اشرافی، اولین فروشگاه آنلاین ساعت مچی در ایران

📞 تماس با ما: 77472650-021 |  77473069-021

☎️ تماس با ما: 77472650-021 |  77473069-021

راهنمای انتخاب ساعت مچی مردانه

انتخاب ساعت مچی برای آقایان

در انتخاب ساعت مچی به چه نکاتی باید توجه کرد؟ در مکان های مختلف چگونه ساعت ببندیم؟ سناریویی را در نظر بگیرید که در آن در حال انجام مصاحبه هستید، شما کامل با اعتماد به نفسید و به خوبی آماده شده اید، خوب لباس پوشیده اید و بهترین کفش هایتان را نیز به پا کرده اید.

متصدی استخدام ناگهان از شما می پرسد ساعت چند است و اینجاست که همه چیز واقعاً خراب می شود. شما اصلاً ساعت به دست ندارید یا ساعتی که به دست دارید در واقع یک ساعت دیجیتال با بند پلاستیکی است.

گفته می شود اولین برداشت آخرین برداشت است. امروزه ساعتها بخشی از زندگی روزمره هستند و از جمله وسایلی هستند که واقعاً روی طرف مقابل تأثیری می گذارند.

البته، اگر اینطور باشد در اینصورت اولین سوالی که به ذهن شما می رسد این است که چطور ساعت به دستمان ببندیم و چه برند خاصی استفاده کنیم؟

انتخاب ساعت

به عنوان خریداری که چیزی دربارة ساعتهای مُچی نمی داند، گزینه های زیادی در مورد انواع ساعتهای در اختیار دارید. این ساعتها از نظر طراحی، سبک و کارکردشان متفاوتند.

از آنجایی که انواع ساعتها بسیار زیاد است در نتیجه کمیت مسئله برای شما نیست. اما بودجه و قیمت قطعاً از مسائل مهم برای شماست. بعضی از تصمیم گیریهای عمده درخصوص انتخاب ساعت و مسائل مربوط به چگونه بستن آن همچنان برقرارند.

قطر قاب

بندهای بزرگتر می توانند ساعتهایی با قطر قاب بزرگتر داشته باشند.

قطر ساعت مچیاگر تصمیم دارید فقط یک ساعت بخرید و در همة شرایط و موقعیت ها آن را ببندید، در اینصورت باید ساعتی بخرید که از نظر سبک معمولی باشد. این ساعت باید قابلیت تطبیق با هر نوع لباس و جفت رنگی را داشته باشد.

به علاوه هنگام خرید یک ساعت مطمئن شوید که بند فلزی آن ساده و از جنس همان قاب باشد نه چرم. البته، گزینه های مختلفی برای کسانی که به دنبال چند ساعت هستند، وجود دارد.

انتخاب بین بند چرمی و بند فلزی

بندهای فلزی سنگین تر از بندهای چرمی به نظر می رسند.

بند ساعت مچیدر مورد بندهای فلزی، مزیت منحصر به فرد آنها ساده بودن است. بطور معمولی دیده می شود. مردان جواهرات را ترجیح می دهند، بنابراین اگر ساعت شما بند با تن رنگ نقره ای دارد در اینصورت به راحتی می تواند بفهمید که باید سگک کمربند داشته باشید. فلزات زیادی وجود نداند که مردان را نگران کنند، بنابراین بند فلزی همیشه گزینه ساده و با ارزش است.

قاب ساعت با بند چرمی کمی پردردسر است، رنگ بند چرمی شما همیشه باید با رنگ کمربند و کفشهایتان هماهنگ باشد. با این حال مزیت آن این است که در مقایسه با بند فلزی ساده تر است. در موقعیت های رسمی بند چرمی مشکلی بر بند فلزی صاف ترجیح ارجحیت دارد. در شرایط با رسمیت کمتر، یک بند چرمی راحت تر از بند فلزی سفت است.

عرض بند

عرض بند باید نصف قطر قاب ساعت باشد.

عرض بند ساعت مچیاما به یک نکته توجه داشته باشید: بند چرمی می تواند باعث کمتر عرق کردن مچ دستتان شود. بنابراین مطمئن شوید بند چرمی واقعاً از جنس چرم با کیفیت باشد! در غیر اینصورت، حتی ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود.

بند فلزی و چرمی بُعد روانشناسی نیز دارند. بند چرمی شخصی و پیچیده است، در حالیکه بند فلزی جدی تر، فرم تر و کاربردی تر است. بر اساس شخصیت و نگرشتان انتخاب کنید.

ضخامت قاب

مَردانی با مچ دست کوچکتر باید از بستن ساعتهای با قاب قطور اجتناب کنند.

ضخامت قاب ساعت مچیصفحه ساعت بخش از ساعت مچی است که معمولا دایره ای شکل است و در واقع جایی است که عقربه های آن حرکت می کنند. قاب ساعت ها اکثراً از فلز یا پلاستیک است، با این حال این پلاستیک ها به گونه ای طراحی شده اند که معمولاً مانند فلز به نظر می رسند. جدای از ساعتهای ورزشی، قاب فلزی بیشتر برای مَردان بزرگسال ترجیح داده می شود.

قابها از جنس فلزات مختلفی ساخته می شوند. این فلزات شامل پلاتین، فولاد ضدزنگ و طلا سفید هستند. امروزه قابهای تیتانیوم نیز موجودند، بنابراین دامنة انتخاب گسترده ای وجود دارد.

رنگهای طلایی، نقره ای، سفید و یا سیاه… رنگ های صفحه نیز می توانند متفاوت باشند. بعضی صفحه های خیلی ساده اند حال آنکه صفحات دیگری هم به رنگهای شاد و روشن وجود دارد.

رسمیت و قابل توجه بودن ساعت به تضاد آن بستگی دارد. هرچه تضاد ساعت بیشتر باشد، رسمیت آن کمتر خواهد بود، با این حال چشمگیر بودن آن خیلی بالا خواهد بود.

اگر یک فرد اهل تجارت هستید قاب ساعت فولادی یا نقره بهترین گزینه برای شماست. امروزه صفحات مستطیل شکل گزینة چندان مورد توجهی نیستند.

حرکت عقربه های ساعت

حرکت عقربه های ساعت مچیپاسخ این سوال که چطور ساعت ببندیم، بدون توضیح دادن حرکت عقربه های ساعت کامل نخواهد بود.

این حرکات به طور کلی سه مدل متفاوتند:

  1. نوع اول به نام حرکت مکانیکی شناخته شده. این حرکت خاص می تواند با گذر زمان دقت خود را از دست بدهد و باید به صورت دوره ای کوک شود.
  2. دومین نوع حرکت، حرکت اتوماتیک نامیده می شود. این حرکت عمدتاً مکانیکی است، و حرکت ساعت برای تنظیم حرکت عقربه ها بکار می رود. این ساعت بسیار دقیق هستند و قطعاً نیازی به کوک کردن ندارد. با این حال، باید چنین ساعتی دائماً به دستتان باشد.
  3. سومین مدل حرکت، حرکت الکترونیک یا حرکت کوارتزی نام دارد. این ساعتها در مورد زمان بسیار دقیق هستند. با این حال، این دقت بیشتر بستگی به توان یا باتری ساعت دارد که فقط با باتری تأمین می شود.

جمع بندی

تمام انواع موتورهای ذکر شده خوب هستند و در بازار بصورت متنوع وجود دارند. این موتورها را می توان امروزه در همة برندها پیدا کرد. یک مصرف کننده می تواند ساعت را طبق انتخاب و نظر خودش را انتخاب کند.

سوال دربارة نحوة بستن ساعت همچنان مطرح است. پاسخ کوتاه به این سوال این است که انتخاب ساعت بیشتر به انتخاب شخص بستگی دارد.

بنابراین اگر تصمیم خرید ساعت دارید، راهنمایی های ذکر شده را مورد توجه قرار دهید و می توانید به نتایج مفیدی برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادهایی برای شما
مطالب مرتبط
بهترین ساعت‌ های زنانه‌ برند Timex (تایمکس)
بهترین ساعت‌ های زنانه‌ برند Timex (تایمکس)
بهترین ساعت های زنانه رادو
بهترین ساعت‌‌های زنانه‌‌ی برند Rado (رادو)
بهترین برندهای ساعت مچی کانادایی
بهترین برندهای ساعت مچی کانادایی
  • هیچ محصولی در سبد خریدتان وجود ندارد.