مقاله کفش و کتانی

بهترین برندهای کتانی و کفش های ورزشی در دنیا

بهترین برندهای کتونی در دنیا

ما در دوره‌‌ای زندگی می‌‌کنیم که لوازم ورزشی بسیار مورد توجه هستند. کفش‌‌های ورزشی یا همان کتونی ها دیگر تنها برای دویدن و دو میدانی استفاده نمی‌‌شوند. امروزه می‌‌توانید این کفش‌‌ها را حتی در دفتر نیز پوشیده و آن‌‌ها را با لباس‌‌تان ست کنید.

اگر از ما بپرسید میگوییم که هم‌‌اکنون زمانی باشکوه برای زندگی کردن است؛ و دلایلی نیز برای این نظر ما وجود دارند. در ادامه، بهترین برندهای کفش‌‌های کتونی در دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد و هم‌‌چنین دلیل قرارگیری آن‌‌ها در این لیست را نیز به شما توضیح خواهیم داد.

نایک (Nike)

حتما کار درستی انجام داده‌‌اید که ورزشکاران جهان و حتی مردم عادی کفش های این برند را انتخاب و با کتونی‌‌های‌‌شان در شهر قدم می‌‌زنند.

ما در حال صحبت کردن درباره‌‌ی محصولات ورزشی نایک هستیم. مسئولیت ساخت کتونی‌‌های برتر تاریخ بر عهده‌‌ی این برند بوده و بخش اعظمی از فناوری‌‌های مهیج و جدید این صنعت را نایک معرفی کرده است. اگر تنها یک برند وجود داشته باشد که بر کفش‌‌های کتونی حکم‌‌رانی کند، قطعا نایک است.

آدیداس (Adidas)

این بزرگ‌‌ترین سوال در فرهنگ انتخاب کفش ورزشی‌‌ست: نایک یا آدیداس؟ برای کسانی که در کمپ های ور زندگی می‌‌کنند و آن‌‌هایی که سبک لباس قدیمی را برمی‌‌گزینند، آدیداس یک گزینه همیشگیست. افراد معروفی که در حال جمع‌‌آوری ست‌‌های لباس برندشان هستند و همه سلبریتی هایی که از این برند استفاده می کنند، همگی نقش مهمی در جذابیت آدیداس بازی می‌‌کنند.

این برند آلمانی انتخاب کسانی‌‌ست که استایل سنتی و کلاسیک را برگزیده‌‌ و به سبک تریس علاقه دارند؛ این افراد هم‌‌چنین از داشتن مقداری رنگ‌‌وبوی هیپ هاپ در لباس‌‌های‌‌شان لذت می‌‌برند. اما یکی از دلایل موفقیت این برند آینده‌‌نگری آن است؛ به این صورت که به جای تکیه کردن به طراحی‌‌های تکراری، سعی در ایجاد انواع مدل‌‌های جدید دارد.

ریباک (Reebok)

Reebokاگر کفش کلاسیک ورزشی‌‌ای می‌‌خواهید که جذابیت انگلیسی را نیز به همراه داشته باشد، ریباک بهترین گزینه برای شماست.

سری بولتون بورن از سال 1958 تا کنون بسیار معروف بوده و هم‌‌چنین بسیاری از مدل‌‌های این دسته در طی دهه‌‌ها بدون تغییر مانده و جذابیت خود را حفظ کرده‌‌اند. چرا باید بخواهید آن‌‌ها را تغییر دهید؟ این کفش‌‌های ورزشی از زمان ورود به بازار بی‌‌توجه به گذر زمان همین شکلی بوده و باید در هر دوره‌‌ای بر روی قفسه‌‌ها قرار گرفته و به آن‌‌ها احترام گذاشته شود.

هوکا وان وان (Hoka One One)

Hoka One Oneتا همین اواخر، تنها گروهی که از برند هوکا وان وان استفاده می‌‌کردند ورزشکاران استقامتی و دوندگان مارتن بوده‌‌اند؛ اما امروزه اوضاع تغییر کرده است.

کفش‌‌های کتونی این برند، به لطف همکاری با پوشاک مهندسی شده در مراسم‌‌های افتتاحیه خود مورد محبوبیت جمعیت قرار گرفته‌‌اند. همه‌‌ی موارد ذکر شده به منظور تامین لباس‌‌های کاربردی بوده و جزو لوازم پوششی مهم شمرده می‌‌شوند؛ حتی اگر نتوانید با آن‌‌ها در سطح شهر قدم بزنید، حتما می‌‌توانید در ورزشگاه و برای تمرینات بدن‌‌سازی‌‌تان از آن استفاده کنید.

سالومون (Salomon)

Salomonبرند فرانسوی سالومون که گزینه‌‌ای مناسب برای ورزش‌‌های کوهستانی‌‌ست، به تازگی وارد بازار نشده؛ اما امروزه مورد توجه جمعیت بیش‌‌تری از مردم قرار گرفته است.

کفش‌‌های مناسب دویدن این برند، مانند اسپید کراس 4 و اس لب، بسیار مورد ستایش واقع شده‌‌اند. امروزه می‌‌توانید محصولات این برند را هم در ردیف اول اجراهای هفته‌‌ی مد و هم در مراسم Moab 240 ببینید. کفش کتانی سالومون با مدل زیبایی که داشته و حس تهاجمی‌‌‌‌ای که به شما می‌‌بخشد، جزو مدل‌‌های کلاسیک و مینیمال به شمار می‌‌آید. اما با توجه به فرهنگ هایی که روزبه‌‌روز در حال ارتقا هستند، به نظر می‌‌رسد جایگاه این برند در بازار کفش‌‌های کتانی اهمیت بیش‌‌تری نیز پیدا خواهد کرد.

پوما (Puma)

Pumaممکن است انتخاب از بین نایک و آدیداس در دنیای کتونی‌‌ها بسیار سخت باشد، اما پوما جزو آن دو نیست. این برند آلمانی توسط رودی داسلر تاسیس شد؛ یعنی برادر صاحب برند آدیداس، آدی. با وجود آن‌‌که پوما برند قوی‌‌ای به حساب می‌‌آید، اما هرگز نتوانسته خواهر و برادرانش را در این زمینه شکست دهد.

البته این شرایط ممکن است در آینده تغییر کند. تنوع محصولات این برند بسیار بالا بوده و از میان آن‌‌ها می‌‌توان به Puma Suede اشاره کرد. پوما هم‌‌چنین توانسته از طریق مدل‌‌هایی مانند Thunder Spectra و RS-X که کلاسیک و مدرن شمرده می‌‌شوند، کفش‌‌های ماکسیمالیستی را به مخاطبانش معرفی کرده و آن‌‌ها را جذب این گروه کند.

ایر جوردن (Air Jordan)

Air Jordanهیچ برندی به اندازه‌‌ی ایر جوردن تا کنون در زمینه‌‌ی کفش‌‌های کتانی کار نکرده است. همان‌‌طور که می‌‌دانیم، امروزه فرهنگ خاصی برای برند کفش ورزشی‌‌ای که می‌‌پوشیم ایجاد شده است؛ بسیاری از تاثیرگذارترین موارد در جهان نیز شامل لوگوی نمادین Jumpman بوده‌‌اند.

محصول Air Jordan 1 برندی بود که ایده‌‌ی “مدل حرفه‌‌ای” را نه تنها در بستکبال، بلکه به طور کلی در تمامی ورزش‌‌ها مطرح کرد؛ این چیزی‌‌ست که امروزه در همه‌‌‌‌ی ورزش‌‌ها از دومیدانی تا ورزش های بسیار سخت گسترش یافته است. غیرممکن است تاثیر برند بر روی کفش از این وسیع‌‌تر بیان شود؛ برای فهم بهتر این جمله، بهتر است خودتان یک جفت خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

وای تری (Y-3)

y-3وای تری توسط یوهجی یاماموتو، طراح تاثیرگذار ژاپنی، با همکاری آدیداس تولید شده است. وای تری نتیجه‌‌ی همکاری فوق‌‌العاده‌‌‌‌ای‌‌ست که هم‌‌اکنون در پی آن کفش‌‌های شیک زیادی تولید شده است. نام برند از یک Y و عدد 3 به وجود آمده است؛ به این ترتیب که Y ابتدای نام یوهجی‌‌ست و عدد سه نیز به سه خط معروف برند آدیداس اشاره دارد. خط فاصله‌‌ای که میان Y و 3 نیز وجود دارد به دلیل پیوندی‌‌ست که این دو برند با یک‌‌دیگر برقرار کرده‌‌اند.

الکساندر مک‌‌کویین (Alexander McQueen)

زیبایی منحصربه‌‌فرد و برجسته‌‌ی الکساندر مک‌‌کویین به خوبی با کفش‌‌های کتونی سازگار شده و آن‌‌ها را چند برابر شگفت‌‌انگیزتر می‌‌کند. مجموعه کفش‌‌های مک‌‌کویین از سبک خاصی پیروی کرده و دارای بندهای بزرگ و ضخیمی هستند که گاه با گلدوزی‌‌های انجام شده زیباتر نیز به نظر می‌‌رسند. این گلدوزی‌‌ها عموما طرح موجودات دریایی را نشان داده و به اندازه‌‌ای عالی هستند که بخواهید برای همیشه چشم به آن‌‌ها بدوزید.

Alexander McQueen

راف سیمونز (Raf Simons)

Raf Simonsکفش‌‌های ورزشی راف سیمونز با همکاری آدیداس تولید شده و طرحی نو در قالب طرح‌‌های نوستالژی را برای شما به ارمغان می‌‌آورد. کتونی‌‌های کم برزنتی که بندهای ولکرو دارند در این مجموعه‌‌ی هیجان‌‌انگیز و البته سنتی ظاهر می‌‌شوند.

مانکلر (Moncler)

Monclerپاها‌‌ی‌‌تان را با کفش‌‌های شیک و قدتری مانکلر زینت ببخشید. این برند کفش‌‌های متنوعی داشته و به شما آمادگی برای ورزش بخشیده و حتی برای پوشیدن در خیابان نیز مناسب هستند. کفش‌‌های ورزشی بابل، لیو نو تریو و تریور مخصوص آقایانی‌‌ست که از داشتن کفش‌‌هایی زیبا و مناسب دویدن لذت می‌‌برند. این کفش‌‌ها راحت و کاربردی بوده و حس خوبی را به شما منتقل می‌‌کنند. اگر از کفش‌‌های تنیس معمولی‌‌تر استفاده می‌‌کنید، کفش‌‌های کتانی موناکو و مونپلیه بهترین انتخاب برای شما هستند.

بالنسیاگا (Balenciaga)

Balenciagaبالنسیاگا توسط دمنا گواسالیا طراحی شده و جزو محبوب‌‌ترین برندهای کفش در چند سال گذشته بوده است. تاکنون تقلیدهای بسیاری از استایل شیک و بافته‌‌شده‌‌ی بالنسیاگا به عمل آمده است. با این وجود، کفش‌‌های آدیداس مسیر را برای محبوب شدن کتونی‌‌هایی باز کرده که هنوز در فشن مردان از آن استفاده می‌‌شود.

این برند اسپانیایی در دنیای کفش‌‌های فشن بسیار متداول بوده و حتی کفش‌‌هایی خنک مخصوص دویدن نیز طراحی کرده است؛ وقتی برندی قادر به انجام چنین کاری باشد، دیگر هیچ چیزی غیرممکن نخواهد بود.

گوچی (Gucci)

Gucciگوچی برای مدت‌‌های طولانی‌‌ای خانه‌‌ی مد نمادینی بوده که چهره‌‌های بسیاری از خود را به نمایش گذاشته است. با این وجود، یک چیز ثابت مانده است: کفش‌‌های عرضه‌‌شده توسط گوچی همیشه در صدر جدول تقاضا قرار داشته‌‌اند. به همین دلیل، منطقی‌‌ست که فکر کنید در این برند ایتالیایی چرم همیشه گزینه‌‌ای غیرقابل‌‌تغییر باقی می‌‌ماند.

کفش‌‌های کتانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از دلایل این مسئله می‌‌توان به طراحی زیبای مدل Ace اشاره کرد یا مدل‌‌های دیگر که هیجان بیش‌‌تری به همراه دارند. گوچی تمامی این قله‌‌ها را فتح کرده است.

برونلو کوسینلی (Brunello Cucinelli)

Brunello Cucinelliاگر مجبور شوید تمام کمد لباس‌‌تان را از یک برند مشخص پر کنید، هیچ انتخابی بهتر از برونلو کوسینلی نخواهد بود. این برند ایتالیایی، پادشاه ست لباس‌‌های شیک شما بوده و حتی کفش‌‌های‌‌تان را نیز هیجان‌‌انگیز جلوه خواهد داد.

کفش‌‌های کتانی برونلو کوسینلی از بهترین مواد ساخته شده و ساده و شیک هستند؛ آن‌‌ها لیاقت پوشیده شدن به همراه تمامی لباس‌‌های موجود در کمدتان را دارند. به کفش‌‌های تنیس سفید و مینیمالیستی یا کتونی‌‌های چرم قهوه‌‌ای رنگی فکر کنید که توجه همه را به سمت خود جلب میکنند.

تادز (Tod’s)

Todsایتالیایی‌‌ها واقعا می‌‌دانند باید با یک تکه چرم چه کاری بکنند؛ و هیچ کاری نیز بهتر از درست کردن یک جفت کفش کتانی لوکس نخواهد بود. این کفش‌‌ها توسط برند قدیمی تادز به صورت نوستالژی به بازار ارائه شده‌‌اند.

تادز کفش‌‌سازی سنتی بوده که از همان تکنیک‌‌های صنایع دستی استفاده شده در کفش‌‌های صنعتی برندش استفاده کرده و آن را بر روی کتانی‌‌هایش نیز پیاده کرده است. نتیجه‌‌ی این کار، گروهی از کفش‌‌های ورزشی‌‌ست که رنگ‌‌وبوی کفش‌‌های سنتی ایتالیا را به شما القا می‌‌کنند. بله. آن‌‌ها از نظر قیمتی در سطح بالایی قرار دارند. اما همان‌‌طور که می‌‌دانید، قیمت با کیفیت رابطه‌‌ی مستقیمی داشته و شما در نهایت کالای خوبی را با وجود گران بودن دریافت خواهید کرد.

کریستین لوبوتین (Christian Louboutin)

Christian Louboutinوقتی به کفش‌‌های این برند فکر می‌‌کنید شاید کفی قرمز کفش‌‌های زنانه‌‌ی آن اولین چیزی باشد که به ذهن‌‌تان خطور می‌‌کند. با این حال، کریستین لوبوتین کفش‌‌های کتانی مردانه‌‌ی شیک و لوکسی نیز دارد. خانه‌‌ی مد فرانسوی دارای طیف گسترده‌‌ای از سبک‌‌ها بوده که از کلاسیک روزمره تا آوانگارد فوق‌‌العاده را در بر دارد. این کفش‌‌ها دارای جنس، تزئین و بافت‌‌های متفاوت هستند. شما می‌‌توانید از کفش‌‌های مناسب دویدن گرفته تا پاشنه بلند و لژ‌‌دار را در این برند یافته و آن‌‌ها را با هر کدام از لباس‌‌های داخل کمدتان ست کنید.

ورساچه (Versace)

Versaceورساچه همیشه در تلاش برای تعریف ظرافت در دنیای فشن مردانه بوده است. طیف وسیع کفش‌‌های کتانی و لوکس ‌‌آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. باید هر روزه توقع طرح‌‌های جسورانه‌‌ی آمیخته با رنگ‌‌های روشن، زینت‌‌های فلزی و نقوش امضادار را از این برند داشته باشید. در دنیای ورساچه هر چیزی که در محصولات کار گذاشته می‌‌شود، معنا و مفهومی دارد. ناگفته نماند که شما با پوشیدن کفش‌‌‌‌های این برند کاملا احساس راحتی خواهید کرد. به دلیل این‌‌که ساختار هر محصول دارای مواد اولیه‌‌ی درجه یک بوده و کارایی برتر و کیفیت عالی ورساچه را شامل می‌‌شوند.

میسون مارگیلا (Maison Margiela)

Maison Margielaبرخی از طرح‌‌های مفهومی میسون مارگیلا به معنای واقعی کلمه باورنکردنی هستند. شاید بتوان کالکشن Tabi را جزو قابل‌‌توجه‌‌ترین آن‌‌ها به شمار آورد که برای اولین بار در سال 1998 به بازار عرضه شد. البته سبک‌‌های متواضع‌‌تری مانند Replica و Wedge نیز وجود دارند که دارای حجم زیادی از خلاقیت بوده و حس کنجکاوری را به شما منتقل می‌‌کنند. کفش‌‌های تابیِ بدون لژی که پنجه‌‌ی پای‌‌تان را اذیت نکند، ترکیبی از تزئینات و عناصر چشم نواز هستند. هر کدام از این موارد را که انتخاب کنید، در خیابان خواهید درخشید. در این هنگام است که به خود مغرور شده و سرتان را بالا می‌‌گیرید.

اکسل آریگاتو (Axel Arigato)

Axel Arigatoکتونی‌‌های تخت و سفید محشر هستند. در واقع، آن‌‌ها پای ثابت هر کمد لباس شیکی هستند. اما اگر چیزی فراتر از این می‌‌خواهید، اکسل آریگاتو برندی‌‌ست که باید به آن نگاه کنید.

این برند سوئدی در سال 2013 به وجود آمده و نسبتا جوان است. با این حال، در آن زمان بیش‌‌تر شهرت‌‌ش را مدیون نام تجاری و کفش‌‌های متفاوتش بوده است. آن‌‌ها سعی در جدا شدن از جامعه‌‌ی کتانی‌‌های معمولی داشته و این کار را با استفاده از جزئیاتی مانند ساختار توری، لژهای بلند و طراحی‌‌های قسمت ابتدایی کفش انجام داده اند.

سی‌‌کیو‌‌پی (CQP)

CQPاین برند زاییده‌‌ی افکار فوق‌‌العاده بااستعداد Adam Lewenhaupt است. کفش‌‌های ورزشی برند سی‌‌کیو‌‌پی تعریفی جدید برای تجملات خیابانی هستند. سی‌‌کیوپی در استکلهم و با استفاده از مرغوب‌‌ترین چرم‌‌ها طراحی شده و از هیچ برندی نیز کمک نگرفته؛ با این وجود، به سرعت محبوبیت زیادی میان جامعه‌‌ی مردان پیدا کرده است.

این برند مدل Tarmac خود را تنها 5 سال پیش عرضه کرده؛ اما به سرعت با استقبال چشم‌‌گیری از طرف کسانی که با آن آشنا شده‌‌اند، مواجه شده است. سی‌‌کیوپی از آن زمان مدل‌‌های دیگری مانند Atlon، یک کفش مخصوص دویدن با الهام از دهه‌‌‌‌ی 1970 و Jetty را به بازار عرضه کرده است. هر کدام از این مدل‌‌ها به تنهایی مظهر یک محصول عالی هستند.

الیور کابل (Oliver Cabell)

Oliver Cabellاگرچه ممکن است آن‌‌ها در آغاز کار از کفش‌‌های کتانی مینیمالیستی شروع کرده و اصول اولیه‌‌ی کارشان را به این وسیله کامل کرده باشند؛ اما هم‌‌اکنون برند به روز الیور کابل از طرح‌‌ها و رنگ‌‌های جذابی برخوردار بوده و خود را در دسته‌‌ی قوی‌‌های تولید کتانی قرار داده است.

این برند گزینه‌‌ی خوبی برای جست‌‌وجو شدن توسط افرادی‌‌ست که علاقه‌‌ی شدید به کفش‌‌های کتانی داشته و هم‌‌چنین سبک مینیمالیست را ترجیح می‌‌دهند. محصولات این برند به محض ارائه شدن به فروش رسیده و دارای اصول پایه‌‌ای و قوی‌‌ای نیز برای طراحی‌‌های‌‌شان هستند.

یونیفرم ستندرد (Uniform Standard)

Uniform Standardدر دنیای کتانی‌‌های مینیمالیستی رقابت بسیار وجود دارد. یونیفرم استندرد به خوبی با این مسئله آشناست؛ زیرا به مدت پانزده سال مدیران برندهای انگلیسی محصولات آن را طراحی کرده‌‌اند. در سال 2018 آن‌‌ها تنها مانده و در نتیجه نام تجاری‌‌شان به عنوان مدعیان جدی وارد بازار شد.

یونیفرم استندرد همه‌‌چیز را در طراحی مینیمال، مهندسی مسئولانه و تنوع کافی خلاصه کرده و سبکی واقعا منحصربه‌‌فرد دارد. آن‌‌ها انواع مدل‌‌های کلاسیک را در جنس‌‌ها و رنگ‌‌های مختلف وارد بازار کرده و نظرات بسیار خوبی از مردم دریافت کرده اند.

کامن پراجگتز (Common Projects)

Common Projectsاگر Balenciaga Triple S را پادشاه کفش‌‌های تجملی بدانیم، مدل Achilles Low از برند کامن پراجکتز نیز بهترین در کتانی‌‌های لوکس و درجه یک مینیمالیستی به شمار می‌‌آید.

چرم نرم ایتالیایی، بافت دست‌‌دوز و برند طلایی موجود روی کفش از جمله شاخص های برتر در این مدل به حساب می‌‌آید. از همه مهم‌‌تر، این طرح شیک را می‌‌توان با هر مدل شوار جین و کاپشن پوشیده و آن را استایلی شیک محسوب کرد. برندهای کمی وجود دارند که توانایی تامین این سطح از تنوع را دارا باشند.

اسپال‌‌وارت (Spalwart)

Spalwartنام تجاری کفش سوئدی اسپال‌‌وارت به کمک دو دوست به وجود آمده که در کارخانه‌‌ای با قالب‌‌های قدیمی کتانی مواجه می‌‌شوند. آن‌‌‌‌ها تصمیم می‌‌گیرند از این قالب‌‌ها استفاده کنند و در نتیجه، برند اسپال‌‌وارت متولد می‌‌شود.

طیف محصولات این برند سبک های قدیمی را القا کرده و آن را با سبک‌‌هایی از دونده‌‌های دهه‌‌ی 1970 و کفش‌‌های بسکتبال کانواس ترکیب می‌‌کند. اگرچه، هر دو مورد ذکرشده دارای ویژگی‌‌های یکسانی هستند: ظاهر ساده و زیبایی منحصربه‌‌فردی که آن‌‌ها را تبدیل به برندی برتر در این زمینه کرده است.

کانورس (Converse)

Converse«تا زمانی که خراب نشده، تعمیرش نکن.» فلسفه‌‌ی کانورس درباره‌‌ی کفش، تا حدودی در این جمله خلاصه شده است. Chuck Taylor All Star محبوب‌‌ترین مدل این برند بوده که بیش از یک قرن است بدون تغییر باقی مانده است. حتی امروزه نیز می‌‌توانیم آن را در قفسه‌‌های کفش سراسر جهان مشاهده کنیم.

مسلما شما در این برند فناوری آینده‌‌نگر یا موارد نوآورانه را مشاهده نخواهید کرد. اگرچه، چیزی که شما دریافت می‌‌کنید یک جفت کتانی‌‌ست که بدون توجه به زمان می‌‌توانید آن را برای سال‌‌های سال با تمامی لباس‌‌های‌‌تان استفاده کنید.

نیو بالانس (New Balance)

New Balance

چه یک دونده‌‌ی استقامتی باشید و چه کتانی‌‌های‌‌تان را برای ورزش کردن استفاده کنید، احتمالا نیوبالانس برندی خواهد بود که بسیار به آن فکر خواهید کرد. با تولید کتونی‌‌های برتر این برند در انگلستان و ایالات متحده، این‌‌ها کفش‌‌هایی خواهند بود که بخواهید طی روز با آن‌‌ها در سطح شهر قدم بزنید.

راحتی و ظاهر زیبا جزو مواردی‌‌ست که در این برند بسیار مورد توجه قرار می‌‌گیرد. اما مطمئنا چشم‌‌تان به نسخه‌‌های محدود دیگر نیو بالانس که طراحی‌‌های عجیب غریب دارند نیز باز خواهد شد.

ونس (Vans)

Vans

این برند از دهه‌‌ی شصت تا کنون کفش‌‌های بادوام، شیک و مهم‌‌تر از همه مقرون به صرفه را برای تمامی اسکی‌‌بازان در سراسر جهان تولید کرده است. کتونی‌‌های ونس به شیوه‌‌ای طراحی شده‌‌اند که می‌‌توانند هر روز پوشیده شوند و هم‌‌چنان مقاومت خود را در برابر ضربات وارد شده حفظ کنند.

مدل‌‌های دوران مدرسه‌‌، کلاسیک و معتبر این برند کالیفرنیایی به درجات بالایی در صنعت مد رسیده‌‌اند. تصور می‌‌شود که سادگی این کفش‌‌ها باعث افزایش طرفداران آن به صورت روزافزون شده است؛ به صورتی که هم‌‌اکنون تمامی ویراستاران مد و سبک، ستاره‌‌های هیپ‌‌هاپ و علاقه‌‌مندان به لباس‌‌های خیابانی از این برند استفاده می‌‌کنند.

نوستا (Novesta)

Novesta

برند کفش نوستا از کشور اسلواکی بوده و با استفاده از کفش‌‌های مناسب دویدن و ساده و یکپارچه‌‌اش توانسته در دنیای پوشاک مردانه‌‌ی معاصر به مقام والایی دست پیدا کند. اگر به دنبال جانشینی برای مدل‌‌های Chuck Taylors یا Old Skools هستید، کفش های این برند دقیقا همان چیزی‌‌ست که به آن احتیاج دارید.

کفه‌‌های لاستیکی و ضخیم، حلقه‌‌های بزرگ و استایل تاثیرگذار این کفش‌‌ها باعث شده مدل Star Master این برند به یک نماد تبدیل شود؛ آن‌‌ها حتی تصویر یک کوه‌‌نورد را نیز در پایین این مدل طراحی کرده‌‌اند. اگرچه ما پیشنهاد نمی‌‌‌‌کنیم که با این کفش‌‌ها به استقبال کوه‌‌نوردی بروید.

اسیکس (Asics)

Asics

اسیکس مسلما یک شرکت پوشاک ورزشی درجه یک است. با این حال، وقتی صحبت به کفش‌‌های کتانی می‌‌رسد، مدل‌‌های کلاسیک و روزمره‌‌ی ژاپنی آن هستند که در صدر جدول می‌‌نشینند.

کفش های این برند مخصوص دوندگانی طراحی شده که به سبک های قدیمی علاقه‌‌مند هستند. هم‌‌چنین می‌‌توان سبک کلاسیک را نیز که با طراحی‌‌های خاص فوق العاده ای همراه شده مشاهده کرد. در تولید این کفش‌‌ها از تکنولوژی Gel برای کف استفاده شده است. به طور کلی می‌‌توان گفت که اسیکس در حال تولید گروهی از بهترین کتانی‌‌های ورزشی در دنیاست. سبک‌‌های قدیمی این برند شامل Gel-Lyte III وGel Kayano بوده که می‌‌تواند حسی را که ما در حال صحبت درباره‌‌ی آن هستیم را به شما القا کند.

کارهو (Karhu)

Karhuاحتمالا منصفانه‌‌ست اگر بگوییم که فنلاند غالب‌‌ترین نیرو در صنعت کتانی‌‌های ورزشی نیست. اما کارهو در حال تلاش برای اضافه کردن اروپای شمالی بر روی نقشه‌‌ی صنعت کفش است.

کارهو یکی از برجسته‌‌ترین برندهای کتانی‌‌ای‌‌ست که تا به حال در زندگی خود با آن مواجه شده‌‌اید. این برند، برای کتانی‌‌های مناسب دویدن سبک قدیمی معروف بوده و کفش‌‌هایی را از جنس تور و ضدضربه تولید می‌‌کند. اگرچه ممکن است با این نام آشنا نباشید، اما حتما محصولی از آن را در کمدتان دارید که سه خط متوالی بر روی آن قرار گرفته‌‌ است؛ بله. این برند در سال 1952 علامت تجاری خود را به آدیداس فروخت.

فندی (Fendi)

Fendiفندی برندی ایتالیایی و شیک بوده که کفش‌‌های متفاوتی را به بازار عرضه می‌‌دهد. این برند به دلیل اکسسوری‌‌ها و کفش‌‌های لوکس‌‌ و هم‌‌چنین لباس‌‌هاییش معروف بوده و طرح‌‌هایی را ایجاد می‌‌کند که به طرز جسورانه‌‌ای هنری هستند. تریم های خزدار، رنگ‌‌آمیزی و تزئینات خاص تنها قسمتی از ویژگی‌‌های عجیب و شگفت‌‌انگیزی‌‌ست که با خرید کفش ورزشی فندی با آن مواجه می‌‌شوید.

اپریکس (Aprix)

Aprixاین برند ترکیبی از طرح‌‌های مینیمالیست و ساحلی است؛ ناگفته نماند که تمامی محصولات آن از فیلتر فرهنگ اسکین سواری خیابانی عبور کرده‌‌اند.

آقای Brendon Babenzien نیروی خلاق این برند است؛ او هم‌‌چنین مسئول برند لباس‌‌های خیابانی Noah نیز هست. طرح‌‌ها بسیار ساده بوده و در عین حال فورا مورد توجه قرار می‌‌گیرند. طیف ظاهری محصولات این برند عموما در محدوده‌‌ی چشم‌‌نواز بلوکی‌ های رنگیست. اگر می‌‌خواهید کلاس و شخصیت تیپ لباسی‌‌تان را ارتقا دهید، بهتر است از این برند استفاده کنید.

Stepney Workers Club

Stepney Workers Clubبا یک جفت کفش ورزشی ساده که تاکنون هزار بار آن را پوشیده‌‌اید، چه کاری می‌‌توان کرد؟ اشکالی ندارد که در این مورد کمی فکر کرده‌‌اید. با این حال، برند باشگاه کارگران استپنی از شرق لندن آمده تا روح تازه‌‌ای در کتانی‌‌های ابتدایی و ساده بدمد؛ و البته در این کار موفق نیز بوده است.

مدل‌‌های قوی این برند با کفی‌‌های ضخیم همراه بوده و جزئیات دوخت آن‌‌ها بی‌‌نظیر است؛ این کفش‌‌ها استایل فوق‌‌العاده‌‌ای داشته و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده‌‌اند. می‌‌توانید کتانی‌‌های این برند را به سادگی جایگزین یک جفت Vans یا Converse کنید.

پرادا (Prada)

Pradaهم آقایون و هم خانم‌‌ها کفش‌‌های موردعلاقه‌‌ی خود را حتما می توانند از بین محصولات برند پرادا پیدا کنند. زیبایی شیک و منحصربه‌‌‌‌فرد این برند کاملا در کفش‌‌های تولیدشده توسط آن قابل مشاهده است. این برند در حال حاضر مدل‌‌هایی را که شامل برش‌‌های غیرمعمول، طرح‌‌های فلزی و چاپ‌‌های منحصربه‌‌فرد هستند را وارد بازار کرده است.

پال اسمیث (Paul Smith)

هر جفت کفش کتانی پال اسمیث می‌‌تواند شما را به فکر وادارد؛ این اتفاق به دلیل سبک طراحی عجیب‌‌وغریب این برند رخ می‌‌دهد. البته که کفش‌‌های کتانی کلاسیکی وجود دارند که می‌‌توانید به صورت روزانه از آن‌‌ها استفاده کنید؛ اما این برند توجه خود را معطوف به مدل‌‌های عجیب و رنگارنگ کرده تا طبق مد روز پیش رفته و شما را شگفت‌‌زده کند.

سینت لورنت (Saint Laurent)

کفش‌‌های کتانی سنت لورنت طیف وسیعی را شامل می‌‌شوند؛ این برند علاوه بر سبک تند دراماتیک، از مدل‌‌های مینیمالیستی و شیک نیز حمایت کرده و هر دوی این گروه‌‌های متفاوت را برای مشتریانش به همراه دارد. این برند فرانسوی از کفش‌‌های پاشنه‌‌بلند چرم و قرمز تا کتونی‌‌های ساده را برای شما به ارمغان آورده و سلیقه‌‌ی همگان را در نظر می‌‌گیرد. سینت لورنت طرح‌‌های زیبا و جذابی هم برای مردان و هم زنان داشته و محبوبیت زیادی را در هر دو گروه به دست آورده است.

والنتینو (Valentino)

کتانی‌‌ها با طرح‌‌های بسیار دوست‌‌داشتنی والنتینو بخشی از محصولات طراحی شده‌‌ی محبوب این شرکت است. این کفش‌‌ها که برای مردان و زنان در دسترس است به استایل شما زیبایی خاصی بخشیده و در عین حال جذابیت های خاصی را نیز به همراه دارد. اگر علاقه به طرح‌‌های نگینی ندارید می‌‌توانید سراغ مدل‌‌های camouflage، Star، butterfly یا موارد دیگر رفته و از پوشیدن آن‌‌ها لذت ببرید.

لانوین (Lanvin)

کفش‌‌های کتانی مجلل لانوین، برای هر شخصیتی گزینه‌‌ای برای ارائه دارد. هم مینیمالیست‌‌هایی که طرح‌‌های ساده با رنگ‌‌های ملایم را پسندیده و هم ماکسیمالیست‌‌هایی که ترجیح‌‌شان طرح‌‌های چرمی جسورانه و خیره‌‌کننده است، طرفدار این برند هستند.

لاکوسته (Lacoste)

لاکوسته و سبک شیک و تاثیرگذار آن نمادی فراتر از پیراهن‌‌های پولوی آن برای مردم به وجود آورده است. این برند فرانسوی در سال 1933 توسط بازیکن تنیس، René Lacoste و André Gillier تاسیس شد. محصولات لاکوسته طیف خارق‌‌العاده‌‌ای از کفش‌‌های کتانی ساده را شامل می‌‌شود که شیک بودن را به استایل شما می‌‌افزاید؛ همان‌‌طور که می‌‌دانید، لوگوی تمساح تصویر تجاری این برند است.

فیلینگ پیسس (Filling Pieces)

اگر قبلا نام فیلینگ پیسس را نشنیده‌‌اید، الان زمان شندین است. این برند در سال 2009 در آمستردام تاسیس شده و و از آن به بعد به یک برند بسیار معروف تبدیل شده است. طرح‌‌های باکیفیت و مقرون به صرفه‌‌ی برند فیلینگ پیسس، همان‌‌طور که از نام آن پیداست، فاصله‌‌ی میان استایل‌‌های روزمره و مد روز را پر کرده و برای هر مراسمی مناسب هستند. شما می‌‌توانید آن‌‌ها را با هر لباسی که در کمدتان دارید، ست کرده و از داشتن آن لذت ببرید.

تام فورد (Tom Ford)

رزومه‌‌ی تام فورد چشم‌‌گیر است، زیرا او سابقه‌‌ی کار در گوچی و سنت لورنت را نیز داراست. به همین دلیل، او تجربه‌‌‌‌ی زیادی در خط تولید کفش‌‌های مردانه‌‌ی لوکس و برندهای مختص به آن داشته و سبکی بی‌‌انتها را با خیاطی کلاسیک همراه می‌‌کند تا در نهایت، طرح‌‌های شیک و سنتی‌‌ای را به وجود آورد. در این برند می‌‌توانید کفش‌‌های پاشنه‌‌بلند و بدون لژ را هم در رنگ‌‌های سفید و ساده و هم به صورت رنگارنگ مشاهده کرده و با توجه به سلیقه‌‌تان یکی از آن‌‌ها را انتخاب کنید. مواد استفاده شده برای تولید کفش‌‌های این برند شامل پارچه‌‌هایی از جنس چرم نرم و جیر راحت هستند.

دولچه گابانا (Dolce & Gabbana)

با داشتن یک جفت از کفش‌‌های دولچه گابانا می‌‌توانید جلوه‌‌ای زرق‌‌وبرق‌‌دار به کفش‌‌‌‌های کتانی‌‌تان لوکس‌‌تان ببخشید. تزئینات معمولی و طرح‌‌های غنی با نقوش برجسته‌‌ی نام برند در کفش‌‌های دولچه گابانا موجود بوده و زیبایی خاصی را به آن‌‌ها می‌‌بخشد. با وجود بیش‌‌تر بودن تعداد کفش‌‌های مشکی و براق، اما شما هنوز هم امکان داشتن کفش‌‌هایی با طراحی خاص‌‌تر را در این برند دارید. کفی‌‌های لاستیکی و ضخیم این کفش‌‌ها در عین زیبایی، راحتی را نیز برای شما به ارمغان می‌‌آورند. بنابراین، با داشتن یک جفت کفش دولچه گابانا می‌‌توانید یک روز بدون نگرانی را پشت سر بگذارید.

بالمین (Balmain)

تمرکز خانه‌‌ی مد فرانسوی بالمین بر روی کفش‌‌های اسپرت مردانه‌‌ست. این برند سعی در یافتن سبک‌‌های ساده و جاودانه‌‌ای مانند B-Court داشته تا بتواند روزی آسان را برای شما به ارمغان بیاورد. مدل‌‌هایی مانند BBold که کفش‌‌های کتانی لژ‌‌دار هستند حکم نگاهی کوتاه به آینده را داشته و جلوه‌‌ای شیک را به لباس‌‌های شما می‌‌بخشند. رویه‌‌ی این مدل از جنس جوراب بوده و کفی سفت و ضخیم آن باعث انتقال حس راحتی به شما می‌‌شود؛ بندهای برند بالمین نیز روی پای شما محکم بسته می‌‌شوند. گویی این سبک روکشی از طلا را داراست. صرف نظر از نوع کفشی‌‌ که انتخاب می‌‌کنید، این برند در مجموعه کفش‌‌های‌‌تان یک افتخار به حساب خواهد آمد.

ویسویم (Visvim)

برند ویسویم در سال 2001 توسط هیروکی ناکامورا و در توکیو تاسیس  شد. در این برند آمریکانا با الهامات بومیان آمریکا و ژاپن ترکیب شده و مدلی خاص را به وجود می‌‌آورد. این برند موردعلاقه‌‌ی فرقه‌‌ها بوده و از روش‌‌های سنتی برای تولید انواع لباس و کفش استفاده می‌‌کند. هیروکی جوانی خود را در حال سفر به نواحی روستایی آمریکا سپری کرده و فرهنگ قبایل بومی آلاسکا را در مورد زندگی یاد گرفته است؛ به این ترتیب، علاقه‌‌ی او به کفش‌‌های آمریکایی روزبه‌‌روز افزایش یافت. از این رو، مدت کوتاهی پس از تشکیل شرکت نماد ویسویم اف‌‌بی‌‌تی را که ترکیبی از موکاسیم و کتونی بود، ایجاد کرد. امروزه، خط تولید کفش‌‌های کتانی لوکس دارای سبک‌‌هایی‌‌ست که شورهای هیروکی را در کنار هم قرار داده و باعث لذت از سبک خیابانی می‌‌شود.

آف وایت (Off-White)

شرکت دیگری که طرفداران زیادی دارد، آف وایت است. این‌‌جاست که لباس‌‌های خیابانی مفهومی با صنایع دستی ایتالیا مطابقت پیدا می‌‌کنند. Virgil Abloh موسس و طراح این برند بوده و جسارت و عجیب بودن را به طور کامل در کارش به نمایش می‌‌گذارد. استفاده‌‌ی مناسب از رنگ، شمایل‌‌نگاری فرهنگی و انتقال نقل‌‌‌‌ قول‌‌‌‌ها از ویژگی‌‌های این برند بوده و به هیجان موجود میان سبک‌‌ها می‌‌افزاید. از کفش‌‌های لژ‌‌دار گرافیتی گرفته تا کتانی‌‌های مناسب دویدن با کف پلاستیکی، همه‌‌ی این موارد را می‌‌توانید در این برند پیدا کرده و باعث برجستگی استایل خودتان شوید.

برلوتی (Berluti)

آقایانی که به دنبال کفش ورزشی پیچیده‌‌تری هستند، باید نگاهی به خانه‌‌ی مد برلوتی بیاندازند. این برند مد فرانسوی از سال 1895 کار خود را آغاز کرده و کفش‌‌‌‌های لوکس مردانه‌‌ای را طراحی کرده است که شاهکار واقعی به حساب می‌‌آیند. این برند، از همان ابتدا تمرکزش را بر روی صنایع دستی تخصصی گزاشته و از چرم با کیفیت بسیار بالا استفاده کرده است؛ البته که این‌‌طور به نظر می‌‌آمد که گویی او قوانین را زیر پا گذاشته است. به این ترتیب، این مجموعه هم‌‌اکنون دارای سبک‌‌هایی‌‌ست که از کفش‌‌های ورزشی تنیس، دومیدانی و بسکتبال الهام گرفته است. با این حال، ظرافت کم‌‌تری در کارهای این برند مشاهده می‌‌شود. می‌‌توانید به راحتی این کفش‌‌ها را به همراه کت‌‌وشلوار معمولی در مسابقات پوشیده و یا حتی آن را با لباس‌‌های نخی‌‌تان در آخر هفته‌‌ی کنار ساحل ست کنید.

گلدن گوس (Golden Goose)

هر کفش برند گولدن گوس به تنهای و با دست ساخته می‌‌شود. این شرکت در ونیز مستقر بوده و توسط Francesca Rinaldo و Alessandro Gallo در سال 2000 راه اندازی شده است. تمرکز آن‌‌ها بر روی کفش‌‌های مدرنیست که حسی قدیمی را به همراه دارند. آقایانی که علاقه به سادگی و راحتی دارند، این کفش‌‌های کتانی مردانه را دوست داشته و از پوشیدن آن‌‌ها لذت می‌‌برند. کفش‌‌های این برند دارای لوگوی ستاره بوده و حس اسکیت‌‌بازی در سواحل غربی را در شما ایجاد می‌‌کنند. محصولات گلدن گوس طیف رنگی متنوعی داشته که همگی با سایه‌‌های عالی و زیبا پوشیده شده‌‌اند.

ارمنگلیدو زگنا (Ermenegildo Zegna)

روکش‌‌های زیبا، مواد باکیفیت و جزئیات تزئینی‌‌ست که باعث می‌‌شود کفش‌‌های کتانی لوکس ارمنگیلدو زگنا در بین جمعیت متمایز شوند. کفش‌‌های کتانی مدل Tiziano با دوخت عالی یکی از محبوب‌‌ترین سبک‌‌های این مجموعه بوده و مناسب کسانی‌‌ست که سبک عالی درجه یک را می‌‌پسندند. همچنین با یک جفت کتونی تخت و لاستیک ضخیم یا کفش‌‌های ورزشی Claudio با جزئیاتی شگفت انگیز، ظاهر به روزتری خواهید داشت. استاندارد بالای تمام محصولات آن‌‌ها به این معنی‌‌ست که می‌‌توانید این کفش‌‌ها را در دفتر کار یا آخر هفته پوشیده و احساس راحتی کنید.

چرچز (Church’s)

چرچز که در حال حاضر متعلق به پراداست، در اصل یک شرکت انگلیسی بوده که در سال 1873 کار خود را آغاز کرده است. در نتیجه، سابقه قابل توجه‌‌ای در پشت طرح‌‌های کلاسیک و شیک آن وجود داشته که اکنون توسط لوکس‌‌ترین مشتریان برگزیده می‌‌شوند. شک نکنید که از انتخاب کتونی‌‌های کلاسیک و مناسب دوی این برند لذت خواهید برد. مدل Boland یک سبک کفش کتانی پرطرفدار است که در انواع ترکیبی از پوشش‌‌های نرم و چرم‌‌های درخشنده ارائه می‌‌شود. آن را می‌‌توانید هم هنگام کار و هم در موقعیت‌‌های معمولی‌‌تر پوشیده و احساس راحتی کنید. اگر بیش‌‌تر به دنبال کفشی هستید که مناسب ورزش باشد، طراحی نوستالژیک Dalton یا Ch873 که مختص دوندگان است را امتحان کنید.

گرنسون (Grenson)

گرنسون از سال 1866 یک شرکت پیشرو در تولید کفش بوده است. او یکی از اولین مشاغل ثبت‌‌شده در انگلستان بوده و همچنین یکی از اولین کارخانه‌‌هایی ست که از روش Goodyear Welted برای تولید محصولات خود استفاده کرده است. تاریخچه نام تجاری آن در کفش و چکمه‌‌های مجلسی‌‌اش نهفته است. با این حال، آنها اکنون به تولید کفش‌‌های کتانی لوکس نیز علاقه مند شده‌‌اند. اولین مدل این برند، Sneaker 1 نام داشت که با الهام از کتونی‌‌های دهه 70 طراحی شده بود. در حال حاضر، ده‌‌ها مدل و سبک برای انتخاب وجود دارد. با این حال، همه‌‌ی آن‌‌ها حس وقارشان را حفظ کرده و آن را متقابلا به شما منتقل می‌‌کنند.

رود (Rhude)

ممکن است این نام هنوز جزو برندهای معروف نباشد، اما به زودی این اتفاق در لس‌‌آنجلس رخ خواهند داد؛ زیرا طرفداران آن روزبه‌‌روز در حال افزایش است. Rhuigi Villasenor موسس این برند بوده و از ترکیب استایل خیابانی و جزئیات کلاسیک استفاده کرده تا محصولی شگفت‌‌انگیز و شیک را به بازار ارائه دهد. کتونی‌‌های مدل Rhecess جزو خطوط اصلی تولید بوده و دارای جزئیات شبیه به کفش های قدیمی هستند. در همین حین، طیف گسترده‌‌ی کفش‌‌های V2 Bandana که دارای  جزئیاتی خاص بوده، فضای جشنواره‌‌ای را در خیابان به وجود می‌‌آورند؛ این مدل با رنگ‌‌های متنوعی که از رنگارنگ تا سفید و خاکستری گسترده است به بازار ارائه می‌‌شود. این برند همکاری‌‌هایی نیز با شرکت‌‌های برتر مانند پوما داشته که باعث افزایش محبوبیت آن شده‌‌اند.

فیر آف گاد (Fear of God)

Jerry Lorenzo، طراح مد و کفش‌‌های کتانی آمریکایی، مدیر شرکت فیرآف‌‌گاد است. این نام تجاری سبکی سرکش داشته و از نظر طرفداران هیپ‌‌هاپ و گرانچ عالی به نظر می‌‌رسد. آن‌‌ها کالکشن‌‌های جدیدشان را رها کرده و سعی در همکاری با برندهایی مانند نایک و زگنا دارند. محدوده‌‌ی فعلی تولید این برند هم‌‌اکنون از مدل های مدرن تا کلاسیک متنوع است.

وتمنتز (Vetements)

وتمنتز توسط Demna Gvasalia و Guram Gvasalia تاسیس شده و کارش را به عنوان یک گروه طراحی آغاز کرده است. ترکیبی از طرح های خاص و طرفداران معروف آنها، باعث شهرت و محبوبیت برند در مدت کوتاهی شده است. کتونی‌‌های لوکس این برند با عناصر سرگرم کننده همراه بوده و به هیچ‌‌وجه خسته‌‌کننده نیستند. وتمنتز همکاری‌‌هایی با ریبوک نیز داشته و از این طریق باعث گسترش دامنه‌‌اش شده است. از جوراب‌‌های بلندی استفاده کنید که پاهای شما را کاملا بپوشاند، این کار باعث جذابیت بیش‌‌تر این کفش‌‌ها می شود. با کمک کتونی‌‌های مدل Spike Runner که ذره‌‌ای سنتی‌‌تر است می‌‌توانید از رنگ‌‌های گرم‌‌تر مانند نارنجی، قرمز و آبی نیز لذت ببرید.

آفیسین کریتیو (Officine Creative)

از جذابیت واقعی کفش‌‌های کتونی آفیسین کریتیو نهایت لذت را خواهید برد. این برند لوکس ایتالیایی در سال 1968 تاسیس شده و از آن زمان تا کنون هنر چرم را به کمال رسانده است. محصولات این برند مانند کاردستی‌‌های ظریفی‌‌ست که زیبایی استایل شما را چندین برابر می‌‌کند. در این بین، پالت رنگی گسترده‌‌ی آن باعث می‌‌شود قابل ست شدن با هر لباس و استایلی باشد. این کفش‌‌ها برای مردانی که عاشق سبک‌‌های باکیفیت هستند بسیار مناسب بوده و حس خوبی را به آن‌‌ها هدیه می‌‌کند.

فراگامو (Ferragamo)

فراگامو برندی جاودانه بوده که دارای دانش ساخت کفش‌‌های مردانه‌‌ی شیک و مدرن است. صنایع دستی ایتالیایی همیشگی بودن طرح‌‌ها را با وجود سادگی آن‌‌ها تضمین می‌‌کند. تمرکز کردن بر روی کفش‌‌های اسکیت و دومیدانی کلاسیک عمدتا باعث ساده شدن دامنه و همه‌‌کاره بودن برند می‌‌شود. با این حال، مواد استفاده شده در تولید کفش‌‌ها مانند رویه‌‌های برجسته ژاکارد، چرم پوست گوساله و روکش‌‌های ظریف، آن را یک سطح بالاتر می‌‌برد.

امیری (Amiri)

اگر به دنبال کفشی هستید که در عین شیک بودن حس تفریح را به شما القا کند، برند امیری بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این شرکت برای تولید کفش‌‌های خود دو سبک ران‌‌اندرول و کالیفرنیایی را با یک‌‌دیگر ترکیب کرده و محصولی شگفت‌‌انگیز تولید می‌‌کند. کفش‌‌های این برند با سگک، زنجیر و اسکلت تزئین شده و زیبایی خاصی دارند. کفش‌‌های مخصوص تنیس، تخت بوده و حرکت شما را آسان‌‌تر می‌‌کنند, هم‌‌چنین، می‌‌توانید آن‌‌ها را با شلوار کوتاه و حتی کت‌‌وشلوار نیز به خوبی ست کنید. اگر علاقه‌‌ای به سبک گرانچ ندارید، می‌‌توانید با این کفش‌‌‌‌ها وانمود کنید که با لباس هاوایی در تعطیلات هستید و از گرما لذت می‌‌برید.

سوالات متداول

بهترین برند کفش ورزشی کدام است؟

برخی از بهترین برندهای کفش کتانی عبارتند از الکساندر مک‌‌کوئین، وای تری و بالنسیاگا. اگر به دنبال کفشی زیبا هستید بهتر است نگاهی به برندهای نایک، رف سیمونز و پوما بیاندازید.

گران‌‌ترین کفش ورزشی کدام است؟

گرانی کفش‌‌های کتانی عموما وابسته به میزان عرضه‌‌وتقاضای آن‌‌ها در بازار است. انواع گران کتانی‌‌ها کم‌‌یاب بوده و توسط افراد معروف و سرشناس به بازار عرضه می‌‌شوند؛ به همین علت، قیمت بالایی را برای محصولات خود بر می‌‌گزینند. مدل Air Jordan 1s برند مایکل جردن یکی از گران‌‌ترین کتونی‌‌‌‌های ورزشی‌‌ست که قیمت آن حدود 560 هزار دلار است. مدل Dunk SB Low Paris برند نایک نیز جزو گران‌‌ترین‌‌ها بوده و 51 هزار دلار قیمت دارد؛ مدل Nike Air Mag Back To The Future 2016 این برند نیز که با الهام از قسمت دوم فیلم بازگشت به آینده تولید شده تقریبا 35.000 دلار بوده و گران محسوب می‌‌شود.

محبوب‌‌ترین مدل های کفش ورزشی کدام است؟

محبوب‌‌ترین مدل‌‌های کتانی عبارتند از: Nike Air Force 1 ،Nike Air Max 270 ،Adidas NMD ،Converse Chuck Taylor ،Adidas Yeezy Boost 350 V2

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *