اشرافی / کرنوگراف

نمایش 1–12 از 334 نتیجه

نمایش فیلترها
نمایش 12 20 28

ROLEX Cosmograph SK8

945,000 تومان

ROLEX Cosmograph SK7

945,000 تومان

Diesel 7333D

1,955,000 تومان

Omega Speedmaster Si40

1,555,000 تومان 1,475,000 تومان

Hublot Big Bang FER1

1,154,000 تومان

Hublot Orlinski BBR1

1,019,000 تومان

Diesel DZ-4399

1,050,000 تومان

Emporio Armani AR5890R

806,000 تومان

Tissot PRC200 T81

920,000 تومان

Invicta Reserve 21362

2,550,000 تومان

Diesel DZ4309

1,150,000 تومان

Omega Speedmaster BB2

1,385,000 تومان

ساعت کرونوگراف چیست

در زبان عامه کرنوگراف به زمان سنج یا تایمری گفته می شود که دارای دو یا یک دکمه می باشد و در هر جایی می توان از آن استفاده کرد. از کرنوگراف ساعت ها می توان بدون دخالت در ساعت اصلی، استفاده کرد و زمان را اندازه گرفت.

این عمل به صورت شروع زمان گیری، توقف آن، ثبت زمان اندازه گیری شده و در نهایت ریست کردن کرنوگراف انجام می شود.

در اغلب ساعت های کرنوگراف می توان تا 30 دقیقه را اندازه گیری کرد اما در بعضی از آن ها این زمان اندازه گیری تا 12 ساعت نیز قابل مشاهده می باشد.

موتور اتوماتیک، کرنوگراف

موتور اتوماتیک، کرنوگراف

معنی کلمه کرنوگراف

لغت chrono در زبان یونانی به معنی زمان و graph نیز به معنای نوشتن و نمایش دادن است. آنطور که گفته می شود در زمان یکی از پادشاهان فرانسوی به یکی از ساعت سازان آن زمان به نام Rieussec این وظیفه محول شد که ساعتی بسازد که توانایی اندازه گیری زمان را در مسابقات اسب دوانی که یکی از محبوب ترین ورزش های آن دوره بوده است، داشته باشد.

نتیجه منجر به ساخت وسیله ای شد که بعد از آن دنیای مسابقات را تغییر داد و دیگر خبری از اشتباه در اندازه گیری زمان نبود. امروزه کرنوگراف ها نقش اساسی در مسابقاتی همچون دومیدانی، اسب دوانی و اغلب دیگر مسابقات دارند.

ابتکار در اختراع با کرنوگراف

در ابتدای قرن بیستم کرنوگراف انقلابی در صنعت ساعت سازی ایجاد کرد و تولیدکنندگان شروع به ساخت انواع این ساعت ها کردند که بعد ها مجهز به تاکومتر نیز شدند. تاکومتر دستگاهیست جهت اندازه گیری سرعت دوران، تعداد دور و سرعت خطی یک جسم دوار بکار میرود. برای اولین بار شرکت هویر در سال 1358 توانست ساعت های با قابلیت تاکومتر بسازد.

ساعت کرنوگراف

ساعت کرنوگراف

بازگشت کرنوگراف

در سال 1969 و با معرفی ساعت کوارتز، بسیاری از سازندگان ساعت در دنیا در تولید ساعت کرنوگراف دچار شک و شبه شدند و از سرمایه گزاری بیشتر در تولید این ساعت ها خودداری کردند.

دلیل آنها نیز دقت بالای زمان سنجی توسط ساعت های کوارتزی بود که اولین بار توسط شرکت سیکو معرفی شد.

با این حال آقای آیزنهاور رییس جمعهور وقت آمریکا که یکی از طرفداران و کلکسیونر های معروف ساعت های کرنوگراف بود، با توجه به پیشرفت بسیار زیاد ناسا در آن زمان دستور داد که تمامی خلبانان و فضانوردان می بایست از ساعت های کرنوگراف استفاده نمایند.

در سال 1970 چند تن از فضانوردان که در فضا دچار مشکل شده بودند، توانسته بودند در شرایط بحرانی که تمام کامپویترها دچار مشکل شده بودند و با کمک انواع ساعت کرنوگراف امگا اسپیدمستر که به لطف دستور رییس جمهور بر دست داشتند، توانستند موتورهای شاتل را به صورت دستی دوباره احیا کنند و به سلامت به زمین بازگردند.

این خبر به سرعت در تمام جهان پخش شد و توانست نظر مردم را دوباره به سمت ساعت های مکانیکی کرنوگراف برگرداند و این صنعت دوباره احیا شود.

خلاصه

با اینکه ساعت کرنوگراف کاربرد های زیادی برای فضانوردان و خلبانان دارد، اما بسیاری از افراد از امکانات ساعت کرنوگراف استفاده نمی کنند، گرفتن زمان در هنگام درست کردن کباب، محاسبه زمانی که دوست شما در حال مشاجره با شماست و یا هر کار کم اهمیت یا با همیت دیگری که نیاز به محاسبه زمان دارد را ساعت کرنوگراف شما می تواند به یاری شما بیاید.

محاسبه زمان اتمام یک مسابقه، محاسبه تعداد ضربان قلب در یک زمان مشخص، محاسبه سطح اکسیژن راننده ها و یا راه اندازی مججد یک شاتل فضایی در آن سوی فضا همه و همه از کاربردهای بزرگ و کوچک این وسیله می تواند باشد.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که صرفا به خاطر ظاهر یک ساعت کرنوگراف آن را خریداری کرده اید، وقت آن است که آن را از کمد خود بیرون بیرون بیاورید و نگاهی به امکانات آن بکنید و در کارهای روزمره خود از آن استفاده کنید.

انتشار با ذکر منبع: اشرافی