راهنمای خریداران

چه باتری ای برای چه ساعتی مناسب است؟

آموزش انتخاب باطری ساعت

راهنمای انتخاب باتری برای ساعت مچی

انتخاب باتری درست زمانی که باطری ساعت مچی شما تمام می شود خیلی حیاتی است. اگر ساعت خریداری شده شما باتری اورجینال دارد که باید تعویض شود، کار شما خیلی راحت خواهد بود. اگر باتری اصلی ساعت را ندارید، شاید باید یک سر به ساعت ساز بزنید.

 

انتخاب باطری مناسب برای ساعت مچی

انتخاب باطری مناسب برای ساعت مچی

اطلاعات باتری ساعت ها

باطری ساعتها با یک سری علامت، کد و استاندارد شناخته می شوند.

ترکیب های متفاوت این اعداد باتری مناسب ساعتتان و همچنین مدلهای مشابه را برای شما مشخص می کند.

خب اول باید ساعت را برگردانید و با یک پیچ گوشتی یا شی تیز به شیار پشت ساعت بدون آسیب رساندن فشار وارد کنید تا درب پشت ساعت بیرون بپرد.

باتری را در پشت ساعت پیدا کنید، یک دیسک نقره ای خیلی کوچک است که روی آن عدد هایی حکاکی شده اند. با انبرک باتری ساعت را بیرون بیاورید و آنرا روی میز بگذارید. شاید نیاز به یک ذره بین داشته باشید تا بتوانید اعداد حکاکی شده باتری ساعت را بدرستی بخوانید.اطلاعات روی باتری را جایی یادداشت کنید. بعنوان مثال، ممکن است روی آن چنین چیزی نوشته باشد: SR626SW. ممکن است هم نام برند ساعت و کشوری که ساعت در آن تولید شده روی باتری نوشته شده باشد.

از این شماره سریال باتری ساعت در جدول مرجع انتخاب مدل باتری برای ساعت خود استفاده کنید که در انتهای این مقاله توسط فروشگاه ساعت اشرافی تهیه و ارائه شده است.

وقتی مثلا این شماره سریال SR626SW را در جدول مرجع باتری ساعت جستجو می کنید، به چنین مشخصاتی میرسید: کد کمیسیون الکتروتکنیکال بین المللی (کد IEC) باتری شما SR66 است، در همان ردیف مدل سازگار 377 نیز وجود دارد که سازندگانی مانند Energizer, Rayovac, Renata and UCAR چنین باتری هایی تولید می کنند. و سازندگان باتری ساعت مانند Maxell, National, Panasonic, Sony and Toshiba دقیقا مدل باتری SR626SW را نیز تولید می کنند.

برخی تولید کنندگان نیز هستند که مدلهای اختصاصی خودشان را تولید می کنند که با مدل SR626SW سازگاری دارد، مانند Bulova 606 یا Citizen 280-39 یا Duracell D377 یا Seiko SB-AW یا Timex BA و Varta V377. همه این مدل ها با SR626SW سازگاری دارند.

می توانید از روی قیمت انتخاب کنید که مدل باتری ساعت را از کدام تولید کننده می خرید. اگر برند خاصی مد نظر شماست برای ساعت تان، پس توی برند مورد نظر بدنبال مدلهای مطابق با SR626SW یا هر عددی که باتری شما دارد بگردید.

توجه: اگر باتری اصلی ساعت خود را گم کرده اید، از آنجایی که مشخصات باتری روی بدنه ساعت نوشته نمیشود، تنها راه این است که ساعت خود را به ساعت ساز برده تا آنها بتوانند باتری سازگار با ساعت شما را از روی ابعاد یا دیگر مولفه ها پیدا کنند. یا می توانید با فروشگاه ساعت اشرافی تماس گرفته، مدل ساعت خود را بگویید تا به شما باتری سازگار و مناسب ساعت شما معرفی گردد.

جدول مرجع انتخاب مدل باتری ساعت;

دانلود و نمایش پی دی اف جدول باطری: jadwal battery

جدول باطری های مناسب ساعت مچی

جهت مطالعه بیشتر، خواندن مطلب راهنمای خرید ساعت مچی را پیشنهاد میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *