ساعت های اتوماتیک چگونه کار می کنند؟

ساعت هایی با موتور اتوماتیک بخشی از ساعت های مکانیکی موجود در بازار را تشکیل می دهند که با گذشت زمان هر روز به علاقه مندان به این گونه ساعت ها افزوده می شود. در این مقاله با نحوه کار ساعت های اتوماتیک و بدون باتری آشنا خواهیم شد.

 

ساعت مچی اتوماتیک

 

در سالهای اخیر، ساعت های مکانیکی دچار یک تحول بزرگ شده اند و با ورود دوباره ساعت های اتوماتیک به بازار، علاقه مندان به خود را روز به روز  مشتاق تر از دیروز کرده اند.

امروزه کمپانی های بزرگ و کوچک ساعت سازی، ترسی از نمایش دنده ها و فنرهای موجود در ساعتهای اتوماتیک را ندارند. این مسئله وجه تمایز ظاهری این ساعت های اتوماتیک با مدلهای باطری دار است که موجب خیره شدن شما به موتور این ساعت ها و ماهیت داخلی آنها می گردد. اما در دل این ساعت های اتوماتیک چه می گذرد؟

امروزه بسیاری از ساعت های مکانیکی از نوع اتوماتیک یا به عبارت دیگر خودکوک هستند. به این معنی که این ساعت ها خود را توسط یک وزنه که در داخل ساعت مچی قرار دارد، کوک می کنند.

در حالی که ساعت در دستان شما قرار دارد و مشغول کارهای روزمره خود هستید، نوسان این وزنه موجب فشار بر یک فنر در داخل ساعت می گردد و فشرده شدن این فنر موجب ذخیره انرژی، برای ادامه فعالیت ساعت می گردد.

همچنین توسط چرخاندن سرکوک موجود بر روی بدنه نیز میتوان این فنر را فشرده و ساعت را کوک کرد.

امروزه منشا اغلب موتورهای اتوماتیک سوییسی به شرکت ETA که زیر مجموعه شرکت سواچ می باشد، بر میگردد.

این شرکت در بین سالهای 1970 و 1980 و در بحبوحه بحران ساعت های کوارتز به وجود آمد. محصول این شرکت، حاصل ادغام و ساده سازی صنعت ساعت سازی سوییس می باشد.

به جرائت و بدون هیچ اغراقی میتوان گفت که ETA، در حال حاضر غول ساعت سازی در صنعت ساعت های اتوماتیک در جهان محسوب می شود.

جهت دریافت مشاوره و خرید ساعت اتوماتیک می توانید با بخش فروش ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.