خانه دسته بندی
سبد خرید
تماس با اشرافی

ساعت مچی در خواب نشانه چیست؟

ادمین اشرافی
اشرافی
1402-05-16 ۱۴:۳۴
ساعت مچی در خواب نشانه چیست؟

تیک…تاک این رؤیا در مورد رویدادهایی است که در زندگی شما رخ می‌دهد.

با ساعت توانسته‌ایم مدیریت زمان را هر کجا در کنارمان داشته باشیم، و بدین طریق انقلابی در جنبۀ حیات بشری رخ داده است. بشر با داشتن ساعت در هر کجا توانسته است گذر زمان را دقیق زیر نظر بگیرد. خب، دیدن ساعت مچی در خواب به چه معناست؟ دیدن ساعت در خواب یعنی ساختار، خویشتن‌داری، و مرور زمان. به لحاظ عاطفی، ساعت می‌تواند به معنی بیش از حد به قوانین و مقررات وابسته بودن در زندگی یا نبود هر گونه خودانگیختگی باشد. از طرفی، می‌تواند به معنی نظم و دقت، بالاخص در بجبوحۀ آشوب، باشد.

چون هدف ساعت تعیین گذر زمان است، هر رؤیایی در مورد ساعت می‌تواند به زمان هم مربوط باشد. با این تفاسیر، دیدن ساعت در خواب بیشتر به نحوۀ مدیریت زمان‌تان برمی‌گردد تا گذشت زمان. داشتن ساعت در خواب یعنی راجع به برخی کارها یا علایق یا آرزوهایی که دوست دارید بدان دست پیدا کنید می‌ترسید زمان از دست‌تان برود. بهتر است در مورد هدف‌تان مصمم‌تر عمل کنید. به‌لحاظ عاطفی یعنی ساعت را می‌پایید یا وقت‌تان را تنظیم می‌کنید و از ریسک کردن می‌ترسید.

معنی عام ساعت در خواب چیست؟

خواب ساعتی خراب، گم کردن ساعت یا ساعتی که کار نمی‌کند یعنی زمام امور زندگی‌تان دارد از دست‌تان خارج می‌شود. به‌لحاظ عملی، این رؤیا اشاره دارد به مهارت ضعیف‌تان در مدیریت زمان و اینکه لازم است مجدداً پیشرفت کارهایتان را ارزیابی کنید. به‌لحاظ عاطفی، می‌توان به این معنی باشد که رشد شخصیی‌تان متوقف شده است و بهتر است موانع عاطفی را از پیش روی خود بردارید.

دید ساعتی قدیمی یا ساعتی که یکی از اجدادتان به شما هدیه داده است یعنی الان وقت حل مسایلی است که در گذشته رخ داده است. این مسایل ممکن است در خصوص این سوال باشد که چطور باید از فردی که هستید به فردی که مایلید به آن تبدیل شوید عبور کرد. به همین ترتیب، دیدن ساعت کلکسیونی در خواب با تم کودکی‌تان یا به معنی این است که دوست دارید به زمانی ساده‌تر و شادتر برگردید و در حال حاضر از بزرگ‌شدن متنفرید یا اینکه مشکلاتی با گذشته‌تان دارید و اکنون موقع رها کردن آنهاست. خواب دیدن ساعتی متعلق به یکی از آشنایان، دوستان یا فردی غریبه یعنی که انگار کنترلی بر وقت‌تان ندارید و مسئولیت‌های زیادی بر دوش‌تان است. دزدیدن ساعتی که به دیگری تعلق دارد یعنی دوست دارید به‌جای کس دیگری زندگی کنید یا احساس می‌کنید زندگی خوبی ندارید.

داشتن ساعتی که ارزش عاطفی یا مالی برایتان دارد یعنی در زندگی به نقطه‌ای رسیده‌اید که زمان برایتان ارزشمند است و از سپری کردن وقت‌تان با نزدیکان و عزیزان‌تان لذت می‌برید. احتمالاً چنین وقتی را همچون نیک‌بختی یا پاداش تلقی کنید. استفاده از زمان‌سنج، سنجش وقت کسی یا سنجیده شدن وقت‌تان توسط کسی دیگر در خواب نشانۀ نوعی فوریت در تمام کردن وظیفه یا حل کردن مشکلی در رابطه‌تان است. داشتن حس اضطرار یعنی موانعی وجود دارد که باید آنها را مرتفع سازید. عدد، زمان یا الگوی مشخصی از ارقام تکراری در خواب دارند توجه‌تان را به جنبۀ خاصی از زندگی‌تان معطوف می‌سازند که باید بدان رسیدگی کنید.

رؤیای ساعت واقعاً خوابی عجیب است. خواب دیدن ساعت مچی هشداری است مبنی بر گذر سریع زمان. همه‌مان در زندگی آگاهیم که وقت‌مان روی این کرۀ خاکی محدود است. معتقدم چنین خوابی دارد به شما می‌گوید به‌نفع‌تان است به‌بهترین وجه از وقت‌تان استفاده ببرید. خواب‌تان همچنین نشان‌دهندۀ ترس‌های سرکوب‌شده شده نیز هست. آیا می‌ترسید برای کارهایی که مایلید در زندگی انجام دهید وقت کافی در اختیار نداشته باشید؟ آیا احساس می‌کنید برای کاری که باید در گذشته انجام می‌دادید زیادی پیر شده‌اید؟ من در بیست سال گذشته مشغول مطالعۀ رؤیا‌ها بوده‌ام. حتماً این خواب به‌اندازۀ کافی برایتان مهم بوده است که مجبور شده‌اید به‌دنبال معنی‌اش بگردید. اولین حرفی که می‌توانم به شما بزنم این است که هیچ‌وقت زیاد پیر نیستید، و برای انجام کاری که همیشه در زندگی دوست داشتید هیچ وقت دیر نشده است. هر چیزی امکان‌پذیر است.

معنای معنوی ساعت در خواب چیست؟

ساعتی قدیمی می‌تواند اشاره به نگاه کردن به گذشته باشد. ساعت کلکلسیونی یعنی زمان در حال گذر است. ساعتی نادر یا بسیار ارزشمند در خواب یعنی ثروتمند خواهید شد. ساعتی با ارزش عاطفی زیاد اشاره دارد به اینکه کسانی برای مشورت به شما رجوع خواهند کرد. اگر در خواب خود را محتاج به ساعت دیدید یعنی دیگران به شما کمک خواهند کرد. ولی اگر حین خواب ساعتی پیدا کردید یعنی زمان برای خودتان دارید. ساعتی خراب یعنی پیدا کردن معشوقه‌ای جدید.

اجازه دهید برخی معانی مندرج در کتب رؤیاها متعلق به سال‌های 1920 راجع به ساعت را برایتان بازگو کنیم.

گم کردن ساعت یا دزدیدن ساعت یعنی کسی وقت شما را می‌گیرد یا برای مشورت نزد شما خواهد آمد. چنانچه در خواب ساعتی داشتید که به کسی دیگر تعلق داشت معنی‌اش این است که احساس می‌کنید زمام امور از دست‌تان خارج شده است. از کار افتادن ساعت‌تان در خواب اشاره به آغازی دوباره دارد. اگر در خواب به زمان‌سنج نیاز پیدا کردید می‌توان اشاره به دریافت پاداش باشد. سنجیدن زمان کسی در خواب یعنی الگویی در برابر شما ظاهر می‌شود تا به اهداف‌تان برسید. چنانچه کسی مشغول سنجیدن زمان شما باشد اشاره به این دارد که دیگران برای مشورت از شما کمک خواهند گرفت. اگر پیوسته متوجه زمانی یکسان یا ارقامی تکراری در خواب می‌شوید و آن ارقام را می‌نویسید پس معنایی در پشت‌شان نهفته است. پیشنهاد می‌کنم در مسابقۀ بخت‌آمایی شرکت کنید!

خب، اگر در خواب کسی داشت شما را می‌پایید یعنی احساس می‌کنید در دام افتاده‌اید و کنترل می‌شوید. چون پیوسته به شما امرونهی می‌شود احساس سردرگمی پیدا کرده‌اید. این نوع خواب بسته به جزئیاتش تفاسیر متعددی دارد. اطلاعات کافی در اینباره ذکر کرده‌ام برای همین حتماً ادامۀ مطلب را بخوانید تا جزئیات بیشتری در مورد معنی خواب‌تان کسب کنید.

زیر نظر بودن در خواب به چه معناست؟

در خواب خود را زیر نظر دیدن اشاره به نگرانی‌تان از امنیت در زندگی واقعی‌تان دارد. شاید از دشمنان‌تان واهمه دارید، یا اخبار را دیده‌اید و می‌ترسید اتفاق بدی برای شما یا عزیزان‌تان رخ دهد. خواب‌تان همچنین نماد ترس و پرخاشگری سرکوب‌شده است. از چیزی یا کسی می‌ترسید و همین باعث شده عصبانی شوید. شاید از دست کسی عصبانی هستید که از اعتمادتان سوء‌استفاده کرده است. ممکن است به‌خاطر توضیح یا صداقت کسی متعجب شوید. این رؤیا «هشداری» است به شما برای اینکه بی‌پروا عمل نکنید.

دیدن ساعت مچی در خواب به چه معناست؟

چنانچه در خواب ساعت مچی دیدید، به این اشاره می‌کند که می‌ترسید زمان از دست‌تان رفته باشد. شاید می‌ترسید برای کارهایی که مایلید در زندگی انجام دهید وقت کافی در اختیار نداشته باشید. ولی بدانید که اشتباه می‌کنید، چون زمان واقعیت ندارد. اما شما چرا. و خواب‌تان نیز به همین صورت، در حالی است که رؤیاهایتان باید به تحقق بپیوندند. به شما توصیه می‌کنم که هیچ‌وقت دیر نیست، و شما هم هیچ‌وقت زیاد از حد پیر نشده‌اید.

اینکه در خواب دیگران شما را زیر نظر داشته باشند به چه معناست؟

اگر در خواب متوجه شدید زیر نظر هستید یعنی احساس می‌کنید زیر فشار هستید. آیا در زندگی واقعی احساس می‌کنید پیوسته زیر نظر هستید و کنترل می‌شوید؟ زمانش رسیده است زندگی جدیدی را بدون کسانی آغاز کنید که چنین احساسی را به شما می‌دهند. از آنها دور شوید و خودتان را آزاد کنید. آنقدر قوی هستید که تنهایی دوام بیاورید.

معنی‌اش چیست که در خواب حس می‌کنید زیر نظر قرار خواهید گرفت؟

اگر حس می‌کنید در خواب کسی شما را زیر نظر دارد یعنی در دام موانع ذهنی خودتان گرفتار شده‌اید. موضوع تمرکز این موانع همانا نظر دیگران در مورد شما، مقررات جامعه و آرزوهای اعضای خانوادۀ شماست. وقتش رسیده است خودتان را از این موانع ذهنی خلاص کنید و بازتر بیندیشید. زمانش رسیده است که خود واقعی‌تان را نشان دهید.

چه می‌شود اگر بعد از بیداری حس کنید موقع خواب کسانی شما را می‌پاییدند؟

اگر بعد از بیداری حس کردید موقع خواب کسانی شما را نگاه می‌کرده‌اند یعنی حس می‌کنید باید زندگی‌تان را طبق خواسته‌های دیگران پیش ببرید. انگار که مدام نگاه می‌کنید مطابق سلیقۀ آنها رفتار می‌کنید. اینکه حین خواب حس کنید در خواب «تحت نظر» هستید واقعاً ترسناک است. البته که موضوع شبه یا چیزی مثل آن نیست. این نوع خواب، طبق کتاب باستانی رؤیا، اشاره دارد به اینکه در نهایت به‌موقع متوجه شده‌اید باید روی زندگی خودتان تمرکز کنید. برای اولین بار در زندگی‌تان کار درست را انجام دهید و به حسی که دارید گوش دهید. اگر روشن‌فکر، یا فردی مستقل، هستید و همچنان چنین رؤیایی را می‌بینید یعنی از قضاوت شدن از سوی دیگران واهمه دارید.

ساعت طلا در خواب نشانۀ چیست؟

دیدن ساعتی از طلا در خواب علامت ثروت است، پس خوابی مثبت تلقی می‌شود. به‌لطف استعدادهای پنهان‌تان، در اندک زمانی به فردی ثروتمند و متمول بدل خواهید شد. اگر تازه در مسیر شغلی‌تان گام برداشته‌اید چنین ساعتی یعنی قرار است تا رسیدن به موفقیت سخت کار کنید، اما بدانید که تلاش‌تان در آخر ارزشمند خواهد بود. هیچ‌وقت دست از رؤیاهایتان بر ندارید. رؤیاهایتان هستند که شما را زنده نگه می‌دارند.

دیدن ساعتی خراب در خواب نشانۀ چیست؟

اگر در خواب ساعتی خراب دیدید یعنی در زمانی نادرست تصمیمی درست خواهید گرفت. یا خیلی زود خواهد بود یا خیلی دیر. به برنامه‌های آینده‌تان توجه کنید و برای کارهایی که قصد انجام‌شان را دارید مسیری کوتاه‌تر پیدا کنید. همچنین وقتی مسئلۀ شغل‌تان به میان می‌آید محتاط‌تر باشید. اگر ساعت دیواری‌ای خراب در خواب ببینید معنی‌اش این است که بهتر است به ضرب‌الاجل‌ها پایبند شوید.

پیدا کردن ساعت در خواب به چه معناست؟

اگر در خواب یک یا چند ساعت پیدا کردید یعنی دوست دارید قبل از اینکه دیر شود مسیرتان را در زندگی پیدا کنید. خب، محض اطلاع‌تان  باید عرض کنم که هیچ‌وقت دیر نیست، و برای یافتن مسیر درست هیچ‌وقت دیر نخواهد بود. فرصتی دوباره به خودتان بدهید، چون کس دیگری اینکار را برای شما انجام نخواهد داد. بعد از ارزیابی مجدد ارزش‌ها و باورهایتان، دوباره اهداف زندگی‌تان را مشخص کنید. سپس، به ندای قلب‌تان گوش دهید تا به این شکل مسیرتان را پیدا کنید.

سایر خواب‌های مرتبط با ساعت

 • ساعتی دیواری در خواب دیده‌اید: به شما هشدار می‌دهد که مسایل اطراف‌تان را نادیده نگیرید. باید به افراد و مسایلی که در زندگی‌تان رخ می‌دهد توجه کنید. از هر لحظه نهایت لذت را ببرید.
 • در خواب کسی را زیر نظر دارید: اشاره به اشتیاق‌تان به تغییر دارد و اینکه خوب است برای گوش دادن به دیگران وقتی در نظر بگیرید. شاید از کسی توقع جواب دارید یا توجه بیشتری می‌خواهید.
 • در خواب ساعت مچی‌تان را گم کرده‌اید: یعنی قرار است به مشکل مالی برخورد کنید، اما نگران نباشید. برای این مشکل راه‌حلی مناسب یا راه خروجی پیدا خواهید کرد که کمک‌تان می‌کند بر این مشکل فایق شوید.

امیدوارم از معانی‌ای که برای رؤیاها آورده‌ایم لذت برده باشید. تفاسیر مربوطه را از کتاب‌های زیر گرد آورده‌ام: منابع: اول تا آخر رؤیاها (1934)، رؤیاهایمان چه معنایی دارند (1954) مقالۀ منتشر نشده در مورد فروید، نوشتۀ جی اچ هاموند، انتشارات لندن (تاریخ نشر نامعلوم)

تغییرات مثبت در راه است، چنانچه…

 • الگویی از تکرار ارقام دیدید، مثل 11:11.
 • ساعتی را پیدا کردید.
 • ساعتی با ارزش مالی یا عاطفی داشتید.
 • ساعتی نو خریداری کردید.

عواطفی که ممکن است حین دیدن ساعت در خواب به شما دست بدهد

عجله. کنترل‌کننده. نظم. گم شده. سرگردان. پرمشغله. پیروز. فاتح. عجز. اذیت شده. متمرکز. خستگی‌ناپذیر. استوار. مصمم.

این رؤیا با سناریوهای ذیل در زندگی‌تان مرتبط است

ساعت بیوزیستی، بازنشستگی، ارتقا، تازه استخدام شده، مرگ اخیر یکی از عزیزان احساس یا وظیفه‌ای که بیش از حد توان‌مان است.

در عهد باستان، ساعت مچی به معنای زیر بوده است…

 • خوشحالی.
 • عصبی بودن.
 • در دام افتادن.
 • ترسیده.
 • عصبانیت.
 • افسردگی.
 • خستگی.
 • تنهایی.
 • گم شده.
دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×