مقاله کفش و کتانی

راهنمای خرید و پوشیدن کتانی برای آقایان

راهنمای خرید و پوشیدن کتانی برای آقایان

کتانی یکی از متنوع‌ترین و راحت‌ترین کفش‌ها برای مردان است. این کفش‌ها نه تنها برای هر کسی فوق العاده به نظر می‌رسند، بلکه با طیف وسیعی از لباس‌ها نیز ست می‌شوند. چه به زمین بسکتبال بروید چه در کافه با دوستان خود ملاقات کنید، کتانی جزیی از استایل شما می تواد باشد. این مقاله، راهنمای کامل کفش‌های کتانی مردانه است.

قواعد اولیه برای پوشیدن کتانی

هر نوع کتانی که بپسندید، یک سری قواعد اولیه وجود دارد که باید به آن توجه کنید.

همیشه:

  • کتانی‌هایی را بخرید که با لباس‌های فعلی شما جور باشد: حتی اگر بهترین کفش از برند نایک را هم بخرید اما با لباس‌های شما جور نباشد هیچ منفعتی برای شما نخواهد داشت. خیلی دنباله رو مد نباشید. کفش‌هایی را انتخاب کنید که با لباس‌های فعلی شما ست باشد. نه اینکه کفشی بخرید که مجبور شوید برای آن لباس مشابه بخرید.
  • برای هر موقعیت کفش مناسب بپوشید (غیررسمی نباشید): کفشهای کتانی بسیار متنوع هستند، اما برای لباس‌های رسمی مناسب نیستند. از کفش کتانی برای هر کار دیگری می‌توانید استفاده کنید، حتی با کت و شلوار‌های مدل‌دار یا لباس‌های نیمه رسمی. اما این کفش‌ها برای هر مجلسی مناسب نیستند مثلاً عروسی‌ها.
  • کتانی‌های خود را تمیز نگه دارید: کفش‌های شما هر چقدر هم که عالی باشند اگر تمیز نشوند کهنه به نظر می‌رسند. نگهداری درست از کتانی‌ها شامل شستن به موقع آنها، گرفتن بوی کفش و تمیز کردن روی کفش است.

انواع کتانی

کتانی ساق کوتاه

اگر می‌خواهید مچ پای خود را به دیگران نشان دهید از کتانی‌های ساق کوتاه استفاده کنید. می‌توانید یک جفت آل استار یا کفش تنیس به پا کنید تا از همه خوشتیپ‌تر به نظر برسید. هم می‌توانید جوراب‌های فانتزی بپوشید تا کمی از شخصیت خود را نشان دهید و هم می‌توانید جوراب کوتاه به پا کنید تا نظر دیگران به پای شما جلب نشود. کتانی‌های ساق کوتاه با شلوارک، شلوار جین یا شلوار کتانی بسیار عالی به نظر میرسد. انتخاب با شماست.

کتانی ساق بلند

کتانی ساق بلندزمانی که هوا سرد می‌شود و شما می‌خواهید لباس گرم داشته باشید، اما همزمان خوشتیپ هم به نظر برسید باید سراغ کتانی‌های ساق بلند بروید. این طراحی کلاسیک با شلوار کتانی، شلوار جین و شلوارک‌های پاچه بلند و جوراب بسیار عالی به نظر می‌رسد. برای اینکه ظاهر شما خوشایند‌تر به نظر برسد می‌توانید از کفش کانورس مشکی یا کفش‌های بدون بند بالنسیاگا استفاده کنید.

کتانی لوکس

کتانی‌های لوکساگر می‌خواهید پز بدهید کتانی لوکس بپوشید. چه به برچسب قیمت اهمیت بدهید و چه به راحتی کفش، این کفش‌ها ارزش پولی که بابتش پرداخت می‌کنید را دارند. چه کفش‌های پر زرق و برق گوچی را به پا کنید و چه کفش ورزشی بالنسیاگا داشته باشید، با هر قدمی که برمی دارید تعریف و تمجید دیگران را خواهید شنید.

کتانی بدون بند

کتانی بدون بنداگر می‌خواهید از شر بندکفش راحت شوید کتانی‌های بدون بند را انتخاب کنید. مدل‌های ساق کوتاه و مدل‌های ساق بلند را با توجه به سلیقه و بودجه می‌توانید انتخاب کنید. این کفش‌ها هیچ وقت از مد نمی‌افتند و همیشه کلاسیک هستند و برای هر موقعیت و تیپی مناسب‌اند. سعی کنید همیشه یک جفت از آن‌ها داشته باشید.

کفش بسکتبال

کفش بسکتبالاگر می‌خواهید به زانوهایتان اهمیت بدهید و پرش‌های‌تان بلند شود حتماً یک جفت کفش بسکتبال بخرید. اگر می‌خواهید مایکل جردن درون خود را آزاد کنید یا دوست دارید تمام توپ‌ها را در حلقه بیندازید این کتانی‌ها برای شما عالی هستند. می‌توانید طرح‌های کلاسیک دهه‌ی هشتاد یا طرح‌های مدرن امروزی را انتخاب کنید و آن‌ها را با شلوار جین یا شلوارهای فاق بلند بپوشید.

کفش تنیس

کفش تنیسبا کفش تنیس می‌توانید برنده گرند اسلم امسال باشید. این کفش‌ها چسبندگی بالایی دارند و سرعت شما را بسیار افزایش می‌دهند. حتماً برنده می‌شوید! سعی کنید کفش تنیسی انتخاب کنید که بدون پاشنه و ساده باشد. اگر می‌خواهید خیلی به چشم بیاید سراغ طرح‌های پر زرق و برق بروید. برای پوشیدن این کفش‌ها لازم نیست حتما به زمین تنیس بروید. کفش تنیس هنگام کار و تمرین و قهوه خوردن هم عالی به نظر می‌رسد.

کفش دو

کفش دواگر می‌خواهید چند کیلومتر اضافه‌تر بدوید حتماً کفش رانینگ به پا کنید. این کفش‌ها برای زانو و قوزک بسیار مناسب هستند و سیر تا پیاز خوش تیپ بودن را برای شما فراهم می‌کنند. اگر بعد از ظهرها به نرمش می‌روید کفش‌هایی انتخاب کنید که شبرنگ دارند. بهتر است از برندهای معتبر خرید کنید تا بتوانید مسافت‌های طولانی تری را بدون خراب شدن از این کفش‌ها استفاده کنید.

راهنمای ضروری استایل با کتانی

راهنمای ضروری استایل با کتانیقبل از اینکه سراغ آموزش پوشیدن کتانی برویم اجازه بدهید خیال شما را راحت کنیم. کاربری کفش کتانی چیزی بیش از باشگاه ورزشی است. کتانی یکی از ترند‌های اصلی فشن در ۲۰۲۱ است که انواع مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی دارند. قدرت انتخاب شما بسیار نامحدود است، از کتانی‌های ساده ساق کوتاه بدون بند تا مدل‌های چرمی بسیار زیبا. با توجه به زیاد بودن تعداد گزینه‌ها انتخاب کفشی که برای شما مناسب باشد ممکن است به کاری سخت تبدیل شود. شما فردی خوش شانس هستید چون ما اینجاییم که به شما کمک کنیم.

بایدها و نبایدهای پوشیدن کتانی مردانه‌ی سفید

دنبال سرنخی هستید تا بدانید چگونه باید کتانی پوشید؟ بهتر است با اصلی‌ترین گزینه در فشن آقایان شروع کنیم: کتانی سفید. این کفش‌های کلاسیک، پلی هستند به این استایل‌های زیبا و غیر رسمی و تقریباً برای هر موقعیتی مناسب هستند. هم راحت هستند و هم متنوع، از این بهتر نمی‌شود. کتانی‌های سفید را واقعاً باید در تالار مشاهیر آقایان گذاشت. خیالتان راحت باشد چرا که کتانی‌سفید محبوب شما به این زودی‌ها از مد نخواهد افتاد.

پوشیدن کتانی مردانه‌ی سفیدپوشیدن کتانی بندار با شلوارک در ماه‌های گرم سال حس خیلی خوبی دارد. سعی کنید شلوارک سبز با رنگ‌های براق انتخاب کنید. همچنین این ترکیب با تیشرت برای هر ساعت از روز بسیار زیباست. کلاه آفتابگیر محبوبتان را سرتان کنید و سعی کنید از روز تابستانی خود لذت ببرید.

نکته، برای اینکه کتانی‌های سفید خود را همیشه تمیز و نگه دارید باید به محض اینکه آن‌ها را از جعبه بیرون بیاورید از محافظ کتانی استفاده کنید. این محافظ مانند لایه‌ای نامرئی است که از کثیف شدن کفش با لکه و سایر مایعات جلوگیری می‌کند.هر کفش دیگری هم که می‌خرید همین کار را ماهی یک تا دو بار انجام دهید.

بایدها و نبایدهای پوشیدن کتانی مردانه‌ی سیاه چرمی

به دنبال یک جایگزین کم دردسرتر نسبت به کتانی های سفید هستید؟ تمیز کردن کتانی های مشکی کار ساده ایست. این سبک از کتانی به محض پوشیدن، استایل شما را ارتقا می دهند. کنجکاو هستید که چگونه کتانی های مشکی چرمی را بپوشید؟ یک کتانی مشکی چرمی با زیره سفید انتخاب کنید. یک شلوار اسلیم فیت را با آن ست کنید. انتخاب یک پیراهن سفید با چنین استایلی بسیار جذاب خواهد بود.

بایدها و نبایدهای پوشیدن کتانی مردانه‌ی ساق بلند

خب بهتر است شروع کنیم. آقایان خوش تیپ معمولاً کفش‌های ساق بلند می‌پوشند. این استایل‌های خیابانی مردانه همیشه جذاب و کلاسیک است. یک شلوار جین و تیشرت معمولی و یک جفت از کتانی‌های ساق بلند کلاسیک ترکیبی بسیار عالی هستند. برای اینکه به بقیه نشان دهید برای یک آخر هفته عالی آماده هستید می‌توانید یک کت جین هم بپوشید.

نکته، برای بهتر نشان دادن کفش‌های ساق بلند تان بهتر است کمی از سر پاچه شلوار خود را تا بزنید. برای اینکه برند خود را شخصی ترک کنید می‌توانید جوراب‌های فانتزی نیز به پا کنید.

بایدها و نبایدهای پوشیدن کتانی با شلوار جین

حتماً دلیل محکمی وجود دارد که شلوارهای جین بهترین دوست هر مرد هستند. دلیل این است که این شلوار‌ها با هر مدل کفشی ست می‌شوند. نکاتی که ما به شما خواهیم گفت برای پوشیدن کتانی و شلوار جین کافی هستند. شلوارهای جین راسته یا بگی باعث می‌شوند که کتانی شما دیده نشود به همین خاطر بهتر است ذهن خود را از شلوارهای لوله تفنگی و اسلیم پاک کنید. جین‌های آبی سنگ شور شده و کلاسیک هم با کتانی‌های ورزشی بسیار زیبا هستند. هرچه کفش شما بزرگتر باشد بهتر است.

برای اینکه تیپ شما بیشتر جلوه کند جین مشکی لوله تفنگی و کتانی قرمز براق پاک کنید. برای کامل کردن کار یک تی شرت با طرح‌های گرافیکی و روی آن یک پیراهن گشاد دکمه باز به تن کنید. ظاهر شما حالا فقط یک کلاه کم دارد.

بایدها و نبایدهای پوشیدن کتانی با شلوار کتانی

اگر دنبال ست‌هایی هستید که کمی از حالت معمولی رسمی‌تر باشد، باید سراغ شلوار مردانه کتانی و یک جفت کفش کتانی براق و تمیز بروید. امروزه مرز میان پوشش رسمی و غیررسمی از همیشه باریک‌تر شده است است. پس بهتر است از آن حداکثر استفاده را ببریم. می‌توانید یک کتانی بند دار و شلوار کتانی خاکی رنگ با هم ست کنید. سپس یک بافت نازک هم بپوشید تا پوشش شما برای محیط کار بی نقص باشد.

نکته اصلی در ست کردن شلوار کتانی و کفش کتانی این است که شلوار شما اندازه باشد. شلوار نباید در محدوده‌ی ران یا کمر گشاد باشد. نکته مهم دیگر این است که از کتانی‌های نو استفاده کنید. پوشیدن شلوار کتانی و کفش کتانی ممکن است کمی غیر رسمی به نظر برسد. به همین دلیل این پوشش را برای ساعات پایان روز و بعد از کار انتخاب کنید.

چه جورابی با کتانی باید پوشید؟

بسیار خوب، تا اینجا در مورد کتانی‌ها به طور کامل صحبت کردیم. اما نباید از مدل جورابی که می‌توانید با آن‌ها بپوشید غافل شویم. ساده‌ترین مسیری که می‌توان رفت این است که بدانید کتانی سیاه و جوراب سیاه همیشه با هم جور هستند. همین داستان در مورد کتانی و جوراب سفید هم وجود دارد، اما می‌توان آن‌ها را با هم مخلوط هم کرد. جوراب‌ها ابزار بسیار مناسبی برای عمق بخشیدن به ظاهر هر فرد هستند. همیشه می‌توانید پوشش خود را با جوراب هایتان را جذاب‌تر کنید اما فراموش نکنید که سراغ طرح‌ها و الگو‌های متنوع بروید.

بر خلاف تصور بعضی‌ها، پوشیدن جوراب با کتانی کاملاً ضروری است. حتی اگر پای شما تمیز هم باشد اگرکفش بدون جوراب که بپوشید، کثیف خواهد شد. پای شما در طول روز بسیار عرق می‌کند. اما اگر دوست دارید که اینطور به نظر برسد که اگر جوراب به پا ندارید، می‌توانید کتانی‌های مورد علاقه خود را با جوراب ساق کوتاه به پا کنید به این صورت هم دنیا را دارید و هم آخرت را.

آیا می‌توان در محل کار هم کتانی پوشید؟

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که آیا می‌توان برای محل کار کتانی به پا کرد. خبرهای خوبی برای شما داریم. در ادامه چند نکته و راهنمایی برای پوشیدن کتانی در محل کار برای شما آماده شده است. اگر محل کار شما خیلی رسمی نیست به راحتی می‌توانید کتانی‌های خودتان را در آن جا بپوشید. اما باید به چند نکته توجه داشته باشید: کفشی که به پا می‌کنید باید تمیز باشد و هیچ سوراخ و خوردگی نداشته باشد. کتانی‌های کهنه را برای تعطیلات آخر هفته نگه دارید. نکته‌ی مهم دیگر این است که از کتانی‌های ساده استفاده کنید. اگر می‌خواهید مثل دیوید بکام قوانین را زیر پا بگذارید سعی کنید خیلی شدید این کار را نکنید.

سعی کنید ظاهر خود را آراسته و حرفه‌ای نگهدارید. برای این کار می‌توانید یک شلوار نخی عالی و پیراهن و کفش کتانی به پا کنید. این پوشش می‌تواند به عنوان پوشش غیر رسمی تجاری مدرن دسته بندی شود و برای جمع بندی جوراب ساق بلند مشکی به پا کنید. جوراب باید به اندازه‌ای بلند باشد که زمان نشستن پای شما را به صورت کامل بپوشاند و به همین راحتی می‌توانید قرار کاری خود را به یک قرار شام تبدیل کنید.

اگر دوست دارید پوشش شما نسبتاً رسمی‌تر باشد بهتر است در محیط کار کتانی به پا نکنید. البته همیشه استثنا وجود دارد. مثلاً یک جفت کتانی چرمی مشکی و کاپشن و شلوار چرم می‌توانند گزینه‌های معقولی باشند. به این ترتیب می‌توانید تعادل بین لباس راحت و رسمی را حفظ کنید.

آیا پوشیدن کتانی و کت و شلوار کار درستی است؟

اگر به درستی انتخاب کنید می‌توانید با کتانی تیپ کت و شلواری خود را رسمی‌تر هم بکنید. از همه مهمتر اینکه کفش کتانی به قدری برای شما آسودگی به ارمغان می‌آورد که با هیچ کفش رسمی قابل مقایسه نیست. به عبارت دیگر انگار روی ابرها راه می‌روید. اگر می‌خواهید بدانید قواعد پوشیدن کفش کتانی و کت و شلوار به چه صورت است در ادامه همراه ما باشید.

اولین و مهمترین نکته این است که هر نوع کتانی با کت و شلوار جور نمی‌شود. اگرچه کتانی‌ها بسیار متنوع هستند می‌توان آن‌ها را گزینه مناسبی برای مجالس رسمی دانست. کتانی‌ها را می‌توان در دورهمی‌های خودمانی استفاده کرد. اما این کفش‌ها برای هر موقعیتی مناسب نیستند. مثلاً در دیدارهای رسمی یا عروسی‌ها بهتر است مراعات کنید و سراغ کتانی نروید. حالا که با شما اتمام حجت کرده ایم چند نکته در مورد ست کردن کتانی و کت و شلوار به شما خواهیم گفت.

همیشه بهتر است به جنس و رنگ کتانی خود توجه کنید. بهترین انتخاب برای شما کفشی است که طراحی مینیمال داشته باشد و با کت و شلوار همخوانی داشته باشد. یک جفت کتانی ساق کوتاه می‌تواند در کنار یک کت و شلوار اسلیم به رنگ خاکستری و آبی جلوه بسیار زیبایی داشته باشد. اگر می‌خواهید ماجراجویانه‌تر لباس بپوشید سراغ تک رنگ‌ها بروید. مثلاً طرح‌های ارتشی که هم راحت هستند و هم امروزی.

چه زمانی باید کتانی پوشید؟

غیر رسمی

تیپ غیر رسمی

اگر برنامه دارید به کافه یا سینما بروید کتانی بهترین انتخاب شما برای یک تیپ روزمره است. این کفش با طیف وسیعی از لباس‌ها شامل شلوار جین، تیشرت، کت و کاپشن، شلوار پارچه ای و لباس‌های نیمه رسمی همخوانی دارد. اما روزهایی که قرار است در برنامه رسمی شرکت کنید حتماً یک جفت کفش رسمی هم داشته باشید.

نیمه رسمی

تیپ نیمه رسمیبرای یک مهمانی اداری یا جشن باغ یا شب گردی با رفقا سراغ کتانی بروید تا تیپ غیر رسمی خود را کامل کنید. می‌توانید کت و شلوار‌های اسلیم فیت را با تیشرت‌های ساده و کتانی‌های ساق کوتاه ست کنید. اگر می‌خواهید کمی رسمی‌تر به نظر برسید به پیراهن دکمه دار و کت، شلوارک و کتانی‌های چرمی هم می‌توانید فکر کنید. تحت هر شرایطی با ترکیب بالا شما خوشتیپ‌ترین فرد در محل خواهید بود.

بهترین برندهای کتانی

بهترین برندهای کتانیبعضی از برندهای کتانی‌ها در برخی موقعیتها عملکرد بهتری خواهند داشت. مثلاً برند‌های نایک، آدیداس و پوما نسبتاً ورزشی‌تر هستند. یا اگر می‌خواهید نظر همه را به خودتان جلب کنید سراغ برندهایی مانند بالنسیاگا، گوچی و والنتینو بروید. این برندها شیک بودن را با راحتی و کیفیت هم زمان ارائه می‌دهند. توجه داشته باشید باید کفشی را انتخاب کنید که در تمام ایام بهترین ظاهر را برای شما به ارمغان بیاورد.

خوشپوش‌ترین کتانی‌ها برای آقایان

خوشپوش‌ترین کتانی‌ها برای آقایانیکی از اصلی‌ترین عوامل در انتخاب کتانی ظاهر آن است. اما نکته مهمتر از ظاهر راحتی آن در پاست. کتانی را باید طوری انتخاب کنید که از زانوها و مفاصل شما مراقبت کند و در عین حال ظاهر زیبایی داشته باشد. اگر اهل دویدن و ورزش هستید حتماً سراغ مدل نایک ایر مکس بروید. این کفش‌ها برای ورزش‌های سنگین طراحی شده‌اند اگر هم اسکیت برد سواری هستید کتانی‌های ساق کوتاه ونس بهترین انتخاب برای شما هستند، چون هم ظاهر زیبایی دارند و هم در پا حس بسیار خوشایندی دارند.

بایدها و نبایدها در مورد کتانی

  • راحتی کلید اصلی است – مطمئن شوید که کفش شما از مفاصل شما مراقبت می‌کند.
  • از انتخاب کفش‌هایی که بیش از حد شیک هستند پرهیز کنید. آنچه در حال حاضر فوق العاده است ممکن است چند سال دیگر چندان خوب به نظر نرسد.
  • رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به بقیه‌ی لباس‌های شما بیاید. رنگ سفید انتخابی عالی است و با بیشتر لباس‌ها هماهنگ است.
  • کفش را تمیز نگه دارید – کفش‌ها را تمیز نگه دارید تا بتوانید با اطمینان آن‌ها را بپوشید.
  • اگرچه کفش‌های کتانی با کت و شلوار هم عالی به نظر می‌رسند، اما بهتر است قبل از پوشیدن بیشتر دقت به خرج دهید.

سوالات پرتکرار

در سال 2020 چه کتانی‌هایی روی مد هستند؟

کتانی‌های زیادی هستند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. اما مدل‌های لوکس پاریسی از بقیه بهتر هستند. البته قیمت آن‌ها بالاست. اما اگر زیاد اهل کتانی پوشیدن هستی سرمایه‌گذاری خوبی به نظر می‌رسد. بقیه مدل‌هایی که مد هستند شامل ساق بلند ساق کوتاه پاشنه کوتاه کفش تنیس کفش بسکتبال و کفش دو است.

بهترین وب سایت برای خرید کتانی کدام است؟

وب سایت‌های زیادی به صورت آنلاین کفش‌های کتانی را برای فروش عرضه می‌کنند از جمله اشرافی.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *