در این مقاله قصد داریم تنظیم یک ساعت مچی های کپی که از جمله ی پرطرفدارترین ساعت های گالری اشرافی نیز می باشد را آموزش بدهیم.
در ابتدا برای آشنایی با این نوع ساعت مردانه باید به اطلاع برسانیم که دیزل هفت موتور به واسطه چهار موتور کار می کند که یکی از موتورهای آن کرنوگراف است که وقتی به تنهایی روی یک ساعت قرار بگیرد به آن ساعت سه موتوره می گویند پس سه موتوری که روی تصویر با اعداد 4،5،6 نمایش داده شده اند به علاوه تایم یک در تصویر تمامی موتورهای متحرک ساعت می باشند.

مشاهده ویدیو آموزش تنظیم ساعت هفت موتور دیزل

 

 

آموزش تنظیم ساعت هفت موتوره دیزل

حال ساعت دیزل چرا هفت موتور دارد

این ساعت قابلیت نمایش چهار زمان مجزا را دارد که همانطور که روی صفحه ساعت نشان نیز با TIME 1 الی 4 نمایش داده شده که خب می تواند برای افرادی که به زمان چند منطقه مختلف زمانی نیاز دارند بسیار کارا باشد.
جدا از چهار تایم مختلف روی تایم یک نمایش گر تاریخ، نمایشگر شب و روز (زمان بر اساس 24 ساعت) روی تصویر علامت 1، کرنوگراف روی نشانه 2 و 3 را دارد.

 

روش تنظیم ساعت هفت موتوره دیزل

اول از ساده تر های دیزل هفت موتوره شروع می کنیم; تایمهایی که در تصویر با اعداد 4، 5 و 6 نشان داده شده به وسیله سرکوک های روبروییشان که در تصویر با حروف D، E, F نشان داده شده تنظیم می شوند، که البته نیاز به توضیح خاصی ندارد زیرا مانند تمامی ساعت های دیگر با بیرون کشیدن و چرخش سرکوک تنظیم می شوند.

حال سراغ موتور اصلی (کرنوگراف) می رویم، عدد هفت در تصویر با یک مرحله بیرون کشیدن سرکوک که با حرف B نشان داده شده و چرخش به سمت عقربه های ساعت به جلو می رود و تا بین اعداد 1 الی 31 میچرخد.

عدد 1 نمایش داده شده در تصویر شب و روز ساعت می باشد که با دو مرحله بیرون کشیدن سرکوک اصلی (در تصویر B) و چرخش به هر سمت که باعث تنظیم TIME 1 (زمان اصلی) می شود حرکت آن را عقربه را نیز ملاحضه می فرماید که در هر دو ساعت جلو یا عقب رفتن نشانگر 24 ساعته یک ساعت به حرکت در می آید (لازم به ذکر است وقتی آن عقربه به سمت بالا و عدد 24 باشد شب و پایین باشد بیانگر این است که روز است).

حال به سراغ نشانگر شماره 3 در تصویر می رویم، این نمایشگر در واقع ثانیه شمار کرنوگراف است که با فشردن دکمه ای که در تصویر با حرف A نمایش داده شده شروع به حرکت خواهد کرد و تا 60 دقیق برای شما زمانسنجی خواهد کرد که البته این 60 دقیقه به کمک نمایشگری که در تصویر با حرف B نمایش داده شده نشان داده خواهد شد.
نیاز به توضیح است در هر زمان می توان کرنورگراف را استپ یا ریست کرد، که استپ کردن در زمانی که کرنوگراف روشن است با مجددا فشار دادن پمپ A اتفاق می افتد و ریست کردن کرنوگراف نیز با فشار دادن پمپ نمایش داده شده در تصویر C انجام می شود.

نیاز به ذکر است این مقاله تنها برای ساعت هفت موتوره دیزل است که در اشرافی به فروش می رسد و در مورد موتورهای نمایشی صادق نیست زیرا این ساعت در کیفیت های مختلفی در بازار عرضه می شود.

انتشار با ذکر منبع: www.ashraafi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *