نشانی اشرافی:
تهران، خیابان پیروزی،
چهارم نیرو هوایی، پلاک 180، واحد 2
Home Shop Phone

ساعت Holy Grail به چه معنا است؟

ساعت‌های Holy Grail، به‌معنای لغوی «جام مقدس»، معادلی برای ساعت‌های رویایی شما هستند.این دسته ساعت‌ها، که در فهرست نهایی آرزوهای هر علاقه‌مند به ساعتی قرار می‌گیرد، توانایی این را دارند که تک تک ساعت‌های قبلی شما را بلا استفاده کنند. به عبارت دیگر، این ساعت به‌قدری برایتان ایده‌آل است که آن را هرگز نخواهید فروخت و رهایش نمی‌کنید. اگر یک کلکسیونر ساعت هستید، ساعت Holy Grail تان، بدون این‌که هرگز از دستتان رها شود، از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌گردد.

هر فرد ساعت‌دوستی در اصل یک ساعت رویایی دارد که همیشه رویای خرید آن را در ذهن می‌پرورداند. شاید شما هم در ذهنتان فهرستی بی‌پایان از ساعت‌های رویایی موردعلاقه‌تان داشته باشید. ساعت‌هایی که با نام Holy Grial شناخته می‌شوند، بدون شک مدل‌هایی هستند که در صدر فهرستتان قرار می‌گیرند. این ساعت‌ها اغلب با توجه به پرستیژ و میزان تقاضای بالایشان، خارج از محدوده قیمت عادی قرار دارند و بسیار گران‌بها هستند.

اما با این حال، ساعت‌های Holy Grail می‌توانند جزو ساعت‌های بسیار ارزان و کم‌هزینه، اما با ارزش تاریخی بالا باشند که آن‌ها را به مطلوب‌ترین ساعت ممکن برای شما تبدیل می‌کند. چیزی که مهم است، زیبایی، عملکرد قابل‌قبول و برآورده‌شدن نیازهای کسی است که ساعت را دستش می‌کند؛ چنین مواردی است که باعث می‌شود ساعت برای فرد، غیرقابل‌تعویض بشود. از این رو، ساعت‌های Holy Grail یک گروه ساعت خاص نیستند و از هر فرد به فردی دیگر، متفاوت‌اند.

ریشه‌ی اصطلاح ساعت‌های Holy Grail

ریشه‌ی اصطلاح ساعت‌های Holy Grail

وقتی به واژه‌ی Holy Grail به معنای «جام مقدس» نگاه می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند، مفهوم ادبی جامی معجزه‌آسا است که با برکت فراوان و جوانی همراه است. این جام مقدس مرموز، طی قرن‌ها در نقاط مختلف تاریخ ظهور می‌کند. از این وسیله یا در ادبیات دوران شاه آرتور یا در داستان‌ها و روایات دیگر، به‌عنوان جامی یاد می‌شود که عیسی مسیح در شام آخر در دست گرفته بود.

هنگامی که فرهنگ عامّه به‌لطف فیلم‌ها و بازی‌های ویدیویی رونق گرفت، ایده‌ی پیدا کردن جام مقدس، تبدیل به نماد رسیدن به یک هدف والا یا کشف یک گنجینه تبدیل شد؛ چیزی که به راحتی به دست نمی‌آید و زمانی هم که به دستش بیاورید، دیگر تمایلی به جست و جو برای سایر چیزها را ندارید. این ایده‌ای است که افراد حاضر در دنیای ساعت، هنگام ضرب این اصطلاحِ پذیرفته شده‌ی جهانی، در ذهن داشتند و در همین راستا، ساعت‌های Holy Grail را نام‌گذاری کردند.

این یک مسئله‌ی عادی برای انسان محسوب می‌شود که بخواهد در طول زمان ترجیحاتش را تغییر دهد. با وجود این موضوع، یک ساعت Holy Grail ساعتی است که برای همیشه با شما می‌ماند و برای سال‌های متوالی در صدر فهرست شما قرار می‌گیرد. دلیل آن هم این است که صرف نظر از هزینه‌ی بالا یا کمیاب‌بودن، دست‌یابی به برخی ساعت‌ها آسان نیست. حتی در چنین شرایطی، ساعت Holy Grail دقیقاً ساعتی است که به آن نیاز دارید و باور دارید به زندگی شما رنگ و روی تازه‌ای می‌بخشد.

ساعت‌های Holy Grail در برابر ساعت‌های Holy Trinity

ساعت‌های Holy Grail در برابر ساعت‌های Holy Trinity

از بین واژه‌هایی که نوشتار مشابهی به Holy Grail در دنیای ساعت‌سازی، ممکن است اصطلاح ساعت‌های Holy Trinity به گوشتان خورده باشد. از یک طرف از عبارت Holy Grail برای ساعت‌های خاصی استفاده می‌شود که هر شخص ممکن است آن‌ها را خاص بداند، در حالی که عبارت Holy Trinity به سه تا از اصلی‌ترین جواهرهای صنعت ساعت‌سازی یعنی سه شرکت Audemars Piguet، Patek Philippe و Vacheron Constantin اشاره دارد.

این سه برند قدیمی ساعت‌‌سازی از ابتدای پیدایش تا به امروز، برتری خود را بر بازار ساعت‌های لوکس حفظ کرده‌اند. صنعت ساعت‌سازی به‌طور رسمی این سه برند را به عنوان «سه‌گانه‌ی مقدس» ساعت (معنی عبارت Holy Trinity) می‌شناسد. این سه برند با داشتن میراثی غنی، چندین دستاورد پیشگامانه در زمینه‌های نوآوری، ساخت موتورهای ساعت اختصاصی، صنعتگری ماهرانه و تخصص در ساخت ساعت‌های لوکس را دارا هستند. علی‌رغم این موضوع که این سه شرکت در کنار هم به‌عنوان Holy Trinity شناخته می‌شوند، هر یک برند منحصر به فرد خود را دارند و به پیشرفت‌هایی دست پیدا کردند که آن‌ها را تبدیل به رقیب هم می‌کند.

به‌عنوان مثال، کلکسیون Audemars Piguet Royal Oak تا به امروز پرطرفدارترین مجموعه ساعت در تمام ادوار بوده است. ساعت Royal Oak که به‌خاطر قاب شش‌ضلعی و کیفیت عالی‌اش معروف است، به‌هنگام عرضه‌ی خود، استانداردهای فوق‌العاده سختگیرانه و بالایی را برای سایر برندها تعیین کرد. از سوی دیگر Patek Philippe، ساعت‌هایی را توسعه داد که به‌قدری پیشرفته بودند که باعث شد این برند تصمیم بگیرد نشانی مخصوص گواه برای موتورهای دقیق و با ظرافت خودش ابداع کند. این موضوع نشان‌دهنده‌ی نیاز بی‌وقفه‌ی این برند به کمال است.

در نهایت، برند Vacheron Constantine را در میان شرکت‌های ساعت‌سازی لوکس داریم که ساعت‌های آن در یک مقطع تنها توسط خانواده‌های سلطنتی و اشراف‌زادگان استفاده می‌شد و امروزه ستارگان هالیوودی آن را می‌پوشند.

ساعت‌های Holy Trinity، که توسط یکی از این سه شرکت ساخته‌شده باشند، توانایی این را دارند که ساعت Holy Grail شما به حساب بیایند، اما هر ساعت Holy Grail نمی‌تواند در رده ساعت‌های Holy Trinity قرار بگیرد.

۵ ساعت Holy Grail برتر در تمام ادوار

در اینجا به چند تا از پرطرفدارترین ساعت‌هایی می‌پردازیم که از نظر کلکسیونرها، به‌عنوان بهترین و مطلوب‌ترین ساعت‌های ساخته‌شده در طول تاریخ به شمار می‌روند. همین موضوع باعث می‌شود که این ساعت‌ها از نظر ما، در رده ساعت‌های Holy Grail قرار بگیرند.

Patek Philippe Perpetual Calendar

ساعت Patek Philippe Perpetual Calendar

شرکت Patek Philippe اولین ساعت مچی Perpetual Calender تاریخ را در سال ۱۹۲۵ به جهان معرفی کرد. این برند از آن زمان تا کنون، مرزهای ساعت‌سازی سنتی و مدرن را با معرفی برخی از نفیس‌ترین ساعت‌های تاریخ، جابجا کرده است. ساعتی که در اینجا مدنظر ما، یعنی مدل ۵۲۷۰ نیز نماد میراث و مهارت‌های هنری این برند است. این مدل، که نام آن در واقع به موتور ۵۲۷۰ Perpetual Calender اشاره دارد، در صدر فهرست بسیاری از افراد به‌عنوان یک ساعت Holy Grail جا خوش کرده است. نسخه World Timer این ساعت نیز برای علاقه‌مندان به دنیای ساعت، در رده‌ی ساعت‌های Holy Grail قرار می‌گیرد.

Rolex Daytona Cosmograph

ساعت Rolex Daytona Cosmograph

ساعت Rolex Daytona با الهام‌گیری از مسابقات اتومبیل‌رانی Daytona، مقطع خارق‌العاده‌ای از اشتیاق این برند در تاریخ ساعت‌سازی را بازنمایی می‌کند. حتی برای کسانی که با دنیای ساعت آشنایی ندارند، برند Rolex نام ناشناخته‌ای نیست. طبیعتاً تأثیر و شهرت Rolex باعث شده تا ساعت‌های این شرکت برای بسیاری از افراد سراسر جهان، در دسته‌ی ساعت‌های Holy Grail قرار بگیرد. کلکسیون Daytona نیز به‌لطف تکنیک‌های پیشرفته و عملکرد برترشان، مجموعه‌ای شیک و با کلاس برای نسل‌های آینده باقی می‌ماند.

Panerai Luminor Submersible 1950

ساعت Panerai Luminor Submersible 1950

برند Panerai تنها ۱۰۰۰ ساعت از این مدل تولید کرده است. آلیاژ برنز مورد استفاده در قاب این ساعت، حداکثر مقاومت در برابر خوردگی را تضمین کرده و آن را به یک ساعت بسیار پرطرفدار تبدیل می‌کند. علاوه بر این، موتورمکانیکی اختصاصی Panerai که داخل این ساعت قرار گرفته، نوید ذخیره‌ی انرژی را تا بیش از ۷۲ ساعت می‌دهد که اختلاف زیادی با معیارهای عادی در صنعت ساعت‌سازی دارد. مهم‌تر از همه، صفحه‌ی سبز رنگ، قاب برنزی و بند چرم قهوه‌ای رنگ این ساعت، سرنوشت خود را به‌عنوان یکی از ساعت‌های Holy Grail محبوب برای شیفتگان ساعت‌های مچی تضمین کرده است. ساعت های panerai را می توانید از فروشگاه اشرافی خریداری کنید.

Audemars Piguet Royal Oak

ساعت Audemars Piguet Royal Oak

در ابتدای مقاله به این مجموعه اشاره کردیم. طبیعی است که این ساعت با طراحی و زیبایی‌شناسی منحصر به فردی که دارد، بخشی از این فهرست باشد. مدل Royal Oak در زمان معرفی رسمی، بلیط برند Audemars Piguet برای خارج‌شدن از بحران کوارتز محسوب می‌شد. این ساعت به‌خاطر جزئیات و زمان‌سنجی دقیقی که داشت، با گذشت زمان به یکی از ساعت‌های محبوب سلبریتی‌ها تبدیل شد. در نتیجه، افراد زیادتری با این مجموعه آشنا شدند و در صف مشتاقان خرید آن قرار گرفتند.

IWC Big Pilot

ساعت IWC Big Pilot

ساعت‌های IWC Pilot اولین بار در دهه‌ی ۳۰ میلادی وارد بازار شدند. گرچه در آن زمان، این ساعت‌ها میزان فروش چندان بالایی نداشتند. برند IWC به بهانه‌ی مشکلات فنی این نسخه را بازنشسته کرد و با استفاده از همان طراحی، اما این بار با فناوری بهبود یافته، آن را مجدداً راه‌اندازی کرد. این سبک، با الهام گرفتن از دستگاه‌های ناوبری، هزاران متر بالاتر از سطح زمین توسط خلبان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. مدت زیادی نگذشت که IWC Pilot به یک موفقیت بزرگ تبدیل شد. تا به امروز نیز بسیاری از افرادی که در ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند، از این مدل استفاده کرده و قدرت و سرعت آن را در هر شرایطی به نمایش می‌گذارند. ساعت های IWC از فروشگاه اشرافی قابل خریداری هستند.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر سایز قابل آپلود برای فایل شما 50 مگابایت است. نوع فایل های قابل آپلود: تصویر, صدا, ویدئو لینک های یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و سایر سرویس‌های درج شده در متن نظر به‌طور خودکار جاسازی و نمایش داده می‌شوند. Drop files here