اشرافی، اولین فروشگاه آنلاین ساعت مچی در ایران

📞 تماس با ما: 77472650-021 |  77473069-021

☎️ تماس با ما: 77472650-021 |  77473069-021

ساعت آلپینا، تاریخچه و بررسی برند Alpina

ساعت آلپینا

دقت، کیفیت، ظرافت و استحکام، ویژگی‌هایی هستند که اکثر ساعت دوستان می‌خواهند تمام آن‌ها را در قالب یک ساعت داشته باشند. آیا این خواسته‌ی زیادی است؟

برخی از ساعت‌های ظریف از دقت و کیفیت بالایی برخوردارند اما نمی‌توان از آن‌ها انتظار داشت که خیلی محکم باشند. از طرف دیگر ممکن است که یک ساعت بسیار محکم و با کیفیت باشد، اما دقت یا ظرافت یا هیچکدام از آن‌ها را نداشته باشد.

لوگوی برند آلپینااما یک برند کمتر شناخته شده وجود دارد که تمام این ویژگی‌ها را در قالب یک ساعت به شما ارائه می‌دهد، این برند “آلپینا” نام دارد. ساعت‌های آلپینا واقعاً استثنایی هستند. این ساعت‌ها ظاهر فوق‌العاده چشمگیر و جذابی دارند و دقتشان نیز واقعاً بالا است. اما ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود، آلپینا تضمین می‌کند که تمام ساعت‌هایش از کیفیت فوق‌العاده‌ای برخوردارند و آنقدر محکم هستند که حتی در فعالیت‌های ورزشی بسیار شدید نیز دوام می‌آورند.

شاید آلپینا در مقایسه با سایر برندهای سوئیسی و به ویژه برندهای پرفروشی که به شدت بر تبلیغات شبکه‌های اجتماعی تکیه کرده‌اند، از محبوبیت کمتری برخوردار باشد اما این برند به همگان ثابت کرده که موتور‌های ساعت‌هایش را در داخل کارخانه‌ی خودش تولید می‌کند و همیشه به این امر پایبند مانده است. درست است که این شرکت در تولید ساعت‌هایش از تکنولوژی‌های جدید بهره گرفته اما همچنان به تاریخچه‌ی ساعت‌سازی خود وفادار مانده و ساعت‌هایش را با کیفیت، دقت و استحکام تولید می‌کند.

نباید آلپینا را دست کم بگیرید.

تاریخچه‌ی ساعت‌های آلپینا

سرآغاز آلپینیست‌ها

در سال 1883 شخصی به نام گوتلیب هاوزر، ساعت‌سازان مستقل سوئیسی را  گرد هم آورد و شرکت ساعت‌سازی سوئیسی آلپینا را تاسیس کرد. این ساعت‌سازان “آلپینیست” نامیده می‌شدند. هدف از تأسیس این شرکت و متحد کردن تولید کنندگان و تأمین کنندگان این بود که شیوه‌ی ساخت موتور ساعت و خود ساعت‌ها را بهینه کنند. اما پس از مدت کوتاهی، آلپینا تصمیم گرفت که کالیبرها و کرونومترهایش را در داخل شرکت خودش تولید کند.

جیکوب استراب در سال 1901 به منظور محافظت از کالیبرهای 12 و 19 خطی خود که تا آن زمان نام‌گذاری نشده بودند، شرکت را با نام تجاری “آلپینا” به ثبت رساند. نام برند آلپینا برای اولین بار بر روی کالیبرها و ساعتهای با کیفیتی که توسط گوتلیب هاوزر تولید شده  بودند، قرار گرفت. او معتقد بود که کیفیت، استحکام، دقت و طراحی ساعت‌های آلپینا به گونه‌ای است که در سرتاسر دنیا با موفقیت بی‌نظیری روبرو خواهد شد.

مجموعه‌ موفقیت‌های آلپینا

در سال 1903 گوتلیب هاوزر به منظور توسعه‌ی بازار فروش ساعت‌های آلپینا، به همراه پسرش به روسیه مسافرت کرد. هدف آن‌ها از این سفر 50 روزه این بود که جایگاهی در سرزمین تزارها بدست آورند. خوشبختانه این سفر با موفقیت به پایان رسید و وقتی که به خانه بازگشتند، دفترهایشان پر از نام مشتریان جدید شده بود. پسر گوتلیب هاوزر در سال 1955 گزارش این سفر را به رشته‌ی تحریر در آورد. این سفرنامه با عنوان “از شهر بین تا آستراخان: ماجراهای سفر نماینده‌ی یک شرکت ساعت‌سازی سوئیسی به روسیه در پنجاه سال قبل” منتشر شد.

این اتحادیه‌ در سال 1908 و در 25امین سالگرد تأسیس شرکت آلپینا، نام برند آلپینا را برای ساعت‌ها نیز به ثبت رساند. همچنین شرکت آلپینا در همان سال، ساعت افسانه‌ای و متمایز خود را با نام آلپاینر به بازار عرضه کرد.

این شرکت در سال 1910 یک مدل ساعت جیبی تولید کرد که به تقویم دائمی مجهز بود. تقویم دائمی در آن زمان یکی از نقاط عطف ساعت‌سازی به شمار می‌رفت.

اولین ساعت کرنومتر آلپینا در سال 1912 به بازار عرضه شد. این ساعت با کمک W.A. Dubois در کارخانه‌ی گلاشات تولید شد. W.A. Dubois یک استاد سرشناس بود که در زمینه‌ی تنظیمات دقیق ساعت‌ها فعالیت می‌کرد. این ساعت‌های کرنومتر بسیار گران قیمت بودند، به همین دلیل به همراه یک گواهی ضمانت به فروش می‌رسیدند.

ساعت‌های آلپینا در سال 1920 در بیش از 2000 فروشگاه در سرتاسر جهان به فروش می‌رسیدند، این رقم در آن زمان واقعاً استثنایی بود. می‌توان گفت که آلپینا یکی از اولین تولیدکنندگان ساعت‌های سوئیسی است. در سال 1920 همزمان با پایان جنگ جهانی اول، حدود 2000 فروشنده در سرتاسر اروپا ساعت‌های آلپینا را به فروش می‌رساندند. ساعت های آلپینا به لیسبون، آمستردام، کپنهاگ، لندن، استکهلم و حتی سانتیاگو نیز صادر می‌شدند. شرکت آلپینا در سال 1921 به یکی از تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان ساعت‌های خلبانی نظامی تبدیل شد.

این شرکت در سال 1933 اولین ساعت ورزشی خود را به بازار عرضه کرد. این ساعت که “Block Uhr” نام داشت، دارای یک بدنه‌ی محکم و تمام استیل بود و همچنین یک دسته‌ی کوک مخصوص آلپینا (Brevet 1464) نیز بر روی آن قرار گرفته بود.

راه‌اندازی آلپینا 4

ساعت آلپینا 4هاوزر همیشه دوست داشت که ساعت مچی ایده آلی را برای ورزشکاران، مهندسان، تکنسین ها و ماجراجویان، تهیه و تولید کند. بدین ترتیب او در سال 1938 ساعت آلپینا 4 را به دنیا معرفی کرد. آلپینا 4، مفهوم ساعت‌های ورزشی را دگرگون کرد زیرا به طرز قاطعانه‌ای عنوان می‌کرد که یک ساعت ورزشی واقعی باید این چهار ویژگی را در خود داشته باشد: ضد مغناطیس، ضد ضربه، ضد آب و بدنه‌ای از جنس استیل ضد زنگ.

بحران کوارتز

شرکت آلپینا با فروش ساعت‌های آلپینا 4 موفقیت بی‌نظیری را کسب کرد، اما این موفقیت فقط تا دهه‌ی 70 میلادی پابرجا ماند. در دهه‌ی 70 میلادی ساعت‌های تولید انبوه و ارزان قیمتی روانه‌ی بازار شدند و محبوبیت زیادی کسب کردند. این دهه که با عنوان بحران کوارتز نیز شناخته می‌شود، نه تنها بر شرکت آلپینا بلکه کلاً بر تمام شرکت‌های ساعت‌سازی سوئیسی که ساعت‌های مکانیکی می‌ساختند، تأثیری منفی گذاشت. شرکت آلپینا علی‌رغم محبوبیت ساعت‌های تولید انبوه، همچنان به استانداردهای خود در تولید ساعت‌های مکانیکی پایبند ماند.

ظهور دوباره

در سال 2002، شرکت فردریک کنستانت که یک شرکت ساعت‌سازی سوئیسی واقع در شهر Plan-les-Ouates در شهر ژنو است، شرکت آلپینا را خریداری کرد.

شرکت آلپینا در همان سال دوباره به موفقیت بازگشت و با وجود سختی‌های فراوانی که در این مسیر کشیده بود، باز هم به میراث ساعت سازی خود وفادار ماند.

آلپینا در سال 2003، چهار مدل ساعت را در داخل خود شرکت تولید کرد که آن‌ها را به چند ویژگی اضافه مجهز کرده بود، این ویژگی‌های اضافه عبارت بودند از : AL-980 Tourbillon (اولین توربیلون آلپینا)، AL-718 World Timer (نمایشگری که 24 منطقه‌ی زمانی مختلف را بر روی صفحه‌ی ساعت نشان می‌دهد) ، موتور AL-950 اتوماتیک و رگلاتور (در ساعت‌های Regulator، عقربه‌های ساعت در یک نقطه در کنار یکدیگر قرار نمی‌گیرند بلکه هر کدام در قسمت‌های جداگانه‌ای از صفحه‌ی ساعت نصب می‌شوند) و AL -710  (دارای یک نمایشگر کوچک برای نمایش تاریخ).

در سال 2015، آلپینا ساعت هوشمند Horological را به بازار عرضه کرد، این ساعت سوئیسی به اینترنت متصل می‌شود و یک نمایشگر ساعت آنالوگ دارد، همچنین به قابلیت شمارش و اندازه‌گیری فعالیت‌ها نیز مجهز است.

شرکت آلپینا در همان سال یک کالیبر جدید را در داخل شرکتش تولید کرد، این موتور با نام “AL-760 Automatic Flyback” شناخته می‌شود. مکانیسم فِلای‌بَک این موتور با فناوری “فلای‌بک مستقیم” که توسط آلپینا اختراع و ثبت شده، کار می‌کند. این فناوری جدید باعث می‌شود که قابلیت اطمینان و مقاومت مکانیسم فلای‌بک افزایش پیدا کند.

در سال 2017، شرکت سیتیزن واقع در توکیوی ژاپن، شرکت آلپینا و همچنین شرکت فردریک کنستانت را خریداری کرد. در سال 2018، آلپینا گزارش داد که از زمان خریداری‌اش توسط شرکت Citizen، 35% افزایش فروش داشته است.

ساخت ساعت‌های آلپینا

شرکت‌های آلپینا در کجا تولید می‌شوند؟

ساعتهای آلپینا از سال 2006 در کارخانه‌ی ساخت فناوری‌های پیشرفته در حوزه‌ی شهری Plan-les-Ouates در شهر ژنو تولید می‌شوند. این کارخانه‌ی 3200 متر مربعی برای صنعتگران فداکاری که مسئولیت تولید و مونتاژ موتورها و ساعت‌های آلپینا را بر عهده دارند، مانند خانه‌ی دوم‌شان است. همچنین ایده‌ی ساخت تمام ساعت‌های آلپینا در داخل همین کارخانه شکل می‌گیرد و ساعت‌ها در همینجا مهندسی، طراحی و مونتاژ می‌شوند.

ساعت‌های آلپینا چگونه ساخته می‌شوند؟

قبل از اینکه ساعت‌های ورزشی آلپینا به بازار عرضه شوند باید تحت آزمایش‌های سخت‌گیرانه‌ای قرار بگیرند تا دقت و زیبایی آن‌ها تضمین شود و اطمینان حاصل کنند که ساعت‌هایشان مطابق با استانداردهای آلپینا هستند. هر ساعت در طول فرایند تولیدش مورد آزمایش‌هایی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که آیا می‌تواند در زندگی روزمره و در فعالیت‌های شدید ورزشی دوام بیاورد یا نه.

کیفیت برتر

ساعت‌های آلپینا نسبت به سایر برندها برجسته‌تر هستند و بیشتر به چشم می‌آیند، علتش این است که شرکت آلپینا نسبت به مرغوبیت محصولاتش متعهد است و ساعت‌هایش را با کیفیت فوق‌العاده بالایی تولید می‌کند.

در فرایند تولید این ساعت‌ها هیچ راه میان‌بری وجود ندارد. هر ساعت باید تحت آزمایش‌های کنترل کیفی سخت‌گیرانه‌ای قرار بگیرد تا تضمین شود که حتی کوچکترین قطعات آن ساعت در بهترین و بی‌نقص‌ترین حالت ممکن قرار دارند. ساعت سازان آلپینیست که در زمینه‌ی تخصصی خودشان آموزش‌های فراوانی دیده‌اند، مسئول انجام این آزمایش‌ها هستند. این آلپینیست ها فقط کارمندان معمولی نیستند، بلکه هنرمندانی هستند که به ساخت ساعت‌ها علاقه‌ی زیادی دارند. در نتیجه تمام ساعت‌های آلپینا با عشق ساخته می‌شوند.

مونتاژ دستی

درست است که آلپینا در ساخت ساعت‌هایش از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای نظیر کامپیوترها، دستگاه‌های لیزری، فناوری نانو و میکروسکوپ‌های فوق پیشرفته استفاده می‌کند، اما هنوز هم فرایند مونتاژ قطعات ساعت‌ها به وسیله‌ی دست انجام می‌شود. فرقی ندارد که ساعت‌ها اتوماتیک هستند یا موتور مکانیکی پیچیده‌ای دارند، در هر صورت یک تکنسین با روپوش سفید آزمایشگاهی در یک محیط بدون گرد و غبار و کنترل شده، قطعات ساعت را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد.

آزمایش در هر مرحله

هر ساعت آلپینا قبل از عرضه به بازار و ورود به دنیای بیرون، تحت آزمایش‌هایی قرار می‌گیرد که می‌توانند شرایط سخت و کاربرد زندگی روزمره را برای ساعت شبیه‌سازی کنند. هر ساعت در طول روند تولیدش به طور مدام تحت مجموعه‌ای از آزمایش‌ها قرار می‌گیرد.

آلپینا برای آزمایش موتور‌های مکانیکی ساعت‌هایش، آن‌ها را در معرض حرکات چرخشی شدیدی قرار می‌دهد. هر ساعت درون یک دستگاه قرار می‌گیرد، این دستگاه با چرخش سریعش می‌تواند نیروی جاذبه‌ی ناشی از حرکات مچ دست را شبیه‌سازی کند. پس از انجام این آزمایش، روتور ساعت مورد بررسی قرار می‌گیرد. علاوه بر این، دقت و دامنه‌ی نوسان موتور نیز با تجهیزات Witschi آزمایش می شود. این تجهیزات، موتور ساعت را در پنج موقعیت مختلف قرار می دهند. خاصیت ضد آب ساعت‌ها نیز با دستگاه Hormec آزمایش می‌شود. پس از انجام تمام این آزمایشات، نوبت آن است که ساعت را از نظر زیبایی مورد بررسی قرار دهند. اگر فکر می‌کنید که این آزمایش‌ها خیلی زیاد هستند، باید بدانید که ساعت‌ها از نظر ذخیره‌ی انرژی نیز مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

شهرت و اعتبار ساعت‌های آلپینا

اعتبار ساعت‌های آلپینابرند آلپینا در ادغام میراث ساعت‌سازی سوئیس با نوآوری‌های فنی، شهرت فراوانی دارد.

آلپینا در تولید بهترین ساعت‌های سوئیسی، به میراث خود وفادار مانده و در این مسیر به طور مداوم از جدیدترین تجهیزات کمک می‌گیرد و فرایندهای نوآورانه و جدیدی را توسعه می‌دهد. بدین ترتیب، ساعت‌های ورزشی حرفه‌ای و نوآورانه‌ی بیشتری را در داخل شرکتش تولید می‌کند.

آلپینا برای افرادی که به دنبال ساعت‌های محکم و در عین حال دقیق هستند، به گزینه‌ی محبوبی تبدیل شده است. ورزشکاران و غواصان حرفه‌ای، ماجراجویان و حتی خلبانان، نمونه‌هایی از این افراد هستند.

درست است که ساعت‌های آلپینا بسیار محکم هستند، اما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در موقعیت‌های اجتماعی نیز قابل استفاده‌اند. یعنی شما می‌توانید یک ساعت زیبا و فانتزی داشته باشید اما هیچ کس متوجه نشود که آن ساعت در واقع یک ساعت ورزشی است.

اگر به دنبال ساعت‌های “لوکس اما مقرون به صرفه” هستید باید بدانید که ساعت‌های آلپینا با وجود کیفیت برتر و ظرافت و دقت فوق‌العاده‌‌شان، بسیار ارزان‌تر از برندهای لوکس سوئیسی هستند.

ساعت Alpiner آلپینا در لیست “بهترین ساعت‌های اتوماتیک ارزان قیمت” قرار گرفته است. البته شاید خیلی‌ها ساعت‌های آلپینا را “مقرون به صرفه” ندانند. اما با توجه به کیفیت و میراث سوئیسی ساعت‌های آلپینا و همچنین با توجه به قیمت برندهای مشابه، می‌توانید ببینید که قیمت برخی از ساعت‌های آلپینا از چند صد دلار آغاز می‌شود (ساعت‌های موجود در خطوط تولید Startime ،Seastrong  و  Comtesse). قیمت این ساعت‌ها نزدیک به قیمت ساعت‌های ارزان قیمت چینی است که از موتورهای کوارتز استفاده می‌کنند. اگرچه که ساعت‌های آلپینا نمی‌توانند به اندازه‌ی سایر برندهای لوکس سوئیسی، ارزش خود را در گذر زمان حفظ کنند. اما می‌توانند با برندهایی مثل همیلتون،  مون بلان،  اوریس،  امگا  و  تگ هویر به رقابت بپردازند.

آلپینا را غالباً هم‌رده‌ی برندهایی قرار می‌دهند که جزو محبوب‌ترین‌های سوئیس نیستند، اما باز هم به عنوان معیار و شاخص ساعت‌سازی سوئیس در نظر گرفته می‌شوند. ارتباط نزدیک آلپینا با شرکت “فردریک کنستانت” باعث شده که ساعت‌دوستان ارزش زیادی برای آن قائل شوند. زیرا این شرکت به تاریخچه‌ی غنی و ظرافت کلاسیک ساعت‌هایش معروف است.

آیا ساعت‌های آلپینا کیفیت خوبی دارند؟

اولاً، 135 سال حضور در صنعت ساعت‌سازی خودش گویای خیلی چیزها است. همچنین با وجود اینکه برند آلپینا از بحران کوارتز عبور کرده اما در این مسیر به هیچ وجه از اصول خودش کوتاه نیامده است.

بنابراین اگر فقط بگوییم که ساعت‌های آلپینا خوب هستند، به آن کم‌لطفی کرده‌ایم. ساعت‌های آلپینا بسیار فراتر از خوب هستند. در واقع بهتر است که این ساعت‌ها را با عناوین نمادین، افسانه‌ای، نوآورانه و حتی انقلابی، توصیف کنیم. دقت و کیفیت ساعت‌های آلپینا آنقدر بالا است که حتی نباید به آن شک کنید و درموردش سؤال بپرسید.

در طول سال‌ها، دهه‌ها و حتی چندین قرنی که این برند ساعت‌سازی سوئیسی فعالیت کرده، همیشه بر اصول آلپینیست خود پایبند بوده است.

ساعت هوشمند Horological آلپیناالبته از آنجایی که اخیراً برندهای سوئیسی جدیدی وارد بازار شده‌اند، بنظر می‌رسد که آلپینا در حال از دست دادن جایگاه خود است. کسانی که ساعت‌ آلپینا را خریداری کرده‌اند، به جز وصف خوبی‌های آن و مخصوصاً موتور ساعت که درون خود کارخانه تولید شده، چیزی برای گفتن ندارند. آلپینا در هر صورت به تولید ساعت‌های نوآورانه‌ی خود ادامه می‌دهد و دقت، زیبایی و کیفیت را با قیمتی منطقی به خریدارانش عرضه می‌کند.

یکی از جدیدترین نوآوری‌های آلپینا را می‌توان در ساعت هوشمند Horological مشاهده کرد که در سال 2015 به بازار عرضه شده است. این ساعت در ظاهر شبیه به یک ساعت آنالوگ معمولی به نظر می‌رسد اما در حقیقت به شما این امکان را می‌دهد تا به تکنولوژی‌های جدید متصل شوید.

ساعت‌ هوشمند Horological آلپینا فقط نمادی از سبک زندگی شما نیست، بلکه این ساعت با کمک تکنولوژی می‌تواند سبک زندگی شما را اندازه بگیرد.

باتری این ساعت‌ 2 تا 4 سال عمر می‌کند. ساعت Horological می‌تواند فعالیت‌های روزمره‌ی شما از قبیل تعداد قدم‌ها، کالری‌های سوزانده شده و مسافت پیموده شده‌ را اندازه بگیرد. همچنین می‌تواند مدت زمان خواب شما را ردیابی کند و حتی می‌تواند شما را در یک زمان مناسب با زنگ هشدار خود بیدار کند.

سیاست ضمانت بین‌المللی آلپینا

تمام ساعت‌های آلپینا دارای ضمانت 2 ساله هستند که تمام نواقص تولید که در حین استفاده‌ی عادی بروز پیدا می‌کنند را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. همچنین اگر بخش خدمات فنی شرکت بین‌المللی آلپینا تأیید کند که مشکل به وجود آمده ناشی از یک خطای تولید است، در این صورت این شرکت قطعات معیوب را بدون دریافت هیچ هزینه‌ای تعویض می‌کند. البته این موضوع فقط زمانی صدق می‌کند که یک ضمانت‌نامه‌ی معتبر که توسط یک فروشنده‌ی مورد تأیید آلپینا به مهر و امضاء در آمده را به شرکت ارائه دهید.

همچنین ضمانت‌نامه‌ی بین‌المللی آلپینا فقط به ساعت‌هایی تعلق می‌گیرد که از فروشنده‌ها معتبر و مورد تأیید آلپینا خریداری شده باشند. همچنین برای تعمیر ساعت خود حتماً باید به یک مرکز تعمیر مورد تأیید آلپینا مراجعه کنید. در غیر این صورت ضمانت‌نامه‌ی بین‌المللی شما باطل می‌شود.

ساعت آلپینا را از کجا بخریم؟

احتمالاً پس از خواندن این مطلب، بیش از پیش به ارزش ساعت‌های آلپینا پی برده‌اید. برای خرید این ساعت‌ها نیاز نیست که جای دوری بروید.

وب‌سایت آلپینا مجموعه‌‌ی وسیعی از ساعت‌های آلپینا را به نمایش گذاشته است که از میان آن‌ها می‌توانید ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که فقط برندهای محبوب نیستند که می‌توانند ساعت‌های با کیفیت بسازند، همچنین تمام ساعت‌های با کیفیت لزوماً قیمت بالایی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادهایی برای شما
مطالب مرتبط
تاریخچه و بررسی برند ساعت دیزل
تاریخچه و بررسی برند ساعت دیزل
تاریخچه و بررسی برند ساعت مچی Glycine (گلیسین)
تاریخچه و بررسی برند ساعت مچی Glycine (گلیسین)
تاریخچه و بررسی برند ساعت مچی Anonimo
تاریخچه و بررسی برند ساعت مچی Anonimo (آنونیمو)
  • هیچ محصولی در سبد خریدتان وجود ندارد.