خواندنی های دنیای ساعت

معرفی ساعت خاص آزیموث گراند توریسمو

Azimuth Gran Turismo
ساعت مچی آزیموث گراند توریسمو یک ساعت نامتعارف دیگر است در کنار دیگر ساعت های خاص، که از روی وسایل نقلیه الگو گرفته شده اند

مانند تانک، (ساعت مدل Azimuth SP1 Landship)، موتور سیکلت های دهه 60 میلادی (مدل SP1 Crazy Rider) و اخیرا مدل آزیموث Twin Turbo که از روی ماشین های اسپورت دهه 60 میلادی الگو گرفته است.

شکل ساعت Azimuth Gran Turismo طرحواره ماشین های اسپورت قدیمی (وینتج) را تداعی می کند، خصوصاً مدل پورشه 911 دهه شصت میلادی، در حالیکه صفحه ساعت بصورت عمود نسبت به مچ دست قرار داده شده که اجازه می دهد ساعت را راحت تر موقع رانندگی ماشین مسابقه ای خود بخوانید، مشابه ساعت مدل MB&F HM 5 (که آن هم از روی ماشین های مسابقه ای برگرفته شده است) و همچنین مشابه بوگاتی پارمیجیانی.

این شکل ایستاده صفحه خواندن زمان را راحت تر می کند وقتی که دستان شما روی فرمان هست؛ طبیعتا این ساعت عجیب و غریب چشم همه را نمی گیرد، و فقط به مذاق ماشین بازها خوش می آید، و از آنجایی که این ساعتها در تعداد کم تولید می شوند، حتی بیش از پیش خواهان پیدا می کنند.

این مدل ها برای کسانی طراحی می شوند که علاقمند به ساعت سازی نامتعارف و نوآورانه هستند.

در حالیکه قاب این ساعت تداعی شکل یک ماشین کلاسیک مسابقه ای را می کند، تاج کوک آن یادآور درب باک ماشین در دوطرف صفحه هست، و باله های دو طرف ساعت (که تزئینی هستند)، یادآور هواکش رادیاتور ماشین های قدیمی می باشند.

بر روی صفحه نمایش این ساعت اسپرت اعداد ساعت هستند که بر روی یک دیسک چرخانند در حالی که دقیقه و ثانیه به شکل سنتی نمایش داده می شود، ولی با عقربه هایی که از روی تاچومتر ماشین الهام گرفته شده اند. داخل این ساعت، یک کالیبر مکانیکی اتوماتیک سوئیسی قرار دارد، و نهایتا بند چرمی یک دوخت رنگین دارد که باز یادآور تو دوزی ماشین های کلاسیک است.

انتشار با ذکر منبع: www.ashraafi.com

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *