. میلاد گفت:

   سلام من ساعت اتوماتیک لویز ارارد دارم روز شمارش سر ساعت تعویض نمیشه چجوری باید تنظیمش کنم؟

   1. درود بر شما
    ابتدا می بایست شب و روز را به ساعت معرفی کرده و بعد سایر تنظیمات را انجام دهید.

    1. سعید گفت:

     سلام، چگونه میتوان شب و روز را به ساعت سیکو 5 تعریف کرد؟ من یک ساعت سیکو5 دارم که تاریخ و روز را در زمان مناسب عوش نمیکند،به نظرتان چگونه این مشکل حل میشه

     1. درود بر شما
      با جلو بردن ساعت بصورت دستی می توانید ساعت 24 را مشخص فرمایید (زمان تغییر تاریخ) و بعد از آن بنا به زمان انجام این عمل، ساعت را جلو برده و تنظیم فرمایید.

   2. محمدحسین گفت:

    سلام من یه ساعت هابلوت دارم یکی از پیچ های بندش لق شده و افتاده خواستم بدونم جای پیچ هابلوت ممکنه هرز بشه؟

    1. درود بر شما
     بله این امکان وجود دارد.

 14. دانیال گفت:

  سلام الان سه روز است که یک ساعت اتوماتیک بزند essence خریده ام و در این سه روز ۳ بار کوک خالی کرده البته زیاد در دستم نبوده ولی هر بار کوک شده تا ۲۵ دور سردسته چرخانده شده، آیا این ساعت خراب است؟

  1. درود بر شما
   خیر، این نشانه خرابی ساعت نمی باشد. ساعتهای اتومات معمولا بعد از 24 تا 48 ساعت نیاز به شارژ مجدد دارند.

 15. دلسا گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من یک ساعت سیتیزن اصل خریدارز کردم این یاعتو هر وقت میندازم دستم و کوک میکنمش راحت کار میکنه اما موقعی که دستم نکنم بعد از ۲ روز وایمیسته ،به نظرتون مشکلش چیه؟

  1. درود بر شما
   با توجه به مطالب عنوان شده در مقاله، ساعت های اتوماتیک توانایی نگهداری شارژ محدودی دارند که پس از به اتمام رسیدن کوک ساعت، خواب می مانند و این موضوع طبیعی می باشد.

 16. علی اسماعیلی گفت:

  سلام مدتیه ساعت سیکو پنج خریدم،زمانیکه ساعتو به مچ بستم کوچکترین خطاحتی یک صدم ثانیه هم خطاندارد ولی وقتی از دستم باز میکنم جایی میذارم بعد که میرم نگاه میکنم ساعت درده دوازده ساعت سی ثانیه جلومیفته،ازنظرشما ساعت مشکل داره؟یاچراوقیکه ازدستم باز میکنم جلومیفته
  باتشکراز لطفتان

  1. درود بر شما
   در 24 ساعت عقب یا جلو رفتن ساعت ایراد محسوب نمی شود.

 17. A.torabi.por@gmail.com گفت:

  سلام لطفا اگه میشه راهنمایی کنید آیا میشه خودم ساعت سیکو پنج قدیمی که در ساعت ۵ دقیقه جلو میره تنظیم کنم

  1. درود بر شما
   این یک کار تخصصی هست، برای جلوگیری از آسیب احتمالی حتما به ساعت سازی های معتبر مراجعه فرمایید.

 18. علی گفت:

  سلام وقت بخیر بنده یه ساعت کنستانتین دیدم کوکی هست و قیمت رو ۲۵۰ هزار تومن اعلام کرده و میگه فقط میاز به سرویس داره خواستم ببینم ارزش خرید داره و هزینه سرویسش چقدره و کلا ساعت اتوماتیک رو از کجا بفهمیم خوبه یا بد؟

  1. درود بر شما
   تشخیص کیفیت ساعت تنها توسط کارشناس قابل تشخیص می باشد، در مورد میزان هزینه سرویس و ارزش ساعت مورد نظر نیز، حتما به سرویس کار معتبر مراجعه فرمایید

 19. صمیم گفت:

  سلام. وقت بخیر. من یه ساعت نبضی سیتیزن دارم. الان یک ساله حدودا که ازش استفاده نکردم. حالا بعد یک سال که ازش استفاده کردم، اول اینکه از کاروایساده بود، بعد چن ساعت که دستم بود به کارافتاد؛ فقط مشکل اینه که در هر حرکت عقربه ثانیه شمار، ۲ ثانیه میپره. یعنی یک دقیقه رو بجای ۶۰ حرکت در ۳۰ حرکت میره.
  مشکل از کجاست؟

  1. درود بر شما
   این مطالبی که اعلام فرمودین نشان از کوارتز بودن ساعت دارند، لطفا ساعت را به ساعت سازی برده تا اقدامات لازم برای رفع ایراد انجام گردد.

 20. Amin گفت:

  سلام علت اینکه سر کوک ساعت رد میکنه و صدای تق میده چیه؟ کوک هم نمیشه دستی..

  1. درود بر شما
   احتمالا چرخ دنده های ساعت دچار شکستگی شده اند و حتما باید توسط تعمیرکاران مورد بررسی قرار گیرد.

   1. Milad گفت:

    سلام خسته نباشيد.ممنون از مطالب مفيدتون.من يه ساعت apاتومات دارم.تازه خريدم و بعد از تقربا يكي دو ساعت كه رو دستم باشه با يه لرزش شديد و صداي زياد كوك فنرش خالي ميشه!خواستم بدونم ساعت هاي اتومات اين آپشن رو دارن كه بعد از اينكه به علت زياد كوك شدن خودشون فنر كوك رو ازاد كنن يا ساعت مشكل داره؟

    1. درود بر شما
     با توجه به توضیحات شما، این مشکلی هست که باید به ساعت سازی ها برای رفع آن مراجعه فرمایید.

 21. ppanjeh گفت:

  سلام امیدوارم که حالتون خوب باشد. من یه ساعت سیکو دارم که عقربه ثانیه شمار گیر می‌کرد و بردم تعمیر گاه درست شد. بعد چند روز درست بود اما الان ساعتم جلو میندازه. با بعدش فکر میکنم لنگر ساعت شل شده یا سریع میچرخه با حرکت دست

  1. درود بر شما
   حتما به تعمیرگاهی که ساعت را سرویس کردند مراجعه فرمایید، سرعت موتور ساعت قابل تنظیم می باشد.

  2. منوچهر گفت:

   سلام‌ببخشدساعت های اتوماتیک معمولاچه مقدارعقب یاجلومیرن‌

   1. درود بر شما
    تا یک دقیقه در 24 ساعت عقب یا جلو رفتن کاملا طبیعی می باشد. لازم به ذکر است که اگر ساعت گاهی عقب بیوفتد و گاهی جلو برود حتما دارای مشکل می باشد و نیاز به سرویس دارد.

 22. فرزاد گفت:

  با درود
  بنده یک ساعت COVER خریدم که با باطری کار می کنه زیر یک سال باطری تمام میکنه بشکلی که عقربه ثانیه گرد یکم گیر می کنه و بعد چند ثانیه پشت سر هم جلو میره ، یبار دیگه هم همینطور شد تعمیرکار ساعت گفت باطری تمام شده عوضش کردم ولی مجدد حدود یکسال بعد دوباره این مشکل بوجود آمد آیا مشکل از ساعت هست یا ممکنه از باطری تقلبی استفاده شده باشه؟ و لطفا بفرمایین بهترین نوع باطری چه مارکی هس ؟ممنون میشم به سوالم پاسخ بدهید/ سپاس

  1. درود بر شما
   ممکن هست که ساعت شما موتور پر مصرفی داشته باشد. و یا اینکه اگر ساعت شما کرنوگراف باشد نباید کرنو را دائما در حالت فعال قرار دهید. این مورد که فرمودین مشکل فنی محسوب نمی شود.

 23. A.M.S گفت:

  سلام میخواستم بدونم موتور ساعت مکانیکی چینی هم وجود داره یا فقط ژاپن و سوئیس موتور ساعت تولید میکنن؟
  ممنون.

  1. درود بر شما
   بله موتور چینی نیز موجود می باشد.

 24. Amin گفت:

  لطفاً جواب بدین
  من یه ساعت واشرون کنستانتین یه هفته پیش از بیرون خریدم اوایل که استفاده میکردم پاورگیجش میومد بالا و شارژ میشد الان دیگه نمیاد ضربه هم نخورده به نظرتون مشکل از کجاست؟
  ساعت هم مکانیکی اتوماتیکه که هم میشه دستی کوکش کرد هم خودکار کوک میشه خود ساعت مشکلی نداره فقط خودکار شارژ نمیشه.

  1. درود بر شما ممکن هست که لنگر کوک ساعت دچار مشکل شده باشد، و یا اینکه پاورگیج دچار مشکل شده باشد. بهتر است که فورا برای سرویس اقدام فرمایید.

 25. Amin گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم عمر این ساعتای اتوماتیک_مکانیکی اگه خوب نگهداری بشن چند ساله؟

  1. درود بر شما
   اگر خوب نگهداری شوند بین 3 تا 5 سال (مدل های کپی)، و در مدل های اورجینال قطعا بیشتر.

   1. M.b گفت:

    سلام من یه ساعت اتوماتیک رولکس خریدم ۳ ماه بدون استفاده الان که دارم استفاده میکنم فقط روز اول کار کرد و الان کار نمیکنم کوک میکنم بعد ۲ ثانیه میخوابه مشکلش چیه؟

    1. درود بر شما
     این مورد می تواند به معایب مختلفی از جمله کوک کردن بیش از حد ساعت و قفل شدن فنر کوک، شکستگی چرخ دنده های کوک، عدم شارژ توسط سرکوک و … بستگی داشته باشد.

 26. شاهرخ گفت:

  سلام
  من یک ساعت سیکو 5 اتومات قدیمی دارم یه مقدار شیشه پشت و جلو کدر و خط و خش داره
  میخواستم ببینم شما تعمیرات دارید؟

  1. درود بر شما
   متاسفانه خیر.

 27. قره باغی گفت:

  سلام من یک ساعت مچی سیکو پنج اتوماتیک دارم الان دو سه روزی است وقتی دستم را تکون میدهم یک چیزی انگار داخلش تکون میخوره و اینور اونور میره انگار یه چیزی از جاش کنده شده و داخل ساعت میچرخه ساعتش ولی خوب کار میکنه ممنون میشم بفرمایید دلیلش چیه ضربه هم نخورده

  1. درود بر شما
   احتمالا لنگر ساعت و یا یک پیچ داخل ساعت باز شده است، هرچه سریعتر به ساعت سازی ها مراجعه بفرمایید. چون ممکن هست به ساعت آسیب جدی وارد گردد.

 28. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  حدود یک هفته است ساعت خوکار یا همون لنگری خریدم. روز اول و دوم ، لنگرش موقع چرخش به ازای هر حدود چهار دهم سانتیمتر چرخش صدای تیک تیک و کوک شدن فنرش میومد. ولی حالا تو برخی نواحی تا گردش حدود دو سانتیمتر لنگر ، هیچ صدای تیک تیکی نمیده و در برخی نواحی دیگر لنگر هنگام چرخش ، صدای تیک تیک روز اول رو میده. برای تصور بهتر مثل پاندول ساعت تصور کنید عقب و جلو میره مثل حالت هرز شده ولی صدای تیک تیک فنرش نمیاد
  میخوام بگم این بخش های ساعت که صدا نمیده ، لنگر هرز نشده باشه؟ عادیه؟
  سپاس گزارم

  1. درود بر شما
   اگر ساعت شما کارکرد قبلی خود را دارا می باشد نشان دهنده سلامت ساعت است و اگر تفاوتی ایجاد شده باشد ممکن است که ساعت شما دچار مشکل شده باشد.

   1. jahan.agm گفت:

    سلام
    ساعت اتوماتیک دائما باید در حال کوک شدن و کارکردن باشه؟
    اگه مثلا ی هفته یابیشتر بدون استفاده و متوقف بمونه مشکلی داره؟ من هفته ای یبار کوک میکنم و استفاده میکنم

    1. درود بر شما
     خیر نیاز نیست و در صورتی که ساعت از کار بایستد، مشکلی برا ساعت ایجاد نمی گردد.

 29. موسوي گفت:

  با سلام و درود
  در اهواز نمایندگی یا تعمیر کار خوب سراغ دارید؟

  1. درود بر شما
   متاسفانه خیر

   1. آقای گفت:

    سلام
    من یک روز اگر تکون ندمش وامیسته
    علتش چیه؟

    1. درود بر شما
     لطفا مقاله را بطور کامل مطالعه فرمایید، علت توضیح داده شده است.

 30. سید پوریا نصیری گفت:

  سلام. من متوجه یه موضوعی نشدم
  برای راه اندازی ساعت باید اول با سرکوک، کوک بشه و برای اینکه حالا راه بیوفته باید روی دست باشه یا فقط استفاده از سرکوک حتی بدون اینکه لنگر بخواد تکون بخوره هم کافیه یا اصلا نیاز به سرکوک نیست و فقط لنگر باید تکون بخوره؟ کدوم یک از این سه حالت هست؟

  1. درود بر شما
   در ساعت های اتوماتیک و کوکی، شارژ ساعت هم از طریق لنگر پشت موتور قابل انجام هست و هم با کوک دستی، که با توجه به نوع ساعت و این که لنگر چه مقدار قابلیت ذخیره انرژی داشته باشد به هر سه روشی که اشاره فرمودین، قابل استفاده می باشد.

 31. علی گفت:

  با سلام
  یه ۳ هفته ای میشه ساعت اتوماتیک گرفتم
  تو این ۳ هقته اصلا بهش دقت نکرده بودم
  امروز فهمیدم تو یک دقیقه ۱۵ ثانیه جلو می افته
  الان این مشکل با تنظیم ساده حل میشه ؟؟
  بعد یه سوال دیگه داشتم از خدمتتون هزینه ی تعمیر چقدر میشه ؟؟ چون بدونم برم دنبال گارانتی یا خیر
  ممنون

  1. درود بر شما
   اگر ساعت های اتوماتیک در 24 ساعت یک دقیقه عقب یا جلو بروند کاملا طبیعی می باشد. اما اگر بیشتر از این باشد نیاز به تنظیم سرعت موتور دارد که هزینه زیادی در بر نخواهد داشت.

   1. علی گفت:

    خیلی ممنون‌‌.
    پس همون برم خودم تعمیر کنم بهتره درگیر گرانتی و دردسراش نشم ..
    فقط یچی من هرچی نگاه کردم اون مثبت منفی کنار موتور را ندیدم . تعمیر کارا خودشون می تونن پیدا کنن؟ .
    شرمنده شما داخل اصفهان تعمیر گاه خوب سراغ دارید؟

    1. درود بر شما
     از نظر ما بهتر هست که از طریق فروشگاهی که اقدام به خرید فرمودین برای خدمات یا گارانتی اقدام فرمایید. بله متخصص فنی می تواند تنظیمات لازم را به انجام برساند.

 32. Amir گفت:

  سلام یه ساعت سیتیزن ژاپنی اتوماتیک جدید (مدل 8200) قبلا خوب کار میکرد ولی الان با اینکه هم درست کوک میشه هم تو دست راه میوفته بعد حداکثر نیم ساعت میخوابه و باید محکم تکونش بدی تا راه بیوفته و دوباره بعد چند دقیقه میخوابه ولی قبلا تا چند ساعت کار میکرد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. درود بر شما
   ممکنه نیاز به سرویس و یا تعویض قطعه داشته باشد. بهتر این هست که به ساعت سازی ها مراجعه فرمایید.

 33. علی محمد گفت:

  سلام
  ببخشید ساعت رادو دارم از سوییس خریدم متاسفانه ساعت را به عقب برگرداندم حالا ایستاده .چه توصیه ای دارید. ممنون می شوم.

  1. درود بر شما
   با یک بار به عقب بردن آن هم در ساعت رادوی اورجینال اتفاق خاصی نباید رخ بدهد اما ساعت را 48 ساعت به آرامی جلو ببرید و سه دور کوک کرده و چند حرکت چرخشی به لنگر بدهید به احتمال زیاد مشکل حل می شود اما اگر نشد به مرکز تعمیر ببرید.

 34. علی محمد گفت:

  سلام
  ساعت سیکو پنج دارم از سوییس خریدم متاسفانه ساعت را به عقب برگرداندم حالا ایستاده .چه توصیه ای دارید. ممنون می شوم.

 35. Mohamad گفت:

  سلام.من حدود چهار ماه پیش یه ساعت سیکو اتومات خریدم ولی الآن ساعتم جلو میافته.نمیدونم که از اول اینطوری بوده یا نه.هر ۱۴ ساعت ۵ ثانیه جلو می افته.با توجه به اینه گفتید با چرخش یه پیچ این درست میشه امکانش هست که دقیق تنظیم بشه.چون به هر حال به صورت دستی درست میشه.

  1. درود بر شما
   اگر در 24 ساعت زیر 1 دقیقه عقب و جلو برود طبیعی محسوب می شود و باز کردن ساعت به صلاح نخواهد بود.

 36. آرمان گفت:

  با سلام و احترام خدمت مجموعه حرفیه اشرفی
  طبق راهنمای ساعت بنده (seiko) در زمان شارژ کامل 41 ساعت کار خواهد کرد ولی متاسفانه در کمتر از یک روز شارژ خود را از دست میدهد. عمل شارژ کردن به صورت دستی و با چرخش 20 دور تاج صورت میگیرد. لطفا بنده را راهنمایی نمایید که چه احتمال ها و یا مشکلاتی وجود دارد.
  با تشکر

  1. درود بر شما
   در ابتدا باید عرض شود که چنین اطلاعاتی در مورد زمان نگهداری شارژ داخل مقاله ذکر نشده است، و نکته دوم اینکه ساعت های سیکو تنها از طریق لنگر ساعت شارژ می شوند و با سرکوک قابلیت شارژ شدن ندارند.

 37. محمد گفت:

  سلام . من یه ساعت سیتیزن اتومات دارم . زیاد کوکش کردم الان کار نمیکه . چیکار کنم؟

  1. درود بر شما
   احتمالا فنر کوک به علت اینکه زیاد پر شده قفل کرده و باعث شده ساعت قفل کند. به ساعت سازی ها برای رفع مشکل مراجعه فرمایید.

   1. مهدیا گفت:

    من یک ساعت سون فرایدی مدل 01/m1 دارم روش نوشته اتوماتیک ولی مطمعن نیستم از کجا مطمعن شم

    1. درود بر شما
     از روی حرکت عقربه، اگر پیوسته است اتوماتیک و تیک تاک است باطری می باشد.

   2. M.ma گفت:

    هزینه اش چقدره؟؟؟

 38. Ehsan shirazi گفت:

  سلام در ساعت اتوماتیک وقتی همه چرخ دندها و عقربها فعال باشد
  خواستم اسم این نوع صفحه ساعت بدونم یه اسم داره ممنون میشم بگید

  1. درود بر شما
   این مشخصه نام خاصی ندارد تنها اگر ساعت فیک درجه چندم نباشد باید هر المانی که دارد فعال باشد.

  2. Məhdi گفت:

   سلام. تمام موتورها فعال میشه"فول دیت"

   1. درود بر شما
    ساعت هایی که تمام موتورهای آن فعال هست، فول تایم یا کرنوگراف می باشند.

 39. سلام من یک ساعت سیتیزن دارم هر چقدر کوک میکنم کار نمی کند لطفا راهنمایی کنید.

  1. درود بر شما
   لطفا با بخش پشتیبانی تماس حاصل نماید.

  2. داریوش رسولی گفت:

   سلام من یک ساعت فورسنینگ اتومات از (نام فروشگاه توسط ادمین حذف گردید) خریدم بعد ی روز دیدم عقربه ثانیه شمار کار نمیکنه بهد ساعتو تکون دادم که شارژ شه بازم کار نکرد بعد با سر کوک امتحان کردم ولی نمیدونم به چه سمت کوک میشه به هرحال به سمت چب کوک کردم کار نکرد ی ذره بردم به سمت راست کار کرد ولی بازم بعضی مقتا شارژ داره ولی عقربه ثانیه می ایسته مشکل چیه

   1. درود بر شما
    در ابتدا باید عرض کنیم در این جور مواقع از کوک کردن بیش از حد پرهیز بفرماید زیرا مشکلی را رفع نمی کند، ساعت را 24 ساعت به جلو ببرید و تنظیم کنید چند تکان دوارانی به آن بدهید اگر حرک به درستی آغاز نشد حتما نیاز به سرویس دارد.

    1. کوروش فتحی پور گفت:

     اولا ساعت های سیکو پنج فقط از طریق حرکت و بشکل اتومات شارژ میشوند و برند سیکو نمونه های دو مکانیزمه که به دو روش کوکی و اتوماتیک شارژ میشوند زیاد دارد در ثانی هر ساعت اتوماتیک پس از شارژ کامل یعنی حدود دوازده ساعت استفاده مکفی باید حدود چهل ساعت دقیقا کارکند. شما که بعنوان مثلا فروشنده حرفه ای عنوان کردی خودتو باید درست راهنمایی کنی… درضمن نبضی هم اشتباه است

     1. درود بر شما
      ضمن تشکر از اطلاع رسانی، اما این مقاله راجعه به سیکو 5 نیست و در مورد کلیت موتورهای اتوماتیک یا مکانیکی توضیحات داده شده، بله نبضی بودن اصطلاح است که در مقاله نیز به آن اشاره شده.

  3. Sajad گفت:

   سلام یه ساعت شادو اتومات دارم کارش خوبه فقط شارژ فنرش زود تموم میشه فوقش شش ساعت ایا میشه عوض کرد

   1. درود بر شما
    معمولا این کار قابل انجام می باشد که می بایست به ساعت سازی های معتبر مراجعه فرمایید.

 40. مبین گفت:

  سلام استاد من یه سری از ساعت هارو باز میکنم و راحت با فشار دادن قسمتی ک پیچ تنظیم ساعت بهش وصله پیچ تنظیم رو درمیارم اما یه سری شاعتارو نمیتونم هرچقدرم اون قسمتو فشار میدم نمیشه هرسه تایی که نتونستمم شاعت ژاپنی بوده مثلا ازین اورینت طلایی قدیمی ها…خواستم ببینم قلق دراوردن پیچ تنظیم این ساعتا چیه

 41. ارغوان گفت:

  سلام من یک ساعت سیکو قدیمی دارم که کوکی هست و کوکش گیر کرده .بازش کردم و دیدم گویا اون فنر چرخ لنگر دراومده.ایا قابل تعمیره و قطعاتشون هست؟سوال دوم که پاسختون برام خیلی مهمتره اینه که چطور وقتی کوک در ساعتهای کوکی قدیمی پر میشه و دیگه نمیشه کوک کرد رو به حالت اولیه برگردونیم که مجدد بتونیم کوک کنیم.ممنون میشم این سوال تخصصی رو پاسخ بدین.سپاس از شما

  1. درود بر شما در ابتدا عرض کنیم بله قابل تعمیر است، این که فنر کوک شما پر شده و گیر کرده یک مشکل است تنها می توانید با 24 ساعت جلو بردن امتحان بفرماید که فنر آزاد می شود یا خیر اگر نشد با مراجعه به تعمیر کار درخواست بررسی کامل موتور را داشته باشید.

 42. امیررضا گفت:

  سلام خسته نباشید. من یه ساعت رادو نسبتا قدیمی دارم و اتوماتیک هست میخواستم که با حرکت دادنش کوکش کنم و یهو دیدم که وایساد و دیگه کار نکرد و اینو هم بگم که ساعت اورجینال هست ممنون میشم اگه زود جواب بدید!

  1. درود بر شما
   این مورد که فرمودین احتمالا به دلیل شکستن چرخ دنده های اصلی اتفاق افتاده و نیاز به بررسی دارد اما جهت اطمینان سعی کنید با تکان دادن و جلو بردن عقربه ها تا 24 ساعت باز هم تست بفرماید.

 43. Leyla گفت:

  سلام من یه ساعت کاسیوزنانه خریدم دوماه پیش ولی از دیشب کلا تصویرش رفته البته اصل نیس کپی هست علت چی میتونه باشه

  1. درود برشما
   عوامل مختلفی دخیل هستند، از جمله اینکه ممکنه باطری ساعت به اتمام رسیده باشد و یا اینکه آب یا بخار آب به ساعت نفوذ کرده باشد.

 44. میلاد گفت:

  سلام خسته نباشید من میخواستم ساعت اودمار پیگه های کپی اتوماتیک توربیلون دار بخرم ولی الان با خوندن نظرات یکم دو دل شدم ک شاید کیفیت نداشته باشه و هی عقب یا جلو بیفته میخواستم راهنماییم کنید

  1. درود بر شما
   ساعت های اتوماتیک همانند دیگر ساعت ها دارای کیفیت های متفاوتی می باشند و با توجه به اینکه گالری اشرافی بالاترین کیفیت را ارائه می دهد، در صورتی که مقاله کوک کردن ساعت مچی را بطور کامل مطالعه فرموده و رعایت بفرمایید مشکلی برای ساعت ایجاد نخواهد شد

   1. رسول گفت:

    سلام با سیکو سالم عوض میکنی

    1. درود بر شما
     متاسفانه این برند خرید یا تعویض نداریم.

 45. محمدرضا قلی نژاد گفت:

  درود بر شما و خسته نباشید
  من یک ساعت سیکو ۵ از گالری شما خریدم،با سپاس از ارسال به موقع و سالم شما و اینکه ساعت اورجینال و اصل می باشد و قیمت های منصفانه گالری ،فقط مشکل من تنظیم تاریخ و تقویم روز آن است که ممنون میشم راهنمایی کنید، از ساعت ۹صبح تا ۴ بعد از ظهر به تدریج تغیر می کند،امکان تغیر این حالت از ۹ شب تا ۴ صبح نیست؟با تشکر از گالری و فروشگاه اینترنتی شما

  1. درود بر شما
   بله حتما این مشکل قابل رفع است.

 46. حسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  من یک ساعت west end قدیمی دارم تازه از پدر بزرگم برام رسیده
  ولی طریقه کوک کردنش رو نمیدونم هرچی باش ور رفتم کار نکرد
  ممنون میشم کمک بکنید

  1. درود بر شما
   با تکان دادن و چرخش سرکوک به سمت عقربه ساعت کوک می شود.

 47. اکبر گفت:

  ساعت ساز ماهر جهت تعمیر رقاصک ساعت میخاستم معرفی کنیدشماره موبایلشو میخاستم ممنون از شما

 48. رضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من میخواهم یه ساعت بخرم و بین مدل اتوماتیک و کوارتز دو دلم، برند مورد نظرم اورینت هست.
  اورینت کوارتز SUG1R003W6-B
  اورینت اتوماتیک SAC00002W0
  آیا ساعت اتوماتیک توصیه می شود؟

  1. درود بر شما
   این موضوع کاملا سلیقه ای است، اما در هر صورت، اگر توانایی نگهداری اصولی را دارید اتوماتیک قطعا گزینه جذابتری است.

 49. اجلالی گفت:

  با سلام ساعت سیکو ۵ مدل ۷۰۰۹ قدیمی اتوماتیک دارم که قبلا سرویس شده ودقیق کار میکنه ولی قدرت نگهداری شارژ ش وقتی از دست خارج میکنی حدود ۱۲ ساعت هست بعضی موقع هم از خواب که صبحا بیدار میشی یه ساعت الی دو ساعت عقبه علت رو بفرمائید ممنون میشم

  1. درود بر شما
   این که ساعت بعد از مدت زیادی قدرت نگهداری شارژ کمتری بدهد طبیعی است و عقب ماندن هم زمانی اتفاق می افتد که شارژ ساعت کم باشد.

  2. فتوحی گفت:

   سلام من ی ساعت رادو اتومات اورجینال دارم میخواستم بدونم که با حرکت دست شارژ میشود یا باسر کوک یا هردو؟

   1. درود بر شما
    با هر دو حالت ساعت شما کوک می شود.

    1. محمد۷۴ گفت:

     سلام
     من ی ساعت سیتیزن اتومات دارم
     با ساعت تلویزیون تنظیمش کردم ولی ۱۵ دقیقه میره جلو
     مشکلش چیه؟

     1. درود بر شما
      اگر ساعت های اتوماتیک در شبانه روز 1 دقیقه عقب یا جلو بروند کاملا طبیعی می باشد، اما اگر بیشتر از این زمان باشد نیاز به تنظیم سرعت موتور می باشد.

 50. Omid گفت:

  سلام یه ساعت قدیمی سیکو ۵ دارم خواب می مونه چیکار باید بکنم تکون که میدی دوباره کار میکنه ارزش داره درست کنم

  1. درود بر شما
   ساعت اتوماتیک با حرکت دادن به کار می افتد و این نشانه سلامت ساعت شماست.

 51. بهزاد گفت:

  سلام و وقت بخیر،من یه ساعت سیکو 5 اتومات دارم که شب تا صبح که دستم نیست دقیقا دو دقیقه عقب می افته،خودمک می تونم کاریش کنم یا کلا خرابه باید ببرم تعمیر

  1. درود بر شما
   این مورد خرابی محسوب نمی شود و می بایست سرعت کارکرد موتور توسط تعمیرکار انجام شود.

 52. معصومه گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱ ساعت سیکو ۵ قدیمی دارم که مدتی کار نمیکرده جدیدا تعمیرش کردم . تا یکی دو روز ساعت بدون هیچ مشکلی روی کار میکنه بعد از این تاریخ ساعت زمانی که روی دستم هست خواب میمونه و وقتی از روی دست باز میکنم و دوباره تنظیم میکنم تا زمانی که روی دست نیست مشکلی نداره وقتی دوباره روی دست میبندم خواب میمونه این در صورتیه که چند بار برای مشکلش برای تعمیر بردم و زمانی که توی دستگاه میزارن ساعت رو سالم نشون میده .میشه لطف کنید راهنماییم کنید یا اگر ایرادی داره برای درست شدنش جایی رو معرفی کنید ممنون

  1. درود بر شما
   این که با حرکت لنگر ساعت از حرکت باز می ایستد احتمالا مربوط به پایه کمپرس هست که شکسته و بایستی تعمیر مجدد شود.

 53. فائزه سلمانی گفت:

  سلام
  ممنون از سایت بسیار خوبتون
  یه سوال داشتم. من یک ساعت رادو دیااستار خودکار دارم که ساعتش عقب میره گفتن باید همیشه دستم باشه ولی باز هم این مشکل را داره. دو بار فرستادم دبی برای تعمیر ولی هر بار گفتن ساعتت هیچ مشکلی نداره.به نظر شما چرا عقب میره؟ تنظیمات یا نکته خاصی داره که باید رعایت کنم؟

  1. درود بر شما
   اگر درست متوجه شده باشیم و مثلا موتور در یک ساعت چند دقیقه عقب می ماند باید جهت تنظیم سرعت موتور به مراکز تعمیراتی مراجعه بفرماید.

 54. محمد گفت:

  سلام من یه ساعت مچی اتوماتیک مارک هرمس میخوام بخرم . ایا این مارک خوبه؟

  1. درود بر شما
   بله مدل اصلی این ساعت برند خوبی است.

   1. رامتین گفت:

    سلام
    من یه ساعت شوپییر چهار ماه پیش خریدم دو بار بیشتر دستم نکردم رو دستم ک هست بدون مشکل و دقیق کار میکنه اما امروز صبح دیدم دو ساعتو خورده ای عقب مونده نمیدونم ایراد داره یا نه بنظرتون مشکل چیه ؟

    1. درود بر شما
     این مورد اگر یک بار اتفاق افتاده مشکلی نیست اما اگر همیشگی شود باید تعمیر گردد.

 55. حمید گفت:

  سلام، خسته نباشید. من یه ساعت وستند واچ مدل لبخندی گرفتم. متأسفانه ساعت به نظرم به درستی کار نمی کند. چرا که ثانیه شمار یک دور کار می کند و سپس متوقف می شود. به فروشنده گفتم گفت چون آک هست اینطوره! اما هر چی هم رو دستم می بندم همینطوره بیش از یکی دو دقیقه مداوم کار نمی کنه! باز به فروشنده گفتم گفت پیچ کوک رو ساعتگرد بچرخان چند دور ولی نهایت 10 دقیقه کار کرد بعد از پیچاندن پیچ و رو مخمه! خواستم بدونم اصلا این نوع ساعتها کوکی هستند؟! یا همیشه باید رو دست باشند! و چرا هر چی رو دستم میبندم باز می ایسته و هی عقب میمونه! مگر نباید حداقل با کوک کار کند؟

  1. درود بر شما
   معمولا ساعت های وست اند واچ اتوماتیک و کوکی هستند و با 10 بار چرخش سرکوک حداقل می بایست بالای 15 ساعت کار کند، البته اگر این مقاله را کامل مطالعه فرمودین و مشکل همچنان پابرجاست با پشتیبانی اشرافی تماس حاصل نماید تا راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 56. علی گفت:

  با سلام میشه برند سیکو اتومات با قیمت ۴ تا ۶ تمن جنس مناسب خرید؟

  1. درود بر شما
   بله سیکو نیز محصولات خوبی در این رنج دارد.

   1. حمیدرضا گفت:

    سلام.من ساعتم رولکس کوکی هستش.ی بار ک اهرمو میچرخونم ۶ ساعت فقط کار میکنه.اگر چتدین بار بچرخونم یعنی بیشتر شارژ میمونه؟

    1. درود بر شما
     اگر با یک بار چرخش شش ساعت کار می کند یعنی ساعت در سلامت کامل به سر می برد و می توانید در صورت نیاز تا 3 یا چهار دور نیز کوک کردن را ادامه بدهید.

 57. مهران گفت:

  سلام من میخواستم یه ساعت اتومات در حدود قیمت ۵ تمن بخرم کدوم برند رو پیشنهاد میدین؟؟
  آیا با این قیمت میشه یه ساعت خوب خرید؟
  یا با جه قیمت میشه ساعت اتومات خوب خرید؟

  1. درود بر شما
   به نظر سرتینا گزینه مناسبی باشد.

 58. محمد گفت:

  درود بر شما
  با تشکر از راهنمایی های کامل شما
  یه سوال داشتم
  من یه رولکس کپی پاورماتیک دارم
  کوک کردن ساعت رو بلد نیستم و بااینکه خوندم توضیحات کاملتون رو, اما متوجه نشدم، چون وقتی به سمت عقربه ی ساعت میچرخونم کوک رو، کوک بسته میشه مثل پیچ.
  ممنونم میشم اینگونه بهم توضیح بدین که کوک کردن ساعت به این صورته که یک پیچ بسته بشه یا باز بشه
  و اینکآیا ساعت من مشکل داره که کوکش بسته میشه؟

  1. درود بر شما
   مشکلی که ساعت شما دارد مربوط به زیادی داخل رفتن سرکوک است.
   در حالت عادی وقتی سرکوک را میچرخوانید نباید درگیری بین رزوه و سرکوک به وجود بیاید.

 59. Amir hosein گفت:

  سلام،بنده ميخاستم ساعت اتوماتيك بخرم اما بين ٢برند شك دارم،
  ميخساستم بدونم برند ساعته لوندويل بهتر و قوي تر هست يا انگرسول-كدام برند قوي تر هست؟
  ممنون

  1. درود بر شما
   هر دو در یک سطح هستند.

 60. امید گفت:

  سلام من یه ساعت سیکو ۵ دارم پشتش شیشه ایه تازه سرویس هم انجام دادم اما توی ۲۴ ساعت حدود ۵ دقیقه عقب میمونه؛ و یه مورد دیگه اینکه از صبح تا شب دستمه حدود ۱۰ ساعت از دستم در میارم خواب میمونه ،آیا این امر طبیعیه؟؟!!

  1. درود بر شما
   خیر 5 دقیقه عقب ماندن به هیچ وجه طبیعی نیست، در مورد رزرو شارژ نیز می توان با روغن کاری یا سرویس کلی آن را بیشتر کرد.

  2. آرام گفت:

   سلام ببخشید نظرتون در مورد ساعت نبضی jinskintn چیست میخوام یکی شو بخرم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

   1. درود بر شما
    متاسفانه از این برند خرید نداریم.

 61. Hadi.badri گفت:

  با عرض سلام من یه ساعت سیکو ۵ اتوماتیک خریدم هفته اول بطور معمول چند ثانیه جلو می افتاد تا اینکه بعد از چند روز به یک دقیقه رسید .بعد من دسته کوکو بیرون کشیدم تا اون یک دقیقرو عقب بکشم عقربه ثانیه شمار واسه چند ثانیه به عقب کار کرد بعد واایستاد ساعت یه تکون دادم دوباره کار کرد اما این بار ساعتم هر روز بیست شایدم سی ثانیه عقب می مونه ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید.تشکر

  1. درود بر شما
   موضوعی که در زمان عقب بردن ساعت پیش آمده طبیعی هست، معمولا عقب یا جلو رفتن تا 1 دقیقه در 24 ساعت نیاز به بررسی ندارد و امری طبیعی تلقی می شود.

 62. امیررج گفت:

  سلام .من یه ساعت هابلوت دارم فنرش در رفته .میخواستم بدونم کجا تعمیرش میکنن؟

  1. درود بر شما
   با پشتیبانی گالری ساعت اشرافی تماس حاصل نماید.

  2. محمد گفت:

   سلام. من یک ساعت وستن قدیمی کوکی دارم. روز شمارش اشتباه بود. ۱۲ دور کامل عقربه رو ساعتگرد چرخاندم به اندازه ۶ روز تارخش اومد جلو ولی از اون به بعد دیگه هرز شده. حالا هم تاریخش اشتباهه هم نمیشه ساعتو رو به جلو تنظیم کرد. البته رو عقب میشه چرخوند. انگار سرکوک شل شده بود داشت میومد بیرون. ممنون میشم راهنمایی کنین.

   1. درود بر شما
    بله همانطور که اشاره فرمودین احتمالا سرکوک از جای خود خارج شده و نیاز است ساعت را جهت جا زدن سرکوک به مراکز تعمیر ببرید.

 63. افشین گفت:

  سلام
  منظور از ساعت با موتور اتو کوارتز چیست؟
  با تشکر

  1. درود بر شما
   موتور اتوماتیکی که داخل آن از قطعات الکترونیکی استفاده شده و نیروی مکانیکی و الکتریکی باعث عملکرد بهتر ساعت می شود.

 64. حمیده گفت:

  سلام .من یه ساعت اتوماتیک ویستینگ واچ دارم که بعد از حدود ده ساعت که ساعت را از دستم در میارم ساعت می خوابه . این مدت زمان طبیعیه یا غیر طبیعی ؟

  1. درود بر شما
   بله این مورد طبیعی است.

   1. حمیده گفت:

    سلام و عرض ادب . برای ساعت اتوماتیک وستینگ واچ بعد از چه مدت سکون امکان خوابیدن ساعت وجود دارد ؟

    1. درود بر شما
     رزرو شارژ به هیچ وجه عدد ثابتی نیست و بستگی به میزان کوک شدن قبل از کنار گذاشته شدن دارد.

   2. امید گفت:

    سلام.من یه ساعت جدید توماس ارنشا خریدم، ولی متاسفانه کوک نمیشه، هم با هرکات دست امتحان کردم هم با خود کوک، بیشتر از ۱۵ الی ۲۰ سانیه جواب نمیده.
    کوک کردن این ساعت طریقه خاصی داره؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

    1. درود بر شما
     با توجه به فرمایشات ساعت دچار مشکل است و باید سرویس کامل بشود این مورد ارتباطی با کوک نشدن ندارد لذا از چرخش بی حاصل سرکوک خودداری بفرماید.

   3. محسن گفت:

    سلام میخواستم یه ساعت مدل رولکس مدل دی دیت اتومات های کپی بگیرم فروشنده ها میگن فروشنده ها بعضی ها میگن اتوماتیکش لوازمش نیست و هرکسی دست نمیزنه خرابم بشه دیگه تعمیر نمیشه میگن مدل باطری رولکس باز بهتره تعمیر و قطعاتش هست ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. درود بر شما
     این که قطعات نباشد قطعی نیست اما خب اگر در کیفیت های پایین دنبال ساعت میگردید پیشنهاد ما نیز ساعت باطری خور است.

  2. محسن گفت:

   طبیعی نیست

  3. رقي گفت:

   سلام من تازه ساعت فسيل زنانه خريدم اوردم خونه تنظيك كردم ولي كار نكرد به نظر شما اشكال داره

   1. درود بر شما
    متاسفانه در این سوال به این نکته که موتور ساعت شما اتوماتیک است یا کوارتز اشاره ای نشده، جهت دریافت راهنمایی می توانید با پشتیبانی گالری اشرافی تماس بگیرید.

 65. سیروس گفت:

  سلام من پتک فلیپ 750 دارم ی مدت بیکار بود الان کار نمیکنه چکار کنم.ممنون.

  1. درود بر شما
   اگر این مقاله را کامل مطالعه فرمودین و ساعت کار نکرد ساعت شما نیاز به بررسی دقیق موتور و احتمالا سرویس یا روغن کاری دارد که بایستی توسط تعمیرکار انجام شود.

 66. Amir Arsalan گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد …
  خواستم از حضورتون سوال كنم كه برند “ ingersoll “ رو در چه حدى ارزيابى مى فرماييد و آيا برند مناسبى مى باشد يا خير؟!

  1. درود بر شما
   این برند خیلی قدرتمند نیست و اگر قصد خرید دارید بهتر است از مدلهای کوارتز آن انتخاب بفرماید.

   1. Amir Arsalan گفت:

    ممنون از راهنماييى شما و موفق باشيد ?

    1. محمد گفت:

     با عرض سلام و خسته نباشید.من یک ساعت رولکس کپی گرفتم.هنگامی که کوک می کنم تا چندین ساعت کار می کنه اما بعضی وقت ها بطور ناگهان حرکت دقیقه شمار و ساعت شمار قطع می شه ولی ثانیه شمار کار می کنه در حالی که هنوز ساعت کوک است. آیا ساعت مشکل دارد؟

     1. درود بر شما
      این مورد ایراد موتوری است و باید رفع شود.

      1. امید گفت:

       درود بر شما دوست عزیز.
       من یه ساعت اتومات کوکی خریدم، حالا سوالم اینه که ایا مدام من این ساعت رو باید کوک کنم؟ اخه وقتی کوکش رو ۲۰ الی ۳۰ دور میچرخونم کوک به انتها میرسه و ساعت راحت ۲ روز کار میکنه، باید همیشه این کار رو انجام بدم؟!!!

       1. درود بر شما
        لطفا مقاله روش کوک کردن ساعت را روی سایت اشرافی مطالعه بفرماید.

 67. آرش گفت:

  با سلام.اکثر سوالها و جوابها را خوندم و نکته ای را لازم دیدم که عرض کنم تا به همه کمک کرده باشد.ساغتهای مکانیکال یا بقول معروف اتوماتیک یا کوکی با ساعت کوارتز کاملا فرق میکند و کمی جلو یا عقب رفتن در هر ۲۴ ساعت کاملا طبیعی است.البته نباید از بیست ثانیه یا در بعضی مدلها ۱۵ ثانیه بیشتر باشد.البته در ساعتهای گرانتر سوییسی این عدد به ۵ ثانیه هم میرسد ولی بطور کلی تمام ساعتهای اتوماتیک و کوکی نقداری خطا دارند.شما اکه حتی بع سایتهای سازندگان ساعت هم مراجعه کنید می‌بینید که مقدار خطای ساعت را با علامت مثبت و منفی ذکر میکنند.مثلا موتور 7s26 که در سیکو پنج استفاده میشه تا ۱۵ ثانیه در روز ضریب خطا داره واین ایراد محسوب نمیشه‌.و این یکی از اصلی ترین تفاوتهای ساعت مکانیکی با کوارتز است.

  1. درود بر شما
   بسیار عالی، ضمن تشکر از شما، این مطلب به اطلاعات ما نیز افزود.

 68. رضا گفت:

  سلام بین مارک لندویل و نوادا برای ساعت اتوماتیک چی روپیشنهادمیکنید.کدوم بهتره

  1. سلام و احترام
   به نظر لوند ویل برند بهتری است.

 69. علي گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من يك ساعت پتك فيليپ اتومات دارم كه جهت تنظيم روز شمار به جاي اينكه خلاف جهت عقربه هاي ساعت بچرخانم در جهت عقربه هاي ساعت چرخاندم و روز شمار تغيير نكرد
  ميخواستم بدونم مشكلي براي ساعت پيش مياد؟

  1. سلام و احترام
   در هر دو جهت بچرخوانید اگر عمل نکرد لطفا با بخش پشتیبانی تماس حاصل نماید تا راهنمایی کاملتری انجام شود.

 70. وحید گفت:

  درود و خسته نباشید
  من میخواستم یه ساعت اتوماتیک بخرم
  با برند citrine 21jewels
  شما این مدل رو پیشنهاد میکنید؟
  و آیا قابل شارژ شدن با سرکوک هست یا خیر؟

  1. درود بر شما
   citrine 21jewels گویا نیست و متاسفانه نمی توانیم جواب دقیق بدهیم.

 71. علی گفت:

  باسلام من یک ساعت رولکس اتومات خریدم،زمانی که دستم هست بعضی وقت ها میخوابه و باید دکمه کوک رو دربیارم و دوباره بکنم داخل تا کار کنه،ایا نیاز به کوک داره؟کوک کردن دقیقا چجوریه؟لطفا بگویید نوشتی چندبار جهت خلاف عقربه یاعت مثلا 7 بار یعنی 7تا 24 ساعت؟

  1. درود بر شما
   بله احتمال این که ساعت شما نیاز به کوک برای راه افتادن داشته باشد دارد، جهت این امر می توانید بدون خارج کردن سرکوک آن را به سمت عقربه های ساعت چرخش بدهید.

 72. علی بوشهر گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات مفیدتون
  دوتا ساعت اتوماتیک سیکو 5 دارم ک یکی از اونا 20 سال ویکی دیگه 15 سال بدون استفاده بوده موقعی ک رو دستم گذاشتن تنها یه دقیقه کار میکردن تو سایتها قبل از اینکه با سایت شما آشنا بشم خوندم که مدت هفت الی ده دقیقه ساعت رو باید تکون داد تا راه بیفته الان باینکه این روش تا 24 الی 36 ساعت خوب جواب میده ولی دوباره بایداین عمل رو هر 36 ساعت انجام بدم ک واقعن خسته کنندس و به زحمتش نمی ارزه خواهش میکنم اگه روش بهتری سراغ دارین یا نیاز به تعمیر داره راهنمایی کنین با تشکر

  1. درود بر شما
   ضمن تشکر از نظر لطف شما، به صورت کلی ساعت های اتوماتیک را تنها زمانی که برای استفاده نیاز دارید باید شارژ بفرماید و زمانی که به آن نیاز ندارید مشکلی ندارد که ساعت از کار بی افتد اما اگر نیاز دارید که ساعتتان هیچگاه از کار نیفتد می توانید از داکت شارژ یا به اصلاح از گهواره ساعت اتوماتیک که حالت چرخشی دارد و مدام ساعت را شارژ می کند استفاده بفرماید.

   1. علی گفت:

    درود بر شما استاد محترم
    ساعت الان در حال استفاده است وبا اینحال همونطور ک قبلن عرض کردم هر 36 ساعت نیاز ب شارژ داره

    1. سلام مجدد
     این زمان رزرو شارژ بسیار قابل قبول است و مشکلی در عملکرد ساعت شما نیست.

   2. محسن صالحی گفت:

    سلام
    جناب من یه ساعت سیکو اتوماتیک دارم و زمانی که از دستم در میارم نهایتا ۲ساعت کار میکنه و بعد میخوابه چه کار باید بکنم حداقل چند ساعت بیشتر کوک بشه

    1. درود بر شما
     می توانید قبل از کنار گذاشتند چندین بار حرکتهای چرخشی به ساعت بدهید تا شارژ بیشتری ذخیره کند.

 73. اصف گفت:

  سلام من یک ساعت سیکو 5 دارم که برام خیلی عزیزه چون مادرم از مکه اورده میشه شیشه اش را با شیشه ضد خش عوض کنم برادر

  1. درود بر شما
   بله با مراجعه به تعمیرگاه های معتبر ساعت مچی می توانید درخواست شیشه ساعت هم اندازه یا برش آن را بدهید.

 74. امین گفت:

  خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون
  ممکنه بگید برند LONDWEIL که یک برند جدید هست آیا برند خوبیه چون قصد خرید یکی از ساعت ها اتوماتیک این برند رو دارم و دلم نمی خواد پشیمون بشم بعد خریدش.

  ممنون می شم اگه پاسخ بدین

  1. درود بر شما
   برند LONDWEIL در ساعتها قدرتمند نیست و در حد ساعت های ارنشا است که خب طبیعتاً نسبت به قیمت ارزش خرید بالایی ندارند.

 75. بهمن آذری گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ساعت seiko 5 21jewels
  موتور 7S26
  تو هر 24 ساعت 32دقیقه جلو می‌افته
  هر یک دقیقه رو هم تو 58ثانیه تموم میکنه
  ببرم پیش تعمیر کار با تنظیم سرعت درست میشه یا مشکل دیگه ای هم داره؟

  1. درود بر شما
   معمولا با کند کردن سرعت موتور این مشکل حل می شود. اللخصوص زمانی که اطمینان دارید عقب یا جلو رفتن همیشه به یک اندازه است.

   1. بهمن آذری گفت:

    تعمیرکار به من گفت چند بار با دستگاه تنظیم کردن درست نشده
    الان میگه که باید اون قسمتی که مربوط به تنظیم سرعته کلا باید عوض شه
    درست میگه آیا؟نیاز به تعویض داره؟

    1. سلام مجدد
     این مورد می تواند مربوط به شکستگی چرخ دنده ها نیز باشد که البته در این صورت مقدار جلو یا عقب رفتن ثابت نیست و هر بار مقدار غیر مشخصی جلو یا عقب می رود.

 76. صالح گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  من یک ساعت رولکس اتوماتیک های کپی مدل
  Oryster submarine دارم که از چین گرفتم از روز اول چندین بار عقب میافتاد حتی وقتی روی دست بود که دادمش تعمیر گویا چرخ دنده ها و شاه فنر ایراد داشتن که الان درست شده اما الان هرروز حدودا یک تا دو دقیقه جلو میافته. دلیلش چیه؟ ایا باز خرابه؟ یا اینکه تعمیرکار دستکاری کرده ومتقلب بوده؟ یا نیاز به تنطیم خاصی داره؟

  1. درود بر شما
   عقب یا جلو رفتن ساعت اتوماتیک تنها تنظیم است و جزء خرابی نیست.

 77. علی غیاثی گفت:

  با سلام و سپاس وافر از پاسخگویی تون و پوزش از سوال مجدد:قربان به ساعتساز بگم کجاش را گریس کاری کنه؟خودم حس میکنم از دور پمپ یا سرکوک آب داخل میشه.هر گریسی بزنن بلامانعه یا گریس خاصی هست؟
  در مورد سال ساخت نمیشه با توجه به اینکه شیشه اش کریستال نیست و طلق هست یا آرم اورینت روی قفل را روی لبه نوشته تخمین زد؟
  و در مورد شبرنگ یعنی میفرمایید شبرنگ از اول ممکنه قوی یا ضعیف باشه و گذر زمان روش اثر نداره؟
  بسیار بسیار ممنون و سپاسگزارم.

  1. سلام مجدد و تقدیم احترام
   برای گریس کاری باید تعمیر کار تشخیص بدهد که در چه جاهایی استفاده شود، در مورد سال ساخت مگر این که نمایندگی فعال بتواند تاریخ به شما اعلام کند.
   جواب سوال بعدی بله هست، فلورسنت به مرور زمان نیز ممکن است خاصیت خود را از دست بدهد.

 78. علی غیاثی گفت:

  با سلام و تقدیم احترام.
  بنده یه ساعت سیکو5 نو پشت شیشه حدود12 سال پیش خریدم که کاملا” ضد آبه و همیشه رو دستمه. امسال یه اورینت قدیمی هم واسه تفنن و به یاد قدیما گرفتم. مدل آپولو با صفحه ی کمیاب. دادم ساعت ساز سرویسش کرد. ولی هرچند شیشه اش اصل خودشه و توی درش هم واشر نو گذاشتن ولی ضدآب نیست. گویا از سمت پمپش آب میره توش!
  آیا راه درمانی داره؟ سوال دیگه اینکه سال ساخت این ساعت را میشه از عدد پشتش تشخیص داد؟
  سوال آخر اینکه شب رنگ عقربه هاش خیلی زود خاموش میشه برعکس اون سیکو که تا صبح روشنه.میشه کاریش کرد؟
  ببخشید طولانی شد بی نهایت ممنونم.

  1. درود بر شما
   برای ضد آب کردن ساعت می توانید از سرویس کار ساعتتان در خواست گریس کاری نماید، در مورد سال ساخت خیر در جایی ثبت نشده است.
   در مورد کم نور بودن شبنما باید به اطلاع برسانیم فلورسنت که باعث آن نور می شود در برخی ساعت ها کمتر و در برخی بیشتر استفاده می شود و معمولا نمی توان کاری برای تقویت آن انجام داد.

 79. mohammad گفت:

  سلام
  من یک ساعت دوکسا اتوماتیک دارم ولی 24 ساعت بیشتر شارژ نگه نمیداره، پاندول پشت ساعت باید در جهت عقربه های ساعت بچرخه تا بیشتر شارژ بشه یا بالعکس (البته من دسترسی به پاندول ندارم و با تکون دادن ساعت پاندولش میچرخه)

  1. سلام و احترام
   رزرو شارژ 24 ساعت زمان مناسبی است و نیازی به بررسی نداره.

 80. عارف گفت:

  من یه فورتیس اسکای لارک اتوماتیک دارم وقتی رو دستمه وامیسته یا عقب میمونه وقتی میزارمش رو میز کار میکنه

  1. درود بر شما
   این مورد می تواند مربوط به خطای لنگر باشد که نیاز به بررسی دقیق توسط تعمیر کار ساعت های مکانیکی دارد.

 81. رضا گفت:

  سلام
  من یه ساعت سیتیزن اتوماتیک گرفتم.تو این چند روزی که دارم حدود 30 ثانیه به جلو رفته و هر روز بیشتر به جلو میره.
  مشکلش چیه و جطور میتونم برطرف کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   نیاز به تنظیم سرعت دارد که باید توسط تعمیرکاران خبره انجام شود.

 82. علی گفت:

  سلام من یک ساعت سیکو 5 اتوماتیک 21jewelsدارم ولی چند وقته که دستم نبوده والان کارنمیکنه

  1. سلام و احترام
   ساعت را به صورت دستی 48 ساعت جلو ببرید اگر مشکل خل نشد نیاز به راه اندازی مجدد توسط تعمیرکار دارد.

   1. بهمن آذری گفت:

    با سلام و عرض خسته نباشید
    منم همین مدل رو دارم (Seiko SNXK97J1)
    فقط مدلی رو که من دارم قدیمی هست و درب پشت ساعت فلزیه
    در مورد کوک شدنش چند تا سوال داشتم
    آیا کوک دستی میخواد؟
    اگر میخواد میشه توضیح بدید چون من تا الان موفق نشدم انجام بدم
    با تشکر

    1. درود بر شما
     دوست گرامی ساعت سیکو 5 تنها اتوماتیک است و قابلیت کوک شدن به وسیله ی سرکوک را ندارد.

     1. بهمن آذری گفت:

      جدیدا ساعت رو دستم بعد از چند ساعت متوقف میشه و با تکون جزئی مچ شروع به کار میکنه
      (زمانی هم که متوقف میشه متغیره شاید بعد از یه ساعت متوقف شه شایدم بعد از ۸ساعت)
      ساعت رو به صورت دستی هم حرکت میدم که لنگرش کار کنه فنر جمع شه
      میتونید کمکم کنید؟؟

      1. درود بر شما
       اگر ساعت شما اتوماتیک و کوکی هست بهتر است زمانی که میخواهید روی مچ ببندید سه دور با سرکوک ساعت را شارژ نماید.

 83. کرکره برقی تبریز گفت:

  سلام
  من آدرس تلگرامتون رو میخاستم چندتا سوال دارم

  1. درود بر شما
   تمامی راه های ارتباطی در برگه تماس با ما ثبت شده است.

 84. فوق العاده بود ممنونم و

 85. مهرداد فروغی گفت:

  سلام؛ بتازگی از اشرافی یک ساعت panerai submersible-G اتوماتیک کوکی خریداری کرده ام؛ با وجود کوک دستی مناسب و به اندازه و حدود 12 ساعت استفاده در روز بر روی دست، 7 الی 10 دقیقه در شبانه روز عقب می افتد؛ دلیل آن چیست؟ آیا این مقدار عقب افتادن طبیعی است؟!

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز ساعت شما دچار مشکل می باشد اگر زیر سه روز خریداری کرده باشید میتوانید درخواست تعویض بدهید و در صورتی که بیش از سه روز است می بایست برای گارانتی اقدام نمایید.

 86. .... گفت:

  سلام من ساعت رومیزی Quartz دارم و نمیدونم چطوری کوک کنم میشه خواهش کنم که هر چه زودتر منو راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ساعت کوارتز به معنای تکنولوژی الکترونیکی است که نیروی خود را از باطری به دست می آورد و نیازی به کوک کردن ندارد و تنها با تعویض باطری شروع به کار می کند.

 87. شاهین گفت:

  با سلام و عرض ادب…یک ساعت سرتینا اتوماتیک سری دی اس دارم…این ساعت وقتی کوکش تموم میشه با حرکت دست و گذاشتن روی مچ کار نمیکنه..و باید حتما با سر کوکش…کوک بشه…آیا مشکل داره؟و اینکه 20 دور کوک بشه واسه ساعت ضرر داره/؟ممنون

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   اگر موتور تنها کوکی باشد مشکل به حساب نمی آید در غیر این صورت بله مشکل است.
   سرکوک ساعت تا زمانی که سرکوک کمی سفت نشده می توانید به کوک کردن ادامه دهید.

 88. محمد گفت:

  سلام و من مارکشو نمیدونم که مارک ساعت بفهمید و سوال منو دقیق تر بگید فقط بالای عدد 12 عکس یک سیبیل و پایین عدد6 یه نوشته انگلیسی است که نوشتنش ریز است و نمیشه خواند

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   لطفا از طریق تلگرام سوال خود را پیگیری نمایید.

   1. محمد گفت:

    آدرس تلگرام را میگویید

    1. اشرافی گفت:

     سلام و احترام
     ashraafi

 89. محمد گفت:

  سلام من یه ساعت کوکی دارم که شیشه پشت آن شکست و شیشه ها پودر شدند دوتا جا بردم میگن باید سرویس بشه شیشه توش رفته اما یکجا بردم گفت چرخ ها خراب شده اما کوک میکنم چرخدنده میچرخه حالا نمیدونم از کودومه کمکم کنید ممنون

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز این که با کوک کردن چرخها حرکت کنند دلیلی بر خراب نبودن ساعت شما نمی باشد، ممکن است فقط یک چرخ از دور خارج شده باشد.

 90. رضا گفت:

  سلام.ببخشید من دوتا ساعت اتوماتیک برام اومده یدونه پاتک فیلیپ یدونه هم رولکس.های کپی ان و اوریجینال نیستن.میخواستم بدونم بعد ی مدت خراب میشن؟؟؟چقد از مدل اصلی ضعیفترن و اینکه ب نظرتون من پاتک فیلیپ رو بگیرم یا رولکس رو؟؟؟؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ساعت کپی از روی نام برندی که روی آن نوشته ارزش گذاری نمی شود و کیفیت را باید بررسی کرد پس این سوال پاسخ صحیحی ندارد. ساعت مچی یا هر وسیله دیگری در صورتی که اصولی استفاده شود مشکلی نخواهد داشت.

 91. نبی اله فاضلی گفت:

  سلام من یک ساعت اتوماتیک سیکو پنج خریده ام با وجود اینکه دایم پشت دست هست وی هرچند روز یک بار از حرکت باز می ایستد که با یک تکان دوباره کار می کند راهنمایی کنید مشکل چیست وآیا پیچ تنظیم این ساعت به عنوان سرکوک نیز عمل می کند؟ با تشکر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز تنها به دست بودن ساعت برای کوک شدن کافی نیست و می بایست تکانهای لازم به ساعت داده شود، در ضمن ساعت سیکو پنج کوکی نمی باشد و تنها با همان حرکت لنگر کوک می شود.

 92. مرجان گفت:

  با سلام
  چگونه میشه تشخیص داد که یک ساعت با باطری کار میکنه یا کوکیه
  اخه یه کادوئی برام اوردن اما کار نمیکنه و مارکش omax هستش میخواستم بدونم ایا راهی هست که بدونم باطری میخوره یا کوکیه

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ساده ترین راه برای تشخیص موتور اتوماتیک و کوارتز (باطری) نگاه کردن به عقربه ثانیه شمار می باشد، در ساعت های اتوماتیک حرکت ثانیه شمار پیوسته است اما در ساعت های کوارتز این حرکت به صورت تیک تاک می باشد.

 93. جاسم گفت:

  سلام من یک ساعت iwc big pilot خریدم ولی نمیدونم به چه شکلی قسمت ایام هفته اون رو تنظیم کنم،امکانش وجود داره که راهنمایی کنید.
  باتشکر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   لطفا با بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید.
   هر محصول می تواند نحوه تنظیم خاص خود را دارد.

 94. افشین گفت:

  با سلام
  و ممنون از راهنمایی خوبتان.
  منظور از عبارت DS مانند DS-1 در ساعتهای مچی اتوماتیک چیست؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   نوشته ی روی ساعت شما حک شده یا روی موتور آن؟

   1. افشین گفت:

    روی صفحه ساعت حک شده.

    1. اشرافی گفت:

     سلام مجدد
     این نشانه های سازنده محصول شماست و الزاما ارتباطی به موتور ساعت ندارد.

 95. افشین گفت:

  سلام
  ساعت پاورماتیک چه تفاوتی با ساعت اتوماتیک دارد؟ لطفاً راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   پاورماتیک کلمه تخصصی تر اتوماتیک می باشد، پاورماتیک به ساعت های گفته می شود که زیر آنها لنگر دارد و زمانی که روی دست مصرف کننده هستند با تکانهای دست کوک می شوند.

 96. Amir گفت:

  سلام، خسته نباشید.
  من یک ساعت الیزه اتومتتیک مدل 77004 تازه خریدم.
  این ساعت در هر 24ساعت عقربه ثانیه شمار ان 3 یا 4 ثانیه جلو میزند. ایا ساعت مشکل دارد؟؟؟؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   خیر این نمی تواند مشکلی باشد.

 97. mustafa گفت:

  من بابام یه ساعت قدیمی داره مارک سیکو ضد ابه و اتوماتیک
  میخواستم بدونم الان چند می ارزه
  به ایمیلم پیام بدید تا عکسشو بفرستم
  Ghorbani.new7@gmail.com باتشکر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه قیمت گزاری انجام داده نمی شود.

 98. علی گفت:

  سلام و عرض تشکر از سایت خوب شما.
  ساعت من پتک فیلیپ مدل 58152 هستش، حدود دوسال بدون مشکل واسم کار کرد، هروقت خاستم دستم بذارم تنظیمش میکردم و تا وقتی دستم بود و حتی یکی دو ساعت بعدش کاملا صحیح کار میکرد.
  اما متاسفانه مدتی هست که بعد از تنظیم مدت زمان خیلی کوتاهی (در حد چند دقیقه) کار میکنه و بعد از کار میایسته، و با یک تکان مجدد کار میفاته و باز ظرف چند دقیقه میایسته.
  ایراد کارش از کجاست؟
  آیا روش کوک کردنش چرخاندن ده بار در جهت عقربه های ساعته؟ چون امتحان کردم فایده نداشت.
  ببخشید طولانی شد، تشکر

  1. اشرافی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز روش کوک شما صحیح می باشد، ساعت را 24 تا 48 ساعت جلو ببرید تا احتمالا مشکل حل بشود در غیر این صورت نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

 99. امير اتش باز گفت:

  سلام من يه ساعت سيكو پنج اتوماتيك دارم
  اين ساعت تا چهار پنج ساله كه كار ميكنه اما تازگيا خوابيده ولي وقتي تكونش ميدم تا پنج ثانيه كار ميكنه بعد مي ايستد
  واگر ببرم تعميرش كنم نمايندگي اش بهتره يا فرقي نمي كند؟
  ميترسم قطعاتشو بردارن اخه
  لطفا به تك تك سوالات پاسخ دهيد

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   با خیال آسوده به نمایندگی یا تعمیر کار مراجعه نمایید، قطعات ساعت به سادگی قابل برداشتن نمی باشند زیرا باعث اخلال کلی در کارکرد ساعت می شود.

 100. امیرحسین هاشمی گفت:

  سلام و ممنون از مطالب مفیدتون
  من ساعت سیکو 5 اتوماتیک دارم که با نیروی دست کار میکنه
  و چند سالی هست که دستم نمیکنم الان که از جعبه در آوردمش هرچقدر تکونش میدم کار نمیکنه؟
  عقربه های ساعت رو هم عقب و جلو کشیدم کار نکرد. لطفا راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم؟

  1. اشرافی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   در این حالت حتما می بایست به تعمیرکار مراجعه نمایید.

 101. محمد گفت:

  سلام
  من يه ساعت بريژيت مدل D70 خريدم اما متاسفانه ساعتش تنظيم نميشه احتمال داره پيچ تنظيم عقربه ساعت خرابباشه؟،ممنون ميشم راهنمايي كنين چ جور ساعتم رو تنظيم كتم

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   نیاز به بررسی دارد.

 102. تدریس کنکور گفت:

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

 103. سینا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ممنون از زحماتتون
  من یه ساعت تیسوت خریدم کهموتور ژاپن هستش و مشکلش اینه که عقربه ساعت شمار و دقیقه شمار در حد نیم دقیقه خلاصی و یا لقی دارن میخواستم ببینم این ایراده و آیا نیاز به تعمیر داره؟؟؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   خیر این مورد نیاز به پیگیری ندارد.

 104. پیمان گفت:

  سلام
  یه سوالی ک هست این بندهای چرمی ساعت دور دست میشینه یا سفت هست و حالت بدی داره یا بعد ی مدت نرمی و انعطاف پذیریش زیادتر میشه؟؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بله به مرور زمان به اصطلاح روی دست مصرف کننده خواهد نشست و حالات ذکر شده کمتر به چشم می آید.

 105. کاظم گفت:

  با سلام‌و خدا قوت
  من ساعت ویولت اتومات دارم فقط نمیدونم چن دور باید برای کوک کاملش بچرخونم چون زیر دستم اون حدی ک دیگه سفت میشه و هرزگرد ب کار میوفته رو احساس نمیکنم.ممنون میشم کمک کنید

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   هنگامی که سرکوک کمی سفت می شود نشانه ی پر شدن کوک است و هرزگرد وارد عمل شده است.

 106. ابراهیم گفت:

  با سلام
  من ساعت پتک اسکلتونna120
  ار شما خریداری کردم تنها چیری که به نظر من ایراد داره قفل کلیسی که خار به راحتی در میاد منظورم اون خار گرد که روی سوراخ هم انداره خودش میفته و اگه سر بند از محافظش در بیاد این ساعت به راحتی باز میش و مشکل افرین
  ایا عادیه یانه باید این خار گرد در جایش مهکم باشد

  1. اشرافی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شما می بایست جهت دریافت مشاوره هرچه بهتر به صورت تلفنی یا تلگرامی با ما در ارتباط باشید.

 107. میلاد گفت:

  با سلام و تشکر از شما
  من یه ساعت اتوماتیک سیکو دارم که نزدیک 10 ساله ازش استفاده نکردم و ثابت مونده بعد از اینکه کلی تکونش میدم نهایتا فقط 20 ثانیه حرکت میکنه و دوباره می ایسته. آیا دیگه این ساعت از کار افتاده؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بله ساعت شما به احتمال 90 درصد قابل تعمیر می باشد.

 108. محمد ق گفت:

  سلام و با تشکر از ارایه اطلاعات تخصصی
  من یه ساعت patek phillippe مدل 750 دارم که اتوماتیک و مکانیکی هستش – سال و روزهای هفته رو بصورت ثابت نشون میده که فکر کنم دکوری باشن. ولی اسم و روزهای ماه با دکمه مخصوصش قابل تنظیمه ولی چون ساعت میخوابه و پس از مدتی با حرکت مجدد کار میکنه دایما باید بصورت دستی تاریخش رو درست کنم
  سوالم اینه که با حدود نیم دور چرخش احساس میکنم پیچ سرکوک سفت شده و دیگه ادامه نمیدم. بنظرتون نیم دور (کمتر از یک دور) طبیعیه ؟
  موقعی که ساعت دستمه اگه پیج سرکوک رو باز بذارم (بکشمش بیرون ) شنیدم که عمر مفید ساعت رو بیشتر میکنه این درسته ؟
  متاسفانه وقتی ساعت سردستمه و مثلا سر کلاس نشستم که دسم حرکتی نداره متوجه میشم ساعت کار نمیکنه مشکلش چیه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز اگر محصول مورد نظر رو از فروشگاه اشرافی فرموده اید بدون شک صفحه نمایشی وجود ندارد، در ضمن این مشکلاتی که شما فرمودین به این صورت نیست که بصورت نوشتاری بتوان جواب آن را پیدا کرد و راه حل ارائه داد، شما حتما می بایست به مرکز تعمیر این ساعت اتوماتیک مراجعه نماید و جهت بررسی توضیحات را به تعمیر کار ساعت توضیح بدهید.

 109. Unknown گفت:

  باتشكر ممنونم

 110. Unknown گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد
  ببخشيد من يه ساعت چارلز جردن دارم كه وقتي از دست در مياد و يه جا ثابت ميشه بجاي يك ثانيه يك ثانيه عقربه ثانيه شمار يهو جلو ميره و فكر ميكنم تقريباً سه ثانيه سه ثانيه جلو ميره و لي ساعت تنظيم و دقيق ميمونه و مشكلي نداره و وقتي دوباره به دست ميبندمش بعد از چند دقيقه درست ميشه و همون يك ثانيه يك ثانيه كار ميكنه ميخواستم ببينم مشكل چيه؟ يا استپ موتور داره ساعتم؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این مشکل می تواند چند دلیل از جمل سایدگی چرخ ها را داشته باشد و بدون بررسی دقیق موتور نمیتوان علت آن را متوجه شد دوست عزیز.

   1. Unknown گفت:

    ببخشيد
    وقتي به دستم كه باشه هيچ مشكلي نداره و امكان نداره اونجوري بشه
    و فقط وقتي كه از دست جدا ميشه براي چند دقيقه ي بعد اون حالتي ميشه واگه دوباره ببندم به دستم كاملا درست ميشه

    1. اشرافی گفت:

     سلام مجدد
     متاسفانه این مشکل بدون بررسی قابل پیشبینی نمی باشد.

 111. محمد مهدي گفت:

  با سلام
  من يك ساعت پتك فيليپ دارم
  چجوري ميتونم از اصل بودنش و قيمتش مطمعن بشم؟
  ايا با عكسش ميتونين بهم بگين چقدر امكان داره اصل باشه؟
  مدلش ٥٨١٥٢
  لطفا راهنماييم كنين

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز به دلیل قیمت بسیار بالای ساعت پتک فیلیپ نمونه اصلی آن در کشور ما کمیاب است.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید.

 112. محمود مبشری گفت:

  با عرض سلام و ادب و تشکر صمیمانه
  لطفاً راهنمایی بفرمایید که آیا ساعت وستن واچ ( فیک ) یا ( های کپی ) و یا ساخت کشوری بجز سوئیس در بازار ایران موجود است و آیا شما خود با آن مواجه شده اید یا خیر . و در صورت موجود بودن چگونه می‌توان اصل و سوئیسی بودن آنرا تشخیص داد.

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه اطلاع دقیق از موجود بودن این محصول در درسترس نداریم.

 113. مسعود گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما .من یه ساعت سیکو پنج اصلی دارم. تو یه ماه حدودا 2دقیقه عقب میفته ایا این قابل رفعه و و این که این ساعت رو میشه. با پیچ نتظیمش کوک کرد. و میزان مقاومتش در برابر اب چقدر است

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بله مشکل عقب ماندن قابل رفع می باشد. خیر ساعت سیکو 5 موتور اتوماتیک دارد و قابلیت کوک شدن ندارد. معمولا سیکو 5 تا 20 متر مقاوت در برابر آب را حفظ می کند.

 114. ژیلا گفت:

  سلام میشه بگید بین ساعت اتوماتیک واشرون کنستانتین و ساعت 3 موتوره هابلوت کدوم بهتره؟؟؟؟آیا واشرون کنستانتین مارک خوبیه؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   با توجه به این که سوال شما در مورد ساعت کپی می باشد نمی توان برند بهتر را معرفی کرد!
   انتخاب ساعت اتوماتیک یا باطری کاملا سلیقه ای است، البته باید توجه داشته باشید تمامی ساعت های ارزشمند و گرانقیمت مکانیزم اتوماتیک دارند و البته برای استفاده نیاز به توجه بیشتر خواهند داشت.

 115. علی شیخی گفت:

  سلام من یه ساعت پتک فیلیپ گرفتم کوکش میکنم بعد از چند دقیقه عقب میمونه و بعداز ده بیست دقیقه میخوابه چیکارش کنم نو و آک گرفتم کارت گارانتی هم داره

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   می بایست به مرکز گارانتی مراجعه بفرمایید.

   1. شیخی گفت:

    میتونید آدرس بدید

 116. محمد گفت:

  سلام.
  ممنون از سایت و راهنمایی های خوبتون.
  من یک ساعت کنت کول خریدم وقتی پشت دستم نیس و کوکش میکنم ساعت به صورت دقیق مار میکنه ولی وقتی ساعت رو میپوشم بعضی وقتا از کار میفته ، دقت که کردم دیدم زمانایی که ساعت برعکس میشه و صفحش رو به زمین قرار داره (مثل وقتایی که گوشی میگیریم تو دستمون ) ساعت از کار میفته. خواستم ببینم آیا همه ساعتا اینجورین و اینک این مشکل قابل رفع هست ؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما – سال نو مبارک
   دوست عزیز این مشکل زمانی پیش می آید که عقربه ساعت آزاد باشد یا این که صفحه از جای خود در آمده باشد و زمانی که ساعت برعکس شود تداخل با شیشه ایجاد شود.
   این مشکل با بررسی دقیق صفحه و عقربه ها و تنظیم آنها قابل رفع است، البته بهتر این است که این نقص برطرف گردد بعد از ساعت استفاده بفرمایید.

 117. سعید گفت:

  ساعت سیکو 5 دارم حرکتی ندارد ایا اون تعمیر میکنید ازبندر عباس) می گویند از فندوق ساعت است

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   سال نو مبارک، لطفا بعد از تعطیلات با پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید.

 118. مجید گفت:

  سلام ساعت من رادو هستش و فقط روز شمار داره اما تاریخ رو در ساعت 23عوض میکنه چطور میتونم تنظیمش کنم

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ضمن تبریک سال جدید، باید عرض کنیم که با توجه به این که شما هیچ اشاره ای به اتوماتیک یا کوارتز بودن ساعت مچی نکردید راهنمایی صحیحی نمی توان کرد اما شاید با عقب بردن ساعت و تنظیم تاریخ بتوانید این مورد را برطرف نماید.

   1. مجید گفت:

    کوارتز هستش

 119. علی رضاپور گفت:

  با سلام
  من یک ساعت وسترن واچ قدیمی دارم با بند ریلی وقتی کوک میکنم عقربه کوچک با سرعت فوق العاده زیاد می چرخه و ساعت هم کار نمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنیدو اینکه شما این برند ساعت رو تعمیر می کنید؟

  1. اشرافی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز ساعت مچی شما به احتمال زیاد دچار شکستن دنگ یا چرخ دنگ شده است و قابل تعمیر می باشد.

 120. مهدی گفت:

  سلام
  منیک ساعت مدل zenith captain اتوماتیک دارم و در هر بیست و چهارساعت حدود 5 ثانیه جلو می افتد این موضوع تقریبا برای مدت 7 ماه از خرید ساعت تاکنون اتفاقمی افتد ایا میتوانم این ساعت را دقیق تنظیم کنم؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بله مشکل جلو زدن ساعت مچی اتوماتیک قابل حل است و می توانید با مراجعه به مراکز معتبر درخواست تنظیم سرعت موتور ساعت بفرمایید.

 121. مهدی گفت:

  سلام.من یه ساعت تئودور دارم که اتوماته. ثانیه شمار ساعت خوب کار میکنه،اما دقیقه شمار و ساعت شمار بعد از چند دقیقه یا چند ساعت کارکرد گیر کرده و حرکت نمیکنند و ساعت با اینکه ثانیه شمارش حرکت میکنه ولی عقب میمونه و عقربه دقیقه و ساعت شمارش حرکت نمیکنه.ایراد کلی پیدا کرده؟عقربه هاش از لبه ها انگار به سمت بالا اومده، به خاطر شیشه ذره بینیش اینطور دیده میشه؟ ممنون

 122. همایون گفت:

  سلام من یه ساعت jean richard اتومات دارم در هفته حدودا پنج (۵) ثانیه عقب میفته آیا طبیعیه ممنون

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   خیر عقب ماندن ساعت اتوماتیک طبیعی نیست و قابل تنظیم میباشد.

 123. مهران گفت:

  سلام دوست عزيزم، من با مشكلي مواجه شدم كه مطئنا مشكل خيلي از دوستان خواهد بود… من يك ساعت رادو مجلسي اتوماتيك خريدم كه مسلما فقط بعضي وقتها مي خوام ازش استفاده كنم… پاور رزرو ساعت من هم ٣٨ ساعته… خب مسلما بعد از ٣٨ ساعت از كار ميافته، حالا با كمك شما دنبال يك چيزي هستم كه متحرك باشه و ساعتم رو بذارم روي اون تا تكونش بده و نخوابه، منظورم مثل همين پاندول هاي متحركي است كه تو ويترين خيلي مغازه ها هست و يا وسايل دكوراتيو متحرك،… به هر حال هرچيزي كه بتونه ساعت من رو تكون بده براي من كافي است… ممنون ميشم راهنماييم كنيد…

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز در گذشته از این وسیله ی گهواره ای شکل استفاده می شد اما امروزه همچین وسیله ای عرضه نمی شود, در ضمن به اطلاع می رساند بهتر است از این کار صرفه نظر بفرمایید زیرا اگر به فرض با یک دستگاه ساختگی مانند همان پایه گردان ویترین ها استفاده نماید در طولانی مدت قطعا آسیب هایی به موتور ساعت شما وارد می کند.
   این که شما برای هر با استفاده از ساعت اتوماتیک آن را تنظیم بفرمایید نمی تواند نکته ی منفی باشد نیست بلکه می تواند بلکه می تواند لذت بخش باشد.

 124. صفا گفت:

  سلام . من خیلی با ساعت های کرنوگراف و طرز کارشون آشنایی ندارم . چند روز پیش یه رولکس کوسموگراف دیتونا خریدم . البته از نوع کپی . میخواستم بدونم آیا عقربه ثانیه شمار بزرگ که تو صفحه اصلی هست باید ثابت بمونه و عقربه ثانیه شمار کوچیک که به جای عدد 6 هست به جاش حرکت میکنه ؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید . با تشکر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز لطفا توجه بفرمایید ساعت های کپی با موتورهای متفاوت عرضه می شوند و کارایی آنها یکسان نمی باشد و نمی توان به این صورت راهنمایی دقیقی ارائه داد.

 125. امین گفت:

  با سلام من یک ساعت امگا دارم که خلاف ساعتگرد تنظیم میشود… ایا برای کوک کردن هم باید خلاف ساعتگرد چند بار کوک کنم؟؟؟؟
  ممنون از شما

  1. اشرافی گفت:

   سلام و احترام
   مشکلی نیست تنظیم بر خلاف عقربه است و برای کوک نیز به همان طرف بچرخوانید.

 126. رضا گفت:

  سلام
  بنده یه ساعت سیکو دارم
  صدا موتورش در میاد و موتورش کار میکنه ولی عقربه هاش چه ثانیه گرد چه عقربه گرداش اصلا جلو نمیرن
  مشکلش چیه ؟؟؟
  هزینه اش حدودا چقدری میفته؟؟
  کلا صدا موتورش که داره حرکت میکنه میاد ولی ثانیه گرد و عقبگرداش اصلا نمیرن جلو
  با تشکر

  1. اشرافی گفت:

   با سلام و احترام
   مشکلی به این شکل می تواند چند علت داشته باشد و نمی توان به این صورت آن را عیب یابی کرد یا اعلام هزینه کرد. اما توجه داشته باشید تعمیر این گونه ایرادات در صورتی که به متخصص سپرده شود با هزینه معقول قابل تعمیر خواهد بود.

 127. محمد گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  بنده یه سیکو 5 اتوماتیک lm دارم مدل 1970
  هر روز حدود 5 الی 6 دقیقه تلرانس عقب موندن داره با این که اون رو با ساعت اخبار تایم میکنم
  سرویس و روغن کاری هم شده
  شما چه راه حلی پیشنهاد میدید که درست باشه
  حالا اگر بخوام براتون بفرستمش چقدری هزینه تعمیر داره ؟؟؟؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ساعت مچی شما نیاز به تنظیم سرعت عملکرد دارد که با دستگاه اندازه گیری یا سعی و خطا توسط تعمیر کار قابل اجرا می باشد.

 128. امیر گفت:

  سلام من یه ساعت وستن واچ(west end watch) مدل 4477 دارم دست دوم گرفتم واین که سرکوکش فابریک نیست و آب توش میره میخواستم بدونم میشه درست کرد که ضد آب بشه و این که هزینه ی سرویس کامل این ساعت چنده

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   قطعه این محصول به شدت کمیاب است و باید برای یافتن سرکوک اصلی این ساعت خیلی تلاش کنید. در مورد هزینه به این صورت نمی توان نظری داد.

 129. شاهین گفت:

  سلام
  ی ساعت دارم ک کرونومترش ب جای این که رو دوازده بایسته روی دو می ایسته چ کارش کنم رو دوازه بایسته
  مارکش زده الگانس

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   لطفا با پشتیبانی سایت تماس حاصل بفرمایید تا تنظیمات آن را به شما آموزش دهیم.

 130. حسین گفت:

  به نظذ شمت کجا میتونم ببرمش

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   شما می بایست به تعمیرگاه هایی که تخصص تعمیر ساعت اتوماتیک دارند مراجعه بفرمایید.

 131. حسین گفت:

  تو عسلویه یا یاسوج جایی برای این کار هست؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه ما اطلاع نداریم.

 132. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید من یه ساعت سیکو پنج دارم اندازه گرفتم هر یک و نیم ساعت چهار ثانیه عقب میفته میخواستم ببینم این عادیه یا نه ممنونم

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   خیر این محصول نیاز به سرویس موتور دارد.

   1. حسین گفت:

    سرویس موتور جه جوریه

 133. جواد گفت:

  سلام خوبین؟ من دیشب به شما سه تاپیام دادم دوتارا لطف کردین جواب دادین و لی یک پیامم جواب ندادین لطف کنین ممنون جواد هستم

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   تمامی دیدگاه ها پاسخ داده شده.

 134. رضا گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  ضمن رخصت و معذرت از شما خواستم بپرسم اینکه میگن تعمیرات ساعت بعضیاشون وسایل اصلیشو میگیرن و وسایل تقلبی نصب میکنن راسته؟ مادرم میگه تعمیراتی نبر وسایلشو میگیرن من راستش یک ساعت اورینت خیلی قدیمی دارم و استفاده نمیکنم بیشتر مواقع ازکار میفته ولی خیلی شیک و ظاهر تمیز و درخشنده ای داره بنظر شما بدم تعمیرات یانه

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   اگر تعمیر کار مورد اطمینان داشته باشید می توانید مراجعه بفرمایید و نباید وسیله ای ساعت شما باز کنند.

 135. جواد گفت:

  ایا این ساعت اورینت من که رنگ بیرونیش بژ هست و یکم خراشیدگی و رنگ پریدگی پیدا کرد میتوان رنگشو تمیز کرد و رنگ کرد؟ بعدش فک کنم انگار داخلش اشغال یا ذرات ریز آب هست شایدم اب نداشته باشه ولی من اینطور فکر میکنم . آیا باید داخلشو که همون صفحه اصلی آن را بدم تمیز کنن؟ با تشکر.مدلش G4699810A – AA PUهست مال سال 1350 یا کمی اینو یا اونورشه ارزشش چقدره؟ هزینش میرزه؟ یادگاری پدرمه خواهشا در موردش بگین ممنون ممنون جواب بدین ممنون

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   خیر آبکاری را نمی توان ترمیم کرد, ذرات داخل ساعت به سادگی قابل تمیز شدن است در باره قیمت این مدل نمی توان نظری داد معمولا این محصولات با قیمت های مختلف در بازارهای دست دوم فروشی کشور ما فروخته می شود.

 136. جواد گفت:

  بازم ببخشین عقربه کوچکش رنگ شب نمای فسفریش پاک شد میشه درست کرد شبنما؟ بقیه نقاط شبنما داره

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   خیر این کار بسیار تخصصی می باشد و معمولا هزینه پایینی نخواهد داشت.

 137. جواد گفت:

  باسلام و سپاس من یه ساعت اورینت قدیمی دارم صفحه فک کنم بژ یا طلایی هست چندین سال کار نمیکرد چون از دست بابام افتاد وبه دلیل ضربه به صفحه اش خوردو شیشش شکست بردمش تعمیرگاه مجاز بازش کرد گفت50 هزارتومان هزینشه بعد من بیخیال تعمیر شدم و اومدم خونه دیدم کار میکنه ولی وقتی دستم نیست ازکار میفته- آیا شیشه اشو میشه اصلشو پیداکردو نصب کرد؟ آیا به تعمیر نیاز داره؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   به احتمال فراوان ساعت شما موتور اتوماتیک دارد به این منظور که تنها زمانی کار خواهد کرد که در دست شما باشد, البته هرچه مقدار حرکتهای دست شما حین استفاده بیشتر باشد بعد از کنار گذاشتن ساعت زمان بیشتر برای کار کردن خواهد داشت.
   در مورد شیشه ساعت: خیر از یافتن شیشه اورجینال منصرف بشوید اما هر نوع شیشه ای می توانید روی این محصول نصب کنید و بدون مشکل از آن استفاده بفرمایید.

 138. محمد گفت:

  سلام ؛ سوال داشتم در خصوص کار کردن ساعت.
  عقربه ساعت من یک روز دیدم که برعکس کار میکنه؛ یعنی به عقب برمیگرده و ساعت کمتر رو نشون میده؛
  چرااااااا؟؟؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این مشکل می تواند از ضربه خوردن ایجاد شده و کمپلت ساعت را دچار مشکل کرده باشد.

 139. پویا کرمی گفت:

  سلام خسته نباشید من یه ساعت اتومات سیکو 5 قدیمی دارم که تو بعضی از حالات دست از کار می افته با کمی تکون دادن دوباره شروع میکنه به کار کردن . مشکل از کجاست ؟قابل تعمیره ؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   با توجه به اتوماتیک بودن ساعت شما احتمالا مشکلی وجود نداشته باشد و تنها روش صحیحی برای شارژ کردن استفاده نفرموده اید – جهت راهنمایی با پشتیبانی اشرافی تماس حاصل بفرمایید.

 140. کلاه گفت:

  با سلام و احترام فقط ی نکته بگم راجب ساعت ک همیشه تو کف ی ساعت خوب بودم منظورم از خوب ی ساعت با قیمت حدود 500 هزار تومنه ک متاسفانه اینقدر چاله و چوله تو زندگی هست ک نمیشه بهش فکر کرد خلاصه یبار از ی بنده خدایی ی ساعت حدود 250 هدیه گرفتیم ک اونم دستش خراب شد و گمش کردم . اگه ی ساعتی اختراع بشه ک تو مواقعی ک به مچ فشار میاد دسته ساعت در نیاد خدا قسمت کنه میخریم

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ممنون از دیدگاه شما.

 141. محمود حسن زاده گفت:

  سلام خسته نباشید
  واقعا سپاس از سایت فوق‌العادتون
  یه ساعت سیکو ۵ دارم پدرم بهم داده خیلی قدیمه سال ۵۶
  وقتی تنظیمش میکنم جلو میوفته
  یعنی تو ۸،۹ساعت ۲۰یا ۲۵ دقیقه جلو میوفته
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  چون این ساعت خیلی برام با ارزشه.

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   اگر تنها همین مشکل باشد به احتمال 90 درصد به سادگی قابل رفع است. لطفا با پشتیبانی اشرافی تماس حاصل بفرمایید.

 142. ناصری گفت:

  سلام
  می خواستم بدونم میشه عقربه ساعت به جای اینکه یک دقیقه یکبار جابجا شود 24ساعت یک بار جابجا شود

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه منظور شما دریافت نشد!

 143. بهرام گفت:

  سلام وعرض ادب من به تازگی ساعت اتوماتیک قدیمی اورینت مدل کریستال 21jewelsخریدم که آکبند است. آیا ساعت باکیفیتی است وقیمت آن حدودی تا چه حد می ارزد

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بله ساعت با کیفیتی است به شرط سالم بودن – قیمت را به این صورت بررسی بشه.

   1. بهرام گفت:

    سلام بهرام هستم خریدار اورینت 21jewelsسپاس از حسن توجه جنابعالی بنده 450خریدم این قیمت مناسب هست یانه بازم ممنون ازمحبتتون .

    1. اشرافی گفت:

     درود بر شما
     متاسفانه بدون این که بدانیم مدل ساعت شما چیست, اظهار نظر در مورد قیمت منطقی نیست اما با توجه به تعاریف و با فرض این که ساعت را به صورت آکبند خریداری فرمودین بهای مناسبی پرداخت فرموده اید.

 144. جعفر گفت:

  سلام
  من مدتی هست که‌به ساعت ای اتومات علاقه‌ پیداکردم و طراحی وچرخ‌دندهاش رو دوست دارم ولی‌ الان‌نظر بقیه وسوالشون‌رو دیدم یکمی سرد شدم من‌یک دلیل‌ دیگه‌ که‌از ساعت اتومات خوشم میومد این بود دردسر نداشت من رو باطری وباز کردن ساعت خیلی حساسم اما من سوال‌م از شما به عنوان یک کارشناس ومشاوره اینه‌شما‌پیشنهادتون چیه بنظرتون ساعت های کوارتز بهتره یا اتومات وایا کدومشون‌ کمتر سرویس وتعمیر میخواهد با تشکر جعفر @poshakmavi

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز به صورت کلی تمام ساعت های ارزشمند جهان مانند رولکس, پتک فیلیپ و… دارای موتورهای اتوماتیک هستند اما اینکه شما بخواهید یک ساعت خوب انتخاب بفرمایید بستگی به نوع مصرف شما دارد.

 145. علیرضام گفت:

  با سلام
  دوست عزیز من یک ساعت EDOX مدل LES VAUBERTS
  خریدم که بعد از یک هفته کار دیگه اصلا درست کار نمیکنه مثلا الان کوکش میکنم بعد یه رب ساعت میخابه یا وقتی هم که کار میکنه خیلی میمونه عقب میخواستم ببینم مشکلش چیه ؟ شما میتونید واسم تعمیرش کنید من بفرستم واستون؟ اگه هم بگید هزینش حول و حوش چقد در میاد ممنون میشم من چون شهرستانم اینجا نمیتونم اعتماد کنم ساعت رو بدم دست تعمیرکار چون ساعت گرونی هست میترسم خرابش کنن اگه زود جواب بدید ممنونتون میشم

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   به هر صورت بایسیتی این مورد بررسی شود و به این صورت نمی توان از مشکل موتور ساعت شما مطلع شد. بله می توانید ضمن هماهنگی با پشتیبانی سایت اشرافی این ساعت را برای تعمیر به آدرس دفتر ارسال بفرمایید.

 146. حسن گفت:

  سلام. من قصد خرید ساعت اتوماتیک رمانسون رو دارم. ولی بادیدن این مشکلات ساعت های اتوماتیک برای خرید این مدل اتوماتیک به شک افتادم. سوالی که الان برای من بوجود اومده اینه که یعنی ساعتی که من بخرم بعد مدتی مشکل دار میشه؟ یا اصلا عمری ک ساعت به درستی کار کنه چقدره؟ چند ساله؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   به هر صورت ساعت کوارتز نیاز به باطری دارد و ساعت اتوماتیک نیاز به سرویس که البته هر چه بهتر نگهداری شود این نیاز کمتر پیش خواهد آمد.
   در مورد این که ساعت اتوماتیک چه مقدار کار خواهد کرد جواب خاصی پیدا نخواهید فرمود زیرا هر محصولی یک نوع موتور دارد و بسته به هزینه ای که میفرمایید کیفیت نیز متغیر خواهد بود.

   1. حسن گفت:

    ممنون.

 147. یاسین گفت:

  ممنون از راهنمایی تون.سپاسگذارم!موارد مغناطیس دار که زیاده!کدومشون قابل اجتناب هس!؟الان که زندگیمو شده همه امواج رادیویی و مغناطیسی!

  1. اشرافی گفت:

   سلام مجدد
   دوست عزیزم منظور اثر آهنربایی قوی بود.

 148. یاسین گفت:

  سلام با تشکر و سپاس از زحمات بی دریغ شما در امر مشاوره در مورد ساعت های کوکی و اتوماتیک!سرتونم واقعا شلوغه،خسته نباشید یه(وست اند واچ)دارم ۱۷سنگ،دهه ۵۰میلادی،فقط روز جمعه که دستم می کنم برا یه روز چن بار کوکش کنم؟و دلیل جلو افتادنش چیه؟البته بعد یک و ساعت نیم لازمه ۵دقیقه عقب کشیده شه!و متاسفانه قبل از من رفتار شایسته ای باهاش نداشتن که صفحه طلق مانندش خط افتاده و آب بندیش مشکل پیدا کرده!ممنون میشم من رو راهنمایی کنید!

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست گرامی – ساعت شما از موتور بسیار خوبی بهره می برد اما به دلیل قدیمی بودن و اتفاقاتی از جمله ضرب دیدگی یا اثر مغناطیسی قوی روی عمکرد ساعت تاثیر گزاشته است. شما با دانستن این که ساعت طی 24 ساعت چه مقدار جلو می رود می توانید به یک تعمیر کار ساعت های اتوماتیک مراجعه بفرمایید تا مشکل را مرتفع سازد.

 149. حسین گفت:

  من یک ساعت اورینت مدل قدیمی دارم هر دو روز یک دقیقه عقب می افتاد خواستم کوکش کنم از کار افتاد چکار باید بکنم ممنون میشم راهناییم کنید.

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز بهتر هست شما درب ساعت رو باز نفرمایید و به یک تعمیر کار ساعت های اتوماتیک مراجعه بفرمایید. (با دانستن این موضوع که ساعت در 24 ساعت دقیقا چه مقدار عقب یا جلو می رود تنظیم آن برای تعمیر کار بسیار ساده می باشد)

 150. مهرداد گفت:

  اقا ما یکی از این ساعت ها داریم حدود هفت هشت ماه افتاده یه گوشه اصن کار نکرده الانم پنج دقه تکونش میدی یه نیم ساعتی درست کار میکنه ولی بعدش دوباره وایمیسته کوکشم هر چی میپیچونم فایده نداره ساعت patek philippe چ کارش کنم درست شه

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ساعت شما نیاز به تعمیر دارد و شما نمی توانید کار خاصی انجام بدهید البته جهت راهنمایی بیشتر با پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید.

  2. رضا گفت:

   سلام
   میخواستم بددنم چطوری میشه فهمید ساعت اتوماتیکی ک گرفتیم موتور ژاپنه یا سوییس؟

   1. درود بر شما
    به نوشته های پشت موتور ساعت رجوع بفرماید.

 151. حدیث گفت:

  سلام خسته نباشین من تازگیا یه ساعت مردونع خریدم ازدستم افتادزمین عقربه دقیقه شمارش لق شده توصفحه تکون میخوره توروخدابگین راهی هست تادرست بشه میشه کمکم کنید خودم درستش کنم :((لطفاممنون میشم راهنماییم کنید?

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   با توجه به این که نمی دانیم ساعت شما چه محصولی از چه برنید هست باید به اطلاع برسانیم مشکل فوق در اکثر ساعت ها به سادگی با جا زدن عقربه قابل رفع می باشد.

 152. یاس گفت:

  سلام. من یک هفته ست که ساعت اتوماتیک اسپریت سه موتوره خریدم و تا حالا هم دستم ننداختم. همه زمان هاش تنظیمه بجز روزای هفته(اگه خودم تنظبمش نکنم ثابت میمونه) . میشه بگید مشکلش چیه؟

  1. اشرافی گفت:

   سلام
   احتمالا یک چرخ از مدار ساعت خارج شده یا خورد شده است.

 153. Parnian گفت:

  سلام متشکرم از سایت خوبتون
  من یک ساعت خیلی قدیمی orient دارم که کار نمیکنه…. و به مدت بیش تر از بیست ساله که استفاده نشده…. اما الان که تکونش میدم برای مدت چند ثانیه، ثانیه شمار ش حرکت می کند و بعد دیگه کار نمیکنه….. خواستم بپرسم درست میشه؟و آیا نیاز به هزینه بالایی داره؟
  ممنونم از لطفتون

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   میزان هزینه را نمی توان به این شکل تشخیص داد و حتما می بایست باز شود تا مشخص شود.

 154. على گفت:

  سلام من يك ساعت tag heuer ct1112 دارم اين چند ماهى هست دستم نبوده الان اصل كار نميكنه چى كار كنم تا درست بشه مطالب رو هم خوندم اما فايده اى نداشت لطفاً راهنماى كند ممنون ميشم

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز متوجه نشدیم ساعت شما اتوماتیک هست یا کوارتز؟

 155. احسان گفت:

  سلام من یک ساعت واشرون دارم وقتی که میخام اون رو به صورت دستی کوک کنم ، اون پیچ کوک کردنش دو دور هرز میچرخه بعد شروع به کوک کردن میکنه و دوم اینکه ساعت 5 دقیقه عقب می افته ، خواستم بدونم مشکل چیه ؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این مورد نیاز به بررسی دارد اما به احتمال فراوان مشکل خیلی حادی نیست مخصوصا جلو رفتن ساعت که تنها نیاز به تنظیم دارد.

 156. بهنام گفت:

  سلام و قت بخیر, یه ساعت tagheuer اصل دارم اوتومات در 24 ساعت حدودا 7/8 ثانیه میره جلو, چه کنم ایا احتیاج به تنظیم داره یا دست بهش نزنم

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این مشکل به سادگی قابل رفع می باشد.

 157. مجید طالبی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه ساعت رومنسون Tl4222RM به تازگی هدیه گرفتم و فکر کنم اتوماتیکه میخواستم بدونم چه جوری باید کوک بشه یا اصلا باید کوک بشود یانه
  با تشکر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   مدل محصول ذکر شده اتوماتیک و کوکی می باشد و زمانی که ساعت را به دست دارید کوک می شود همچنین می توانید با چرخاندن سرکوک به سمت عقربه های ساعت آن را کوک کنید اما این کار را بیش از 8 دور تکرار نکنید.

 158. علیرضا گفت:

  سلام روزتون بخیر
  یک سیکو اتوماتیک دارم. پیچ تنظیمش ،سرش کنده شده و بقیهش توی ساعت مونده (کج نشده)
  میخواستم ببینم هزینه تعمیرش چقدر هست؟ مقرون به صرفه هست؟
  چون یکی دیگه هم دارم از کار افتاده و سرویس میخواد
  اگر هزینه حدودی رو بگید ممنون میشم تا یکیش رو بیارم برای تعمیر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   شکستن سرکوک مشکل بزرگی نیست و به سادگی قابل تعمیر است و سرویس ساعت هم در صورتی که ایراد کلی نداشته باشد هزینه بر نخواهد بود.

 159. شیما گفت:

  سلام خسته نباشید من یه ساعت مردانه پتک خریدم ولی خوابیده اصل هستش… شما تعمیرات دارین؟ اگه نه میشه جایی رو معرفی کنین؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   لطفا با پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید.

 160. kian گفت:

  سلام.من ساعت کاسیو سه موتوره دارم از دستم افتاد و عقربه یکی از سه موتور از ۶۰ اومده روی ۵۹ میخواستم بدونم این مشکل حل میشه؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه با نوشتن نمی توان توضیح دقیقی ارائه داد. در صورت نیاز با پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید تا راهنمایی کامل به شما داده شود.

   1. kian گفت:

    عقربه موتور اومده عقب یعنی از ۶۰ اومده روی ۵۹

 161. H.ahmadi گفت:

  با سلام
  ميخواستم بدونم شما بند هاي اورجينال پتيك فيليپ هم داريد؟؟؟
  و اينكه رنج قيمت در چه حدودي هست؟؟
  ممنون از سايت خوبتون

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   اگر منظور شما از اورجینال بندی که روی آن نوشته Patek Philippe دارد, بله این بندها موجود است و رنج قیمت آن از 15 الی 100 هزار تومان می باشد.
   اما اگر منظور شما بند محصولات عرضه شده توسط کمپانی پتک فیلیپ سوئیس می باشد خیر.

 162. سجاد گفت:

  سلام.خسته نباشید٫ببخشیدمن ساعت پتک فلیپ گرفتم میخواستم اول بدونم این مارک بطورمیانگین سرکوک تاچنددوربایدپیچیده شودبرای کوک یعنی معمولا آستانه آخرسرکوک بطورمیانگین چنددوراست؟؟؟ودوم اینکه من اول میچرخونم سرکوک کارنمیکنه ساعت ولی وقتی بعدازچرخش کوک وکشیدن بیرون شستی وتنظیم ساعت شروع به کارمیکنه حالامیخواستم بدونم این روال درستشه یابایدبه محض چرخش سرکوک ساعت شروع بکارکند؟؟؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   میزان چرخش و درصد شارژدهی در هر ساعت متفاوت است و می بایست این میزان شارژدهی را در هر ساعت به دست آورد. در مورد کار نکردن به محض کوک شدن هم یک ایراد جزئی است اما احتمالا با 48 ساعت جلو بردن یا بیشتر این ساعت مشکل حل می شود.

 163. علیرضا کارزانی گفت:

  با سلام و دورود محترم بنده خیلی در مورد ساعت وسواس دارم حالا ساعتم که سیکو 5 هست تاریخش هم عربیه هم خارجی جریانش چطوره یعنی این ساعت مال ژاپن نیست یا مونتاژ شده و از کجا بدونم ساعتم اصله با تشکر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این مورد که اشاره فرمودین در ساعت های اورجینال سیکو رایج است در ضمن معمولا ساعت های سیکو اورجینال می باشند و کپی آنها وجود ندارد.

 164. علیرضا کارزانی گفت:

  با سلام و دورود خدمت اساتید محترم بنده خیلی در مورد ساعت وسواس دارم حالا ساعتم که سیکو 5 هست تاریخش هم عربیه هم خارجی جریانش چطوره یعنی این ساعت مال ژاپن نیست یا مونتاژ شده و از کجا بدونم ساعتم اصله خواهشمندم رهنمایی کامل ارائه دهید چون واقعا کاربردی میباشد.

 165. ارژنگ گفت:

  درود بر شما …آيا ساعت ورساچه ام 161 اتوماتيك هست؟

  1. اشرافی گفت:

   سلام
   ساعت ورساچه در این فروشگاه موجود نمی باشد.

 166. علیرضا کارزانی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من یک ساعت ricoh دارم می خواستم بدونم این ساعت اصالت خوبی دارد یا نه؟؟بعد آیا من این ساعت رو سرویس کنم.؟چون خیلی خطا داره روزی دو الا سه ساعت …بعد ثانیه شمارش بعد گهگاهی کار نمیکنه.خواهش مندم از
  راهنمایی های استادانه شما به طور مفصل بهره مند شوم
  باتشکر از زحمات شما واساتید محترم

  1. اشرافی گفت:

   با سلام و احترام
   به دلیل این که هزینه تعمیر نباید آنچنان بالا باشد, تعمیر این ساعت مچی معقول به نظر می رسد. (تمامی ایراداتی که فرمودین ظاهراً به سادگی قابل رفع می باشد)

 167. علیرضا کارزانی گفت:

  با سلام وخسته نباشید
  بنده یک ساعت ریکو دارم می تونم بازش کنم ولی شما عرض کنید چگونه پنج دقیقه خطا که می مونه عقب تنظیم کنم
  با تشکر از راهنمایی شما

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بهتر هست شما اقدام به این کار نکنید. هزینه تعمیر این ساعت در اشرافی زیر 15 هزار تومان است.

 168. محمد گفت:

  در نطر قبلی گفتید نیاز به تنظیم دارد
  منظورتان تنظیم عادی است ؟
  میشه توضیح بدید

  1. اشرافی گفت:

   سلام مجدد
   خیر منظور از تنظیم تعمیر جزئی است که حتما می بایست توسط تعمیرکار ساعت های اتوماتیک انجام شود.

 169. محمد گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  بنده یه سیکو 5 اتوماتیک lm دارم مدل 1970
  هر روز حدود 5 الی 6 دقیقه تلرانس عقب موندن داره با این که اون رو با ساعت اخبار تایم میکنم
  سرویس و روغن کاری هم شده
  شما چه راه حلی پیشنهاد میدید که درست باشه

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این ساعت مچی نیاز به تنظیم (تعمیر دارد). البته این مسئله عادی است و خرابی محسوب نمی شود

 170. علیرضا کارزانی گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید من یه ساعت سیکو دارم که پنج دقیقه روزی جا میموند حالا بردم بیرون وپنج دقیقه بردمش جلو ولی باز روزی 40 ثانیه یا 1 دقیقه می مونه عقب چه راهکاری هست
  با عرض سپاس وخسته نباشید

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این ساعت نیاز به تنظیم مجدد دارد.

 171. mk گفت:

  باسلام من یک ساعت سیکو 5 دارم که ده سال پیش خریدم از ده سال یک سال بیشتر استفاده نکردم نه سال خواب بوده الان یکروزی میشه که دستم کردم یک دقیقه کار میکنه وایمیسته میخواستم بپرسم نیاز به سرویس داره یا خودش کم کم راه میفته ممنون

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این ساعت نیاز به سرویس دارد.

 172. ایمان گفت:

  با سلام مجدد خدمت شما و عرض تشکر از پاسختون در جوابی که بالا به یک سوال داده بودید فرمودید با ۶ یا ۷ دور چرخش کوک در صورتی که موتوره خوبی نصب شده باشه حداقل ۱۲ ساعت کار میکنه من یه هفته بود از ساعتم استفاده نمیکردم دیشب کوک کردم به میزان ۷ دور ولی حدودا نه ساعت و چهل دقیقه کار کرد چون اجبارا باید از همین برند خرید کنم میشه کیفیت موتورش را بفرمایید در چه حدی هست؟ با تشکر از شما و سایت خودتون

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این میزان کارکرد ساعت اتوماتیک با تعداد چرخش های شما برای کوک کردن ساعت به نظر ایراد فنی نیست. اما در مورد سوالتان, متاسفانه منظور از این برند را متوجه نشدیم.

   1. ایمان گفت:

    ممنونم این برند اینگرسول هستش و ایراد فنی نداره فقط سوال بنده این بود با این میزان کارکرد آیا موتور خوبی داره یا متوسط یا ضعیف هستش سپاس از شما دوست گرامی

    1. اشرافی گفت:

     درود بر شما
     رزرو شارژ معیار سنجش کیفیت موتور نمی باشد. اما این میزان شارژدهی تقریبا طبیعی می باشد.

 173. ایمان گفت:

  با سلام خدمت شما دوست گرامی آیا شما ساعت اینگر سول را از نظر کیفیت تایید میفرمایید؟ و اینکه در فروشگاه موجود دارین از این برند؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این برند ساعت های خوبی عرضه می کند البته هر برندی ساعت خوب یا ضعیف دارد. در مورد موجودی: خیر ما از این محصول نداریم.

 174. کاوه گفت:

  تشکر مجدد از راهنمایی.

 175. کاوه گفت:

  تشکر از پاسخ دهی سریع. به فروشنده مراجعه کردم ولی حاضر به تعویض نشدند ! با توجه به اینکه به احتمال زیاد ساعت مشکل موتور دارد قصدم تعویض آن است و باید به نمایندگی اصلی مراجعه کنم.

  1. اشرافی گفت:

   سلام مجدد
   به احتمال 98 درصد این یک مشکل نیست – تنها نیاز به تنظیم هست و الزام به تعویض ساعت مچی ندارید.

 176. کاوه گفت:

  سلام. من به تازگی یک ساعت لونژین اتوماتیک با قیمت بالا خریده ام ولی متاسفانه از همان روز اول استفاده و در حالیکه روی دستم هست یا حدود نیم ساعت عقب می افتد و یا معمولا پس از چند ساعت از کار می افتد. آنرا کوک هم کرده ام . علت چیست و چه باید بکنم ؟ ساعت گارانتی دارد. آیا در صورت داشتن اشکال می توان آنرا تعویض کرد؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   اگر ساعت اورجینال خریده باشید بایستی برای گارانتی به نمایندگی یا فروشنده مراجعه بفرمایید. در کل مشکل خاصی نیست می توان به سادگی آن را تنظیم مجدد کرد. اگر فروشنده این کار را برای شما انجام نداد می توانید جهت رفع مشکل ساعت را با هماهنگی برای تعمیر به اشرافی بسپارید.

 177. جلال گفت:

  سلام و ممنون ازاطلاع رسانی خوبتون
  یک ساعت اورینت اتوماتیک خریدم که هفته اول بدون یک ثانیه خطا کار می کرد ولی الان روری دو سه دقیقه عقب میفته و مشکل دیگه هم داره که روزای هفتش فارسی انگلیسی هست و دکمه تنظیمش کار نمیکنه و هر 24 ساعت یکبار انگلیسی مبشه روزبعدش فارسی یعنی هر دو روز یکبار میره روز بعدی ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   جلو یا عقب رفتن ساعت اتوماتیک به سادگی قابل تعمیر است به شرطی که دقیقا بدانید در 24 ساعت چقدر اختلاف دارد. در مورد کار نکردن دکمه هم به سادگی قابل حل است (قبل از اقدام به تعمیر پمپ را نیم دور بچرخانید شاید مشکل حل بشود)

 178. محمد ملا گفت:

  ببخشید یه سوال دیگه هم اینکه اگر موتورش قابل تعمیر نباشه برای این jovial موتور جدید میشه انداخت؟

  1. اشرافی گفت:

   سلام مجدد
   تعمیر خواهد شد. موتور دیگر هم قابل نصب است.

 179. محمد ملا گفت:

  با سلام.من یک ساعت مارک jovial دارم که سال ۵۰خریده شده وتا۶۰ صحیح وسالم کارکرده.از ۶۰ به این ور کارنکرده امسال هم یکمدل ورودشر بهم ریختن خواستم ببینم امکان درست شدنش هست یا خیر.

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه سوال واضح نبود – لطفا سوال خود را از طریق تماس تلفنی پیگیری بفرمایید.

   1. محمد ملا گفت:

    متاسفانه نت خراب بود نتونستم واضح بنویسم.
    بصورت خلاص بگم مارک ساعت jovial هست.
    پیچ کوکش ازجاش در اومده ولی نگهش داشتم.یه ازخدا بی خبرم بازش کرد که یه سیم نازک فنر مانند هست داخل موتورش بالاش علامت مثبت منفی هست اون فنر رو پاره کرد.اگر امکان تعمیر ودرست کردنش هست ادرس بدید بفرستم

    1. اشرافی گفت:

     سلام مجدد
     بله امکان تعمیر هست تماس بگیرید و برای تعمیر آن اقدام بفرمایید.

 180. سارا گفت:

  سلام خسته نباشین
  من یک ساعت سیکو پنج دارم ک تقریبا برای چهل سال پیشه
  چند سالی بوده ک استفاده نشده
  الان تکونش میدم از توی ساعت صدای حرکتش میاد اما عقربه هاش کار نمیکنن
  میخواستم بدونم مشکلش کجاست…ممنون?

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   به صورت دستی هم کوک بفرمایید اگر شروع به حرکت نکرد احتمالا چرخ دنده ای قفل کرده و نیاز به تعمیر دارد.

 181. سید حمزه گفت:

  با سلام. من می خواستم ساعت واشرون کنستانتین مدل P83 که دویست و بیست هزارتومان قیمت خورده رو از سایت شما خریداری کنم. سوالم اینه که آیا عقربه های روز و ماه و سال و غیره همشون واقعا کار می کنند یا فقط دیزاین هستند. ممنونم از سایت خوبتون.

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ضمن تشکر از شما به اطلاع می رساند تمامی محصولات عرضه شده در اشرافی دارای درجات کیفی بسیار بالا هستند و صفحهات نمایشی در آنها وجود ندارد. در این ساعت نیز تمامی عقربه ها فعال هستند.

 182. E.D گفت:

  سلام خسته نباشید
  مطالب بسیار مهمی رو ارئه دادید ولی من یه سوال داشتم
  من یه ساعت مچی سیکو دارم که حدود32سال عمرداره
  ازدو روز قبل این ساعت زود تر حرکت میکنه
  آیا میتونم خودم تنظیمش کنم یا باید بره تعمیرگاه E.D

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   مشکلی که برای ساعت شما پیش آمده خیلی مهم نیست و یک تنظیم ساده نیاز دارد البته به شرطی که دقیقا بداند در 24 ساعت چقدر به جلو حرکت می کند. اما به صورت کلی تعمیر ساعت اتوماتیک نیاز به تخصص دارد و می بایست به تعمیر کار سپرده شود.

 183. mahdi گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشید ساعت های اتوماتیک سون فرایدی چگونه کوک میشوند؟

 184. حمید گفت:

  با سلام ، می خواستم بدونم به نظر شما ساعت های باطری خور برای خرید بهتر هستند یا کوکی ، اگه باطری خور خوب بود، کدوم ساعت و شما پیشنهاد می دید و بلعکس. با تشکر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این مورد کاملا سلیقه ای هست – برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل بفرمایید.

 185. mahdi گفت:

  سلام.ببخشید بند seven friday هم دارید؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بله موجود هست.

   1. Mahdi گفت:

    کدوم قسمت سایت میتونم نمونه هاشو ببینم و خرید کنم؟گشتم پیدا نکردم

    1. اشرافی گفت:

     سلام مجدد
     به این لینک مراجعه بفرمایید.

 186. mahdi گفت:

  باسلام.ببخشید ساعت های seven Friday فقط اتوماتیک هاشون همه ی عقربه ها کار میکنه یا اون هایی که باطری میخورن هم همه ی عقرب هاشون کار میکنه؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   عقربه های باطری و اتوماتیک فعال است, البته به شرط درجه یک بودن.

   1. mahdi گفت:

    مرسی بابت پاسخ سریعتون. سایت شما seven Friday داره؟

    1. اشرافی گفت:

     سلام مجدد
     بله این دسته بندی موجود است.

 187. مصطفی گفت:

  با عرض سلام و تبریک بابت سایت خوبتون. من یه سیکو نو خریدم که هر 6 روز یک دقیقه عقب میافته. کارت گارانتی هم داره. میخواستم ببینم چیکار باید بکنم. ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بهترین کار این است که شما ساعت را برای تنظیم عملکرد به مرکز گارانتی تحویل دهید. اما در کل این اشکال به سادگی قابل حل است.

   1. مصطفی گفت:

    خیلی ازتون ممنونم. سپاسگزار

 188. سینا گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر و همچنین تشکر‌ از سایت خوب و کاملتون. من یک عدد ساعت تیسوت نویگیتور اتوماتیک دارم که احساس میکنم چند دقیقه در طول هفته جلو می افته ،‌ایراد از کجا می تونه باشه؟ و ایا ایرادی اساسیه ؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   با تشکر از شما – ساعت های اتوماتیک بعد از مدتی استفاده یا در اثر ضربه و اثر مغناطیس دچار این مشکل می شوند اما به سادگی قابل رفع می باشد.

 189. مجتبی گفت:

  سلام من یه ساعت mk گرفتم تو دست میخوابه اما خارج دست خوب کار میکنه دلیلش چیه؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   شما جهت دریافت مشاوره می بایست اطلاعات کاملی از ساعت خود بدهید تنهای یک نام کافی نیست. لطفا با ما تماس بگیرید.

   1. مجتبی گفت:

    سلام مجدد ساعتم مارک mk هست که نمایندگیش تو شیرازه چندجا نشون دادم میگن احتمالا از کیتش هست که وقتی رو مچ باشه بخاطر گرما ی بدن میخوابه وقتی بیرون از مچ باشه خوب و میزون کار میکنه.ممکنه این نظر درست باشه؟

    1. اشرافی گفت:

     سلام مجدد
     بله این احتمال هم هست اما تا ساعت باز نشه و دیده نشه نمی توان راجع به آن نظر درستی داد.

 190. سعید هداوند گفت:

  با سلام
  قبلا از حسن توجه و سایت خوب شما سپاس گزارم
  من چند روز پیش یک ساعت مردونه کارلو پروجی باطری دار گرفتم باقیمت 320 .بعد از دو سه روز خواب موند واین موضوع تکرار شد چون ساعت گارانتی داشت بردم پس دادم و متوجه شدم موتور اون یک موتور بی ارزش بوده که روش حک شده ژاپن .حالا موندم به چه ساعت وبرندی میشه اعتماد کرد لطفا راهنمایی کنید

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   موتور کوارتز که خواب بماند قطع به یقین ایراد کلی داشته است و این نقص برای همین یک مورد بوده و نمی توان گفت تمام محصولات کارلو پروجی بی کیفیت هستند. جهت مشاوره خرید و انتخاب یک ساعت مچی روزمره با دوام بالا با ما تماس حاصل بفرمایید.

 191. amir گفت:

  با سلام عرض خسته نباشید. می خواستم بدونم ساعت های فستینا ساخت کجا هستند؟ و از نظر کیفیت چه طور هستد؟ و ایا کوک کردن ساعت بر خلاف جهت عقربه های ساعت باعث خرابی میشود؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ساعت فستینا محصول آمریکایی سوئیسی است و کیفیت خوبی دارد.

 192. نیما گفت:

  سلام و تبریک فراوان بابت سایت فوق العادتون.
  چند تا سوال داشتم.اول اینکه من یک ساعت اتوماتیک کوکی خریدم که برندش پاتیک فلیپ هستش.پولی هم که بابتش پرداخت کردم 480هزار تومن بوده.با توجه به اینکه این مارک فرمودین کلا ممکنه بیستا در کشور باشه با این رنج قیمتی چند درصد احتمال نمونه مشابه یا اصل بودنش هست؟با توجه به اینکه روش خورده ساخت سوویس.
  سوال بعدیم اینه که اگر سرکوک رو زیاد بچرخونم یا اینکه خلاف عقربه های ساعت بچرخونم چه اتفاقی برای ساعت میفته؟آیا خراب میشه دنده هاش؟
  سوال دیگرمم این که این ساعت دو طرف شیشه داره و موتورش به طور کامل مشخصه از دو طرف.در پشت صفحه پشتی یه جسم متحرکی وجود داره که مارک برند و اسم پانیک فلیپ ژنو خورده که حرکت میکنه و از مرکز ساعت به دورش میگرده با حرکت دست.این جسم برای شارژ کردن کوک ساعته یا صرفا یک دیزاین تبلیغاتی؟
  مرسی

  1. اشرافی گفت:

   با سلام و تقدیم احترام
   تشکر بابت لطف شما – ساعتی که شما در دست دارید قطعا اورجینال نیست و اطلاعات پشت درب (ساخت سوئیس) از روی نمونه اصلی کپی شده است.
   در مورد سرکوک; چرخش در جهت عقربه ساعت بیش از ظرفیت پر شدن فنر باعث به کار افتادن خلاص کن خواهد شد طبیعی است که قبل از شروع به کار خلاص کن باید دست از این کار بکشید زیرا ممکن است این عمل به ساعت آسیب برساند, همچنین حرکت سرکوک بر خلاف عقربه های ساعت هیچ کاربردی ندارد اما با یک مدت چرخواندن هم ایرادی پیش نخواهد آمد و بهتر است انجام نشود.
   در مورد جسم متحرک زیر ساعت (لنگر) باید عرض کنم که این لنگر وقتی ساعت روی دست شماست وظیفه کوک کردن ساعت با حرکات دست شما را خواهد شد, ناگفته نماند این لنگر هم در یک جهت فنرها را جمع کرده (کوک شدن) و در جهت دیگر خلاص است و کاری انجام نمی دهد.
   با عرض پوزش از طولانی شدن جواب های شما – اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با ما تماس حاصل بفرمایید.

 193. Farhad گفت:

  درود من یک ساعت برایتلینگ اصل دارم مدل breitling superocean صفحه ابى با جعبه و شناسنامه و،،دارم خواستم قيمت بدونم ممنون و سپاس

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه به این صورت (با توضیحات کوتاه) نمی توان قیمت روی ساعت گذاشت.
   جهت راهنمایی بیشتر با دفتر تماس حاصل بفرمایید.

 194. amir گفت:

  با سلام عرض خسته نباشید. من یک ساعت omega geneve قدیمی دارم که سوزن کوک ساعت کلا در امده ایا درست میشه؟ اگه درست میشه حدودا چقدر خرج داره؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بله تعمیر خوهد شد و هزینه اندکی خوهد داشت.

 195. مهیار گفت:

  سلام ببخشید من یه ساعت اتوماتیک رولکس Daytona دارم که بعضی مواقع 10 تا 15 دقیقه عقب میوفته ولی این نکته رو هم بگم که زمان خواب از دستم در میارم تا صبح یک دقیقه هم عقب نمیوفته تو دستم هست عقب میوفته میخواستم بدونم آیا دچار مشکل شده یا نه ؟؟
  کوک کردن ساعت های اتوماتیک هر چند ساعت یک بار باید انجام بشه ؟؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   شما از این موضوع مطمئن شوید که سرکوک ساعت روی دست شما خارج نشود زیرا اگر پیچ سرکوک بدون این که متوجه شوید بیرون بیاید باعث ایستادن ساعت می شود (این موضوع در ساعت های سرکوک پیچی زیاد اتفاق می افتد) اگر مشکل این نبود احتمال هرز شدن چرخ دنده در حالتهابی خاص و عمل نکردن مرغک ساعت در بعضی جهات می باشد که نیاز به تعمیر دارد.
   کوک کردن ساعت ساعت مشخصی ندارد و می بایست طبق رزرو شارژ ساعت مورد نظر انجام شود.

 196. amir گفت:

  ولی نمایندگی میگه مشکلی نداره و یکی دیگه مثل همین نشون داد همین جوری بود.

  1. اشرافی گفت:

   سلام مجدد
   موتورهای ژاپنی اکثرا این مشکل رو دارن و بستگی به سری ساخت داره و حالا که از ابتدا بوده بهتر هست ساعت باز نشه و بهش توجه نکنید.

 197. amir گفت:

  سلام من یک ساعت فستینا مدل f16831 خریدم. ولی عقربه ثانیه شمار و دقیقه شمار به اندزه یک میلیمتر خلاصی دارد. ایا خرابه؟ یا مدلشه؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بله ایرادیست مه به سادگی قابل رفع می باشد.

 198. امیر گفت:

  سلام
  من یک ساعت seiko اتو ماتیک دارم وقتی رو دستمه چند ساعتی کار میکنه دوباره از کار میافته؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   این ساعت مچی نیاز به یک سرویس سطحی دارد و به احتمال بسیار زیاد مشکل خاصی نیست.

 199. امیر رضا گفت:

  سلام من یک یاعت پاتک فیلیپ دارم که مدل اون رو نمیدونم از کجا باید مدل ان را فهمید؟

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   اطلاعات ساعت پتک فیلیپ روی درب پشت آورده شده است. اگر نیاز به مشاوره داشتید با ما تماس حاصل بفرمایید.

 200. جواد گفت:

  سلام .من ساعت اتوماتیک دارم به اسم junming
  یک روز درمیان باید تنظیمش کنم یا خواب می افتد یا عقبه. باید چیکار کنم.ایا این هم کوکی هست؟ چون سر کوک رو میچرخونم ولی بازم یه روز درمیان کار مینه.لطفا راهنمایی کنید.

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   ساعت های کوکی نیز نیاز به تنظیم و کوک کردن دارند و اینکه هر دور روز به کوک نیاز داشته باشند طبیعی است.

   1. سلام من یک ساعت دارم سیکوپنج است مدل ۲۷۰ده سال صندوق بود بعد کارنمی کند کوکشم کشوندم بردمش جلو درست نشد بازش هم کردم والکل بهش زدم درست نشد بنظر شما چکار کنم

    1. درود بر شما
     احتمالا با سرویس کلی مشکل رفع می شود ، البته ساعت های سیکو 5 اتوماتیک هستند و با حرکت دورانی ساعت کوک می شوند نه چرخش سرکوک.

 201. امیر محمدی گفت:

  سلام و تشکر از سایت معرکه شما.من یک ساعت فستینا meca quartz دارم از این مدلهایی که خازن و باطری شارژی دارند و اتوماتیک هم هستند و نیم صفحه چرخان دارند قبلا تا 4تا5 روز شارژ را نگه میداشت اما حالا16 ساعت ایا شما باطری شارژی این ساعت را عوض میکنید با سپاس

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   لطفا جهت دریافت اطلاعات عکس پشت ساعت را از طریق تلگرام برای ما ارسال بفرمایید.

 202. حسین سلطان پور گفت:

  سلام من یه ساعت مچی عقربه ای گرفتم خوب کار میکرد ولی پنج دقیقه عقب بود خاستم تنظیم اش کنم که بعد از تنظیم سوزن کوک رو که به داخل فشار دادم عقربه دقیقه ساعت حدود بیست دقیقه به جلو حرکت کرد وبه حالت رقص در اومد میخاستم ببینم میشه تعمیرش کرد ممنون

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   بله می توانید برای تعمیر با بخش پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید.

 203. امنه گفت:

  با سلام عرض خسته نباشید
  من یه ساعت اتوماتیک خریدم حدود یک سالی میشه بندش چرمیه اما رنگ قابش که طلایه داره پاک میشه خواستم بپرسم راهی هست که رنگش رو ثابت نگه دارم یا دوباره رنگش کنم جنس بدنشم استیل ضد زنگه
  با تشکر

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   تنها راه جلوگیری از رفتن آبکاری لاک بی رنگ می باشد. نکته بعدی این که آبکاری استیل در کشور ما بخوبی انجام نمی شود و می توان گفت ساعت مثل روز اول نخواهد شد.

 204. فرهاد گفت:

  با تشکر فراوان از پاسخگویی سریع شما
  بله اطمینان دارم چون پشتش نیم صفه چرخان رو داره و روش نوشته اتوماتیک فقط یه سوال دیگه داشتم اینکه بزارم کوکش تموم شه بعد این کاری رو که گفتین بکنم چون الان با دست کوکش کردم

  1. اشرافی گفت:

   سلام مجدد
   نیاز به خالی شدن نیست اما خب اگر فرصت بدهید تا کوک تمام شود می توانید نتیجه کار را تست کنید.

 205. فرهاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه ساعت مدل kontas خریدم که کارکردش هم با حرکت دسته هم کوکی اما وقتی رو دست میبندم با حرکت دستم کار نمیکنه و حتما باید کوکش کنم البته با کوکش دو روزونیم کار میکنه خواستم ببینم مشکلش چیه که بدون کوک کردن وقتی رو دستمه کار نمیکنه بخوام درست کنم کجا ببرمش با تشکر فراوان از شما

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   اگر اطمینان دارید ساعت شما اتوماتیک و کوکی است می باشد. سرکوک ساعت رو بیرون بکشید و زمان آن را 72 ساعت یا بیشتر جلو ببرید و تنظیم نمایید به احتمال 90 در صد مشکل شما حل خواهد شد. در صورت نیاز می توانید با ما تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره در صورت نیاز برای تعمیر آن نیز اقدام بفرمایید.

 206. محمدرضا گفت:

  با سلام من یک ساعت پتک فیلیپ هدیه گرفتم فکر کنم از شما خریده باشند.
  وقتی ساعت رو برنیگردونم(صفحه رو به پایین ) یا مایل نگه میدارم بدرستی کار میکنه اما وقتی تو حالت عادی قرار میگیره( صفحه رو به بال) رقاصک و عقربه ها از کار میفته. میشه راهنمایی کنید لطفا.

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز اگر ساعت مچی از این فروشگاه خریداری شده تا یک سال شامل گارانتی می باشد و می توانید برای گارانتی اقدام بفرمایید.
   اما در مورد راهنمایی باید به عرض شما برسانیم به احتمال زیاد عقربه های ساعت شما از جای خود در آمده و به حتم باید ساعت باز شود تا ایراد آن مشخص شود.

 207. معین گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون میخواستم بدونم من 1 ساعت واشرون کنستانتین دارم که کوکش کار نمیکنه اما به دستم که باشه ساعت کار میکنه ایا کوک این مدل رو شما میتونید درست کنید بعد اینکه دقیق نیست بعضی وقت ها جلو میفته بعضی وقت ها هم 5دقیقه ای عقب واگه هر روز تنظیمش نکنم بهد از 2 روز ربع ساعت عقب میقته

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   با تشکر از شما – بله می توانید ساعت خود را برای ما ارسال بفرمایید و برای تعمیر آن اقدام بفرمایید.

 208. ساناز گفت:

  سلام یه ساعت مردونهIwc اتومات خریدم. ساعت ده شب که از دست باز میشه ساعت سه صبح میخوابه. فروشنده گفت یه موتور داره که با اولین حرکت تا یه هفته نمیخوابه. میخواستم بدونم آیا مقدار زمانی که ساعت تو دست هست به میزان نگهداشتن کوک ساعت بستگی داره? یعنی اگه پنج ساعت تو دست باشه یه مقدار کوک رو نگه میداره. اکه ده ساعت تو دست باشه مقدار بیشتری کوک رو نگه میداره? در ضمن آیا موتور پشتیبان تو ساعت هست که تا یه هفته کوکش رو نگهداره و اصطلاحا کار کنه? و اصلا با کدوم پیچ باید کوک کرد.?

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز ساعت اتوماتیک که تا یک هفته کار کند اقراق هست. رزور شارژ ساعت در حالت معمول 24 تا 72 ساعت می باشد.
   اما نکته بعدی این که شما برای کوک کردن به حرکت ساعت اکتفا نکنید و از سرکوک برای این منظور کمک بگیرید (اگر توجه کنید تمام افرادی که رولکس اصلی در دست دارند سرکوک ساعت را باز می گذارند).
   با 6 الی 7 دور چرخش سرکوک به سمت عقربه های ساعت در صورتی که موتور خوبی روی آن نصب شده باشد ساعت حداقل تا 12 ساعت بدون مشکل کار خواهد کرد. (از کوک کردن بیش از 10 دور با سرکوک اجتناب کنید).
   در صورتی که سوالی باقی مانده می توانید از طریق تماس تلفنی از مشاوره ما بهره مند شوید.
   با تشکر از شما

 209. فرزاد گفت:

  سلام. من ساعت پتک فیلیپ مدل 58152 خریدم. وقتی ساعت دستم نیست میخابه. میخواستم ببینم باتوجه به اتومات بودن این مدل آیا طبیعیه و در این مدل چطور میشه از این اتفاق جلو گیری کرد یا به اصطلاح کوک کرد. با تشکر

  1. اشرافی گفت:

   با سلام
   متاسفانه ساعتی که میفرمایید در محصولات ما موجود نمی باشد و از این فروشگاه خریداری نشده است. ساعت های اتوماتیک برای کار کردن نیاز به کوک شدن دارند اما خب هر ساعتی مدت زمان معینی با هر کوک کار خواهد کرد.

 210. مرتضی گفت:

  ساعت مچی من که کوکی هم هست در هر یک دقیقه که باید 60 ثانیه باشد در یک دور 55 ثانیه دور خود را تمام میکند ایا میشود این مشکل را حل کرد

  1. اشرافی گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه دقیقاً متوجه منظور شما نشدیم, اما اگر منظور شما تنظیم عقب ماندن ساعت است بله قابل تعمیر می باشد.

 211. عادل گفت:

  با سلام، در صورتیکه ساعت مچی سرتینا اتوماتیک (پاورناتیک 80) مدل DS-8 در هر شبانه روز حدودا 5 دقیقه جلو بیافتد اشکال از کجاست؟ ضمنا آیا این نوع ساعتها نیاز به کالیبره شدن دارند؟ در صورت مثبت بودن جواب لطفا نحوه کالیبره کردن را توضیح دهید.
  با تشکر

 212. حسین گفت:

  سلام
  من یه ساعت وستند واتچ کوکی دارم (از اون مدل قدیمیا با بند ریلی).
  تازه خریدمش کارکرده هم نبود.
  اما مدتیه کوک نمیشه انگار کوکش قفل کرده عقربه هاش هم کار نمیکنن.
  میشه راهنماییم کنید کجا تعمیرش میکنن.
  با تشکر از زحمات شما.

  1. اشرافی گفت:

   با سلام.
   اگر با تکان دادن ساعت همچنان پاندول حرکت نمی کند ایراد احتمالا از عمل نکردن یا از دور خارج شدن یک چرخ دنده است.
   می توانید ساعت را برای ما ارسال کنید تا آن را تعمیر کنیم. همچنین می توانید به پاساژ آلمینیوم واقع در خیابان جمهوری مراجعه بفرمایید.

 213. reza گفت:

  سلام میشه ادرس نمایندگیشو برام ارسال کنید

  1. مدیر وبسایت گفت:

   با سلام
   آدرس نمایندگی چه برندی مد نظرتون هست؟
   ساعت مچی های اتوماتیک را الزاماً یک کمپانی تولید نمی کند! و توجه داشته باشید ساعت هایی مانند پتک فیلیپ شاید تعداد فروشش در کشور ما زیر 20 عدد باشد پس نمایندگی این ساعت ها موجود نیست اما برای تعمیر نمونه های کپی شما نیاز به نمایندگی ندارید و هر تعمیرکاری که توانایی تعمیر و لوازم مورد نیاز ساعت مچی اتومات را داشته باشد می تواند به شما کمک کند.
   ضمناً برای بررسی بیشتر می توانید ساعت را به آدرس شرکت ارسال کرده تا برای شما ضمن اعلام هزینه آن را تعمیر کنیم.

 214. reza گفت:

  سلام من مشابه این ساعتو دارم ولی یه دفعه از کار افتاد لطفا راهنمایی کنید

  1. مدیر وبسایت گفت:

   با سلام
   کاربر گرامی سرکوک را در جهت عقربه ها بچرخانید اگر ساعت شما باز هم کار نکرد به احتمال فراوان یکی از چرخ دنده های آن از دور خارج شده و نیاز به تعمیر دارد.

   1. سعید گفت:

    سلام.جدیدا یه ساعت فورتیس اتومات گرفتم که نو است. اما در هر ساعت حدود شش دقیقه عقب میفته …. آیا قابل تنظیم است یا مشکل اساسی دارد؟

    1. درود بر شما
     به دلیل این که فرمودین ساعت نو هست بهتر است به فروشنده مراجعه بفرماید زیرا نیاز به تنظیم سرعت دارد که خب در ساعت مچی نو خیلی خوشایند نمی باشد.

   2. شایان۱۱ گفت:

    با سلام
    آیا این مسأله تنظیم ساعت رو به جلو فقط برای ساعت اتومات الزامی است یا شامل کوارتز هم میشود ؟
    یعنی ساعت کوارتز هم اگر برای تنظیم خلاف عقربه حرکت کنیم خطرناک است ؟

    1. درود بر شما
     در ساعت کوارتز این مسئله خیلی ضروری نیست اما می توان رعایت کرد تا سلامت ساعت تضمین شده تر باشد.