خواندنی های دنیای ساعت

وقتی هوبلو به سیم آخر میزند!!

Hublot MP-11

استفاده Hublot MP-11 از ماده عجیب ساکسم

کمپانی هابلوت که همیشه چشم به نوآوری های فناوری دارد، از یک نسخه 20 کپی از مدل بیگ بنگ MP-11 رونمایی کرد که 14 روز ذخیره توان داشته و قاب آن 45 میلیمتر بوده تا 30 متر ضد آب است و از جنس ساکسم Saxem می باشد، که یک ماده نوآورانه با رنگ سبز زمردی است.

در توسعۀ بیگ بنگ ام پی 11، شرکت هوبلو کریستال یاقوت کبود را با رنگ های متنوع (شفاف، سیاه، زرد، آبی و قرمز) ایجاد کرد ولی متوجه شد که برای نسخه سبز رنگ کمی سخت است و بنابراین تصمیم گرفت مواد جدید را امتحان کند.

بنابراین در طراحی ساعت مچی هابلوت مدل بیگ بنگ ام پی 11 تجدید نظر کرده و قاب آنرا با ماده نوین در صنعت ساعت سازی شکل دادند که در ساخت ماهواره ها به کار میرفت. با رنگ سبز سیر که با جواهر زمرد زیبا رقابت می کند، ماده ساکسم نیروی چشمگیر را با زیبایی الماس ترکیب می کند.

برای کسب رنگ دانه سبز در این ماده شفاف، ساعت هابلوت اکسید آلمینیوم که از ارکان تشکیل دهنده یاقوت کبود است را ترکیب کرد با عناصر کمیاب زمین مانند تولیوم و هولمیوم و همچنین کرومیوم.

در نتیجه، یک ماده بدست آمد سخت تر از زمرد و شفاف تر و براق تر از یاقوت کبود. ماده ساکسم سبزرنگ، سرتاسر برق انداخته شده، یک تضاد زیبا را با پیچ های H شکل حلقه خود ایجاد می کند، با تیتانیوم سیاه براق میکرو بلاست شده، به اضافۀ تاج سیاهرنگ که ممزوج شده با تیتانیوم و ورودی های پلاستیکی.

در قلب این ساعت مچی بیگ بنگ هابلوت، یک محرک اسکلتون دست ساز با ذخیره توان خارق العادۀ دو هفته می تپد. هابلوت این شاهکار را با یک معماری اوریجینال حرکتی با هفت محفظه کوپل شده پشت سر هم بدست آورد، که همگی ضخامت معقولی معادل 10.92 پیدا کردند.

 

برای ممکن ساختن انتقال انترژی بین محورهای افقی محفظه ها و محور عمودی که ساعت و دقیقه را به حرکت در می آورد، طراحان این ساعت یک سیستم کمیاب در ساعت سازی را بکار بردند: یک رابط 90 درجه از طریق یک چرخ دنده مارپیچی.

 

ساعت مچی هوبلو بیگ بنگ MP11 به تعداد معدود 20 قطعه تولید شده که هر یک قیمتی معادل 125 هزار یورو دارند.

 

انتشار با ذکر منبع: www.ashraafi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *