تاریخچه و بررسی برندهای ساعت

شناخت ساعت سرتینا – تاریخچه ساعت CERTINA

متن جایگزین ساعت سرتینا

تاریخچه کمپانی ساخت ساعت سرتینا

ساعت های سرتینا بخاطر دقت، قابل اطمینان بودن و ویژگی های ورزشی شان نزد همه شهرت دارند. برند ساعت ورزشی (Sport-Watch) طی تاریخچه 130 ساله خود توانسته است بر پایه صنعت با کیفیت ساعت سازی سوئیس، برای خود اعتبار ثابت جهانی کسب کند.

دوست دارید به گذشته سفر کنید؟ می توانید در صفحه دیگر ما (VintageCERTINA)، شاهکار ها و فعالیت های مهم سرتینا را کشف کنید.

 

ساعت مچی سرتینا مشکی اصل قیمت ارزان

 

1888

برند ساعت ورزشی زاده می شود

دو برادر به نام های آدولف و آلفرد کورت، در شهر گرنچن سوئیس کارگاه ساعت سازی خود را احداث می کنند. این دو برادر به همراه سه کارگر خود در این مکان شاعرانه، که در کوهپایه های کوهستان یورا، بین سولوت هورن و بیل واقع شده است، در کارگاهی که متصل به خانه پدری شان بود مشغول به کار می شوند.

چیزی نمی گذرد که کارشان می گیرد و به این ترتیب در سال های بعد، شعبه های مختلف تأسیس می شود و کارمندان جدید استخدام می کنند.

 

1906

یک نام برند جدید

در 1906، برادران کورت، یک نامِ برند جدید برای ساعت های خود طراحی می کنند: «گرانا»، مختصر عبارت «گراناکوس»، که در واقع نام لاتین گرنچن است. چیزی نمی گذرد که کیفیت این ساعت در همه جا شناخته می شود و جوایز متعددی کسب می کند.

در دهه 1920، پسران آلفرد کورت، اروین و هانس به شرکت می پیوندند و در دوران سخت بحران بزرگ اقتصادی، به خوبی کار ها را به پیش می برند.

 

1939

ساعت سرتینا، با امنیت

طی دهۀ 1930 این شرکت، نام سرتینا را پیوسته بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می دهد. برای این کار دلیل خوبی داشت: این کلمه را به سادگی می شود در هر زبانی تلفظ کرد، و در لاتین به معنای «مطمئن» است. این برند به طور رسمی در سال 1939 ثبت شد. در سال 1949 نیز به عنوان نام یگانه برند برگزیده شد.

 

 

ساعت certina اصل آبی نقره ای دسته استیل

 

 

1959

انتخاب نمادِ استحکام و دوام برای ساعت سرتینا

لاکِ لاکپشت نماد استحکام و دوام است. بدون استثنا، تمامیِ ساعت های سرتینا نیز دارای این ویژگی ها هستند. به این ترتیب از اینکه طرح لاکِ لاکپشت از دهه 1960 تا کنون نماد اختصاصی این برند شده است نباید تعجب کرد.

تا به امروز می توان این طرح را بر روی تمام ساعت ها، و همچنین روی آرمِ برند مشاهده کرد. این یادآورِ دوام خارق العادۀ منحصر به فردِ تمام ساعت های سرتیناست و آن را به یکی از مطمئن ترین برندها در زمینه تولید ساعت های روزمره تبدیل کرده است.

 

1959

مفهوم دی اس (DS) به وجود می آید

در 1959، این شرکت اولین ساعت سرتینا با ویژگی دی اس را تولید می کند. سرتینایِ دی اس، یک ساعت اتوماتیک فوق العاده مقاوم نسبت به هر نوع فشار و تکان است، که می تواند تا 200 متر در عمق آب دوام بی آورد. به این ترتیب اِستانداردی جدید برای نسل کاملی از ساعت های مچی به وجود می آید.

 

1960

کاوش بر هیمالایا

ساعت سرتینا دی اس، کوهنوردان را در نخستین صعود موفقیت آمیز خود به کوه 8.167 متری داولاگیری، واقع در نپال غربی، همراهی کرد. این ساعت مچی بر تمام چالش ها، بدون هیچ مشکلی پیروز شد: از تغییرات شدید دمایی گرفته، تا ارتفاع بسیار بلند و تغییرات فشار.

 

1965

به همراه سیلب 2 (Sealab)، در کف اقیانوس

ساعت مچی سرتینا دی اس، در پروژه زیر آبی سیلب 2، متعلق به نیروی دریایی آمریکا شرکت کرد. این پروژه از دانشمندان و غواص هایی تشکیل شده بود که در ایستگاه های زیر آبی مختلف در حال پژوهش بودند. این تحقیقات نشان دادند که سرتینا دی اس، تحت هر شرایطی قابل اطمینان است.

 

1969

یک شیرجه موفقیت آمیز

ساعت مچی مبتکرانه دی اس-2 سوپر پی اچ. 500 م (DS-2 Super PH 500 M)، بخش از یک پژوهش زیر دریایی بود که در آن چهار دانشمند در دو ایستگاه زیر آبی به مدت دو ماه زندگی می کردند، و تحت نظارت ناسا، پژوهش هایی را به انجام می رسانند. ساعت های سرتینا که توسط دانشمندان مورد استفاده قرار گرفت، بهترین امتیازات را کسب کرد.

 

 

 

1970

پرواز در ارتفاعات

یک هیئت اعزامی ژاپنی به اورست، ساعت مچی های سرتینا را که تحت چنین شرایط چالش برانگیزی نیز استقامت دارند، مورد استفاده قرار داد. طی این سفر، میورا، اسکی باز ژاپنی، توانست در یکی از خطرناک ترین مسیر های اسکی تاریخ مسابقه دهد.

او در حالی که یک کرونولیمپیک دی اس 2 (DS-2 Chronolympic) به مچ خود بسته بود، توانست از ارتفاع 8000 متری، 1000 متر با اسکی پایین بیاید.

 

1971

وقت آن است که به بدن خود گوش دهیم

ساعت بیواستار (Biostar) سرتینا، اولین ساعتِ مچی جهان است که ریتم های مختلف بدن را نمایش می دهد. به طور خلاصه، این ساعت ریتم های فیزیکی، ذهنی و احساسیِ شخصی که از آن استفاده می کند را نشان می دهد.

 

1973

با هم، قهرمان!

موتور سوار بلژیکی، راجر دو کوستر، در حالی که با افتخار ساعت سرتینا دی اس 288 خود را پوشیده بود، توانست در مسابقات کلاس 500 سی سی موتوکراس قهرمانی جهان، برای سومین مرتبه به مقام اول برسد.

 

1976

دو پهلوان از سرتینا

ساعت فوقِ مقاوم و ضد خَشِ دی اس دیامستر (DS DiaMaster)، همه جا توجه مردم را به خود جلب می کند. از جمله روی مچ قهرمان بُکس مشهور سنگین وزن آمریکایی، محمد علی.

 

1983

فصلی تازه در تاریخچه ساعت سازی با CERTINA

سرتینا به گروه تازه تأسیس (SMH Group) می پیوندد. کارفرمای مبتکر و علاقه مند به ساعت، نیکولاس ج. هَیِک، ریاست این گروه را بر عهده دارد. اس ام اچ (SMH)، تبدیل به برترین تولید کننده ساعت در جهان می شود. از سال 1999 به بعد نیز، به گروه سواچ (Swatch) تغییر نام می دهد.

ساعت های ورزشی سرتینا، از نظر قیمت در بخش های میانی محصولات این گروه قرار دارند.

 

1995

یک ساعت ورزشیِ واضح

می توان مهارت برند سرتینا در ساخت ساعت های ورزشی را با ساخت مدل های جدید کاسکادور (Cascadeur)، در همان نگاه اول تشخیص داد: بند های این ساعت شبیه به زنجیر های موتور سیکلت طراحی شده است.

دو میله چشم گیر آهنی بر روی صفحه کبود رنگ کریستالی نیز، برای افزایش استحکام ساعت تعبیه شده است.

 

2002

زمان سنجی خارج از جاده ها

سرتینا به فعالیت خود در زمینه ورزش های موتوری ادامه می دهد. اکنون می توان آن را روی مُچ قهرمان مشهور رالی جهان، کالین مک رای، مشاهده کرد.

 

ساعت اصل ارجینال سرتینال بند چرمی مشکی بهترین قیمت

 

 

2004

دقت مطلق

مدل دی اس-1000 م. (DS-3 1000m)، از میراث ساعت های مشهور غواصی سرتینا برخوردار است. این ساعت اتوماتیک، تا عمق 1000 متری در برابر آب مقاوم است.

 

2005

بر جایگاه قهرمانی

سرتینا به عنوان اسپانسر اصلی تیم زاوبر پتروناس، آغاز به فعالیت در زمینه مسابقات فرمول یک را جشن گرفت. سرتینا سال ها به فعالیت در این زمینه وفادار ماند. در عین حال، اسپانسریِ قهرمان موتور سواری کلاس 125 سی سی جهان، توماس لوتی، از افتخارات دیگر این برند است.

 

2011

یک ورزشکار استثنایی

اوله اینار بیورن دالنِ نوروژی (Ole Einar Bjørndalen)، برترین قهرمانِ تاریخ اسکی در صحرا با اسلحه، به عنوان سفیر مخصوص این برند، به خانواده بین المللی سرتینا می پیوندد.

 

2013

125 سال سرتینا

در سالگرد صد و بیست و پنج سالگی سرتینا، این برند نه تنها یک هویت صنفی کاملا جدید و تازه از خود به نمایش گذاشت، بلکه سه نوع موتورِ ساعت جدید نیز معرفی کرد. کالیبر اتوماتیک پاورماتیک 80 (Powermatic 80 automatic caliber)، یک موتور بسیار دقیق است، که از بیش از 80 ساعت پاور رزرو1 (power reserve) برخوردار است.

همچنین (C01.21) نیز، به عنوان یک زمان سنج بسیار قابل اطمینان، برای خود اسم و رسم کسب کرده است. اگر این سه مدل مبتکرانه را، با کالیبر پرسیدرایو (Precidrive™)، جمع کنیم، نسلی جدید از ساعت های کوارتز خواهیم داشت که دقت آن با دقت زمان سنج ها قابل مقایسه خواهد بود.

این برند همچنان به مشارکت فعال خود در زمینه ورزش های موتوری ادامه می دهد، و اکنون به عنوان زمان سنج رسمیِ مسابات جهانی رالی، در فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی (FIA) به شمار می رود.

 

2015

شریک های جدید سرعت

سرتینا به عنوان شریک اصلی تیم رالی جهانی ابوضبی (Abu Dhabi Total World Rally Team)، در حال افزایش حضور خود در مسابقات رالی است. این تیم یکی از تیم های بسیار مشهور و بسیار موفق در این زمینه ورزشی به شمار می رود.

همچنین در حال افزایش مشارکت خود با اِی دی اِ سی جی تی مسترز (ADAC GT Masters)، نیز هست.

این برند به عنوان زمان سنج یکی از هیجان انگیز ترین مسابقات اتومبیل رانی در اروپا، در حال تثبیت اعتبار خود به عنوان یک ساعت اسپرت یا اصیل ورزشی است. به این ترتیب، در مسابقات بزرگ اتومبیل رانی یا موتور سواری جهانی، در جایگاه مخصوص خویش خواهد ایستاد.

1. نشان دهنده میزان ذخیره باطری ساعت.

 

 

انتشار با ذکر منبع: اشرافی

نوشته های مرتبط

2 نظر در “شناخت ساعت سرتینا – تاریخچه ساعت CERTINA

  1. علی گفت:

    سلام شما مقالاتتون رو از کجا تهیه میکنید؟

    1. درود بر شما
      معمولا مقالات از بانک اطلاعاتی شرکتهای سازنده استخراج می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *