نشانی اشرافی:
تهران، خیابان پیروزی،
چهارم نیرو هوایی، پلاک 180، واحد 2
Home Shop Scroll Top

چگونه ساعت مچی دیجیتال را تنظیم کنیم؟

اگر پس از مدتی مجبور به تنظیم مجدد ساعت دیجیتال خود شوید شما ممکن است نام تولید کننده آن را به خاطر نداشته باشید. برای تغییر تنظیمات، لازم است ابتدا ساعت خود را در حالت Time Mode قرار دهید تا ساعت، تاریخ روز و هفته ساعت شما تنظیم شود. سپس باید تنظیمات آن را تعدیل کنید تا بتوانید از ساعت خود به درستی استفاده کنید.

قسمت اول: قرار دادن ساعت در حالت Time Mode

قرار دادن ساعت در حالت Time Mode

1. برای ساعت های پیچیده تر بهتر است با شرکت سازنده تماس بگرید تا برای تنظیمات دستی راهنماییتان کنند. اگر ساعت شما پیچیده است و شما دستورالعمل تنظیم آن را نمیدانید میتوانید از روشهای تنظیم دستی ساعت های دیجیتال در اینترنت استفاده کنید. برای دسترسی به این روشهای تنظیم آنلاین باید حتما نام برند و مدل ساعت خود را وارد کنید.

 • اگر تنظیمات دستی ساعت خود را در اینترنت پیدا نکردید با بخش خدمات مشتری شرکت سازنده تماس بگیرید
 • برند و مدل ساعت معمولا بر قاب پشتی ساعت حک شده یا جایی بر روی صفحه آن نوشته شده است.

بررسی دکمه های ساعت2. دکمه های روی ساعت خود را بررسی کنید. ساعتهای دیجیتال طرح های مختلفی دارند. اگر ساعت ساده باشد معمولا یک یا دو دکمه دارد، اما اگر پیچیده تر باشد ممکن است دکمه های بیشتری داشته باشد. دکمه مربوط به تنظیمات این ساعت ها معمولا در سمت چپ یا راست صفحه آن قرار دارد.

 • گاهی اوقات دکمه تنظیمات در قاب پشتی یاعت یا زیر یک رویه یا سرپوش قرار دارد اگر چه این مدل غیر معمول میباشد. این سرپوش معمولا با دست کنار میروند، اما اگر نرفت میتوان از یک پیچ گوشتی کوچک برای برداشتن آن استفاده نمود.
 • بعضی از ساعتها کارکرد دکمه ها را روی آن مینویسند. معمول ترین دکمه های ساعت های دیجیتال شامل این موارد هستند: Set,” “Reset,” “Start,” and “Light.”
 • برای تنظیمات ساعت شما احتمالا باید دنبال دکمه های Mode یا Set بگردید. دکمه Mode ساعت را در حالتهای Stopwatch Time Mode و مانند اینها قرار میدهد. دکمه Set برای تنظیم ساعت در حالت Time Mode، یا برای نهایی کردن و ثبت تغییرات اعمال شده در تنظیمات، به کار میرود.

۳. برای استفاده از دکمه های فرو رفته برای تغییر حالت (mode ) ساعت، از یک خودکار استفاده کنید

ساعتهای دیجیتال ساده معمولا یک دکمه فرورفته کوچک برای تنظیمات خود دارند. میتوانید از یک خودکار استفاده کنید و آن را روی ناحیه فرورفته به داخل فشار دهید تا حالت ساعت خود را تغییر دهید.

 • وقتی در قسمت تنظیمات زمان گوشی هستید یکی از دکمه های مربوط به تنظیم زمان مثل دقیقه، ساعت یا مثلا تاریخ شروع به چشمک زدن میکند.
 • اگر ساعت شما داراری یک دکمه فرورفته و یک دکمه فشاری باشد، احتمال زیاد دکمه فرو رفته برای تغییر مد و حالت ساعت و دکمه دیگر برای تغییرات تنظیمات ساعت میباشد.
 • اصلا از مداد برای فشار دادن دکمه فررفته استفاده نکنید. چون اگر نک مداد داخل فرورفتگی بریزد و متراکم شود باعث میشود دکمه تنظیمات دیگر کار نکند.

۴. ساعتهایی که چندین دکمه دارند را در حالت Time Mode قرار دهید.

اگر ساعت شما نام و کارکرد دکمه ها را ننوشته باشد، شما باید به طور تصادفی آنها را فشار داده تا متوجه شوید دکمه مخصوص تغییر حالت ساعت کدام است. اعداد دقیقه و ثانیه ساعتها هنگامی که انتخاب شده باشند شروع به چشمک زدن میکنند.

 • به طور کلی اعداد زمان (دقیقه، ثانیه، تاریخ) وقتی انتخاب شوند چشمک میزنند، اما بعضی ساعتها مدل های متفاوتی ممکن است داشته باشند مثلا زیر واحد انتخاب شده خط دار شود یا در داخل کادر یا مربع قرار گیرد.
 • بعضی ساعتهای پیچیده تر ممکن است ویژگی های زیادی داشته باشند، بهتر است تمامی دکمه را امتحان کنید تا با کارکرد ساعت خود بیشتر آشنا شوید.
 • بعضی از ساعتها ممکن است دکمه مخصوص تنظیم mode نداشته باشند، در این حالت شما باید از دکمه Set طبق روشی که در مرحله بعد توضیح داده شده استفاده کنید.

۵. از دکمه Set برای قرار دادن گوشی در حالت تنظیم زمان استفاده کنید. اگر ساعت شما تنها دکمه Set دارد این دکمه کار دکمه mode را انجام میدهد و شما باید با فشار دادن این دکمه ساعت را در حالت Time Mode قرار دهید. ساعتهای دیگر نیاز به دکمه Mode برای قرار دادن ساعت در حالت time mode و سپس به دکمه Set برای ثبت تغییرات اعمال شده دارند.

قسمت دوم: تغییر تنظیمات

۱. برای اعمال تغییرات دقیقه شمار ساعت از دکمه advance استفاده کنید. معمولا اولین آپشن شما تغییر دقیقه ساعت است که زمانی که انتخاب شده باشد چشمک میزند. در این هنگام دکمه advance را فشار دهید تا عدد زمان افزایش یابد. دقت کنید به آرامی دکمه را فشار دهید تا ناگهان زمان مورد نظر را گم نکنید.

 • ساعتهای ساده احتمالا فقط دو دکمه دارند: یکی برای تغییر mode و دیگری برای تنظیمات پیشرفته برای واحدی که نیاز به دکمه دارد
 • در بیشتر ساعتها تنظیمات چرخه زمان از کمترین به بیشترین (مثلا ۱ دقیقه تا ۵۹ دقیقه) یا از اولین ترتیب تا آخرین (مثلا یکشنبه تا شنبه) میباشد. که پس از مقدار ماکزیمم، مجددا مقدار مینیمم ظاهر میشود.
 • ساعتهای دیجیتالی که چندین دکمه دارند معمولا دکمه های جداگانه مثل Reset،” “Adjust،” یا “Set دارند برای تنظیمات پیشرفته تر برای مواردی که نیاز به تنظیمات مجدد پیدا میکنند.

۲. اعداد ساعت شمار ساعت خد را تنظیم کنید.

برای تنظیم ساعت باید ابتدا دکمه mode را مجددا فشار رهید تا عدد ساعت انتخاب گردد. همانطور که میدانید زمانی که انتخاب شده است چشمک میزند (مانند دقیقه). پس از آن میتوانید مانند مرحله قبل از دکمه advance برای تنظیم ساعت استفاده کنید.

۳. تغییرات تنظیمات مربوط به تاریخ یا روز هفته در صورت لزوم اعمال کنید.

ترتیب معمول تنظیم زمان در ساعت ها بدین صورت است: دقیقه، ساعت، AM/PM، تاریخ،روز هفته. با فشار دادن دکمه mode و بعد تنظیم واحد انتخاب شده با استفاده از دکمه advance یکی پس از دیگری میتوانید تنظیمات لازم را اعمال کنید.

 • بعضیا از ساعت ها ممکن است دکمه های ترکیبی متمایزی داشته باشند که برای تنظیمات مشخصی به کار روند. برای مثال، شما باید یک دکمه را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا بتوانید آلارم ساعت را تنظیم کنید.

۴. از قسمت تنظیمات مربوط به زمان ساعت خود خارج شوید تا ساعت به حالت عادی (normal mode) بازگردد.

وقتی احساس کردید تغییرات مورد نظرتان را در بخش تنظیمات اعمال کرده اید، دکمه set را فشار دهید تا تغییرات اعمال شده ثبت و نهایی گردد در این حالت ساعت شما از حالت Time Mode به حالت Normal Mode میرود. اگر ساعت شما دکمه set ندارد از دکمه mode استفاده کنید و دقت کنید که هیچ واحدی چشمک نزند.

خرید ساعت دیجیتال

پرسش و پاسخ

ساعتهای دیجیتال علاوه بر نشان دادن زمان چه کاربردهای دیگردی دارند؟

برندهای مختلف ساعتهای دیجیتال هر کدام ویژگی و کابردهای متفاوتی دارند. بهترین راه پیدا کردن کارکردهای ساعت خود این است که تنظیمات دستی مربوط به برند ساعت خود را در اینترنت جستجو نمایید.

سایر نکات:

 • سعی کنید قبل از تنظیم زمان ساعت خود تمامی دکمه های آن را امتحان کنید و از این موضوع نگران نباشید.

15 کامنت

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر سایز قابل آپلود برای فایل شما 50 مگابایت است. نوع فایل های قابل آپلود: تصویر, صدا, ویدئو لینک های یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و سایر سرویس‌های درج شده در متن نظر به‌طور خودکار جاسازی و نمایش داده می‌شوند. Drop files here

 1. سلام. برای ساعت های دیجیتالی میزان خطا چند ثانیه در ماه نرمال است؟

  • درود بر شما
   برای ساعت های دیجیتال اورجینال ±20 در ماه.

 2. سلام من نمیتونم وقتی ساعت را تنظیم کردم سیو کنم باید چیکار کنم؟

  • درود بر شما
   اگر ساعت شما دیجیتالی هست، برای آموزش کلی مدل ساعت خود را به همراه کلمه H-set در یوتیوب سرچ نموده و ویدیو اموزشی در اینباره را مشاهده نمایید.

  • من ساعتم omaxاصلا نمیتونم تنظیمش‌کنم
   هر دکمه رو فشار میدم نمیشه

   • درود بر شما
    مدل ساعتتون رو به همراه کلمه H-Set در یوتیوب سرچ و ویدیوی اموزشی تنظیمات را مشاهده نمایید.

 3. سلام من ساعت مچی دیجیتالی دارم اما وقتی مثلا ساعت ۱۸ هست اون یک نصفش معلومه

 4. سلام من ساعت popart مدلpop-754دارم که خاموش شده.چیکار کنم؟

  • درود بر شما
   اگر ساعت در اثر ضربه یا ورود آب دچار مشکل نشده باشد نیاز به تعویض باتری دارد.

 5. سلام ساعت من مدل کیو اند کیو G2733است متاسفانه رفته بر روی حالت تایمر و هر پنج دقیقه زنگ میخوره و ما رو واقعا کفری کرده میشه راهنمایی کنید که چگونه از روی حالت تایمر برش دارم

  • درود بر شما
   لطفا مدل ساعت را به همراه کلمه ست در یوتیوب سرچ نمایید و ویدیوهای اموزشی در این زمینه را مشاهده نمایید.

   • خیلی باحالی بابا. من زیر و بم ساعتمو یاد گرفتم فقط اینکه چطوری بریم توی یوتیوب رو با وی پی ان :viking vpn میتونید باز کنیدش این راه حتمی هست هم وی پی ان و هم یوتیوب

 6. سلام من ساعتم مدل f_91w هست میخواستم بدونم چجوری میشه صدای آلارم رو زیاد کرد

  • درود بر شما
   مدل ساعت خود را در یوتیوب سرچ نموده و ویدیوی اموزشی مربوطه را مشاهده نمایید.