خواندنی های دنیای ساعت

باریکترین ساعت مچی جهان: ساعت CST-01

باریکترین ساعت مچی جهان را بشناسید

توی دنیای ساعت هم مانند دیگر وسایل ترین های ساعت مچی وجود دارد که هر کدام در نوع خود جالب هستند، مثل ضد آب ترین، بزرگترین، کوچکترین و... اما ما این بار سراغ باریکترین ساعت مچی جهان آمده ایم تا آن را معرفی کنیم.

با قطر تنها 0.8 میلیمتر، ساعت مچی CST-01 مدعی است که باریکترین ساعت مچی جهان را تولید کرده است.

این ساعت e-link با یک سلول میکرو انرژی (MEC) کار می کند که می تواند 10 هزار بار شارژ شده و 15 سال عمر کند. هر شارژ حدود یک ماه دوام می آورد تا خالی شود و شارژ ساعت مچی طی 10 دقیقه انجام می شود با گذاشتن ساعت بر روی پایه شارژر آن:

ساعت مچی سی اس تی وان کوچکی خود را مدیون جا دادن نمایشگر، باتری و میکروکنترلر سیکو Seiko Epson در یک بخش نیم میلیمتری بر روی یک بند استیل خالص ضد زنگ بوده است. وزن آن مانند یک پر به اندازه 12 گرم بوده و نازکترین ساعت جهان در دو رنگ سیاه و سفید ارائه می شود.

این ساعت خاص برای کسب باریکی بیش از حد خود، هیچ دگمه ای روی خود ندارد و تنظیم ساعت را می بایست تنها از روی پایه شارژر آن انجام دهید که شاید کمی سخت به نظر برسد اما خب یکی از عواملی که به آن اجازه باریکترین ساعت جهان شدن را داده همین نکته است زیرا دکمه ها دارای ساختاری هستند در این ضخامت جایگیری نمی شوند.

پروژه CST-01 تازه آغاز شده است و برای پیش فروش ساعت می بایست حدود 129 دلار پرداخت کنید. این کمپین در سال 2013 به نقطه 200 هزار دلاری مورد نظر خود رسید تا اولین نسخه آن تولید شود.

اگر تمایل به تهیه این ساعت دارید جالب است بدانید بند استیل این ساعت با رنگ مسی نیز موجود هست.

انتشار با ذکر منبع: www.ashraafi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *