نشانی اشرافی:
تهران، خیابان پیروزی،
چهارم نیرو هوایی، پلاک 180، واحد 2
Home Shop Scroll Top

ساعت مایکل کورس، تاریخچه و بررسی برند Michael Kors

این برند ساعت، همانطور که در وبسایت رسمی مایکل کورس معرفی شده، بخاطر طراحی لوازم لوکس و وسایل از پیش آماده شده، مشهور و برنده جایزه شده است.

این شرکت در جزایر ویرجین بریتانیا، با دفاتر اجرایی اصلی در لندن و مقر مرکزی در نیویورک به ثبت رسید. این شرکت در سال ۱۹۸۱ آغاز به کار کرد و هم اکنون لباس، کفش، ساعت، کیف دستی و دیگر لوازم جانبی را به فروش می رساند.

لوگو و برند Michael Korsطیق آمار در سال ۲۰۱۵ مایکل کورس، بیش از ۵۵۰ فروشگاه و بیش از ۱۵۰۰ بوتیک در کشورهای سراسر جهان داشت.

تاریخچه ساعتهای مایکل کورس

مایکل کورس کیست؟

مایکل کورس، همانطور که ممکن است در حال حاضر هم بدانید (اگر اهل مد باشید)، نام یک فرد واقعی است. با این حال نام او در اصل کارل اندرسون جونیور بود.

کارل اندرسون جونیور در ۹ اوت ۱۹۵۹ در نیویورک به دنیا آمد. مادرش که در گذشته مدل بود، زمانی که او پنج ساله بود دوباره ازدواج کرد. این زمانی بود که او اولین پروژه اش را انجام داد: لباس مادرش برای عروسی با بیل کورس. او این ازدواج را به عنوان فرصتی برای ‘تعمید’ خود با نامی جدید میدید. او نام خانوادگی ناپدری اش را پذیرفت و نام اصلی خود را نیز تغییر داد. و این طور شد که مایکل کورس از نو متولد شد.

در نوجوانی خانه پدر و مادرش را در لانگ آیلند نیویورک، به بوتیک خود تبدیل کرد که در آن لباس ها و وسایلی را که طراحی کرده بود به نمایش گذاشت و فروخت. او آنجا را، پروانه آهنین نامید.

در سال ۱۹۷۷ مایکل کورس در مؤسسه فناوری مد در شهر نیویورک ثبت نام کرد. با این حال، نه ماه پس از آن، انصراف داد تا شغلی را به عنوان فروشنده در بوتیک به نام لوتر بر عهده بگیرد. بعدها، او طراح و رئیس نمایش بوتیک نام برده شد.

آغاز برند مایکل کورس

آغاز برند مایکل کورسیک کارگردان مد از برگدورف به نام داون ملو برای اولین بار متوجه شو و پوشاک مایکل کورس شد. به این ترتیب، او در سال ۱۹۸۱، درهای برگدورف گودمن را برای مایکل کورس باز کرد تا اولین برچسب پوشاک زنانه اش را راه اندازی کند. سپس از مایکل کورس خواست تا مجموعه اش را در برگدورف گودمن به نمایش بگذارد. با این کار، او برای اولین بار برند پوشاک زنانه مایکل کورس خود را در سال ۱۹۸۱ در برگدورف گودمن راه اندازی کرد.

مجموعه لباس زنانه، تبدیل به یک موفقیت شد و سه سال بعد، مجموعه کورس در نیومن مارکوس، بلومینگدیل و خیابان پنجم ساکز، در دسترس همگان قرار گرفت. در سال ۱۹۹۰ کورس(KORS) رسماً پروانه فعالیت گرفت و تاسیس شد. با این حال، همه چیز خیلی سریع تغییر کرد و شرکت در سال 1993 مجبور شد اعلام ورشکستگی کند.

درست در سال ۱۹۹۳، این شرکت مجبور به اعلام ورشکستگی خود شده و در طول سال های بعد، دچار تحول شد. مایکل کورس با طراحی برندهای دیگر، خود را مشغول کرد و حتی توانست لباسی را ارايه دهد که میشل اوباما، برای اولین پرتره رسمی اش پوشیده بود.

بازگشت مایکل کورس

مایکل کورس در سال ۱۹۹۷ اولین طراح لباس آماده زنان خانه مد فرانسوی سلین، متعلق به برند ال و ام هاش ( (LVMHشد. سلین تحت رهبری او رونق گرفت. در نتیجه سال بعد، ۱۹۹۸، کورس، مدیر خلاق سلین شد. نقطه عطف بعدی او زمانی اتفاق افتاد که او اولین مجموعه خود را برای مردان در سال ۲۰۰۲ راه اندازی کرد.

در اکتبر ۲۰۰۳ ، مایکل کورس سلین را ترک کرد و بر ساخت برند خودش تمرکز کرد. این تصمیم، از طریق هلدینگ های مایکل کورس (MKH Ltd) ممکن شد. این هلدینگ که حمایت زیادی از لارنس استرول و شریکش سیلاس چو دریافت میکرد، (که برند تامی هیلفیگر را نیز در سال ۱۹۸۹ خریداری کرد) راه اندازی مجدد این شرکت را امکان پذیر کرد. بعدها جان دی آیدل با داشتن سهم بیشتر، به عنوان مدیر عامل این شرکت منصوب شد.

پس از آن، خط لوازم جانبی(اکسسوری) و مجموعه پوشاک مایکل کورس در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد. خط مذکور، در سراسر فروشگاه ها در ایالات متحده منتشر شد و سپس در سراسر محدوده لوازم جانبی، لباس آماده، لباس شنا، شلوار جین و کفش گسترش پیدا کرد.

فروشگاه مایکل کورسدر سال ۲۰۱۱، استرول و چو عرضه عمومی مایکل کورس را به بازار بورس نیویورک رهبری کردند. همین باعث شد که این دو سرمایه گذار و مایکل کورس میلیاردر شوند. در ژوئن ۲۰۱۸ چو، آخرین سرمایه خود را در کورس فروخت. مایکل کورس در حال حاضر حدود 555 فروشگاه در سراسر جهان، از جمله امتیازات انحصاری را در دست دارد. مایکل کورس همچنان لقب رئیس افتخاری و مدیر ارشد خلاق را دریافت کرد.

مجوز گرفتن با برند فسیل

مایکل کرس برای اولین بار در پاییز ۲۰۰۴ با برند فسیل شریک شد. چنین مشارکتی، مجوز طراحی، توسعه و توزیع ساعت های مایکل کورس را به برند فسیل داد.

به این ترتیب، مایکل کورس به لیست طولانی از مارک های فرعی گروه فسیل که در حال حاضر شامل فسیل، رلیک، میشل، زودیاک، اسکاگن، آدیداس، باربری، دیزل، دی کی ان وای، توری برچ، مارک جیکوبز، امپریو آرمانی، امپریو آرمانی ساخت سوئیس، آرمانی اکسچنچ و کارل لیگرفلد است، اضافه شد.

در سال ۲۰۱۴ برند فسیل قرارداد صدور مجوز ۱۰ ساله دیگری را با مایکل کورس امضا کرد تا به تولید ساعت های خود و حتی اضافه کردن مجموعه های جواهرات، تا سال ۲۰۲۴ ادامه دهد. دو شرکت مذکور، همچنين برای گسترش عرضه های ساعت مردانه خود نیز، همکاری می کنند.

ساعت های مایکل کورس کجا ساخته می شوند؟

اصالت ساخت مایکل کورسساعت های مایکل کورس یک قرارداد مجوز با فسیل دارند. به این معنی که، گروه فسیل در درجه اول ساعت های مایکل کورس را تولید و توزیع می کند.

به این ترتیب، ساعت های مایکل کورس در کارخانه های تولیدی گروه فسیل به همراه برندهای دیگری که آن ها نیز تولید میشوند، ساخته می شود.

همانطور که در بررسی ما از فسیل ذکر شده است:

گروه فسیل، دارای طیف گسترده ای از شرکت های فرعی است که هر کدام خطوط محصول خاص خود را دارند. در نتیجه فسیل در حال حاضر در حال طراحی، ساخت، و توزیع ساعت های ماشینی و ساعت های کوارتز است.

ساعت های پیشرفته با حرکات ماشینی معمولاً در سوئیس، آلمان، بریتانیا، و ژاپن ساخته می شوند. این نوع ساعت ها معمولاً گران تر هستند و از قیمت ۷۵۰ دلار برای ارزان ترین ساعت ها شروع میشوند و می توانند تا بیش از 25000 دلار بالا بروند.

در مقایسه با دیگر برندهای ساعت، فسیل نسبتاً مقرون به صرفه است، با توجه به اینکه بسیاری از ساعت های کوارتز با محدوده قیمت ۲۵۰ تا ۷۵۰ دلار نیز در کشورهای ذکر شده و احتمالاً چین ساخته می شوند. بیشتر ساعت های کوارتز که قیمت آن ها پایین تر از ۲۵۰ دلار است در آسیا و عمدتاً در چین ساخته می شوند.

شهرت ساعت مایکل کورس

از نظر مد، مایکل کورس بدون شک به عنوان یکی از برندهای برتر در نظر گرفته می شود. این نام تجاری ارزشمند، اقلام مد مختلف مانند پوشاک آماده (RTW)، ساک، لوازم تزیینی و… را ارائه می دهد. محصولات آن لوکس هستند و فوق العاده به نظر می رسند. به این ترتیب مایکل کورس معمولاً با Tory Burch ، Burberry و Burberry رقابت می کند.

ساعت Portia مایکل کورسهنگامی که به سراغ ساعت های آنها میرویم، میبینیم که به طور قابل ملاحظه ای در فروش ساعت موفق بوده است. بخشی از آن موفقیت استراتژی رسانه های اجتماعی آنهاست، آنها در جایی برتری یافتند که شرکت های سنتی عقب ماندند. با 14 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام  و ساعت هایی که در بخش پیشنهادات (فید) آنها، تقریبا روزانه نمایش داده میشوند. برخی از کارشناسان این سوال را دارند که آیا این برند در یک فضای بدون اینترنت نیز زنده میماند؟ زیرا بخش عظیمی از موفقیت برند تجاری آنها، آنلاین است.

در حالی که این برند در بین عموم مردم، بسیار موفق بوده است، بسیاری از منتقدان، دیدگاه های متضادی دارند.

یکی از بزرگترین شکایت ها در مورد مایکل کورس، مانند اکثر مارک های ساعت (Daniel Wellington ، Guess و یا Armani Exchange) آن است که این شرکت فاقد میراث ساعت سازی است. چندین برند دیگر در همان محدوده قیمت وجود دارند که سابقه طولانی تری در این صنعت دارند. یکی دیگر از شکایت های رایج، استفاده آنها از موتور کوارتز ژاپنی کم ارزش در ساعت های خود است (معمولاً میوتا 1L22 که حدود ۵ تا ۱۰ دلار ارزش دارد). انتقاد دیگر این است که این ساعت ها بیشتر به صورت انبوه در کارخانه های چینی مونتاژ می شوند.

در انجمن های مربوط به ساعت، برخی هستند که بلافاصله این برند را به همراه برچسب های طراحان دیگر رد می کنند. آن ها بر این باورند که از آنجا که مایکل کورس یک برند مد است، ساعت های آن فاقد استاندارد و مهندسی هستند. و این که برچسب قیمت بالایش، بیشتر برای ظاهر فوق العاده آن است.

معمولا، آنها، مارک های دیگر ساعت مانند Bulova، Seiko و Citizen را پیشنهاد میکنند.

از طرف دیگر، مصرف کنندگان زیادی هستند که به دنبال طرح های مقرون به صرفه و جذاب هستند و معتقدند قیمت ساعت های مایکل کورس عادلانه است. به عنوان یک لوازم تزیینی مد، مایکل کورس می داند که چگونه طرح های فوق العادهای بسازد که برای اکثریت جذابیت داشته باشد.

همچنین به نظر می رسد ترندی با سبک های ساعت مینیمالیستی وجود دارد که این برند و برندهای دیگر مانند MVMT را به ویژه در میان ملنیال ها، بسیار محبوب می کند.

یک استدلال رایج که ما از طرفداران ساعتهای مد از مردم می شنویم این است که آنها ظاهر قدیمی و کلاسیک مارک های قدیمی و مشهور ساعت را دوست ندارند. برای مقابله با این استدلال، من به یک ساعت مانند تیسوت نگاه می کنم، این ساعت زیبا، ظاهر مدرن مایکل کورس را با همان قیمت رقابتی می دهد. اما با خرید تیسوت، شما یک ساعت ساخت سوئیس را از شرکتی دریافت کرده اید که از سال  1853  تا الان در تجارت ساعت موفق بوده است!

آیا ساعات مایکل کورس کیفیت خوبی دارند؟

از لحاظ فشن و مد، شکی نیست که مایکل کورس در این سلسله مراتب، یکی از برترین برندها است. از لحاظ سبک و ظاهر هم شما میتونید این ساعات رو با هر چیزی که میپوشید، ست کنید. اما ظرافت و ظاهر زیبای ساعات مایکل کورس، خیلی بیشتر جلب توجه میکند. این برند همچنین ساعات هوشمندی را طراحی کرده که دقیقا به اندازه ساعات مچی سنتی و طرح قدیم، جذاب هستند.

ساعت هوشمند Michael Kors Accessساعات مایکل کورس ممکن است از نظر ساخت عالی نباشند اما نقطه فروش آنها، ظاهر و نام این برند است (این برای همه برندهای ساعت صدق میکند).

علاقه مندان جدی به ساعت، به طور کلی حتی مایکل کورس را در نظر نمی گیرند. چند گزینه دیگری نیز در بازار وجود دارد، از جمله سیتیزن، سیکو و اورینت, که همه آنها در همان محدوده قیمت محصول دارند اما علاوه بر این، شهرت دیرینه ای به عنوان ساعت سازان با کیفیت و یا به گفته برخی”برندهای ساعت واقعی” دارند.

همه چیز به اولویت ها برمیگردد. درک شما از خرید برند خیلی مهم است.آیا واقعا می خواهید صرفا برند مد را روی مچ دستتان داشته باشید یا به دنبال ساعتی با کیفیت هستید که مدت طولانی برایتان کار کند؟

اگر دنبال یک ساعت با کیفیت هستید، شما می توانید سیکو 5 یا اورینت Bambino را امتحان کنید، دو ساعت کلاسیک که از نطر ظاهری به مراتب از ساعات مایکل کورس پیشی گرفته اند و قیمت مناسب آنها در همان محدوده و حتی ارزان تر از برخی از مدل های مایکل کورس است.

یک مثال دیگر، زنان می توانند ساعت دو موتوره اکو درایو سیتیزن را با سبکی ظریف بخرند که به احتمال زیاد، از مد روز ترین ساعت ها پیشی خواهد گرفت. به علاوه مشخصات فوق، این ساعت شامل فن آوری خورشیدی اکو درایو است و هرگز نیاز به باتری ندارد. ویژگیای که بعید است در هر ساعتی پیدا کنید.

ساعت مایکل کورس توسط برند فسیل ساخته شده است، بنابراین شما می توانید انتظار داشته باشید که همان کیفیت برند فسیل را به شما ارایه میدهد. اگر شما تا به حال تجربه خوبی با یک ساعت برند فسیل داشته اید، پس همین تجربه را با ساعات مایکل کورس هم خواهید داشت، البته به علاوه ظرافت استثنایی برند مایکل کورس که مختص به این برند است.

گارانتی ساعات مایکل کورس

ساعت های مایکل کورس که در اروپا به فروش میرسند تحت پوشش یک گارانتی دو ساله (یا طولانی تر با توجه به قانون قابل اجرا) قرار می گیرند. با این حال، برای استفاده از این گارانتی، سند خرید باید ارائه شود.

اگر ساعت موردنظر، با توافق نامه مطابقت نداشته باشد، تعمیر می شود یا به صورت رایگان جایگزین می شود. اگر شرکت قادر به انجام این کار نباشد، شما میتوانید محصول را پس دهید و وجه خود را دریافت کنید.

اگر شما ساعت را از وب سایت خریداری کرده اید، توصیه می شود که از طریق روش های موجود در سایت با آنها در تماس باشید. این شرکت هر گونه هزینه مربوط به حمل و نقل محصول معیوب که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد را بر عهده میگیرد. برای مطالعه بیشتر در مورد گارانتی ساعت های مایکل کورس و یا از هر یک از محصولات، میتوانید بخش تعمیر و گارانتی را در وبسایت مشاهده کنید.

ساعت مایکل کورس را از کجا خریداری کنیم؟

این برند در حال حاضر در سطح جهانی به خوبی شناخته شده است بنابراین شما هیچگونه مشکلی با پیدا کردن یک فروشنده مجاز مایکل کورس نخواهید داشت. با این حال، اگر شما هنوز هم می خواهید مطمئن شوید، شما می توانید به فروشگاه یاب آن برای کمک بیشتر مراجعه کنید.

ساعت مردانه و کژوال Michael Korsاگر شما می خواهید بدون ترک خانه خود، ساعت مایکل کورس بخرید، بهترین راه، از طریق وب سایت رسمی این برند است. شما انتخاب های زیادی از میان ساعت های آنها خواهید داشت، از ساعت های مچی سنتی با صفحه نمایش آنالوگ تا ساعات هوشمند جدیدشان. البته باید دقت داشته باشید که این ساعت نماینده رسمی در ایران ندارد و متاسفانه به دلیل محدویت های حمل و نقل بین المللی، سفارشات از طرف ایران را نمی پذیرد.

جمع بندی درباره برند مایکل کورس

اگر میخواهید در زمینه مد برجسته باشید، ساعت مایکل کورس به شما کمک میکند. طرح های مختلفی وجود دارد که این برند ارائه می دهد (به خصوص برای بانوان)، از جمله ساعاتی با تکنولوژی جدید و هوشمند و شیک. شما مطمئنا میتوانید یکی را که با تیپ شما همخوانی دارد، پیدا کنید.

ساعت پیاده روی Michael Korsبا اینکه امروزه مایکل کورس یک برند شناخنه شده در صنعت مد است اما بازار سیاه این نام را از مایکل کورس قاپیده است. این یعنی مایکل کورس های جعلی و تقلبی هم در بازار وجود دارند.

برخی از مقلدهای مد، از این فرصت استفاده کردند به طوری که آنها می توانند لوازم تزیینی شیکی را با قیمت بسیار پایین تر داشته باشد. آنها اهمیت زیادی به ساعت سازی و یا کیفیت ساعت نمیدهند، آنچه برای آنها مهم است این است که یک لوگوی بزرگ برند مایکل کورس را همراه خود داشته باشند. این یکی از دلایلی است که بازار سیاه هنوز فعالیت زیرزمینی میکند حتی با اینکه مردم می دانند که این کار غیر قانونی است.

از سوی دیگر برخی نیز هستند که فقط یک ساعت ظریف می خواهند و بازار سیاه، یک ساعت با قیمت بسیار پایین را به آنها پیشنهاد میدهد. چه کسی وسوسه به خرید یکی از این ساعات مقرون به صرفه نمیشود بجای اینکه آنها را از بوتیک ها و بازارهای گران قیمت بخرد؟ ولی آنها زمانی ناامید می شوند که بعد از تمام شدن باتری ساعت پس از چندماه، دیگر نمیتوانند از آن ساعت استفاده کنند.

ما امیدواریم این توضیحات به شما در خرید ساعت بعدی تان( مایکل کورس یا هر مارک دیگری) کمک کند. خرید خوبی داشته باشید! حیرت انگیز به نظر برسید!

2 کامنت

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر سایز قابل آپلود برای فایل شما 50 مگابایت است. نوع فایل های قابل آپلود: تصویر, صدا, ویدئو لینک های یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و سایر سرویس‌های درج شده در متن نظر به‌طور خودکار جاسازی و نمایش داده می‌شوند. Drop files here

 1. سلام وقتتون بخیر
  بنده یه ساعت مردانه مایکل کورس دارم، دو رنگ طلایی و نقره ای، صفحه و عقربه ها و اعدا د همه طلایی رنگ هست،،کیفیت عالی و سنگین،،،… جهت تعویض باطری که بردم ساعت فروشی،، داخل ساعت روی موتور زده بود ژاپن،،،
  ایا این ساعت اصلی هست؟؟؟
  سپاسگزارم که پاسخ دهید…
  قسمتهای طلایی اب طلا هست یا خیر؟؟
  ممنونم

  • درود بر شما
   در مورد اصالت ساعت اگر مدارک موجود نمی باشد می بایست به ساعت فروشی های معتبر بصورت حضوری مراجعه نمایید. در این برند قسمت های طلایی آبکاری می باشد.