خرید حضوری اشرافی

خانه فروشگاه کاربری سبد0

ساعت تریوا، تاریخچه و بررسی برند Triwa

Triwa مخفف عبارت Transforming the Industry of Watches است. سازندگان این بِرَند شروع به طراحی ساعت‌های مدرن با الهام از سبک‌های معاصر کردند.

این بِرَند با هدف فراتر رفتن از بحث طراحی، به‌دنبال برجسته‌کردن مسائل روز نیز هست. این مسائل شامل موضوعات مربوط به اثرات مستقیم زیست‌محیطی ناشی از تولید ساعت و تأثیر تغییرات آب‌وهوایی می‌شود. با درنظرداشتن این چالش‌های همیشگی، این بِرَند از مواد پایدار برای تولید ساعت استفاده می‌کند و ضمن همکاری با سفیران تغییر، اطلاعاتی در رابطه با این بِرَند را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

دو مجموعه‌ی برتر این بِرَند در استکهلم، از ضایعات اقیانوسی بازیافت‌شده و ذوب سلاح‌های گرم غیرقانونی ساعت‌های بادوام و جاودانه می‌سازند. در این مقاله به تاریخچه‌ی ساعت بِرَند Triwa و برخی ساعت‌های پرفروش آن اشاره خواهیم کرد!

تاریخچهی بِرَند Triwa

تاریخچه‌ی بِرَند Triwa

از ویژگی‌های ساعت‌های بِرَند Triwa می‌توان به طراحی سبک اسکاندیناویایی، یعنی طراحی‌ مینیمالیستی و ظاهر شیک آنها اشاره کرد. رسالت اصلی این بِرَند افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی در رابطه با آب‌وهوا و تولید ساعت‌ با استفاده از زباله‌های سمی است.

تاریخچه‌ی تاسیس بِرَند Triwa

51Vfk28jVkL. SL500

Triwa در سال 2007 راه اندازی شد. در واقع این بِرَند را چهار دوست بنیان نهادند تا صنعت ساعت‌سازی را با چشم‌اندازی بی‌نظیر احیا کنند. بنیانگذاران این بِرَند بر این باورند که هنوز هم در عصر ساعت‌سازی مدرن، بسیاری از بِرَندهای برجسته‌ی ساعت‌سازی همچنان از روش‌ها و طرح‌های سنتی استفاده می‌کنند. در نتیجه، آن‌ها با راه‌اندازی بِرَند Triwa سعی داشتند در صنعت ساعت‌سازی دیدگاه جدیدی در طراحی و ساخت ساعت به‌وجود آورند.

Triwa از زمان شروع به کار خود، ساعت‌های مچی مردانه و زنانه تولید می‌کند. موفقیت این بِرَند راه را برای عرضه‌ی اَکسسوری‌های دیگری چون عینک آفتابی و دستبند هموار کرده است. درحال‌حاضر، تیمی متشکل از 30 دوست برای رسیدن به رویای مشترک خود در حال تلاشند.

تعریف زمان‌سنجی مدرن

Triwa مجموعه‌های محدودی ساعت را با تمرکز بر عملکرد، طراحی و ضروریات تولید کرده است. تا این‌جای کار، این بِرَند دو مجموعه‌ی اصلی دارد. در واقع با ساخت این ساعت‌ها، سعی در مجسم‌کردن ارزش‌های بنیادین خود در قالب ساعت‌های زیبا و منحصربه‌فرد را دارد. هدف دیگر این بِرَند، حفاظت از محیط‌زیست و دعوت به صلح جهانی است. در ادامه بیشتر درباره‌ی این مجموعه ساعت‌ها خواهیم آموخت، تا بفهمیم چه چیزی آنها را منحصربه‌فرد و نویدبخش ساخته است.

همچنین شایان ذکر است که ساعت‌سازی تحت این بِرَند از لحاظ زیست‌محیطی بسیار شفاف است. در نتیجه Triwa با افتخار ادعا می‌کند که ردپای کربن همه‌ی محصولات خود را محاسبه کرده است و سعی در این دارد که تأثیرات این بِرَند بر کره‌ی زمین (محیط زیست) و مشتریان (انسان‌ها) را به اطلاع همگان برساند. با انجام این کار، سازندگان و طراحان این بِرَند، با نوآوری در فرآیند تولید، خواهند توانست موجبات کاهش ردپای کربن در محصولات جدید خود را فراهم آورند.

برای محاسبه‌ی ردپای کربن، این بِرَند از ماشین‌حساب 2030 استفاده می‌کند. محاسبه‌ی ردپای کربن عواملی مانند تامین مواد، تولید قطعات، بسته‌بندی و حمل‌ونقل را شامل می‌شود تا میزان ردپای کربنی در هر مرحله قابل بررسی باشد. این بِرَند برای هر محصول یک نشانگر (برای تعیین ردپای کربن) طراحی کرده است، و با این کار قصد رکوردشکنی دارد. محصولات این بِرَند با به‌کارگیری نبوغ طراحان خود، نویدبخشِ تولید محصولات پایدارتر (از نظر زیست‌محیطی) خواهند بود. سازندگان این بِرَند عمیقاً معتقدند که قراردادن این نشانگر به این بِرَند کمک خواهد کرد تا در توسعه‌ی کسب‌وکار خود مسئولیت‌پذیری بیشتری نسبت به مسائل زیست‌محیطی داشته باشند و محصولی که تولید می‌کنند نهایتاً به محیط‌زیستی بازگردد که از آن برخواسته است.

درحال‌حاضر Triwa محصولات خود را در سطح جهانی به‌فروش می‌رساند و به آرامی در حال افزایش حضور خود در بازارهای جهانی است. طراحان این بِرَند از روش معاصر برای طراحی ساعت‌های خود بهره می‌برند.

مجموعه ساعت‌های Triwa

18109521164 2e63854560 o

طراحی به سبک اسکاندیناوی با شیوه‌ی زندگی به این سبک، یعنی مینیمالیستی، کاربردی و شیک، درهم تنیده شده است. این ویژگی‌ها، دقیقاً توصیف‌کننده‌ی طراحی ساعت های Triwa هستند. تعهد به محافظت از زمین و به‌کاربستن تکنیک‌های ساعت‌سازی سنتی، این بِرَند را برای دوستداران ساعت و همچنین تازه‌واردان دنیای ساعت جذاب کرده است. مهم‌تر از همه، ساعت‌های Triwa از نظر قیمتی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند و در تمام سنین طرفداران بسیاری دارند.

بررسی مجموعه‌ی Ocean

در این مجموعه بِرَند Triwa نسخه‌های Ocean Plastic و SUB Ocean Plastic را معرفی کرده است. اگرچه در هر دو نسخه از زباله‌های بازیافتی اقیانوسی و پلاستیک‌های بازیافتی استفاده شده است، تفاوت‌های قابل‌توجهی در عملکرد مدل‌های مختلف آن وجود دارد که سبب تمایز مدل‌های مختلف از یکدیگر می‌شود.

ساعت‌های Ocean Plastic در هفت رنگ روشن به بازار ارائه می‌شوند. در ساخت صفحه‌ی ساعت از دریا الهام گرفته شده و تصاویری به شکل امواج در صفحه‌ی ساعت قابل مشاهده است. با طراحی این ساعت، Triwa قصد داشته است روی هدف خود، یعنی حفاظت از اقیانوس‌ها، تاکید کند. ساعت‌های Ocean Plastic با قابی 37 میلی‌متری طراحی شده‌‌اندو قلب ‌تپنده‌ی Miyota 2035 و بندی پلاستیکی (ساخته‌شده از ضایعات بازبافتی اقیانوسی) دارند.

این ساعت تا عمق 330 فوتی خاصیت ضدآبی دارد و برای موج‌سواری، شنا و سایر فعالیت‌های سبک آبی ایده‌آل است.

از سوی دیگر، ساعت‌های SUB Ocean Plastic برای مرتفع‌کردن نیازهای مخصوص غواصی طراحی شده است و دلیل این نام‌گذاری ادای احترام به جستجوگران غواص بوده است. این ساعت با طراحی سه‌بعدی اشکالی مشابه امواج آب بر صفحه‌ی ساعت و قاب چرخان، طراحی مدرن و جذابی دارد. علاوه‌بر این ویژگی‎ها، در کنار شماره‌ی 3 صفحه‌ی ساعت مجهز به تقویم است.

عقربه‌های درخشان مشاهده‌ی ساعت در زیر آب‌های تاریک را آسان می‌کند. این ساعت در سه رنگ با قاب 40 میلی‌متری به بازار آمده و ظاهری اسپرت به طراحی مدرن این ساعت داده است.

مجموعه‌ی Peace

طراحی مجموعه ساعتی با این نام برای بِرَندی که خواستار تغییرات کل‌نگر است و تمام‌قد از صلح و پایان‌دادن به درگیری‌های مسلحانه در سراسر جهان حمایت می‌کند، خیلی دور از ذهن نیست. Triwa برای ایفای نقش خود در این راستا، با ذوب فلزات حاصل از سلاح‌های گرم غیرقانونی، مواداولیه موردنیاز برای ساخت قطعات ساعت را مهیا می‌سازد. Triwa با همکاری IM، یک سازمان توسعه‌ی سوئدی، قادر است 15 درصد از فروش هر ساعت را به خانواده‌هایی اهدا کند که قربانی درگیری‌های مسلحانه شده‌اند. در نتیجه، این بِرَند نه تنها در بازیافت سلاح‌های گرم غیرقانونی به مواداولیه‌ی ساخت ساعت نقش بسزایی دارد، بلکه توانبخشی قربانیان خشونت‌های مسلحانه را نیز در دستور کار خود داده است. فلز ذوب‌شده‌ی حاصل از این سلاح‌های گرم، که تحت عنوان Humanium Metal شناخته می‌شود، ماده‌ی اولیه‌ی بادوام و مستحکمی در ساخت قطعات ساعت است که سال‌ها بدون واردآمدن هیچ آسیبی کار خواهند کرد. ساعت‌های Humanium در رنگ‌های متالیک مختلف موجودند و امکاناتی چون کرنوگراف  دارند و و اتوماتیک هستند. نسخه‌ی کلاسیک 38 میلی‌متری Humanium مجهز به موتور Miyota GL10 با جلاکاری‌های بسیار خاص و شاخص‌های عددی حکاکی شده است. ساعت مدل Humanium 39 میلی‌متری، صفحه‌ای مخطط، دو کرنوگراف در زیر عقربه‌ها و عقربه‌ی ثانیه‌شمار قرمز رنگ دارد. در بند فلزی این ساعت‌ها از صفحات پلی‌اِتیلِن ترفتالات PET بازیافت‌شده استفاده شده است که دوام ساعت را زیادتر می‌کنند.

مجموعه‌ی ساعات مردانه

علاوه بر دو مجموعه ساعت فوق‌الذکر، وب‌سایت رسمی Triwa چند مدل در زیرمجموعه‌ی مردانه‌ی خود نیز به نمایش گذاشته است. این زیرمجموعه بخشی از سبک‌ها و طرح‌های قبلی این بِرَند است. برخی از مدل‌های قابل‌توجه این مجموعه Falken و Nevil هستند.

41P4dZDBoL. SL500

مجموعه‌ی Nevil دارای کرونوگراف و خاصیت ضدآبی تا عمق 330 فوتی است.

41KUoj4nbBL. SL500

صفحه‌ی این ساعت از جنس شیشه‌ی معدنی با قلب‌تپنده‌ی ژاپنیِ Miyota است، هدیه‌ای ایده‌آل برای عزیزان شماست.

از سوی دیگر، ضخامت صفحه‌ی ساعت‌های مجموعه‌ی Falken، بسیار باریک است که همین امر موجب شیک‌بودن آنها شده است. مدل Falken صفحه‌ی ساعت مینیاتوری روی عدد 6 دارد که آمیزه‌ای از زیبایی و ضرورت در طراحی این ساعت به‌شمار می‌رود.

طرح‌های زنانه

مشابه با مجموعه‌ی مردانه، در مجموعه‌ی زنانه برخی از موفق‌ترین ساعت‌های طراحی‌شده توسط این بِرَند به نام‌های Nikki و Svalan. قرار دارند. این مجموعه‌ها مظهر طراحی و جذابیت به سبک زنانه و سوئدی هستند.

41DqBBKOCAL. SL500

مدل Nikki دارای کرونوگرافی تایم‌لِس  با طراحی کلاسیک است. این مدل در رنگ‌های مختلف متناسب با نیاز شما برای یک ساعت اسپرت زنانه به بازار ارائه شده است. ساعت‌های Nikki قابی 36 میلی‌متری دارند و تا عمق 160 فوتی خاصیت ضدآبی دارند. در نتیجه‌، این ساعت می‌تواند انتخابی بی‌نقص برای روزهای پر جنب‌وجوش مثل انجام ورزش‌های ماجراجویانه یا روزی آرام در دفترکارتان باشد.

41cmQhB8ptL. SL500

اگر به دنبال طراحی شیک‌تری از یک ساعت اسپرت هستید، نسخه‌ی Svalan انتخاب شایسته‌ای خواهد بود. ساعت‌های Svalan که قابی 34 میلی‌متری، صفحه‌ای کوچک با طراحی شیک و با جزئیات فراوان دارند. بند چرمی در تمام این ساعت‌ها از نوع گیاهی و اُرگانیک است و توسط Tärnsjö Tannery ساخته شده است.

شهرت بِرَند Triwa

در طول این سال‌ها بِرَند Triwa به جایگاهی دست یافته که کمتر بِرَندی توانسته است. یکی از نکاتی که نیاز به بازنگری دارد، شیوه‌ی زندگی ما است. حفاظت از محیط زیست و کاهش اثرات مضر اعمال انسان، از اهداف اصلی این بِرَند هستند. همین اهداف، این بِرَند را به یکی از بِرَندهای ساعت مچی اخلاق‌مدار و پایدار(به‌لحاط زیست‌محیطی) تبدیل کرده است. Triwa نه تنها پیشگام نوآوری‌های مدرن است، بلکه جنبشی در راستای عصر جدید بِرَندسازی آگاهانه‌ی اجتماعی به راه انداخته است. دلیل موفقیت این بِرَند عمدتاً به همین دلیل است و همین موضوع باعث شده است که مشتریان این بِرَند در حال افزایش باشند. علاوه‌براین، طراحی این بِرَند بدون‌شک جسورانه و در عین‌حال جالب و هوشمندانه است. علاوه‌بر این واقعیت که در ساخت این ساعت‌ها از مواد بازیافتی و فلزات تغییر‌کاربری‌شده( به‌دست‌آمده از سلاح‌های گرم غیرقانونی) استفاده شده است، Triwa اساساً کار را با تمامیت، برتری، عمل به وظایف، عملکرد مناسب و ارزش بالا تمام می‌کند.

آیا Triwa بِرَند خوبی است؟

 مشابه با هر برَند ساعت دیگری، نظرات در رابطه با Triwa متفاوت است. یکی از اولین اظهارنظرها در رابطه با این ساعت‌ها، قیمت فوق‌العاده پایین آنها و اطلاعات محدود در رابطه با آنها در وب‌سایت بِرَند بود. براساس باور عمده‌ی مردم، کالای گران‌تر و کیفیت بالاتر، اعتماد سریع به این بِرَند، برای بسیاری از افراد دشوار است. بااین‌حال، آنسوی داستان این است که Triwa بِرَند محبوبی در سوئد است. طراحی اسکاندیناویایی همراه با حرکت نویدبخش (در رابطه با محیط‌زیست)، عملکرد قابل اعتماد و قیمت مقرون‌به‌صرفه، مشتریان جدیدی را به خرید این ساعت‌ها ترغیب می‌کند. همانطور که در تمام بررسی‌ها توصیه می‌کنیم، خرید یک ساعت، چه ارزان و چه گران‌قیمت، نیاز به در نظرگرفتن عواملی مانند طراحی، (موارد یا طرز) استفاده، عملکرد، تاریخچه‌ی بِرَند و مواردی از این قبیل دارد. اگر مجموعه‌دار ساعت هستید، می‌توانید بدون هیچ بررسی، ساعت‌هایی از بِرَند Triwa را به مجموعه‌ی خود اضافه کنید، چرا که وجه‌تمایز این بِرَند، باورهای سازندگان آنهاست. اگر در امر (خرید) ساعت مبتدی هستید، مطمئن شوید از بِرَندی ساعت می‌خرید که ارزشش را داشته باشد، چرا که قرار است همیشه آن را روی مچ دستتان داشته باشید.

ساعت های Triwa را از کجا بخریم؟

ساعت‌های Triwa در سراسر جهان و از طریق فروشگاه‌های آنلاین رسمی این بِرَند به‌فروش می‌رسند.

 Triwa کجا ساخته می شود؟

ساعت‌های این بِرَند در سوئد طراحی و تولید می‌شوند. Triwa از منابع بازیافتی به عنوان مواداولیه برای ساخت قطعات ساعت استفاده می‌کند. قلب تپنده‌ی این ساعت‌ها Miyota و ساخت کشور ژاپن است. بااین‌حال، دسترسی به اقیانوس برای تهیه‌ی مواداولیه ساخت قطعات، دست سازندگان و طراحان این بِرَند را برای ساخت قطعات متنوع باز گذاشته است. . علاوه‌براین، این بِرَند با سازمانی محلی نیز همکاری می‌کند تا سلاح‌های گرم غیرقانونی را از نقاط مختلف جهان، جهت ذوب و ساخت قطعات ساعت، تهیه کند. فلزات سازنده‌ی این اسلحه‌های گرم پس از ذوب، به قطعات محکم و بادوام ساعت‌ها تبدیل می‌شوند.

ضمانت تعویض Triwa

تمام ساعت‌های تولیدشده توسط این بِرَند دو سال ضمانت تعویض دارند. این دوسال از تاریخ خرید شروع می‌شود. تاییدیه‌ی سفارش به معنی شروع مدت‌زمان ضمانت ساعت شماست. براساس اطلاعات وب‌سایت Triwa، فرسودگی در اثر استعمال و استفاده‌ی سهل‌انگارانه یا نادرست جز ضمانت تعویض نمی‌باشد.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×