نشانی اشرافی:
تهران، خیابان پیروزی،
چهارم نیرو هوایی، پلاک 180، واحد 2
خانه فروشگاه بالا

راهنمای خرید ساعت جی شاک

جی شاک (G-Shock) دارای چنان تنوع مدل با محدوده قیمت های مختلف است که دانستن اینکه قیمت و تنوع آن از کجا شروع می شود دشوار است. ما این راهنمای ویژۀ مبتدیان را گردآوری کرده ایم تا هر آنچه را که به عناون مشتری آگاهG-Shock  نیاز دارید را به شما بگوییم و امیدواریم محدوده قیمتی و مدلی را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

تمام ساعت های G-Shock دارای: مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر آب 200M ، کرنومتر یا کرونوگراف، زنگ هشدار، قالب های 12/24 ساعته برای مدل های نمایش دیجیتال، تقویم کامل خودکار می باشند.

اکثر ساعت های G-Shock دارای: تایمر شمارش معکوس، نور پس زمینه (الکترو لومینسانس یا LED)، ساعت جهانی، چندین هشدار روزانه با زنگ هشدار (مدل های دیجیتال و آنالوگ – دیجیتال) هستند.

ساعتهای جی شاک مدل های ابتدایی (Basic G-Shock Watches)

ساعتهای جی شاک مدل های ابتدایی (Basic G-Shock Watches)ابتدایی ترین (و ارزان ترین) ساعت های G-Shock شامل DW-5600 ، DW-6900 ، DW-9052 و G-100 دیجیتال آنالوگ است (به ترتیب تصویر). همه این مدل ها از نوع G-Shock بسیار بادوام با همان سطح محافظت در برابر ضربه و مقاومت در برابر آب همانند مدل های گران قیمت هستند. با این قیمت ویژگی هایی که شما در این ساعت های ندارید، زمان جهانی چند شهر و نور پس زمینه اتوماتیک است. آنها دارای نور پس زمینه هستند اما ویژگی “خودکار” فاقد تنظیمات اختیاری است که می تواند هر زمان که مچ دست خود را برای نگاه کردن به ساعت بچرخانید، نور را فعال کند (و “خودکار کامل” به این معنی است که فقط در تاریکی فعال می شود). این ساعت ها همچنین فقط یک زنگ هشدار روزانه دارند و مانند G-Shocks دیجیتالی پیشرفته دارای چندین زنگ هشدار روزانه نیستند. همچنین، G-100  دارای تایمر شمارش معکوس نیست. مدل های ابتدایی در مقایسه با مدل های بزرگ و فوق بزرگ که اخیراً محبوبیت بیشتری دارند، اندازه متوسطی دارند. آنها گزینه خوبی برای افرادی هستند که تازه وارد بازار G-Shock شده اند یا کسانی که برای کار یا استفاده نظامی به یک ساعت مقرون به صرفه نیاز دارند. بیشتر از ساعت های ارزانتر G-Shock را در این لینک مشاهده کنید.

ساعتهای خورشیدی جی شاک (Solar G-Shock Watches)

ساعتهای خورشیدی  G-Shock (Solar G-Shock Watches)Tough Solar  یکی از ساعت های کاربردی جی شاک های موجود است و اگر یک انتخاب وجود داشته باشد ما معمولا یک ساعت مچی خورشیدی را انتخاب میکنیم. Tough Solar power برای شارژ نگه داشتن باتری قابل شارژ از صفحه شارژ خورشیدی در قسمت جلوی ساعت استفاده می کند. این بدان معناست که شما مجبور نیستید هر چند سال یکبار باتری را عوض کنید و احتمالاً قبل از این کار می توانید بیشتر از 10 سال از آن استفاده کنید.

یکی از بدترین چیزها در مورد داشتن یک ساعت این است که باتری را مرتباً عوض کنید و ندانید که چه موقع عمر باتری تمام میشود که ویژگی Tough Solar نگرانی شما در این خصوص را از بین میبرد. همچنین، به طور کلی برای شارژ نگه داشتن آن (از جمله در مدل های نمایشگر دیجیتال) مجبور نیستید در جای خاصی  مکانیزم حرکت کنید تا شارژ شود، زیرا فقط به دست کردن آن در فضای باز و در اتاق هایی که نور کافی دارند، کافی است.

اگر از عملکردهای آن زیاد استفاده می کنید و می بینید که میزان شارژ آن مدام به “حداقل” می رسد، بهتر است برای مدتی به آن نور مستقیم خورشید تابانده شود. ساعتهای Tough Solar اغلب دارای ویژگی Multi-Band 6  برای تنظیم خودکار زمان از طریق دریافت سیگنال رادیویی هستند. یک ویژگی خوب این است که شما در محدوده یکی از شش فرستنده در سراسر جهان زندگی می کنید، اما کسانی که در انتهای محدوده هستند ممکن است در دریافت سیگنال مشکل داشته باشند. ویژگیTough Solar  در بسیاری از ساعتهای G-Shock وجود دارد و یک ویژگی استاندارد در بسیاری از مدل های لوکس میان رده تا سطح بالا است. مدل های Tough Solar / Multi-Band 6 برای کسانی که یک ساعت بدون تعمیر و نگهداری می خواهند و مایل به پرداخت کمی پول بیشتر نسبت به مدل های ابتدایی هستند بهترین انتخاب است.

ساعتهای بزرگ جی شاک (Big Case G-Shock Watches)

ساعتهای بزرگ جی شاک (Big Case G-Shock Watches)ساعت های با قاب بزرگ مدل های بسیار محبوب هستند و می توان تجدید حیات جی شوک بزرگ را به دهۀ 2010، به خصوص مدل های آنالوگ به دیجیتال بزرگ نسبت داد. واقعیت این است که این روزها بیشتر مدل های G-Shock دارای قاب های بزرگی هستند. مدل های بزرگ دیجیتال آنالوگ-دیجیتال شامل GA-100  (تصویر سمت چپ)، GA-110  (تصویر دوم به چپ)، GA-120 ، GA-200 ، GA-201  و GA-400  است.

مدل های بزرگ دیجیتالی تمام دیجیتال شامل GD-100 ، GD-110 ، GD-120  (تصویر دوم به راست) و GD-400  (تصویر سمت راست) است. GD-X6900 مدل قاب بزرگ کلاسیک است که اغلب پایه ای برای نسخه محدود شده است. از دیگر سری های قابل توجه دیجیتالی دیگر می توان به خط تولید 8900 ، G-RESCURE G / W-7900  و GD-350 اشاره کرد که یکی از بهترین گزینه های نظامی ما است. GA-100 و GA-110 در نوع خود کلاسیک های بروزرسانی شده ای هستند و تنوع رنگ زیادی دارند.

هر چند مدل های بزرگ فقط مربوط به ویژگی های خیابانی نیستند، زیرا ثابت شده است که برای استفاده در محل کار در زمینه هایی مانند اجرای قانون بسیار محبوب هستند. خط تولید فعلی Master of G به همراه سایر ساعت های میان رده و گران قیمت G-Shock نیز به دلیل بزرگ بودن قاب هایشان معروف هستند.

ساعتهای مخصوص G-Shock بازار داخلی ژاپن (JDM)

ساعتهای مخصوص G-Shock بازار داخلی ژاپن

چند مدل منحصر به فرد G-Shock وجود دارد که فقط در ژاپن موجود است. به نظر می رسد که عادلانه به نظر نرسد که بقیه دنیا از آنها بی بهره باشند، اما این باعث می شود که آنها بیش از پیش مورد توجه جمع کنندگان اختصاصی G-Shock و طرفداران دو آتیشه قرار بگیرند.

این ساعتهای مخصوص بازار داخلی ژاپن (JDM) شامل مدلهای بزرگGXW-56 a.ka  مانند مدل “The King” (مدل وسطی) و GW-5000-1JF  (مدل سمت چپ)، که یک مدل مدرنی است که بر اساس G-Shock اصلی از سال 1983 که یکی از بهترین G-Shocks را برای داشتن آن در نظر می گیرند. وقتی نوبت به عرضه نسخه های جدید می رسد، همیشه برخی از مدل ها وجود دارند که فقط مختص ژاپن هستند و برخی از مدل های ژاپنی از ویژگی های بیشتری نسبت به نسخه های بین المللی و آمریکایی برخوردار هستند. خوشبختانه این روزها مدل های فقط ژاپنی از طریق فروشندگان آنلاین به راحتی تهیه می شوند.

سری G-STEEL and Gravitymaster Aviation Series

ساعت های متوسط و سطح بالای G-Shock بیشتر از مدل های آنالوگ تشکیل شده اند. یک سری قابل توجه G-Shock  متوسط، سری  G-STEEL است که اخیراً معرفی شده است و ترکیبی از یک حاشیه دو لایه سخت با بدنه ای از جنس استیل ضد زنگ است. سری  Gravitymaster Aviation Series همچنین ویژگی های بسیاری از مدل های متوسط و مدل آنالوگ سطح بالا با الهام از نگاه پانل ابزار هواپیمایی را داراست. ساعت های G-STEEL و Gravitymaster  متوسط برای افرادی که ممکن است G-Shock مجلل تر و گران قیمت را بخواهند بهترین انتخاب هستند.

ویژگی های انرژی خورشیدی و بلوتوث G-STEEL GST-B100 جدید می توانید به طور خودکار با موبایل و با سرور زمان اینترنت همگام سازی شود. این گزینه برای افرادی که خارج از محدوده فرستنده های Multi-Band 6 زندگی می کنند انتخاب خوبی است، زیرا مقرون به صرفه تر از مدل های لوکس دارای زمان سنج GPS است.

ساعت های دیجیتالی جی شاک، سری Master of G Series

ساعت های دیجیتالی جی شاک، سری Master of G Seriesمدل  Master of G Series یک خط تولید حرفه ای از ساعت های جی شوک میباشد که با پیشرفته ترین ویژگی ها مجهز شده است. این سری غنی از ویژگی ها شامل سری ساعت های “مردانه” است. مدل های Master of G بسیار محبوب هستند و به عنوان بهترین و همه کاره ترین ساعت های G-Shock بسیار مورد توجه قرار می گیرند. اگر مطمئن نیستید که با G-Shock از کجا شروع کنید،  Master of G Series  شروع خوبی است. اکثر ساعتهای Master of G از شارژ Tough Solar استفاده می کنند و دارای زمان سنج رادیویی Multi-Band 6 هستند، به استثنای G-9300 Mudman که فقط دارای Tough Solar است.

Mudman G-9300 به گل و لای و گرد و غبار مقاوم است و دارای سنسور دوقلو که شامل یک قطب نمای دیجیتال و دماسنج و همچنین دارای اطلاعات شب و روز است مجهز میباشد.

Rangeman GW-9400 محبوب ترین سری های Master of G Series است. همچنین در برابر گرد و خاک مقاوم است و اولین G-Shock با سنسور سه گانه است که شامل ارتفاع سنج، فشار سنج و قطب نما است. Rangeman  برای داشتن بهترین ویژگی های حافظه برای ضبط خواندن سنسور آن و داشتن اطلاعات طلوع/غروب خورشید مشهور است. به نظر می رسد که یکی از بهترین ساعت های G-Shock تمام دیجیتال Frogman است.

مدل غواصی GWF-1000 تنها جی شاک (همراه با  GWF-D1000جدید) است که دارای استاندارد ISO سازگار با مقاومت در برابر آب 200M  غواصی است. همچنین به دلیل بدنه داخلی از جنس استنلس استیل و بدنه قفل پیچ شناخته شده است.

مدل غواصی GWF-D1000 با همان ویژگی های نسل قبلی به علاوه یک متر عمق آب، قطب نما و دماسنج است. شاخصۀ قطب نمای آن هم در زیر آب و هم در خشکی کار می کند.

Rangeman GPR-B1000 ویژگی های ناوبری GPS با راه ها و اولین ساعت خورشیدی به کمک GPS است.

توجه: برخی از مدل های Master of G بازار داخلی ژاپن با مدل های آمریکایی با ویژگی های بیشتر متفاوت هستند. به عنوان مثال، GW-9300 Mudman  دارای چند باند، باند درج فیبر کربن و نگهدارنده بند درج فیبر کربن است. مدلهای ژاپنی GW-9400J Rangeman  دارای یک باند درج فیبر کربن هستند.

ساعت های آنالوگ، سری Master of G

ساعت های آنالوگ، سری Master of Gچیزیکه زمانی یک مجموعه کاملاً دیجیتالی بود، اکنون شامل مدل های دیجیتال آنالوگ-دیجیتال و یک مدل کاملاً آنالوگ است.

Gulfmaster GWN-1000 یک مدل دریایی مدل آنالوگ-دیجیتال با سنسور سه گانه و یک نمودار جزر و مد و داده های شب و روز است.

Mudmaster GWG-1000 مدل آنالوگ-دیجیتال سنسور سه گانه با طراحی تاکتیکی است که شاید سخت ترین آنالوگ ساعت جی شوک است. آن به سبک کریستال یاقوت کبود است و همچنین در برابر گل و لرزش های سنگین مقاوم است.

Gravitymaster GPW-1000 یکی از مدل های سطح بالا در خط تولیدGravitymaster aviation  است و به عنوان “دیو” بخاطر اندازه اش معروف است. این ساعت کاملاً آنالوگ سنسورهای محیطی ندارد اما دارای زمان سنج GPS ترکیبی است که با در دسترس نبودن Multi-Band 6 با سیگنال های GPS همگام سازی می شود. مچنین دارای مقاومت Triple G است که مقاومت در برابر ضربه، نیروی جی و لرزش دارد.

جدیدترین Gravitymaster GPW-2000 دارای ردیابی موقعیت GPS و زمان سنج GPS است.

همچنین خط تولیدوط “Master” (نه برای کودکان، فقط با اندازه کوچک) Master G از جمله Gulfmaster GN-1000 و Mudmaster GG-1000  وجود دارند که ساعتهای خورشیدی غیر خورشیدی با سنسور دوقلو (قطب نما و دماسنج) هستند.Mudmaster GWG-100  بخش خورشیدی و چند باند 6 دارد اما هیچ سنسور ندارد.

ساعتهای تولید محدود G-Shock

ساعتهای محدود G-Shockبخشی از جذابیت در خرید ساعت های G-Shock مدل های بسیار محدود با تعداد محدود آنها است. بیشتر انتشارهای فصلی، نسخه های محدودی هستند، زیرا معمولاً مقدار محدودی از آنها تولید می شود و سبک ها از ماه به ماه و سال به سال تغییر می کنند. بنابراین اگر رنگ یا سبک خاصی را دوست دارید، فکر نکنید که برای همیشه وجود خواهد داشت زیرا تولید این مدل ها اغلب به تعداد خیلی محدودی منتشر می شوند.

همچنین سری نسخه های ویژه محدودی وجود دارد که ممکن است مجموعه ای از چندین مدل را شامل شود. نوع دیگری از نسخه محدود که بسیار محبوب است، ساعت همکاری است که در آن کاسیو با یک نهاد دیگر (اغلب برَند های لباس خیابانی، برَند های مد و هنرمندان) همکاری می کند تا یک ساعت با برَند مشترک ایجاد کند که شامل یک طراحی منحصر به فرد، قاب پشتی حکاکی شده نور پس زمینه EL و بسته بندی ویژه است.

ساعتهای لوکس G-Shock

ساعتهای لوکس G-Shockمدل هایFrogman ، Mudmaster  و GPW-1000 در حال نزدیک شدن به قیمت های لوکس هستند و ساعت های بسیار با کیفیتی هستند اما خط تولید لوکس G-Shock واقعی، سری MT-G و MR-G هستند. این ساعت ها در خط تولید تولید Premium Casio Yamagata  در ژاپن مونتاژ و آزمایش می شوند.

خط تولید G-Shock MT-G به دلیل ساختار فلزی و رزینی ترکیبی، به عنوان Metal Twisted G-Shock نیز شناخته می شود. این محصول تا زمان عرضه مدل MTG-S1000 که دارای قیمت لیست خرده فروشی تا 1000 دلار بود، به عنوان یک خط تولید لوکس شناخته نمی شد. مدل های MTG-S1000 و MTG-G1000 دارای نمای بیرونی استیل ضد زنگ با نواری هستند که ترکیبی از رزین و استیل ضد زنگ است. بخش خارجی آن از استیل ضد زنگ است در حالیکه قسمت داخلی آن برای راحتی و حفظ دمای ثابت با قطعات رزینی لایه بندی شده است. مدل های MTG-S1000 از Triple G Resist ، Tough Solar و Multi-Band 6  بهره می برند. MTG-G1000 دارای نمای بیرونی و نمایشگر طراحی شده و همچنین زمان سنج GPS  را نیز به آن اضافه می کند. جدیدترین ساعت MT-G ساعت مچی MTG-B1000  است که دارای قاب کوچکتر ، باند رزین و اتصال بلوتوث است.

خط تولیدG-Shock MR-G  در سال 1996 برای اولین بار ظاهر شد و دارای یک قاب و گروه کاملاً فلزی بود. این مدل قرار بود یک مدل مجلل تر باشد که بتوان آن را در هر جایی به دست کرد. MR-G1000 کنونی با قیمت لیست 3000 دلار در بالای خط تولید G-Shock قرار دارد. قاب آن از یک تیتانیوم سبک ساخته شده است که برای تهیه یک سطح مقاوم در برابر خراش مخصوصاً تصفیه شده و سخت می شود. آن مانند مدل های MT-G دارای یک کریستال یاقوت کبود ضد بازتاب است. علاوه بر Tough Solar  و Multi-Band 6 همچنین به زمان سنج GPS مجهز است. MRG-G2000 آخرین محصول اضافه شده در خط تولید  MRG  است.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر سایز قابل آپلود برای فایل شما 50 مگابایت است. نوع فایل های قابل آپلود: تصویر, صدا, ویدئو لینک های یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و سایر سرویس‌های درج شده در متن نظر به‌طور خودکار جاسازی و نمایش داده می‌شوند. Drop files here