مقاله کفش و کتانی

نکاتی که در هنگام پوشیدن کتانی باید رعایت کنید

نکاتی که در هنگام پوشیدن کتانی باید رعایت کنید

اگر هنوز تاکنون توجه نکرده‌‌اید باید به شما بگوییم که تنوع بسیار زیادی برای کفش‌‌های کتانی‌‌تان نسبت به ورزشگاه یا زمین بازی وجود دارد.در حقیقت، این کفش‌‌ها مناسب همه‌‌ی موقعیت‌‌ها هستند. با این حال، شما باید بدانید که چطور آن‌‌ها را با لباس خود ست کنید؛ به این ترتیب، می‌‌توانید استایلی درجه یک داشته باشید و آن را در جلسه‌‌ی کاری یا خوش‌‌گذرونی‌‌های دوستانه بپوشید.

قوانین اساسی پوشیدن کفش ورزشی

تفاوتی نمی‌‌کند کتانی‌‌های تخت، لژ‌‌دار یا مدل‌‌های دیگر را انتخاب کنید؛ در هر صورت باید به اصولی که در ادامه برای شما شرح داده می‌‌شود، پایبند باشید تا استایل‌‌تان را درجه یک نگه دارید. اول از همه این‌‌که قبل از خرید کفش کتانی، نگاهی به کمدتان بیاندازید. باید لباسی داشته باشید تا با کتانی مورد نظرتان ست کنید. حتی خیره‌‌کننده‌‌ترین کتانی‌‌ها نیز باید با ست لباس مناسب پوشیده شوند تا زیبا به نظر برسند. زود عمل نکنید و هر کفشی را که می‌‌بینید نخرید؛ اولین چیزی که باید به آن فکر کنید، لباس‌‌هایی‌‌ست که دارید.

درست است که کفش‌‌های ورزشی را با هر لباسی می‌‌توان پوشید؛ اما به خاطر داشته باشید که هنوز هم برخی لباس‌‌ها وجود دارند که اصلا مناسب پوشیده شدن به همراه یک جفت کتانی نیستند. اگر چنین چیزی وجود داشت، ما همیشه کتانی می‌‌پوشیدیم. لازم است که در برخی از مراسم‌‌ها مانند عروسی و جلسات بسیار رسمی، کفش‌‌هایی سطح بالاتر انتخاب کرده و آن‌‌ها را بپوشید. البته که می‌‌توانید کتانی را به همراه کت‌‌وشلوار بپوشید؛ اما این ترکیب مناسب جلسات کاری نخواهد بود.

بیش از حد انجامش ندهید، ساده باشید!

بسیاری از مردان در پوشیدن کتانی‌‌های ورزشی زیاده‌‌روی می‌‌کنند. سعی نکنید که با تمامی لباس‌‌های‌‌تان یک جفت کتانی ساده را ست کنید. این موضوع درباره‌‌ی تنوع رنگی که در یک استایل می‌‌پوشید نیز صادق است. هر چه ساده‌‌تر شیک‌‌تر؛ لزومی ندارند رنگ‌‌های خیلی متنوع و متضاد را با هم بپوشید.

اگر یک جفت کتانی خیلی شیک را با شلوار نامناسبی ست کنید، زیبایی هر دو را از دست می‌‌دهید. قد شلوار را هنگام ست کردن آن با کفش محبوب‌‌تان در نظر بگیرید. برخی از آن‌‌ها با شلوارهای گشاد و برخی دیگر با شلوارهای تنگ ست می‌‌شوند. حتی گاهی لازم است برای افزایش جذابیت کفش‌‌‌‌های‌‌تان، پاچه‌‌های‌‌تان را مقداری بالا بزنید. موارد مختلف را انتخاب کرده و مدلی که مناسب‌‌تان است را انتخاب کنید. همان‌‌طور که می‌‌دانید، ما همگی متفاوت هستیم و در لباس‌‌های گوناگون، حس‌‌های مختلفی را ابراز می‌‌کنیم.

کتانی‌‌های‌‌تان را تمیز نگه دارید

یکی از مهم‌‌ترین چیزهایی که باید برای پوشیدن کتانی‌‌های‌‌تان در نظر بگیرید، نظافت است. فرقی نمی‌‌کند کفش‌‌های ورزشی شما چقدر شیک باشند؛ اگر تمیز نگه‌‌شان ندارید، جذابیت خود را از دست می‌‌دهند. با این حال، باید روش صحیح تمیز کردن کتانی‌‌های‌‌تان را بدانید تا باعث خراب شدن‌‌شان نشوید.

اول از همه بدانید که انداختن کتانی‌‌ها داخل ماشین لباس‌‌شویی و رها کردن‌‌شان کار بسیار نادرستی‌‌ست. کفش‌‌های ورزشی نیاز به تعمیر و تمیز شدن دستی دارند تا زیبایی‌‌شان را حفظ کنند. اگر آن‌‌ها را در ماشین‌‌لباس‌‌شویی بیاندازید، خراب می‌‌شوند. در عوض، هر زمانی که حس کردید کتانی‌‌های‌‌تان کثیف شده‌‌اند، آن‌‌ها را با استفاده از یک برس خشک تمیز کنید. برای این کار حتی می‌‌توانید از یک مسواک قدیمی نیز استفاده کنید.

اگر خشک‌‌شویی فایده‌‌ای ندارد، از یک محلول تمیزکننده‌‌ی ملایم که با آب گرم و مایع ظرف‌‌شویی درست شده است، استفاده کنید. البته حواس‌‌تان باشد که در استفاده از آن زیاده‌‌روی نکنید. بندها را از کفش جدا کرده و آن‌‌ها را با دقت در محلول مذکور بشویید. البته کف کفش را نیز باید به همین ترتیب تمیز کنید. می‌‌توانید از یک پارچه‌‌ی میکروفایبر یا حوله‌‌ای معمولی برای خشک کردن آن استفاده کنید. در نهایت، باید بگذارید کفش‌‌تان در دمای اتاق خشک شود؛ هیچ‌‌گاه از سشوار استفاده نکنید. هم‌‌چنین می‌‌توانید برای سفارشی بستن بندهای کفش‌‌تان نیز سرچی در اینترنت بکنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *