قسمت های مختلف کفش ورزشی کدامند؟ ممکن است آناتومی کفش چیزی نباشد که شما هنگام خرید کفش ورزشی جدید در اولویت قرار دهید ، اما آشنایی با برخی اصطلاحات می تواند به شما اطمینان دهد که شما بهترین تناسب را برای پا و بیومکانیک خود انتخاب می کنید. چه در حال خرید کفش مخصوص دویدن باشید و چه کفش پیاده روی ، اصطلاحات مشترکی دارند. بیایید آناتومی پایه کفش را کالبد شکافی کنیم.

قسمت بالایی کفش

قسمت بالایی کفش پارچه یا قسمت چرمی کفش است که پای شما را محصور می کند. به وسط کف دوخته یا چسبانده می شود. قسمت مهم دیگر قسمت بالای کفش جعبه انگشت است که انگشتان شما را در خود جای داده و به آنها اجازه می دهد نیرو را به جلو بفرستند. اگر جعبه انگشت احساس سفتی می کند و در نهایت با تاول هایی در اطراف ناخن های پا مواجه می شوید ، احتمالاً از کفش های گشاد که جعبه انگشت پا گسترده تری را ارائه می دهند ، بهره مند خواهید شد.

روی کفش اغلب عناصر بخاطر تقویت یا فقط برای استایل دوخته شده اند. برای جلوگیری از تحریک ناشی از این موارد ، بعضی کفش ها بدون درز داخل آنها قالب می شوند. اگر تحرک مشکلی برای شما ایجاد می کند به دنبال طراحی های یکپارچه باشید.

مواد: برای کفش های ورزشی ، رویه معمولاً از پارچه مش تنفس ساخته می شود. ممکن است چرم یا مصنوعی را ببینید که از چرم برای کفش های پیاده روی ، کفش راحتی ، کفش دنباله دار و چکمه تقلید می کند. رویه های ضد آب دارای آستر Goretex یا مواد مشابه هستند. به اندازه کافی عجیب ، افرادی هستند که به مواد مورد استفاده در کفش های مختلف مانند چسب ها ، چسب ها ، مواد برنزه کننده چرم و رنگ ها حساسیت کفش دارند.

 

زیر میانی

کف میانی بین کف خارجی (که با زمین تماس می گیرد) و رویه کفش قرار دارد. این از مواد و عناصر متنوعی ساخته شده است که به کفش ویژگی های مختلف بالشتک ، پشتیبانی و انعطاف پذیری را می دهد.

مواد: کفهای میانی کفشهای ورزشی معمولاً از اتیل وینیل استات (EVA) و پلی اورتان ساخته می شوند. رنگ های مختلف مواد ، تراکم های مختلف را نشان می دهد. به طور کلی ، پلی اورتان متراکم و پشتیبانی کننده خاکستری است و EVA سبک تر و نرم تر از آن سفید است. هرچه رنگ خاکستری آنها بیشتر باشد ، پشتیبانی بیشتری نیز از آنها ارائه می شود. هرچه رنگ سفید شما بیشتر باشد ، کفش های شما انعطاف پذیر و کوسن تر است.

بالشتک سازی: میانی کف همچنین حاوی عناصر بالشتکی دیگری مانند ژل و هوای کپسول دار است.

پشتیبانی: کفش های کنترل حرکت و کفش های پایداری ممکن است دارای یک پست میانی ترموپلاستیک یورتان (TPU) برای اضافه کردن ثبات بیشتر و کنترل بیش از حد استفاده شوند.

 

زیره بیرونی یا زیره

زیره کفش ، در کف کفش ورزشی یافت می شود ، جایی است که پا با زمین روبرو می شود. معمولاً از لاستیک کربن ، لاستیک دمیده یا ترکیبی از هر دو ساخته می شود. لاستیک کربن سفت تر است ، ماندگاری بیشتری دارد و ممکن است در مناطق پوشیده از کف ، با لاستیک دمیده شده نرم تر در مناطق دیگر استفاده شود.

 

بادوام

ماندگاری کفش لایه نهایی بین کف میانی و آستر کفی یا جوراب است. جایی است که قسمت بالایی آن به کف متصل می شود. انواع مختلفی از اتصال وجود دارد که Strobel ماندگارترین در کفش های ورزشی است. اگر آستر جوراب را بردارید ، معمولاً می توانید دوخت قسمت بالایی تا آخر را مشاهده کنید.

 

کفی یا ساکلینر

زیره یا آستر جوراب یک لایه کف نازک است یا داخل کفش بالای کف میانی قرار می گیرد و ماندگار است. از پا در برابر مالیدن درزها و یا اتصال چسب دار به قسمت فوقانی محافظت می کند. اغلب قابل جابجایی است و ممکن است بخواهید کفی مورد نظر خود را یا یک پایه ارتزی یا قوسی جایگزین کنید.

 

شمارنده پاشنه

شمارنده پاشنه در پشت پاشنه بالای کف پا ساپورت محکم است. در پشت قسمت فوقانی محصور شده است. ثبات حرکت پاشنه را فراهم می کند.

یقه پاشنه

یقه پاشنه یا کاف پاشنه ، مچ پا را در بالای کفش احاطه کرده است. کفش را سر جای خود نگه می دارد. یقه معمولاً ضخیم تر از بقیه قسمت بالایی است و ممکن است برای راحتی بیشتر آن را بچرخانید.

 

زبان کفش

زبان کفش به قسمت زیرین بند و سوراخ کفش متصل است. قسمت بالای پا را از مالیدن به سیستم توری محافظت می کند. ممکن است برای راحتی بیشتر پد باشد یا ممکن است بسیار نازک باشد (همانطور که در کفش های مینیمالیستی دیده می شود). در کفش های دنباله ای ، زبان معمولاً به طور کامل به هر طرف کفش متصل است تا از ورود بقایای دنباله به داخل کفش جلوگیری کند.

زبان کفش ممکن است شکاف و یک فلپ یا یک قطعه دوخته شده داشته باشد تا به شما اجازه دهد بندهای کفش خود را از طریق آن در نقطه میانی زبان قرار دهید. این برای کمک به حفظ زبان در جای خود و لیز خوردن از یک طرف به آن طرف استفاده می شود.

چشمی و سیستم کفش بند

سیستم اتصال دهنده به شما امکان می دهد متناسب بودن کفش را به صورت دلخواه تنظیم کنید. تعداد و آرایش چاله ها تنظیم کم و بیش را امکان پذیر می کند. چشمی که بیشتر به یقه پاشنه کشیده می شود ، به شما امکان می دهد با استفاده از تکنیک های مختلف بستن ، یک بند ایمن را بدست آورید. بندهای کفش ممکن است گرد یا صاف باشند و تا حدی خاصیت ارتجاعی داشته باشند.

اشرافی در بر دارد تا با راهنمایی های کامل و جامع برای شما مشتریان محترم شما را برای خرید مطمعن و ایده آل آماره کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *