همیشه فهمیدن اینکه چه کفشی مناسب شماست آسان نیست. شما از این کفش برای رفت و آمد مسیرهای طولانی استفاده می‌کنید پس برای جلوگیری از ایجاد مشکل باید حتما انتخاب خوبی داشته باشید.

ما اینجاییم تا راهنماییتان کنیم که بهترین انتخاب را داشته باشید و کفش مناسبتان را انتخاب کنید.

نحوه انتخاب سایز مناسب کتانی

کفش‌های نامناسب می‌توانند طیف وسیعی از مشکلات پا مانند تاول، زانو درد، عفونت ناخن‌های پا و … را ایجاد کند. انتخاب اندازه اشتباه می‌تواند منجر به آتل ساق پا، عدم تعادل و درد شدید پاشنه و التهاب کف پا یا تاندونیت آشیل شود.

انتخاب کفش‌های بسیار بلند، پهن یا باریک می‌تواند باعث مشکلات جدی در پا شود. پیدا کردن کفش مناسب سخت نیست اما روش خاص خودش را دارد.

کفش کتانی مناسب باید:

 • بین 0.5 تا 0.65 اینچ بزرگتر از پای شما باشد
 • محکم باشد
 • برای انگشتان پا جای بازی داشته باشد
 • به ناخن‌های پا فشار نیاورد
 • پاشنه را تحت فشار قرار ندهد
 • در اطراف پاشنه یا هر قسمت دیگر پا نلغزید
 • آنقدر پهن باشد که بتواند عرض پا را بدون فضای اضافی در خود جا دهد

بیشتر کفش‌های کتانی با جوراب پوشیده می‌شوند. به همین دلیل، مطمئن شوید که همیشه هنگام پوشیدن جوراب از جوراب مناسب استفاده می‌کنید. همین امر در مورد کفش‌های ورزشی معمولی نیز صدق می‌کند. به خاطر داشته باشید که همه جوراب‌ها از نظر کیفی برابر نیستند. اگر قصد دارید جوراب‌های ضخیم ورزشی بپوشید موقع خرید کفش هم با آن جوراب باشید.

علاوه بر این، اگر از کفی‌های ارتوپدی با کفش‌های ورزشی خود استفاده می‌کنید، حتماً قبل از خرید کفش یکبار آن کفش را با این کفی‌ها بپوشید.

تست انگشت

یک کفش ورزشی مناسب نه خیلی گشاد است و نه خیلی تنگ. اما چگونه می‌توانید بفهمید که چه کفشی مناسب است؟ آزمایش انگشت می‌تواند کمک کند.

هنگام پوشیدن کفش، یک انگشت خود را بین پاشنه پا و پشتپاشنه (پشت کفش) قرار دهید. در حالت ایده آل، انگشت شما جای بازی دارد اما در عین حال نمی‌لغزد. اگر نمی‌توانید انگشت اشاره خود را به داخل ببرید یا مجبورید آن را با فشار وارد کنید، احتمالاً کفش خیلی کوچک است. اگر می‌توانید بدون زحمت دو یا سه انگشت خود را پشت پاشنه پا قرار دهید یعنی کفش خیلی بزرگ است.

کتانی های جدید اشرافی:

چگونه تشخیص بدهیم چه کفش مخصوص دویی مناسب من است؟

دویدن یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها است و هزینه‌ای ندارد و در صورت مناسب بودن شرایط آب و هوایی در هر جایی قابل انجام است.

با این حال، هر دونده به کفش مناسب نیز نیاز دارد. کفش‌های مناسب دویدن باید چگونه باشند؟ موارد بالا را در نظر داشته باشید. علاوه بر آن موارد دیگری هم هست که باید به آن‌ها توجه کنید.

میزان فاصله

وقتی بحث کفش مناسب دویدن به میان می‌آید باید به جای بازی که کفش به شما می‌دهد توجه داشته باشید. هنگام دویدن انگشتان پای شما با هر قدم ضربه قابل توجهی را تحمل می‌کنند. بدون هیچ فضایی برای حرکت، آن‌ها نمی‌توانند این ضربه را به طور موثری جذب کنند که می‌تواند باعث آسیب به مچ پا، ساق پا و کمر و باسن شود.

همانطور که اشاره کردیم، بیشتر کفش‌ها باید بین 0.5 تا 0.65 اینچ بزرگنراز پاهای شما باشند، اما این فضا برای کفش‌های مخصوص دو باید 0.65 باشد. آزمایش انگشت می‌تواند به شما بگوید که آیا فضای کافی برای تکان دادن دارید یا خیر. اگر نمی‌توانید انگشت اشاره خود را پشت پاشنه خود قرار دهید یعنی کفش مورد نظر قطعا خیلی تنگ هستند.

قانون کلی

یک ترفند دیگر برای اینکه بدانید کفش مورد نظرتان مناسب است یا نه این است که انگشت شست خود را در قسمت جلویی کفش به سمت پایین فشار دهید. هنگام ایستادن یا خم شدن، باید بین طولانی ترین انگشت پا و قسمت جلوی کفش (یا تقریباً عرض انگشت شست) بین 0.35 تا 0.5 اینچ فاصله باشد.

 جلوی کفش پا باید فضای کافی برای حرکت انگشتان پا در حالی که ایستاده‌اید در اختیار شما قرار دهد.

آیا باید کفش را یک سایز بزرگتر بخرید؟

دویدن با کفش‌های با سایز نا مناسب می‌تواند باعث مشکلات پا شود. برای جلوگیری از این مشکل، بسیاری از دونده‌ها کفش‌هایی نیم سایز بزرگتر از آنچه معمولاً می‌پوشند را انتخاب می‌کنند

این باعث می‌شود فضای زیادی برای تکان دادن انگشتان وجود داشته باشد و به پاهای شما اجازه می‌دهد ضربه را به درستی جذب کنند. و از آنجا که تفاوت نیم سایز معمولاً فقط بین 0.13 تا 0.25 اینچ است، خطر استفاده از کفش‌های با این اندازه بسیار کم است.

البته باز هم به برند تولید کننده کفش توجه کنید. برخی از این برندها خودشان طراحی خاصی برای کفش‌ها دارند و باید سایز همیشگی خودتان را انتخاب کنید.

برای اینکه خیالتان راحت شود می‌توانید پای خود را با دقت اندازه بگیرید و اندازه گیری‌های خود را با جدول اندازه آن کفش مقایسه کنید.

نحوه اندازه گیری اندازه کفش برای کفش‌های کتانی

اندازه گیری برای تعیین اندازه کفش مناسب آسان است. توصیه می کنیم طول و عرض پایتان را هر دو سال یکبار بررسی کنید زیرا پا در حال رشد است و اندازه‌اش تغییر می‌کند.

برای اندازه گیری پاهای خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. یک جفت جوراب ضخیم بپوشید و روی یک تکه کاغذ بایستید.
 2. با استفاده از قلم طرح کلی هر دو پا را بکشید.
 3. با خط کش طولانی‌ترین و وسیع‌ترین قسمت‌های هر پا را اندازه بگیرید. (طولانی‌ترین قسمت فاصله از نوک خارجی طولانی ترین انگشت پا تا پشت پاشنه پا است و وسیع‌ترین قسمت پهن‌ترین قسمت جلوی پای شما است.)
 4. اندازه گیری های خود را ثبت کرده و هنگام خرید آن‌ها را در دست داشته باشید.

در بیشتر مردم یک پا کمی بلندتر از پای دیگر است. شما باید سایز کتانی خود را بر اساس پای بزرگتر خود انتخاب کنید.

کفش‌های ورزشی اشرافی

اشرافی مجموعه‌ای چشمگیر از کفش‌های کتانی را برای زنان و مردان دارد. هر جفت با فناوری های مدرن طراحی شده است و باعث ثبات پاشنه در کف پا شود.

اگر کفش‌های ما را ببینید تفاوت را حس می‌کنید. اگر برای انتخاب و خرید کتانی مناسب به کمک نیاز دارید، ما همیشه اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

ما کفش‌هایی مقاوم و در عین حال راحت انتخاب کردیم و سایزهای کامل و نیم را برای همه کفش های کتانی داریم. ما در انتخاب این کفش‌ها راحتی و زیبایی را در اولویت قرار دادیم. بنابراین با انتخاب این کفش‌ها می‌توانید هم شیک باشید و هم کفشی با کیفیت به پا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *