مقاله کفش و کتانی

راهنمای انتخاب کفش برای چهار فصل

راهنمای انتخاب کفش برای چهار فصل

چه هوا گرم باشد و چه سرد؛ ما این‌‌جا هستیم تا به شما در انتخاب کفش درست کمک کنیم. با استفاده از کفش مناسب، هم از نظر استایل خودتان و هم از نظر کارایی کفش در نقطه‌‌ی مناسبی قرار خواهید گرفت.به این ترتیب، آماده‌‌ی شرایط جوی گوناگون و البته مناسبت‌‌های مختلف خواهید بود. این راهنمای فصلی که گزیده‌‌ای از بهترین استایل‌‌هاست را بررسی کرده و در تمام طول سال آن را مورد استفاده قرار دهید.

بهترین کفش تابستانه برای مردان

بهترین کفش تابستانه برای مردان

کتانی رنگ روشن

یک جفت کفش شیک می‌‌تواند با هر نوع لباس تابستانی ست شود؛ شوار جین، تی‌‌شرت، پیراهن دکمه‌‌دار و حتی شلوارک کوتاه. بهترین قسمت این است که یک انتخاب رنگارنگ با ست‌‌های لباسی ساده جور شده و سایه‌‌های ثابتی را به وجود می‌‌آورد. این انتخاب در کنار رنگ‌‌ها و طرح‌‌های شلوغ نیز همین روند را پیش می‌‌گیرد. فقط به یاد داشته باشید که رنگ کفش کتانی‌‌ را حداقل با یکی از لباس‌‌هایی که به تن دارید ست کنید تا ظاهری پیچیده پیدا کنید. برای خرید کتانی از مجموعه محصولات ما دیدن کنید.

کتانی سفید

اگر به دنبال یک جفت کفش همه‌‌کاره و معمولی هستید که بتوانید آن را گه‌‌گاه در مراسم‌‌های خاص نیز استفاده کنید، کتانی‌‌های سفید گزینه‌‌ی مناسبی هستند. کفش‌‌هایی که سرتاسر سفید هستند مانند بوم نقاشی بوده و می‌‌توانند هر نقشی را که به آن‌‌ها واگذار کنید، بپذیرند. آن‌‌ها را با تمام لباس‌‌هایی که در منزل دارید، ست کنید: شلوار کوتاه، تی‌‌شرت، کت جینی، شلوار جین و پیراهن‌‌های دکمه‌‌دار. اگر قصد پوشیدن لباس‌‌های راحت‌‌تر را دارید، از کتانی‌‌های سفید و ساده‌‌ای استفاده کنید که جزئیات ریزی بر روی آن‌‌ها وجود دارند؛ می‌‌توانید این جزئیات را با شلوار یا پیراهن‌‌تان ست کرده و کالکشنی مناسب و ساده برای خیابان به دست آورید.

کتانی بدون بند

تابستان به معنای دویدن در شهر است، البته اگر در تعطیلات باشید نیز چنین خواهد بود. در چنین شرایطی، شما به یک جفت کفشی نیاز دارید که بتوانید همه‌‌جا آن‌‌ها را پوشیده و راحتی خود را تضمین کنید. کتانی‌‌های بدون بند بهترین انتخاب هستند. با این کتانی می‌‌توانید به راحتی از جایی به جای دیگر با کمک آن‌‌ها قدم زده و در عین حال، استایل روزمره‌‌ی زیبایی نیز داشته باشید. آن‌‌ها به عنوان یک آیتم در اصلی استایل مردانه به حساب می‌‌آیند؛ به همین دلیل، تنوع زیادی از نظر جنس و رنگ داشته و می‌‌توانند به شما در انتخاب‌‌تان کمک کنند.

