نشانی اشرافی:
تهران، خیابان پیروزی،
چهارم نیرو هوایی، پلاک 180، واحد 2
Home Shop Scroll Top

آموزش نگهداری از ساعت مچی

ساعت مچی امروزه به غیر از استفاده برای تعیین زمان این روزها بسیار با اهمیت تر جلوه کرده و بدون آن نمی توانی هیچ تیپی را کامل کرد, این وسیله به تمیز بودن نیاز دارد همچنین کارکرد صحیح در طول زمان استفاده و در ادامه چند نکته مهم درباره نگهداری ساعت مچی را با هم مرور خواهیم نمود.

نگهداری و استفاده درست از ساعت مچی

اولین نکته این که شما باید همیشه ساعت مچی خود را تمیز نگه دارید برای این منظور بهتر است از پارچه های نرم که کمی هم مرطوب شده استفاده نمایید (مانند دستمال ال سی دی).

 

عکس ساعت مچی پتک فیلیپ موتور باز

 

توجه داشته باشید در روند صحیح کوک کردن ساعت کوکی می بایست بعد از کوک کردن آنها حتماً اهرمی که بیرون کشیده اید را به جای خود برگردانید زیرا ممکن است ضد غبار بودن و ضد آب بودن که در موقع بیرون بودن اهرم از دست می رود منجر به خرابی ساعت مچی شود.

در مواقعی که می خواهید کارهای سنگین به قول معروف (کثیف کاری) انجام دهید بهتر است ساعت را از دستتان باز کرده زیرا هم ممکن است موادی روی آن ریخته شود که آسیب رسان باشد یا خط و خش غیر قابل جبرانی روی آن بیفتد!

بعضی اوقات پیش می آید دست را با کرم های شیمیایی چرب یا عطر آگین می کنیم این مواد به مرور زمان می تواند لایه ی آبکاری شده ساعت را از بین ببرد علی الخصوص در ساعت مچی هایی که رنگ طلایی دارند.

نکته: ساعت های طلایی مگر اینکه از جنس طلا باشند در صورت مراعات نکردن قطعا رنگشان خواهد رفت. هرگونه مواد شیمیایی می تواند به ساعت آسیب بزند به عنوان مثال: الکل, آسیتون, بنزین و…

همیشه در مقابل خراش افتادن (چه خط و چه خش) ممانعت کنید برای این منظور ساعت مچی را به جاهایی که زبر به نظر می رسد نکشید.

چیز دیگر که می تواند به ساعت مچی شما آسیب برساند بالا و پایین رفتن ناگهانی دمای هوا باشد زیرا این ساعت مچی ها شامل قطعات بسیار ریزی می باشد که سر و گرم شدن شاید روی ملکولهای یک ماده تاثیر بگذارد اما کوچکی بیش از حد قطعات ممکن است با همین تغییر سایز ملکول ها آسیب ببیند.

ساعت مچی خود را وقتی دیگر مورد استفاده قرار نمی دهید در مکانی که نه رطوبت داشته باشد نه هوای زیاد گرم یا سردی داشته باشد.

 

انتشار با ذکر منبع: www.ashraafi.com

One comment

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر سایز قابل آپلود برای فایل شما 50 مگابایت است. نوع فایل های قابل آپلود: تصویر, صدا, ویدئو لینک های یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و سایر سرویس‌های درج شده در متن نظر به‌طور خودکار جاسازی و نمایش داده می‌شوند. Drop files here