نشانی اشرافی:
تهران، خیابان پیروزی،
چهارم نیرو هوایی، پلاک 180، واحد 2
Home Shop Cart

موادو یا سیتیزن، مقایسه برندهای ساعت Movado و Citizen

وقتی صحبت از ساعت‌های شیک می‌شود، دو برندی که مطمئناً در هر لیستی ظاهر می‌شوند موادو و سیتیزن هستند. هر دوی این برندها در میان علاقه مندان ساعت‌های مچی کاملاً شناخته شده‌اند و به راحتی می‌توان با یک نگاه به لیست محصولات آنها دلیل این موضوع را درک کرد.در حال حاضر، این دو برند به عنوان دو برند در حال رشد به هیچ وجه شما را از انتخابتان نا امید نخواهند کرد. درواقع هر دوی این برندها چیز منحصر به فردی را ارائه می‌دهند.

بیایید نگاهی داشته باشیم به آنچه که موادو و سیتیزن را برای علاقه مندان به ساعت‌های مچی جذاب می‌سازند. کدامیک از این دو برند از برند دیگر بهتر است؟ زمان آن رسیده تا به این سؤال پاسخ داده شود.

تاریخچه‌ی موادو

لوگوی موادوموادو در سال ۱۸۸۱ تأسیس شد اما در ابتدا به عنوان LAI Ditescheim & Freres SA شناخته می‌شد. در سال ۱۹۰۵ بود که آنها رسماً نام خود را به موادو تغییر دادند. این نام انتخابی جذاب و هوشمندانه بود چرا که در زبان اسپرانتو ” همیشه در حرکت” معنی می‌شد.

موادو منحصراً در بازار اروپا باقی ماند و توانست با ایجاد اعتباری گسترده، گام‌های قابل تحسینی در این مسیر بردارد.

این شرکت در سال ۱۹۸۳ و هنگامی که شرکت North American Corp آن‌ها را خریداری کرد به نقطه‌ی عطفی در تاریخ خود رسید. موادو سرانجام زیر این پرچم جدید راهی برای ورود به بازار آمریکا پیدا کرده بود. این برند با ساعتهای مینیمالیستی Museum خود به سرعت راه خود را از دیگر برندها جدا کرد.

اگر با مجموعه ساعت‌های Museum موادو آشنایی داشته باشید، می دانید که این سری همیشه از امضای طراحی خاص خود برخوردار است. ساعت‌های Museum موادو همگی در ظاهر خود از رویکردی مینیمالیستی برخوردار هستند. صفحه‌های نمایش این ساعت‌ها معمولاً هیچ گونه جزئیاتی – بجز نقطه‌ی Museum در محل ساعت ۱۲-ندارند.

همچنین موادو از سال ۲۰۱۸، MVMT، یک شرکت ساعت مد جدید را خریداری کرده است. این همکاری بسیار امیدوار کننده است زیرا MVMT به خاطر ساعتهای مینیمالیستی مدرن خود در میان علاقمندان به ساعت‌های مینیمالیستی‌ای که ممکن است با موادو آشنایی نداشته باشند محبوبیت بسیاری دارد. درحالی که برخی به خاطر سابقه‌ی کم MVMT در صنعت ساعت سازی این همکاری را بیفایده می‌دانند، بسیاری نیز معتقد هستند که ترکیب این دو ساعت ساز قدیمی و جدید می‌تواند تحولی در طراحی‌های کلاسیک و در عین حال مینیمالیستی موادو ایجاد کند.

تاریخچه سیتیزن

لوگوی سیتیزنبا وجود این که این نام یک نام انگلیسی است، سیتیزن در واقع یک برند ساعت ساز ژاپنی به حساب می‌آید که در سال ۱۹۱۸ تأسیس شد. آن‌ها در گذشته به عنوان موسسه تحقیقاتی Watch Shokosha شناخته می‌شدند و در درجه‌ی اول ساعت‌های جیبی تولید می‌کردند اما این شرکت در سال ۱۹۲۴ نام خود را به سیتیزن تغییر داد.

سیتیزن از جمله سازندگانی بود که به دلیل فروپاشی اقتصادی بازار ژاپن پس از جنگ جهانی دوم از مشکلات بسیاری رنج برد، خوشبختانه سیتیزن وضعیت وخیم خود را درک کرده و به سرعت مدل تجاری جدیدی را پذیرفت.

سیتیزن منابع خود را برای گسترش برندشان در میان بازار بین المللی افزایش داد. این شرکت همچنین در این دوره به دلیل تمرکز خود بر روی فناوری‌های نوآورانه، توانست دوباره حیات خود را به دست بیاورد.

تا انقلاب کوارتز دهه ۷۰ طول کشید تا سیتیزن سرانجام توانست جایگاه خود را در بازار ساعت تثبیت کند. در کنار Seiko، سیتیزن از جمله برترین برندهایی بود که منجر به انقلاب موتور کوارتز شدند.

سیتیزن همچنین با ساعت سیتیزن X-8 اولین موفقیت قابل توجه خود را در صنعت این دوره به دست آورد. سیتیزن X-8 اولین ساعت رسمی تیتانیومی بازار بود.

این ساعت همچنین مجهز به فناوری انرژی خورشیدی نیز بود؛ بخشی از فناوری تخصص یسیتیزن که با سلول معروف خورشیدی Cryston مشهور بود. این ساعت اولین ساعت کوارتز آنالوگ با فناوری انرژی خورشیدی در کل بازار بود. هر چند یکی از موفقیت‌های بزرگتر سیتیزن، فناوری پیشرفته‌ی خورشیدی Eco-Drive است.

برخلاف بیشتر ساعتهای خورشیدی موجود در بازار، فناوری Eco-Drive به شارژ از طریق نور خورشید محدود نبود. این ساعت قادر بود حتی از طریق نور مصنوعی نیز شارژ شود که در آن زمان یک موفقیت بسیار بزرگ به شمار می‌آمد. امروزه، سیتیزن مجموعه از ساعتهای شگفت انگیز را داراست و با بهترین ساعتهای خورشیدی باز شناخته می‌شود.

وقتی صحبت از ساعت‌های سیتیزن می‌شود، می‌توانید شرط ببندید که همه آنها تعادل خاصی در طراحی و کیفیت مواد اولیه خواهند داشت. به بیان ساده‌تر، شما هرگز نمی‌توانید با انتخاب یکی از ساعت‌های سیتیزن اشتباه کرده باشید.

مقایسه ساعت‌های موادو و سیتیزن

سیتیزن و موادو هر دو در صنعت ساعت سازی از اعتبار خوبی برخوردار هستند. در حالی که علاقه مندان به ساعت‌های مچی خود به خوبی می‌توانند تصمیم بگیرند که کدام یک را انتخاب کنند، تازه واردان به این بازار بزرگ باید چه کار کنند؟ خب تنها کافیست این مقایسه را مطالعه کنید تا به سمت برند ساعت مناسب و مطابق با علاقه خود راهنمایی شوید.

ساعت کرونوگراف

یکی از ویژگی‌های امضایی ساعت‌های کرونوگراف، سه صفحه نمایش فرعی آن‌ها است. این صفحه‌های نمایش اضافی برای اندازه گیری ساعات، دقیقه‌ها و ثانیه‌ها طراحی شده‌اند. سیتیزن و موادو برخی از بهترین ساعتهای کرنوگراف را تولید می‌کنند. بیایید دو مورد از ساعت‌های فعلی آن‌ها را انتخاب کنیم تا ببینیم هر یک چگونه می‌توانند برای پیروزی تلاش کنند.

موادو Museum Sport 0606792 از جنس فولاد ضد زنگ با صفحه نمایش سیاه

موادو Museum Sport 0606792 از جنس فولاد ضد زنگ با صفحه نمایش سیاهیکی از شایع‌ترین مشکلات ساعت‌های کرونوگراف طراحی تا حدودی نامرتب آن‌ها است. استفاده از سه صفحه نمایش فرعی در کنار یک صفحه نمایش بزرگتر به همراه سایر جزئیات می‌تواند در نگاه اول برای مشتریان معمولی ساعت‌های مچی کاملاً گیج کننده باشد. اینجاست که Museum Sport 0606792 وارد بازار می‌شود.

گرچه این ساعت یک ساعت کرونوگراف است، اما هنوز هم زیبایی و سادگی Museum مووادو را در میان ساعت‌های مختلف به رخ می‌کشد.Sport Museum جزئیات بیشتری در صفحه صفحه نمایش خود دارد اما این کار را با دقتی بسیار زیاد انجام داده است. این طراحی به Sport Museum صفحه‌ای مرتب و ساده که هنوز هم قادر به نمایش تمام عناصر یک ساعت کرونوگراف است را هدیه می‌دهد.

Museum Sport دارای سه صفحه نمایش فرعی است که ساعت (یک دهم)، دقیقه (۳۰) و ثانیه (۶۰) را نمایش می‌دهند. هر سه صحفه نمایش فرعی با فاصله‌ای مساوی در نیمه پایینی صفحه نمایش قرار دارند. صفحه نمایش اصلی شامل یک حاشیه ثابت PVD مشکی با طرحی آنالوگ و عقربه‌هایی و نشانگرهایی دارای مواد درخشان کننده می‌شود. علاوه بر این، Museum Sport همچنین دارای یک نمایشگر تاریخ است که در موقعیت ساعت ۴ قرار دارد.

قطر بدنه‌ی این ساعت به ۴۴ میلی متر می‌رسد و برای اکثر مچ‌ها ایده آل به شمار می‌آید. در داخل Museum موتور کوارتزی با دقت بالا قرار دارد که خیال شما را از دقیق بودن زمان اعلام شده توسط ساعت راحت می‌کند. البته، ساعت Museum موادو بدون طراحی خاص خود که امضای این مجموعه محسوب می‌شود، یعنی نقطه‌ی Museum که در محل ساعت ۱۲ قرار دارد چه معنایی خواهد داشت؟ به کلام دیگر، این ساعت کرنوگراف غیررسمی خارق العاده از یکی از برترین طراحی‌های این صنعت را داراست.

ساعت کرونوگراف Eco-Drive نقره‌ای و مشکی ساعت جهانی A-T سیتیزن

Citizen Eco-Drive Silvertone and Black World Time A-T WatchEco-Drive AT یک پیشنهاد عالی و پر از امکانات از طرف سیتیزن است. بدنه و بند این ساعت از فولاد ضدزنگ با کیفیت ساخته شده‌اند که به بدنه‌ی آن درخششی استثنایی می‌بخشند.

همانطور که قبلاً گفته شد، این کرونوگراف سیتیزن دارای ویژگی‌هایی متعدد و در سطحی بالا است که شامل فناوری زمان سنجی اتمی نیز می‌شوند. این ساعت همچنین از فناوری سیتیزن’s Eco-Drive استفاده می‌کند که قابلیت شارژ توسط انرژی خورشیدی را فراهم می‌آورد.

این ساعت همچنین توان دریافت به روزرسانی های ساعت جهانی به طور رادیویی (بدون توجه به منطقه زمانی) را دارد. در حالی که بدنه‌ی نسبتاً بزرگ ۴۴ میلی متری این ساعت می‌تواند برای برخی ناخوشایند باشد، Eco-Drive AT هنوز هم از نظر راحتی یکی از بهترین ساعت‌ها محسوب می‌شود.

سایر ویژگی‌های موجود در این ساعت شامل یک نشانگر روز و تاریخ، قالب ۱۲ و ۲۴ ساعته و مقاومت در برابر آب تا ۲۰۰ متر می‌شوند. نمایشگر آنالوگ این ساعت توسط شیشه‌ای از جنس کریستال یاقوت کبود با دوام و ضد خش محافظت می‌شود.

اگر بدنبال بهترین سطح عملکرد با قیمتی مناسب هستید، سیتیزن Eco-Drive AT Watch می‌تواند مناسب شما باشد.

بهترین ساعت کرنوگراف – انتخاب بین موادو Museum Sport و سیتیزن Eco-Drive AT Watch بسیار سخت است. اگر ساعتی شیک را ترجیح می‌دهید، موادو همیشه مکانی عالی برای شروع جستجو خواهد بود. از نظر قابل اطمینان بودن و عملکرد بهتر، سیتیزن بهترین ساعتها را در این زمینه ارائه می‌دهد. در این مقایسه، ما به سیتیزن رأی خواهیم داد زیرا ساعت کرونوگراف Eco-Drive AT آن‌ها از هر جهت عملکرد بهتری دارد.

ساعت مجلسی

در مرحله‌ی بعد بیایید تا نگاهی به جنبه‌ی مد همه چیز بیندازیم. اگر درمورد آنچه که هر برندی در رابطه با سبک خود ارائه می‌دهد اطلاعاتی داشته باشید، احتمالاً می‌توانید از قبل تصمیم بگیرید که بین سیتیزن و موادو کدام یک را انتخاب کنید. اما در اینجا مقایسه‌ای سریع و کوتاه نیز برای خوانندگان عادی خود خواهیم داشت.

ساعت دو رنگ موادو BOLD 3600431

Movado BOLD Two-Tone Watch 3600431همانطور که از ساعت مجلسی موادو انتظار می‌رود، ساعت BOLD دو رنگ دارای طراحی زیبای مینیمالیستی و در عین حال شیک است. این ساعت یک ساعت کم نظیر است که ویژگی‌های خاص آن، آن را هم برای مردان و هم برای زنان مناسب می‌کنند.

موادو BOLD نیز از سنت این برند در ساخت ساعتهای بسیار خوب با رویکردی مینیمالیستی پیروی می‌کند. صفحه نمایش آنالوگ نقره‌ای این ساعت دارای عقربه‌هایی با روکش طلا، خطوط نشانگر و امضای نقطه Museum است که در قسمت بالایی آن قرار دارد (محل ساعت ۱۲).

این دستبند همچنین دارای رنگپردازی دو رنگ طلایی و نقره‌ای همراه با با یک قفل قرارگیری در محل است که باعث می‌شود ساعت به راحتی از دست جدا و همچنین به راحتی در جای خود محکم شود. در داخل موادو BOLD یک موتور کوارتز سوئیسی وجود دارد که باعث می‌شود مطمئن باشید که ساعت همیشه دقیق بوده و نیاز کمی به نگهداری دستی دارد.

محافظ صفحه با استفاده از کریستال معدنی K1 محافظت شده و در برابر خراش مقاوم است. این ساعت همچنین دارای درجه مقاومت مقاوم در برابر آب 3ATM است.

ساعت مچی سیتیزن Eco-Drive Corso دو رنگ از جنس فولاد ضد زنگ BM8224-51E

Citizen Eco-Drive Corso Two-Tone Stainless-Steel Watch BM8224-51Eکاملاً شبیه موادو BOLD Two-Tone، اما با رنگ و رویی سنتی‌تر، سیتیزن Eco-Drive BM8224-51E نمونه برجسته‌ای از کیفیت بالا در ساخت ساعت است. این ساعت ظاهری نقره‌ای، طلایی و مشکی دارد که ترکیبی خارق العاده است از حس تجمل و حرفه‌ای بودن در انتخاب ساعت مچی.

این ساعت از فناوری ثبت اختراع Eco-Drive و موتور کوارتز قابل اعتماد سیتیزن نیز برخوردار است. عقربه‌های صفحه‌ی نمایش نیز برای بهبود خوانایی در محیط‌های کم نور از نوک‌های درخشان استفاده می‌کنند. از آنجایی که این ساعت از فناوری Eco-Drive استفاده می‌کند، قابلیت شارژ خورشیدی آن درجه یک است. صفحه نمایش سیاه ساعت نیز از یک شیشه از جنس کریستال کانی استفاده می‌کند که نسبتاً محکم است.

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه ساعت می‌توان به مقاومت ۳۰ متری در برابر آب و نمایشگر روز و تاریخ آن در موقعیت ۳ ساعت اشاره کرد. سیتیزن BM8224-51E به عنوان یک ساعت مچی زیبا دارای قطر بدنه‌ای به اندازه‌ی ۳۵ میلی متر و ضخامت ۸ میلی متر است. اگر به دنبال یک ساعت مچی مجلسی درجه یک و سنتی هستید، شاید بخواهید آنچه سیتیزن ارائه می‌دهد را نیز بررسی کنید.

بهترین ساعت مجلسی – این به این موضوع بستگی دارد که ترجیح می‌دهید یک طراحی امروزی‌تر داشته باشید یا یک ساعت سنتی. هر دو ساعت از نظر عملکرد و دقت در یک سطح قرار دارند. هر دوی این ساعت‌ها از طراحی تقریباً یکسانی برخوردار هستند و در نتیجه این یک موقعیت برد-برد است.

نتیجه گیری: موادو در مقابل سیتیزن – برنده کیست؟

اگر مقایسه‌هایی را که در این مقاله انجام داده‌ایم به طور کامل خوانده باشید، تصمیم گیری برایتان بسیار آسان خواهد بود. ساعت های موادو با گرایش قابل توجهی به سمت ساعت سازی بر پایه‌ی مد طراحی شده است. وقتی صحبت از ویژگی‌ها و قابلیت‌ها می‌شود، موادو ترندهای روز را ارائه می‌دهد اما هیچ چیز شگفتی آوری در ساعت‌های این برند پیدا نمی‌کنید. ساعت‌های سیتیزن در درجه اول بر روی عملکرد تمرکز می‌کنند، اما وقتی صحبت از سبک می‌شود نیز نمی‌توان از سیتیزن چشم پوشی کرد.

ساعت‌های سیتیزن مترادف با فناوری و ویژگی‌های ابتکاری هستند. اگر به دنبال ترکیبی کامل از کاربرد عالی و سبک زیبا هستید، سیتیزن یک برند عالی برای بررسی خواهد بود.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر سایز قابل آپلود برای فایل شما 50 مگابایت است. نوع فایل های قابل آپلود: تصویر, صدا, ویدئو لینک های یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و سایر سرویس‌های درج شده در متن نظر به‌طور خودکار جاسازی و نمایش داده می‌شوند. Drop files here