[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

اگر پس از مدتی مجبور به تنظیم مجدد ساعت دیجیتال خود شوید شما ممکن است نام تولید کننده آن را به خاطر نداشته باشید. برای تغییر تنظیمات، لازم است ابتدا ساعت خود را در حالت Time Mode قرار دهید تا ساعت، تاریخ روز و هفته ساعت شما تنظیم شود. سپس باید تنظیمات آن را تعدیل کنید تا بتوانید از ساعت خود به درستی استفاده کنید.

قسمت اول: قرار دادن ساعت در حالت Time Mode

قرار دادن ساعت در حالت Time Mode

1. برای ساعت های پیچیده تر بهتر است با شرکت سازنده تماس بگرید تا برای تنظیمات دستی راهنماییتان کنند. اگر ساعت شما پیچیده است و شما دستورالعمل تنظیم آن را نمیدانید میتوانید از روشهای تنظیم دستی ساعت های دیجیتال در اینترنت استفاده کنید. برای دسترسی به این روشهای تنظیم آنلاین باید حتما نام برند و مدل ساعت خود را وارد کنید.

بررسی دکمه های ساعت2. دکمه های روی ساعت خود را بررسی کنید. ساعتهای دیجیتال طرح های مختلفی دارند. اگر ساعت ساده باشد معمولا یک یا دو دکمه دارد، اما اگر پیچیده تر باشد ممکن است دکمه های بیشتری داشته باشد. دکمه مربوط به تنظیمات این ساعت ها معمولا در سمت چپ یا راست صفحه آن قرار دارد.

۳. برای استفاده از دکمه های فرو رفته برای تغییر حالت (mode ) ساعت، از یک خودکار استفاده کنید

ساعتهای دیجیتال ساده معمولا یک دکمه فرورفته کوچک برای تنظیمات خود دارند. میتوانید از یک خودکار استفاده کنید و آن را روی ناحیه فرورفته به داخل فشار دهید تا حالت ساعت خود را تغییر دهید.

۴. ساعتهایی که چندین دکمه دارند را در حالت Time Mode قرار دهید.

اگر ساعت شما نام و کارکرد دکمه ها را ننوشته باشد، شما باید به طور تصادفی آنها را فشار داده تا متوجه شوید دکمه مخصوص تغییر حالت ساعت کدام است. اعداد دقیقه و ثانیه ساعتها هنگامی که انتخاب شده باشند شروع به چشمک زدن میکنند.

۵. از دکمه Set برای قرار دادن گوشی در حالت تنظیم زمان استفاده کنید. اگر ساعت شما تنها دکمه Set دارد این دکمه کار دکمه mode را انجام میدهد و شما باید با فشار دادن این دکمه ساعت را در حالت Time Mode قرار دهید. ساعتهای دیگر نیاز به دکمه Mode برای قرار دادن ساعت در حالت time mode و سپس به دکمه Set برای ثبت تغییرات اعمال شده دارند.

قسمت دوم: تغییر تنظیمات

۱. برای اعمال تغییرات دقیقه شمار ساعت از دکمه advance استفاده کنید. معمولا اولین آپشن شما تغییر دقیقه ساعت است که زمانی که انتخاب شده باشد چشمک میزند. در این هنگام دکمه advance را فشار دهید تا عدد زمان افزایش یابد. دقت کنید به آرامی دکمه را فشار دهید تا ناگهان زمان مورد نظر را گم نکنید.

۲. اعداد ساعت شمار ساعت خد را تنظیم کنید.

برای تنظیم ساعت باید ابتدا دکمه mode را مجددا فشار رهید تا عدد ساعت انتخاب گردد. همانطور که میدانید زمانی که انتخاب شده است چشمک میزند (مانند دقیقه). پس از آن میتوانید مانند مرحله قبل از دکمه advance برای تنظیم ساعت استفاده کنید.

۳. تغییرات تنظیمات مربوط به تاریخ یا روز هفته در صورت لزوم اعمال کنید.

ترتیب معمول تنظیم زمان در ساعت ها بدین صورت است: دقیقه، ساعت، AM/PM، تاریخ،روز هفته. با فشار دادن دکمه mode و بعد تنظیم واحد انتخاب شده با استفاده از دکمه advance یکی پس از دیگری میتوانید تنظیمات لازم را اعمال کنید.

۴. از قسمت تنظیمات مربوط به زمان ساعت خود خارج شوید تا ساعت به حالت عادی (normal mode) بازگردد.

وقتی احساس کردید تغییرات مورد نظرتان را در بخش تنظیمات اعمال کرده اید، دکمه set را فشار دهید تا تغییرات اعمال شده ثبت و نهایی گردد در این حالت ساعت شما از حالت Time Mode به حالت Normal Mode میرود. اگر ساعت شما دکمه set ندارد از دکمه mode استفاده کنید و دقت کنید که هیچ واحدی چشمک نزند.

خرید ساعت دیجیتال

اگر قصد خرید ساعت دیجیتال را دارید، اشرافی مدل های متنوعی را در فروشگاه خود آماده فروش دارد:[/vc_column_text][woodmart_products items_per_page=”4″ taxonomies=”1728″ columns=”4″ img_size=”medium” sale_countdown=”1″ stock_progress_bar=”1″ highlighted_products=”1″ products_bordered_grid=”1″ lazy_loading=”no”][vc_column_text text_larger=”no”]

پرسش و پاسخ

ساعتهای دیجیتال علاوه بر نشان دادن زمان چه کاربردهای دیگردی دارند؟

برندهای مختلف ساعتهای دیجیتال هر کدام ویژگی و کابردهای متفاوتی دارند. بهترین راه پیدا کردن کارکردهای ساعت خود این است که تنظیمات دستی مربوط به برند ساعت خود را در اینترنت جستجو نمایید.

سایر نکات:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

3 پاسخ

  1. سلام من ساعتم مدل f_91w هست میخواستم بدونم چجوری میشه صدای آلارم رو زیاد کرد

    1. درود بر شما
      مدل ساعت خود را در یوتیوب سرچ نموده و ویدیوی اموزشی مربوطه را مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *