نشانی اشرافی:
تهران، خیابان پیروزی،
چهارم نیرو هوایی، پلاک 180، واحد 2
خانه فروشگاه بالا

روش تشخیص ساعت اورجینال امگا از فیک

نحوه تشخیص ساعت امگا اورجینال از فیک

یکی از محبوب ترین برندهای ساعت مچی در جهان برند Omega می باشد که از سال 1848 به جهان معرفی شد و در مدت حضور خود در این عرصه رکوردهای خارق العاده ای در فضا و ژرفای دریا ثبت نموده است.
به دلیل محبوبیت ساعت های امگا مدل های کپی این ساعت با تفاوت های اندک از لحاظ ظاهری در بازار کشورهای جهان سومی ارائه شده که برای افراد عادی معمولا قابل تشخیص از نسخه اصلی نیست. در این مطلب سعی ما میخواهیم برخی از این تفاوت ها را برای شما بازگو کنیم تا تشخیص بهتری در زمینه شناخت ساعت های کپی امگا از اصل داشته باشید.

نکته اول; شناسنامه ساعت:

بله بهترین معرف یک کالا شناسنامه آن است، ساعت های امگا نیز دارای کارت شناسایی مخصوص هر یک از ساعت ها هستند که کد رفرانس ساعت روی این کارت ها توسط شرکت سازنده ثبت شده است.

و در صورتی که کد رفرانس این کارت ها را در مرورگر سرچ نمایید قطعا تصاویر و اطلاعات ساعت مورد نظر را به وفور مشاهده خواهید کرد. در غیر این صورت ساعت مورد نظر به احتمال خیلی زیاد فیک است نه اورجینال! این کارت ها توسط نمایندگی های فروش برند امگا مهر و تاریخ خورده، تا شرایط گارانتی برای خریدار مهیا گردد.

لازم به ذکر است که برند امگا در مدلهای مختلف دارای جعبه های مخصوص به خود هست که با نوع ساعتی که خریداری می شود تغییر می کند.

نکته طلایی دوم مقاومت در برابر آب ساعت اصل امگا:

ساعت های اورجینال امگا به طور حتم و بلا استثنا ضد آب هستند که این مورد از شاخصه های اصلی یک ساعت اورجینال Omega (البته آکبند) می باشد.

پس اگر ساعتی که به شما به عنوان ساعت آکبد و اورجینال امگا فروخته شده دارای خاصیت ضد آبی نیست یا این که فروشنده از این مورد اطمینان ندارد یا به شما تضمینی نمی دهد در فیک بودن آن شک نکنید.

اما خب ما در این آموزش قصد نداریم تنها آموزش شناخت فیک و اصل امگای آکبند را بدهیم، در حال حاضر شاهد هستیم ساعت های کارکرده ای که بالای 10 سال از تولید آنها گذشته در میان مشتریان به خوبی خرید و فروش می شود، که در اینجا درک این نکته که مقاومت در برابر آب دائمی نیست، بسیار مهم است.

توانایی ساعت شما در مقاومت در برابر آب، بستگی به مهر و موم های لاستیکی دارد که باید به طور مرتب بررسی و تعویض شوند تا اطمینان حاصل شود که سن، دما و سایر شرایط آنها را تضعیف نکرده است.

پس اگر ساعت شما دست دوم و سالهای زیادی از تاریخ تولید آن گذشته بود بهتر است به دیگر مولفه هایی که در ادامه به آن اشاره شده مراجعه بفرماید.

تا از این بخش گذر نکرده ایم شاید برایتان جالب باشد بدانید ساعت های اورجینال امگا در بخش مقاومت در برابر آب از حداقل عمق 30 متر تا حداکثر عمق 1200 متر توانایی دارند.

سومین مشخصه; استیل و فلزهای به کار رفته در ساعت OMGA:

مدل های فیک موجود در بازار معمولا به هیچ وجه قابل رقابت با مدلهای اورجینال این برند نیستند. در مدلهای اورجینال از استیل با درجه 316 یا 1.4435 استفاده می شود. و نکته قابل توجه اینکه در مدل های اورجینال در صورتی که بدنه، بند، آرم امگای موجود در قفل، عقربه ها و اندکس های موجود در صفحه به رنگ طلایی باشند به طور قطعی از طلای خالص استفاده شده که توسط کارشناسان طلا و جواهر قابل تایید می باشد.

 

اما آخرین مشخصه نگینها و جواهرات:

در برخی از مدلها مانند برخی از انواع کانسلیشن که یکی از محبوب ترین مدلهای این برند می باشد در داخل صفحه و دور بدنه نگین های برلیان مخراج شده که در مدل های فیک از سنگ های اتمی استفاده می شود، که البته برای این که بدانید این سنگها اصل هستند یا خیر نیز باید با وسایل مخصوص و ابزار کارشناسی اظهار نظر بفرماید.

سخن پایانی

اما چند نکته دیگر هست که بایستی به متن بالا اضافه کنیم و برای خرید هر ساعت اورجینالی نیز به کار می آید، اول بدانید از چه فروشنده ای خرید می کنید و چه قیمتی می پردازید، مثلا هیچ وقت به دنبال ساعت اصلی امگا با قیمت 5 میلیون تومان نباشید!

با دقت به ظریف کاری های ساعت اورجینال نظاره کنید نباید هیچ نا هماهنگی چشم شما را آزار دهد همه چیز باید با دقت تمام انجام شده باشد این که یک اندکس کج باشد در ساعت اورجینال پذیرفته نیست.

همیشه کارشناسانی برای هر کاری در کشور ما وجود داشته و دارد، در زمینه ساعت مچی نیز ما گالری اشرافی را به شما معرفی میکنیم تا کارشناسی ساعت مچی های اورجینال خود را به این شرکت بسپارید.

منابع:
https://www.watchtime.com
https://www.omegawatches.com
https://www.watch-wiki.net

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر سایز قابل آپلود برای فایل شما 50 مگابایت است. نوع فایل های قابل آپلود: تصویر, صدا, ویدئو لینک های یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و سایر سرویس‌های درج شده در متن نظر به‌طور خودکار جاسازی و نمایش داده می‌شوند. Drop files here