کفش روزمره‌ دربی

همان‌‌طور که سبک سنتی تکامل می‌‌یابد، هیبریدهای بیش‌‌تری در حال ظهور بوده و با موفقیت از خط ظریف لباس‌‌‌‌های معمولی عبور می‌‌کنند. کفش‌‌‌‌های روزمره از موکازین الهام گرفته و بسیار مناسب هوای گرم هستند. با وجود آن که این کفش‌‌ها در سطحی بالاتر از کتانی قرار می‌‌گیرند، اما به همان اندازه حس راحتی را به شما القا می‌‌کنند. برای زیبا نگه داشتن ظاهرتان، این کفش‌‌ها را با شلوار جین روشن یا شلوارک‌‌های پارچه‌‌ای ساده ست کنید.

سندل مناسب بیرون

بسته به شخصی که این سوال را از او می‌‌پرسید، صندل‌‌ها می‌‌توانند به موضوعی بحث‌‌برانگیز تبدیل شوند. اما بگذارید خیال‌‌تان را راحت کنیم: آن‌‌ها فوق‌‌العاده کارآمد هستند. با استفاده از صندل، می‌‌توانید زیبایی خاص و تابستونی‌‌ای را به استایلتان اضافه کنید که نمادی از طبیعت نیز می‌‌باشد. نوعی از این کفش‌‌ها را انتخاب کنید که در عین خنک نگه داشتن پاهای‌‌تان، از آن‌‌ها در برابر عناصر خارجی نیز محافظت کنند: برای مثال تپه، خاک، باران، گل، دریاچه و غیره. بنده‌‌های طراحی‌‌شده‌‌‌‌ای که در ساخت برخی از صندل‌‌ها به کار می‌‌روند، بر زیبایی آن‌‌ها افزوده و مدعی قدرتمندی برای آب‌‌وهوای گرم هستند.

کفش آکسفورد

بیایید با حقیقت روبه‌‌رو شویم. حتی وقتی هوا گرم است نیز مجبور هستید در بیرون لباس بپوشید. در چنین روزهایی، باید لباس‌‌های نخی و رنگ روشن بپوشید تا از گرما نجات پیدا کنید. این مورد برای کفش‌‌ها نیز صدق می‌‌کند. پوشیدن کفش آکسفورد، وضوع کافی را به ظاهر شما اضافه می‌‌کند؛ اما اگر کفش‌‌هایی از این دسته را انتخاب کنید که جنس‌‌شان کتان باشد، با آب‌‌وهوا نیز هماهنگ خواهید بود. این کفش‌‌ها علاوه بر ظاهر و جنس مناسبی که برای تابستان دارند، مناسب محل کار و عروسی نیز هست. شما می‌‌توانید حتی آن‌‌ها را با کت‌‌وشلوار محبوب‌‌تان پوشیده و از زیبایی شگفت‌‌انگیز آن لذت ببرید.

بهترین کفش‌‌ بهاره برای مردان

بهترین کفش‌‌ بهاره برای مردانکتانی کلاسیک

پس از آن‌‌که برای یه زمستان طولانی در منزل ماندید، بهار بهترین فرصت برای پیاده‌‌روی‌‌ست. یک قدم به گذشته رفته و با یک جفت کفش ورزشی کلاسیک برگردید. از رنگ‌‌های برجسته استفاده کرده و راحتی را تجربه کنید. این کفش‌‌ها هم با شلوارک و هم با شلوار عالی به نظر می‌‌رسند. با کمک آن‌‌ها می‌‌توانید یک دست لباس ساده را هیجان‌‌انگیز کرده و به آن جذابیت ببخشید.

کفش آکسفورد برزنتی

بهترین زمان برای ست کردن کفش‌‌های‌‌تان با پیراهن همین الان است: با مواد چرمی ضخیم (مناسب زمستان) و برزنت سبک‌‌تر با رنگ ثابت. این کفش‌‌ها را می‌‌توانید با شلوارک، شلوار چینو، پیراهن دکمه‌‌دار، شلوارک‌‌ کوتاه، شلوار جین و تی‌‌شرت ست کرده و از زیبایی آن لذت ببرید. این کفش‌‌‌‌ها به شدت برای روز‌‌های گرم تابستان توصیه می‌‌شوند.

صندل لاانگشتی

برای رفتن به تعطیلات بهاره، مسافرت‌‌های آخر هفته، رفتن به استخر و البته اداره‌‌ی پست برای دریافت نامه نیاز دارید تا کفشی را برای پوشیدن انتخاب کنید؛ بهترین چیزی که می‌‌توانید در این شرایط بپوشید، صندل است. وقتی این کفش مخصوص بهار و تابستان را که از مواد بادوام ساخته شده و رنگ‌‌های اصلی و زیبایی دارد را می‌‌پوشید، می‌‌توانید به راحتی در بیرون از منزل قدم بردارید و از زیبایی استایل خود نیز مطمئن باشید. فقط حواس‌‌تان باشد که در زمان و مکان مناسب آن‌‌ها را بپوشید.

بوت چوکا

کسانی که عادت به پوشیدن بوت دارند، می‌‌توانند از رنگ‌‌های روشن‌‌تر آن استفاده کرده و از زیبای استایل‌‌شان لذت ببرند. در چنین شرایطی آن‌‌ها به راحتی در فصل موردعلاقه‌‌شان بیرون از منزل قدم می‌‌زنند. راحتی و دوام این کفش‌‌ها به گونه‌‌ای‌‌ست که هم در روز و هم در شب قابل پوشیدن بوده و برای شما حکم آفتاب‌‌پرست را بازی می‌‌کنند. شما می‌‌توانید این کفش را تقریبا با همه‌‌چیز حتی شلوارک نیز ست کرده و به ظاهرتان طراوت خاصی ببخشید.

کفش کالج

اگر می‌‌خواهید به طرزی رمزآلود لباس بپوشید، باید بخش‌‌هایی را به لباس‌‌تان اضافه کنید که از گذشته آمده باشد؛ این شرطی‌‌ست که باید حتما آن را رعایت کنید. این کفش‌‌ها به قدری سادگی گذشته را داشته و تغییری نکرده که می‌‌توانید در روزهای آفتابی با پوشیدن آن‌‌ها لذت کافی را از نور گرم خورشید ببرید. همراهی چرم درجه‌‌ی یک و رنگ‌‌های سنتی به زیبایی با رنگ شلوارتان که پاچه‌‌های آن را بالا زده‌‌اید، ست می‌‌شود. هم‌‌چنین می‌‌توانید آن‌‌ها را با شلوارک و پیراهن شامپری نیز بپوشید. جوراب‌‌های کوتاه را فراموش نکنید.

کتانی مینیمال

همیشه کفش‌‌، ژاکت یا کلاه‌‌هایی وجود خواهند داشت که آن‌‌ها را در لحظه استفاده کنید و بعد از گذر زمان به فراموشی بسپارید. اما یک محصول کلاسیک عموما با افتخار از آزمون زمان بیرون آمده و مسیر بازگشتش را به دنیای مد پیدا می‌‌کند. خودتان را با کتانی‌‌های مینیمال و شلوار گشاد زیر یک چتر تصور کنید. استایلی بدون برندی را انتخاب کنید که شامل رنگ‌‌های طبیعی و خنثی باشد. چنین نوع لباس‌‌هایی شکل مرتبی داشته و می‌‌توانند در هر شرایطی پوشیده شوند.

بهترین کفش پائیزه برای مردان

بهترین کفش پائیزه برای مردانبوت چوکا

چوکا کفشی‌‌ست که از دوران چکمه‌‌های بیابانی گذشته، به نقطه‌‌ای هوشمندانه و شیرین رسیده است. سایه‌‌های خنثی این کفش هم با شلوار جین و هم با شلوار چینو ست می‌‌شود. اگر چیزی ماجراجویانه‌‌تر می‌‌خواهید، از رنگ‌‌های پررنگ‌‌تر استفاده کنید. پسر بد استیو مک کوئین مرتبا چوکا می‌‌پوشید. ایرادی ندارد اگر شما هم راه او را پیش گرفته و این کفش‌‌های بسیار شیک را بپوشید.

کتانی کوهنوردی

این کفش کوهنوردی مخصوص پیاده‌‌روی‌‌های سخت بر روی کوه‌‌ها بوده و دارای روکش چرمی نرم، زیره‌‌‌‌ی بالشتکی و دوخت شیک است. در اصل، این کفش مخصوص لباس‌‌های معمولی و بیرونی بوده و به راحتی با آن‌‌ها هماهنگ می‌‌شود. (فرض کنید کت‌‌های جین کوتاه را بر روی هودی‌‌های غول‌‌پیکر پوشیده باشید) این استایل شما را تبدیل به مرد کوهستانی خواهد کرد.

بوت جیر

این کفش بهترین انتخاب برای استایل شیک رسمی است. بوت های جیر در اواخر قرن نوزدهم در اسکاتلند و ایرلند ساخته شد. در آن زمان، این کفش دارای سوراخ‌‌هایی برای خالی کردن آب هنگام عبور از تالاب بوده و بیش‌‌تر توسط کشاورزان مورد استفاده قرار می‌‌گرفته است؛ اما به مرور قدم به دنیای مد گذاشته و به موردی اصلی در آن تبدیل شد. ما عاشق جیر مخملی، زیپ‌‌های مخفی و حفره‌‌های تزئینی هستیم. این کفش‌‌ها را در دفتر و خیابان پوشیده و ساعت‌‌های خوشی را با آن بگذرانید؛ فقط حواس‌‌تان به چاله ها باشد.

کتانی

با توجه به این‌‌که این روز‌‌ها لباس‌‌های ورزشی در مرکز مد قرار گرفته و جذابیت خاصی را به استایل‌‌ها می‌‌بخشند، سخت است که نقش اصلی آن‌‌ها را ندیده بگیرید. کفش‌‌های کتانی تنیس سفید انتخابی شیک بوده و قابل پوشیدن با هر لباسی مانند شلوار جین تنگ و غیره می‌‌باشد. چه بخواهید مسافتی طولانی را بدوید یا با همسرتان در کافه قهوه بنوشید، این کفش‌‌ها بهترین گزینه برای شما هستند.

آکسفورد کلاسیک

وقتی به کفش مردانه فکر می‌‌کنید، حتما آکسفورد به ذهن‌‌تان خواهد رسید. آکسفورد دارای شجره‌‌نامه‌‌ی انگلیسی بوده و بیش‌‌تر آن را در اتاق‌‌های هیئت مدیره می‌‌پوشند تا کافی شاپ ها. اگرچه، این بدان معنا نیست که تنها باید آن را در مکان‌‌های رسمی بپوشید. پیشنهاد می‌‌کنیم به همراه این کفش‌‌ها یک شلوار معمولی مانند جین یا شلوار چینوی تیره پوشیده و ژاکتی بافتنی را نیز با آن همراه کنید تا تعادل میان لباس‌‌های‌‌تان ایجاد شود.

کفش لوفر

بر خلاف نامی که بر روی آن‌‌ها گذاشته شده، اصلا کفش‌‌هایی نیستند که تنها بخواهید در تعطیلات‌‌تان از آن استفاده کنید. این‌‌ها کفش‌‌های ساده‌‌ای هستند که بدون بند بوده و راحتی را برای شما به ارمغان می‌‌آورند. اگر به این کفش‌‌ها علاقه دارید و مدل کالج هم نمی‌‌خواهید، می‌‌توانید از آن‌‌ها برای گردش در شهر، خانه، و حتی اطراف قایق‌‌های بادبانی نیز استفاده کنید. لوفرها به دلیل ساختار محکم، خطوط مرتب و کلاسیک‌‌شان حال‌‌وهوای آیوی لیگ به شما داده و به راحتی با شلوارک های معمولی، شلوار جین، و کت‌‌وشلوار ست می‌‌‌‌شوند. باید با آن‌‌ها جوراب پوشید؟ ما می‌‌گوییم نه.

بهترین کفش‌‌های زمستانی برای مردان

بهترین کفش‌‌های زمستانی برای مردانیوت چرمی

این کفش طوری ساخته شده که برای هر نوع آب‌‌وهوایی مناسب باشد. کفی مناسب آن باعث می‌‌شود بافت آن طوری باشد که کشش مناسب را برای راه رفتن شما ایجاد کند. (به عبارتی لیز نخورید!) بوت های چرمی از مچ پای شما هنگام حرکت در خیابان پشتیبانی کرده و حس خوب امنیت را به شما القا می‌‌کنند. آن‌‌ها را با شلوارهای بلند در محیط اداری یا قرارهای خارج از دفتر بپوشید؛ در غیر این صورت، می‌‌توانید با شلوار جین نیز آن‌‌ها را ست کرده و استایلی شیک درست کنید.

کفش بروگ

هنگامی که کفشی با هدف سودمند بودن تولید شود، ساخت دقیق جزو ویژگی‌‌های غیرقابل حذف آن خواهد بود. مواد محکم، سوراخ‌‌هایی به منظور تخلیه‌‌ی آب و البته زیبایی ظاهری از دلایل اصلی معروف شدن بروگ است. وقتی چیزی به این خوبی ساخته شده، حتما می‌‌توانید در هر شرایطی که می‌‌خواهید آن را بپوشید؛ لباس شیک، روزمره و هر چیزی که میان این دو وجود دارد.

آکسفورد

در نهایت، هر کسی به کفشی بجز کتانی نیاز دارد که بتواند آن را در روزهای عادی بپوشد. رخی بی‌‌انتها که با بافت غیرقابل‌‌پیش‌‌بینی همراه شده، بهترین گزینه برای این هدف است. چنین ویژگی‌‌های خطی پر از آرامش را برای شما ایجاد کرده که می‌‌توانید هم با شلوار پارچه‌‌ای و هم با جین آن را به خوبی تجربه کنید. این آرامش برای همیشه به صورت یک راز برای شما باقی خواهد ماند.

کتانی

فرهنگ کفش ورزشی در خط مقدم لباس‌‌های مردانه قرار داشته و به نظر نمی‌‌رسد در حال کم شدن باشد. راحت، خنک و البته کلکسیونی؛ این ویژگی‌‌ای‌‌ست که بسیاری از مردان می‌‌خواهند. کتانی‌‌ها رنگ‌‌های متنوعی دارند؛ می‌‌توانید از میان تمامی گزینه‌‌های پیش روی‌‌تان موارد تیره‌‌تر را برای زمستان انتخاب کنید؛ البته که در این صورت باید جنس کتانی‌‌تان ضخیم بوده و ترجیحا جیر باشد. به این ترتیب، گرما را وارد پاهای‌‌تان خواهید کرد.

بوت چلسی

اگر به دنبال کفشی شیک با ظاهری زیبا هستید، این چکمه انتخاب نهایی شماست. این کفش شامل طراحی براق در سبکی ساده بوده و قادر است کلاس پوشش شما را تا یک درجه افزایش دهد. بنابراین، چه شلوار جین و تی‌‌شرت پوشیده باشید و چه کت‌‌وشلوار به همراه پیراهن نازک، این کفش موردی بسیار مناسب برای استایل شما خواهد بود.

بوت چوکا

انواع مختلفی از این سبک کلاسیک وجود دارند اما همه‌‌ی آن‌‌ها ویژگی‌‌های ثابتی را شامل می‌‌شوند: جنس‌‌ چرم یا جیر، ارتفاع تا مچ پا، دارای تنها چند سوراخ برای بند و ترکیب ایده‌‌آل تمامی این‌‌ها کنار هم. می‌‌توانید این جفت کفش را با خیلی از لباس‌‌های‌‌تان ست کنید: آن‌‌ها ترکیب خوبی با لباس‌‌های دیگر حاضر در کمدتان بازی خواهند کرد. پس از آن‌‌که این ترکیب‌‌ها را پیدا کردید حس خوبی خواهید داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *